Nokia N86

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: crane »

potter55 írta:
crane írta:Sziasztok, ma vettem egy ilyen telót. Kérdésem az lenne, hogy a v.30.009 hackelhető e illetve tudok-e rá tenni főzött ROM-ot. Előe is köszi:) Crane
Na ezt találtam neked.
Ez egy főzött ROM, amit így tudsz felrakni. De erről még itt a fórumon nem olvastam, így nem tudom, hogy valaki innét próbálta-e már.
crane írta:Sziasztok, elég halott ez a topic:( az előző kérdésem mellett még az is felvetődött, hogy az email-eket nem hajlandó csak csomagkapcsoltan letölteni, utána pedig csatlakozva marad. Csak ha újraindítom, akkor száll le az EDGE hálózatról.
Nem halott a topik. Csak valaki nem tudd válaszolni, akkor nem fogja ideírni, hogy én nem tudom stb.
De sokan olvassák ezt a topikot is.
Én nem tudom az e-mail-es választ, de talán más igen. (Ezt azért írtam most, mert a másikban tudtam segíteni.)
Nekifogtam, de a Navifirmben nem találok V.30.009-es re fájlokat a telóhoz. Melyikre kattintsak, mert magyar nincs.
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: plunk »

crane írta:Nekifogtam, de a Navifirmben nem találok V.30.009-es re fájlokat a telóhoz. Melyikre kattintsak, mert magyar nincs.
Szia!

Nem tudom mit értesz hogy 30.009es szoftverre navifirmben nem találsz fájlokat. Ha 30.9esre akarod frissíteni akkor az Rm-484-est nézdd, azon belül ugye 30.9 és EURO3 INDIGO/WHITE. Ott lesznek fájlok amiket kipipálva letölthetsz.

Üdv.
plunk
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: crane »

plunk írta:
crane írta:Nekifogtam, de a Navifirmben nem találok V.30.009-es re fájlokat a telóhoz. Melyikre kattintsak, mert magyar nincs.
Szia!

Nem tudom mit értesz hogy 30.009es szoftverre navifirmben nem találsz fájlokat. Ha 30.9esre akarod frissíteni akkor az Rm-484-est nézdd, azon belül ugye 30.9 és EURO3 INDIGO/WHITE. Ott lesznek fájlok amiket kipipálva letölthetsz.

Üdv.
plunk
Hali, az a gondom, hogy sem az EURO3-nál, sem máshol nem szerepel az a product code, ami az akksi alatt és a teló papírjain olvasható /0580867/ ezért nem tudok fájlokat leszedni. Üdv: Crane
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Találkozott-e már N86 tulaj az alábbi gonddal: amikor aktív a készülék (bill.zár kikapcsolva), a felső két gomb világítása el-el alszik. És ha kicsit (épphogy csak) mozgatom a felső lapot (mindegy, hogy a csúszka ki van tolva, vagy sem) akkor hol világít, hol nem. Mintha kontakt hiba lenne, de csak a felső két gomb világítása csinálja és elég neki igen kicsi mozgatás, hogy csinálja...
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: potter55 »

crane írta: Hali, az a gondom, hogy sem az EURO3-nál, sem máshol nem szerepel az a product code, ami az akksi alatt és a teló papírjain olvasható /0580867/ ezért nem tudok fájlokat leszedni. Üdv: Crane
Megnéztem azt a product kódot itt, de nem adott ki rá semmit.
De erre a két product kódra kiadta a v30.009 szoftvert.
0580449: EURO 3 Indigo
0580684: EURO 3 White

Nem tudom neked milyen product kódod van. Mert ha az az oldal se talál semmit, akkor szerintem a Navifirm se fog.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: plunk »

crane írta: Hali, az a gondom, hogy sem az EURO3-nál, sem máshol nem szerepel az a product code, ami az akksi alatt és a teló papírjain olvasható /0580867/ ezért nem tudok fájlokat leszedni. Üdv: Crane
Én sem találtam meg ezt a product kódot Navifirmben, pedig mind három N86-ot megnéztem és minden szoftvert. Kíváncsi lnnék hogy Phoenix vagy NSS is ugyanezt a PR Code-ot írja e ki.
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: crane »

plunk írta:
crane írta: Hali, az a gondom, hogy sem az EURO3-nál, sem máshol nem szerepel az a product code, ami az akksi alatt és a teló papírjain olvasható /0580867/ ezért nem tudok fájlokat leszedni. Üdv: Crane
Én sem találtam meg ezt a product kódot Navifirmben, pedig mind három N86-ot megnéztem és minden szoftvert. Kíváncsi lnnék hogy Phoenix vagy NSS is ugyanezt a PR Code-ot írja e ki.
NNNa. Most jöttem a Nokiától, szerencsére ma is nyitva vannak. Hát, gáz a teló azt mondták. Két IMEI-je van, egy az akksi alatt, egy,amit a kóddal ad ki. Nagyot néztek, mert mind a kettő tiszta, látszott a gépben a főpanel csere is, de az imei mégis a régi maradt...Azt mondták, ilyen nincs. Meg azt is, hogy tegnap a Hiradóban volt, ahogy bilincsben viszik el a csókákat a hiv szervízből, ahonnan ennek is papírja van. (Jabil)
http://www.alon.hu/szazmillios-lopas-ja ... i-gyaraban
Szóval vissza a feladónak, ugyanis cseréltem volna a minimet erre(szerencsére én még nem küldtem el). A szervizes majdnem lehülyézett, a csere miatt :confused2: Szerintetek nem éri meg egy minit ilyenre cserélni? Persze jóra.Nekem nagyon ejön, az érintő nem annyira :oops:
boksz
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009-03-27 pén. 15:43:49
Készüléktípus: N8
Tartózkodási hely: Kecskemét. Budapest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: boksz »

Macika írta:
boksz írta:Elég érdekes kijelentés !!!!
Hány különléfe tipusa is van a Nokia-nak ???? Remélem azért lehet válogatni......
Nekem sok-sok év nokia telefonhasználat alatt csak a mostani N97 mini-vel volt gondom, pedig hidd el volt pár nokián 20 év alatt.

De nem ide tartozik csak reagálni szerettem volna.
20 éve Nokia? Ne haragudj meg, de ez az állítás eleve megkérdőjelezi a többi állításod hitelességét.

1993 októberében írta alá a Koncessziós szerződést a szolgáltatókkal a KHVM.
1994 tavaszán lehetett először Nokia telefonod (1610i), ha Pesten laktál akkor, mert akkor indult a szolgáltatás a Pannonnál elsőként, majd pár hét/hónap múlva a Westel900-nál.
Tehát legeslegjobb esetben 16 éve lehet Nokiád. (NMT Nokia nem került forgalomba Magyarországon (létezett, csak megfizethetetlenül drága volt).)

Nekem 1994 óta van Nokiám, aki volt már nálam, látta a tucatnyi működőképes gyűjteményemet, kezdve a 1610i-vel, a makulátlan 6310i és a tökéletesen működő 7110-en át a ma is használt Nokiákig.

És igen, továbbra is állítom, hogy a Nokia megszokta, hogy ő diktálja, alakítja az igényeket.
Kezdve az SMS-sel, a WAP-pal, az MMS-sel, a 3G-vel és sorolhatnám, minden újítás először Nokia készülékekben jelent meg bárki által elérhető módon.
Elkényelmesedtek, még mindig úgy gondolják, hogy ők diktálnak, ők szabályozzák az igényeket.
Igenám, de közbejött egy olyan operációs rendszer - az Android - amit bő 1 éve még szinte senki sem ismert. És egyetlen év alatt akkora szeletet hasított ki a mobiltelefonok piacán, amire senki nem számított. Ezt villámgyorsan felismerték a mobilgyártók, a Samsung, a Motorola, az LG, a Sagem és mind-mind egymás után adja ki az Androidos modelleket, óriási sikereket elérve.
Ha a Nokia valóban nem kevélyen tartaná az elképzeléseit, hanem ki akarna szolgálni igényeket, akkor az N8/E7 mellett már lennie kellene 2010. tavasz óta legalább 3-4 androidos oprendszerű modelljének.

Ettől függetlenül NAGYON szerettem az N86-osomat (hogy ontopic is legyek), nekem kiválóan működött mindvégig (nem úgy, mint az előd, az N85, ami a Nokia márkaszervizben végezte, leselejtezve), és az új gazdája is örömmel vette meg, és használja azóta is.

De közben, míg a Nokia az N97mini óta nem hozott ki újabb felsőkategóriás modellt (azt 2009. november elején), a többi gyártó sorban hozza ki az újabbnál újabb, felsőkategóriásnak mondható készülékeit. Az N8 - ha minden igaz - közel 1 évvel az N97 után lesz elérhető.
Na, így nem lehet piaci elsőséget megtartani.
És ez nem csak az én véleményem, ha figyelemmel követed az eladások/bevételek alapján számított helyezéseket a világ mobilgyártói között, egyre jobban közelítik a pár éve még a második helyezettől fényévnyi távolságra lévő Nokiát.
OK, lehet egy pár év ide vagy oda, bocsánat a pontos dátumot nem tudom most vagyok 38 éves.
Csak az a baj, hogy a többi telefongyártó egymást majmolva próbálja a vevőket megnyerni magának.
Thales79
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 14:32:26
Készüléktípus: N86
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Thales79 »

Sziasztok!
Segítséget kérnék.. Nem tudom törölni egyik beállított email fiókomat sem, sőt próbaképpen megadtam jelszót, azt sem tudom visszacsinálni.. :hmm2:
Mit tegyek? Előre is köszi..
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

Thales79 írta:Sziasztok!
Segítséget kérnék.. Nem tudom törölni egyik beállított email fiókomat sem, sőt próbaképpen megadtam jelszót, azt sem tudom visszacsinálni.. :hmm2:
Mit tegyek? Előre is köszi..
A mobiltelóról nem is fogod tudni.
Miért nem PC-ről próbálod?
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”