Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
semetka
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2009-07-07 kedd 21:31:24
Készüléktípus: Nokia N8 + Nokia 6120c
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: semetka »

sadboy írta:update: Ma bevittem az n8-t a győri nokia szervízbe. Ahol érdekes módon nem látták azt hibát amit csak egy színvak nem lát hogy a főképernyőn minden aminek szürkés színűnek kéne lennie lila. Azt mondták nincs semmi baja. A csávó végül úgy bizonygatta az igazát hogy egy ugyan olyan fos kijelzős telefonnal hasonlítgatta össze. Aztán mikor megmutattam neki a tesztképet ahol a szürke részben feltünően lila csík látszik. Az volt a válasza hogy egy kijelző sem tudja normálisan megjeleníteni a feketét. Na ekkor majdnem elküldtem melegebb éghajlatra. Azon se lepődnék meg ha még életében nem látott volna normális n8-as kijelzőt. Minden esetre visszaküldtem szervízre amire azt mondták csak annyit érek el vele hogy egy hétig nem lesz telefonom, a kijelzővel úgysem csinálnak semmit. :angry: íme egy kép a kijelzőről Kép
Részvétem, harcolj a jó kijelzőért. Enyém 4-szer volt szervízben.
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

semetka írta:
sadboy írta:update: Ma bevittem az n8-t a győri nokia szervízbe. Ahol érdekes módon nem látták azt hibát amit csak egy színvak nem lát hogy a főképernyőn minden aminek szürkés színűnek kéne lennie lila. Azt mondták nincs semmi baja. A csávó végül úgy bizonygatta az igazát hogy egy ugyan olyan fos kijelzős telefonnal hasonlítgatta össze. Aztán mikor megmutattam neki a tesztképet ahol a szürke részben feltünően lila csík látszik. Az volt a válasza hogy egy kijelző sem tudja normálisan megjeleníteni a feketét. Na ekkor majdnem elküldtem melegebb éghajlatra. Azon se lepődnék meg ha még életében nem látott volna normális n8-as kijelzőt. Minden esetre visszaküldtem szervízre amire azt mondták csak annyit érek el vele hogy egy hétig nem lesz telefonom, a kijelzővel úgysem csinálnak semmit. :angry: íme egy kép a kijelzőről Kép
Részvétem, harcolj a jó kijelzőért. Enyém 4-szer volt szervízben.
Nem kijelző hiba!

4 kijelző volt a sajátján kívül benne! Fehérváron azt mondta a srác,hogy " videókari " vagy is alaplap csere segít! Felküldték a központiba,de ott is csak kijelzőt cseréltek. Na maradt minden! A fiam hozta el! A tesztképet vitte a memkarin. Ott jónak mondták ,de itthon fél óra bekapcsolása után ugyan olyan lilás volt! Felhívtam a reklamációs osztályt,és drusza vette fel,és azt mondta hivatkozzak rá,és hívjam fel,ha megy a teló ,,mikor küldöm megint. Én kijelentettem,hogy ez lesz az utolsó alkalom,és ha nem lesz 100% os ,akkor ne is küldjék ,inkább azt a pénzt,ami most ki van írva a NOKIA üzletben! 96000 forint függetlenül. Ez is az,és 4 hónapos! Már nem vagyok bele szerelmes! Ha kifizetik,nem lesz Nokia többet! De a romot vissza kell varázsolnom gyárira előtte! :duhos2: Van gyakorlatom a nagy cégek ellen. Az előző telómat is a fogyvédők nyomására cserélték ki. Igaz ott a Voda vacakolt,és nem volt a csere utalvány ellenére sem cserélni! De szembe szálltam velük,és nyeretem! Kinyitottam a pofámat rendesen!!! :yes:

Sajna vonzom a hibás kijelzőjű telefonokat, Az LG droidos is az volt! Csak ott az érintő panel volt elcsúszva! K-t nyomtál L-t írt,és hasonlók! A face-n indítottam egy kampányt is a voda ellen,ne tudd meg! :taps2: Az LG Magyarország dirije is hívott,hogy ők cserélik,csak ne járassam le őket már!
:cool3:
Avatar
rolihood
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 18:25:04
Készüléktípus: SGS5 + NEXUS 7 2013
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 35 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: rolihood »

Én is küzdöttem a NOKIA-val több mint 5 hónapig, akkor még N97 Mini-m volt, állandó lefagyásokkal.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hivatal és Csongrád Megyei Békéltető Testület is mellettem döntött, de akkor sem állt kötélnek a NOKIA. Ezután felhívtam Őket és bejelentettem hogy a összekészítettem az összes dokumentumot és indulok vele a szegedi Városi Bíróságra. 15 perc múlva hívtak, hogy forduljak vissza, mert e-mailben elküldték a csereutalványt.
Samsung Galaxy S5 4.4.2 + NEXUS 7 2013 4.4.2
hali
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-08-26 csüt. 00:36:52
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2 Nokia E52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: hali »

nsee írta:
hali írta:Sziasztok.

Szeretnék kérdezni a hozzáértőktől. Vettem egy ilyen telefont használtam. Az a gondom vele, hogy ahol vettem telefonboltban...

Mit tudok ezzel csinálni, mert már úgy vagyok, hogy a falhoz fogom csapkodni a telefont.

Előre is köszönöm az ötleteket.
Szia! Én nem vacakolnék a helyedben. Visszavinném a boltba!!!
Nos, voltam a boltban. A bolt neve Pla-phone gsm és a Pólus centerben vannak.

Ott kezdődött, hogy nem az a két ember volt bent, aki akkor, amikor a telefont vettem. Elmondtam az éppen bentlevőnek, mi a gondom a telefonnal. Pár percig nyomkodta, majd közölte, hogy a Symbian az ilyen. Mondtam neki, hogy nem hiszem, nem ez az első symbianos telefonom. De itt meg is állt a dolog, ugyanis ugye ha ilyen a telefon, akkor semmi hibája nincs, nem is kell vele semmit csinálni, hiába van nekem garilevelem, meg panaszom.
Közöltem hogy két napja vettem a telefont, pontosabban cseréltem náluk, ha ez a telefon ilyen, akkor szeretném visszacserélni a sajátomra, ami ott van a pultban, látom.
Erre közölte, hogy ők nem cserélgetnek telefont, mit képzelek én. Mondtam hogy azt képzelem, hogy két nap után, miután elégedetlen vagyok az általuk adott telefonnal, és nem vertem szét, nem tettem tönkre, stb, szeretném visszakapni a sajátomat és ezt visszaadom nekik.
Erre megkaptam, hogy mit képzelek én, ez nekik nem üzlet és nem fogják visszacserélni. Közben kérdezte, hogy ki szoftverelte a telefont. Mondom nem tudom, mert a boltjukban az emeleten van a szoftverező ember, a plafonon meg nem látok át. Na itt is ennyiben maradtunk.
A vége az lett, hogy elővette az ominózus telefont és felhivta azt, akivel cseréltem, bolti dolgozót. Hirtelen érdekes módon megállapitották, hogy az a telefon nem az én volt telefonom, azt már eladták. Persze ezt az után, hogy megkérdezte tőlem tudom-e a régi telefonom imei számát. Mondtam neki, hogy fejből nem, a papirokat meg odaadtam nekik a telefonnal. Mikor rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy két nap alatt mikor adták el az én telefonomat, akkor közölte, hogy erről nekik nincs nyilvántartásuk, csak azt tudja megmondani, hogy olyan tipusu telefont mint az enyém volt, eladtak a napokban.
Tehát totálisan hülyének voltam nézve, minden vonalon. A vége az lett, hogy semmire nem voltak hajlandók, én meg csináljak amit akarok.

Mindenesetre ezután az egész történettel és a tőlük kapott garancialevéllel meg fogom keresni a fogyasztóvédelmet, mert hányingeresen gusztustalannak tartom az eljárást, a stilust ahogy a fiatal eladó beszélt velem, az egészet komplett.
Balhét azért nem csináltam, mert a családommal voltam, ők a boltban ketten és még a bolt előtt volt három kigyúrt barátjuk. Én meg nem veretem meg a lányomat és a feleségemet egy nyomorult telefonért.

De jól tönkretették a napomat. Azt tudom, hogy innentől kezdve minden ismerettségi körömben terjeszteni fogom ezt az egész sztorit és annyira rontom az üzletüket, amennyire tudom.

:down: :angry:
Samsung Galaxy SII PDA:XWLP7
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

hali írta:Sziasztok.

Szeretnék kérdezni a hozzáértőktől. Vettem egy ilyen telefont használtam. Az a gondom vele, hogy ahol vettem telefonboltban, a Belle szoftvert rakták fel rá, tehát egy lenullázott, új szoftveres telefont hoztam el. A gondom az, hogy olyan, mintha az érintőkijelző szinte érzéketlen lenne.
Felraktam rá az SPB Shellt, annál jól müködik a kijelző. Viszont magával a gyári Bellével totál érzékelten. Pl be akarok állitani rajta valamit. Végig kell nyomkodnom szinte az egész kijelzőt a megfelelő beállitást kiválasztva, tehát azon a csikon, ami mondjuk a kijelző. Egy ponton hirtelen hajlandó átváltani, de sokáig kell különböző helyeken nyomkodni. Reagál, mert időnként ahogy hozzáérek, megváltozik, meg kijelölődik, csak nem lép át a megfelelő beállitásra.
Visszafelé ugyanez, a bal alsó sarokban lévő vissza nyilat van hogy tizensokszor meg kell nyomnom, mindig reagál, de vissza nem hajlandó lépni, csak néha.
Fényképezni akarok, ahhoz hogy a fényképező módban a beállitásokat elő tudjam csalni, nyomkodnom kell folyamatosan a megfelelő helyet és egyszer csak hajlandó átlépni. De többnyire csak mutatja hogy reagál az érintésre, tehát megváltozik az érintett sáv, dolog szine, de nem csinálja amit kéne neki.

És minden gyári dologgal ezt csinálja. Már lassan megőrülök tőle, minden tizszer annyi időbe kerül, mint kellene, mert minden érintésre csak felébe, harmadába reagál a képernyő. Érdekes módon az SPB Shell dolgai tökéletesen müködnek, mint a villám.

Mit tudok ezzel csinálni, mert már úgy vagyok, hogy a falhoz fogom csapkodni a telefont.

Előre is köszönöm az ötleteket.
Ha valami fogja a telót,akkor nálam is van,hogy többször kell valamit megnyomni,de nem ennyire durva.Lehet szoftver gond is,csak az a macera,hogy ha resetelsz vagy újra rányomod a firmware-t,akkor lehet,hogy belekötnek és nem veszik vissza.
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

janek69 írta:
hali írta:Sziasztok.

Szeretnék kérdezni a hozzáértőktől. Vettem egy ilyen telefont használtam. Az a gondom vele, hogy ahol vettem telefonboltban, a Belle szoftvert rakták fel rá, tehát egy lenullázott, új szoftveres telefont hoztam el. A gondom az, hogy olyan, mintha az érintőkijelző szinte érzéketlen lenne.
Felraktam rá az SPB Shellt, annál jól müködik a kijelző. Viszont magával a gyári Bellével totál érzékelten. Pl be akarok állitani rajta valamit. Végig kell nyomkodnom szinte az egész kijelzőt a megfelelő beállitást kiválasztva, tehát azon a csikon, ami mondjuk a kijelző. Egy ponton hirtelen hajlandó átváltani, de sokáig kell különböző helyeken nyomkodni. Reagál, mert időnként ahogy hozzáérek, megváltozik, meg kijelölődik, csak nem lép át a megfelelő beállitásra.
Visszafelé ugyanez, a bal alsó sarokban lévő vissza nyilat van hogy tizensokszor meg kell nyomnom, mindig reagál, de vissza nem hajlandó lépni, csak néha.
Fényképezni akarok, ahhoz hogy a fényképező módban a beállitásokat elő tudjam csalni, nyomkodnom kell folyamatosan a megfelelő helyet és egyszer csak hajlandó átlépni. De többnyire csak mutatja hogy reagál az érintésre, tehát megváltozik az érintett sáv, dolog szine, de nem csinálja amit kéne neki.

És minden gyári dologgal ezt csinálja. Már lassan megőrülök tőle, minden tizszer annyi időbe kerül, mint kellene, mert minden érintésre csak felébe, harmadába reagál a képernyő. Érdekes módon az SPB Shell dolgai tökéletesen müködnek, mint a villám.

Mit tudok ezzel csinálni, mert már úgy vagyok, hogy a falhoz fogom csapkodni a telefont.

Előre is köszönöm az ötleteket.
Ha valami fogja a telót,akkor nálam is van,hogy többször kell valamit megnyomni,de nem ennyire durva.Lehet szoftver gond is,csak az a macera,hogy ha resetelsz vagy újra rányomod a firmware-t,akkor lehet,hogy belekötnek és nem veszik vissza.
Csapj a pultra,és kikel,hogy legyen függesztve az ellenőrző szerv. Oda telefonálj be,vagy menj be. Ha van panaszkönyv írj bele, Ne egyedül menj be,hanem valami baráttal, hogy legyen tanúd.

De én már ROMot húznék rá elsőre. Ha nem jó ,akkor csapj a lecsóba! Drága teló ez,nem szar occsó valami utánzat! Bár amint észre vettem nagyrészt hibásak ! Munkahelyemen is van pár belőle de a lilás kijelző mindet jellemzi,aztán a többi hiba! :oops:

Nem csodálom,hogy nem megy a Nokia nagyon! Az új telóinak is vannak hibái! Reklamálnak ott is! :crazy: :tomatoes:
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

rolihood írta:Én is küzdöttem a NOKIA-val több mint 5 hónapig, akkor még N97 Mini-m volt, állandó lefagyásokkal.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hivatal és Csongrád Megyei Békéltető Testület is mellettem döntött, de akkor sem állt kötélnek a NOKIA. Ezután felhívtam Őket és bejelentettem hogy a összekészítettem az összes dokumentumot és indulok vele a szegedi Városi Bíróságra. 15 perc múlva hívtak, hogy forduljak vissza, mert e-mailben elküldték a csereutalványt.

Még is te nyertél !!! :taps2: Megadják magukat,csak nehezen! De a botránytól félnek,főleg,ha meglehet szellőztetni is! Sokat árt egy cégnek az ilyen!
Pl ha mondjuk 100 N8 tulaj összefog,és egyszerre bemegy ,hogy csesszék meg a telójukat,nem tudom mit csinálnának,de bexarás lenne tuti nekik! :whistle:
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Szia apaszka

Becsülöm a hozzáállásodat a ” tiszteséges értékesítőkhöz” a garancia fogalmához és az alapvető jogaidhoz. Követendő példának tartom az élet más területein is.
Más:a lilás kijelzőn kívül még milyen hibára gondolsz? Én egy C7-st hajtok már egy éve és az már majdnem megfelel egy N8-nak, de túl sok hibával még nem találkoztam. Nekem is lila a kijelzőm a linkelt tesztkép alapján, nem is kicsit, de már megszoktam és nem zavar. Ettől eltekintve minden rendben van vele. Most gondolkodom a cseréjén és egy bronz N8-ban látom az ideális befutót. Sajnos az N9 még mindig túl drága.

Üdv Cs
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

csokabi írta:Szia apaszka

Becsülöm a hozzáállásodat a ” tiszteséges értékesítőkhöz” a garancia fogalmához és az alapvető jogaidhoz. Követendő példának tartom az élet más területein is.
Más:a lilás kijelzőn kívül még milyen hibára gondolsz? Én egy C7-st hajtok már egy éve és az már majdnem megfelel egy N8-nak, de túl sok hibával még nem találkoztam. Nekem is lila a kijelzőm a linkelt tesztkép alapján, nem is kicsit, de már megszoktam és nem zavar. Ettől eltekintve minden rendben van vele. Most gondolkodom a cseréjén és egy bronz N8-ban látom az ideális befutót. Sajnos az N9 még mindig túl drága.

Üdv Cs
Vannak spontán re-startok,aztán meg a kamera elkezdte mosni kicsit a színeket. Az aksi egy gyenge napot bír.
Nekem Bronz van és Karácsonyi . 4 hónapos . A lilás dolog elég vicces tud lenni néha,mert pl billentyű zár oldáskor is először lila,aztán megy szépen át fekete,és szürke színbe. Most az ICS téma a kedvencem,de valahogyan a menü hátterét kiakarom cserélni,mert ott aztán marha vacakul néz ki! Jó,mondjuk a webkamerán nem annyira látszik ,de amúgy zavaró nekem!Kép A két felső sáv fekete,és a többi lila árnyalatot kapott!
fegaf
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009-10-04 vas. 09:09:09
Készüléktípus: N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: fegaf »

Mi lehet az ok, hogy nem lát frissebb térkép programot a suite? Nekem a 3.06 van fenn, a nokia oldalon látom van már 3.08, de csak térkép frissítéseket talál, magát a progit nem. :?2:
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”