Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Fejvadasz
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 17:14:47
Készüléktípus: Samsung Galaxy S III Titanium
Nem: Férfi
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Fejvadasz »

kat001 írta:helló!
nem tudtok valahol egy tesztet , ahol az n8-at összevetik a lumiákkal?(800, 820, 900, 920)
kíváncsi lennék, milyen képeket tudnak az n8-hoz viszonyítva, miben, melyikben érdemes gondolkodni cserekor..
sokkal rosszabb képminőségre nem cserélném..
csao
Ha nem annyira sürgősen akarsz cserélni akkor érdemes lenne várni, nem a 920-at venni.
Jönnek a 90 utódok, komolyabb felbontással és fém házzal, könnyebb és vékonyabb és ha jól emlékszem nagyobb kijelzővel.
Ezenkívül jönnek a PureView kamerások is Windows8-al 38 (megapixel)
Udv. Fejvadasz
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

kat001 írta:helló!
nem tudtok valahol egy tesztet , ahol az n8-at összevetik a lumiákkal?(800, 820, 900, 920)
kíváncsi lennék, milyen képeket tudnak az n8-hoz viszonyítva, miben, melyikben érdemes gondolkodni cserekor..
sokkal rosszabb képminőségre nem cserélném..
csao
Szia!Nem kell még temetni annyira az N8-at :whaaa: Youtube-on sok összehasonlító videó van az említett készülékekről és még sok másikról is :wacko: az N8 szerintem még mindig ott van a toppon :taps2: és ha a videó alapján kellene megítélni őket (pl:800,920) akkor nem kell egyik se :confused3: felőlem remeghet a föld is :laugh: amennyibe kerül annyit nem ér :whistle: Szerintem! :tomatoes:
These users thanked the author bobvosgy for the post:
gjoco1958 (2013-01-26 szomb. 17:29:16)
Rating: 2.63%
Avatar
kat001
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 11:05:13
Készüléktípus: nokia N8
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: kat001 »

nem temetem én az n8-at, szeretem, jó telefon, de ki szeretném próbálni a win8-at, meg a nagyobb felbontású, nagyobb méretű kijelzőt..
De nem szeretnék kidobni 100ezret +n8 egy gyengébb kamerás telefonra..
Nekem nem gond a súly, a forma/920/ nagyon tetszik..

Olvastam az spb shellt win 8-al, lehet kipróbálom, ha az spb fórumban tudnak segíteni..
Avatar
Fejvadasz
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 17:14:47
Készüléktípus: Samsung Galaxy S III Titanium
Nem: Férfi
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Fejvadasz »

kat001 írta:nem temetem én az n8-at, szeretem, jó telefon, de ki szeretném próbálni a win8-at, meg a nagyobb felbontású, nagyobb méretű kijelzőt..
De nem szeretnék kidobni 100ezret +n8 egy gyengébb kamerás telefonra..
Nekem nem gond a súly, a forma/920/ nagyon tetszik..

Olvastam az spb shellt win 8-al, lehet kipróbálom, ha az spb fórumban tudnak segíteni..
Én biztosan megtartom az N8-at.
Végignéztem minden márkát ami csak bemutatkozott most a CES 2013-on.
annak szépek, nagyok, laposak, stb.
Akkor le kell futtatni egy csomó elemző progit a telefonokon és akik igen komolyan értik mi is dübörög bellül.
Mire eljutottam volna odáig, hogy igen ez az ami kell jött valami amiért el is fordultam tőle.
Hatalmas kép panel, szuper felbontás, 4 magos proci, snapdragon chipset, kitűnő.
Ekkor ne is felejtsd otthon az USB töltöd, mert ha használod rendesen, keresheted kinél látsz laptop-ot, hogy tölteni tudd egy kicsit, mert annyira gyorsan merülnek. Egy ilyen kijelző és a 4 mag meghajtásához ezek az aksik igen kevesek amit beletesznek és még csak nem is cserélhetők.
Megjelent az alma telefon retina kijelzője ami nem semmi, mert eleve jobb mint amit a szemmel érzékelni tudsz.
Most jönnek ki sorjába a HD kijelzők amik magasan verik a retinát is. Nagyon szép a kép, de az aksi behorpad tőle és ha nézel HD Tv-t nagyban akkor ezt zsugorítsd telefon méretre, tűéles és az elemző progik alá is támasztják.

Ilyet szeretnél? Van bőven, de Nokia-ban egyenlőre NINCS és nem is igen lesz!
Miért nincs? Egyszerű, mert a Nokia-nak nincs hozzá Op. rendszere !!
A Lumia 920 Win8 operációs rendszere képtelen a rendes HD megjelenítésre.
Az ips kijelző amúgy nagyon jó, de inkább a betekintési szögben.
Így sokat spórol a Nokia, mert nem kell Super amoled2 vagy Super LCD2, nem kell 4 mag, mert ez a rendszer 1 maggal is elmenne (van ilyen) a 2 maggal meg gyors.
Max videó és fotó nézésnél élveznéd a Super felbontást, mert a Win8 minimal dezign-en a fele ilyen felbontást is jónak látnád. Pillanatnyilag csak az Androidos telefonoknál látszanak, mert sok a szín és a forma, nem csak négyzetek és téglalapok.

Rengeteg fotót készítek az N8-al (antik zsebórákat) ahol azért fontos a minőség és ezt az N8 jól is hozza.
A 808 PureView igen komoly, de sajnos a Symbiannal készült, aminek a fejlesztését hivatalosan is befejezték, bejelentették.
Sajnos nagyon Nokia párti vagyok és most nincs Nokia amire érdemes lenne cserélni, mert az N8 nagyon el lett találva !!

HTC M7, Sony Xperia Z ami jó és igényes minden téren.
These users thanked the author Fejvadasz for the post:
bobvosgy (2013-01-27 vas. 09:36:06)
Rating: 2.63%
Udv. Fejvadasz
Elims
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2009-03-22 vas. 18:47:56
Készüléktípus: N8 N95 E60
Nem: Férfi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Elims »

Kat: szerintem cserekor tapogass meg legalább fél óráig egy iphone-t is..
Lehet,hogy leragadsz nála. Elég egy sima 4-es is.Az már nem csillagászati áron van,patent kis telefon és ami igen jó dolog,hogy mai napig nyomják rá keményen az alkalmazásokat.
Wolfin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013-01-27 vas. 02:38:36
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Wolfin »

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy bluetooth-on, hogyan tudnám össze párosítani Logitech K230 bluetooth billentyűzetet az N8-al?
Lehetőségek:
1. Felismeri a billentyűzetet amikor rá keresk a párosítás menü pont alatt és sikerül a párosítás és minden műkszik?
2. A billentyűzethez tartózó usb stikket kell rádugni a USB OTG kábelre és úgy is műkszik a dolog?
Még nem vettem meg a billentyűzetet mert fölöslegesen nem akartam bele invesztálni, csak gondoltam meg kérdezek egy két régebbi tapasztalt felhasználót.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv.: Wolfin
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

amihez adnak usb dugót az nem bluetooth-os, csak vezeték nélküli..!!
kizárólag azzal az usb dugóval megy. A bluetoothos termékek drágábbak..
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

Fejvadasz írta:
kat001 írta:nem temetem én az n8-at, szeretem, jó telefon, de ki szeretném próbálni a win8-at, meg a nagyobb felbontású, nagyobb méretű kijelzőt..
De nem szeretnék kidobni 100ezret +n8 egy gyengébb kamerás telefonra..
Nekem nem gond a súly, a forma/920/ nagyon tetszik..

Olvastam az spb shellt win 8-al, lehet kipróbálom, ha az spb fórumban tudnak segíteni..
Én biztosan megtartom az N8-at.
.........
Hatalmas kép panel, szuper felbontás, 4 magos proci, snapdragon chipset, kitűnő.
Ekkor ne is felejtsd otthon az USB töltöd, mert ha használod rendesen, keresheted kinél látsz laptop-ot, hogy tölteni tudd egy kicsit, mert annyira gyorsan merülnek. Egy ilyen kijelző és a 4 mag meghajtásához ezek az aksik igen kevesek amit beletesznek és még csak nem is cserélhetők
.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Rengeteg fotót készítek az N8-al (antik zsebórákat) ahol azért fontos a minőség és ezt az N8 jól is hozza.
A 808 PureView igen komoly, de sajnos a Symbiannal készült, aminek a fejlesztését hivatalosan is befejezték, bejelentették.
Sajnos nagyon Nokia párti vagyok és most nincs Nokia amire érdemes lenne cserélni, mert az N8 nagyon el lett találva !!

HTC M7, Sony Xperia Z ami jó és igényes minden téren.
Igazad van! Jó teló az N8 ! Nagyon szerettem! Csak nekem amint egy éves lesz a telóm,,már egy másikra fáj a szívem! Nem vagyok fann,hogy csak egy gyártó termékét vegyem csak. Az N8 előtt LG volt optimus! ( Na mondjuk LG soha! Még Nexus ban sem! ) Előtte SE.aztán voltak Nokiák is.... De Most Samu van . A 4 mag jó dolog,és ez azért is van,hogy kevesebbet tudjon enni az aksiból! Nézz utána ,hogy miért jobb a 4 magos , a 2 magosnál? Marha jó,és a kamerája ,valóban tényleg gyengébb mint a Nokiáé! Bár nem sokkal! :taps2: Viszont tudásában,és támogatásában alázza mindet! Én tényleg gondolkodtam a 808 vételén is! Viszont akkora bukás ,hogy na! Ősszel 160 ,ma 80 az új! ? És nem lehet eladni! GSM bolt nem veszi be! Többet is megkérdeztem!!! :no:
Az N8 at viszont szeretik ,és eladható még ma is! Bár már az ára???? Én még jól adtam el decemberben,de fél év múlva már???? Viszont kellett az ára az újhoz! Előfizetéssel nem veszek soha többé telefont! Voltam vagy 15 évig! ÁH ! Aztán meg előfizuval,függően drágább lett volna az S3, mint újan függetlenül! " Tehát ,hülye azért nem vagyok! " :tomatoes:
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Nem mintha az n8 tovabb birna 1 napnal. :) Az akksija meg ugyanugy nem cserelheto... Ez a telefon a symbian legjobb keszuleke talan. Hiaba szuper a 808 kameraja, ha a keszulek ronda es boszme. 4 collon a kijelzofelbontas is bena mar. En lumia 800-ra valtottam, es olyan draga volt, hogy meg kerestem is a cseren. :D Nem bantam meg, az en szempontjaimnak jobban megfelel ma mar, mint a symbian. Izlesek es pofonok, mindenkinel masok az elonyok, a hatranyok, miert kell egybol lebeszelni az illetot, ha kerdez?
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

djzolko írta:Nem mintha az n8 tovabb birna 1 napnal. :) Az akksija meg ugyanugy nem cserelheto... Ez a telefon a symbian legjobb keszuleke talan. Hiaba szuper a 808 kameraja, ha a keszulek ronda es boszme. 4 collon a kijelzofelbontas is bena mar. En lumia 800-ra valtottam, es olyan draga volt, hogy meg kerestem is a cseren. :D Nem bantam meg, az en szempontjaimnak jobban megfelel ma mar, mint a symbian. Izlesek es pofonok, mindenkinel masok az elonyok, a hatranyok, miert kell egybol lebeszelni az illetot, ha kerdez?
Nálad ellopták az ékezeteket? :hmm2: kb 42 hiba :crazy: Olvasni is szörnyű! :pislog:
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”