Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Woodash írta:Sziasztok egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni egy ilyen védő fóliát az N8-asomra: http://www.invisibleshield-hungary.hu/i ... rt&Itemid=1 Ha esetleg van ilyen valakinek, vagy valaki jobban ért hozzá mi a véleményetek róla? Mennyire védi a telefon egész felületét (oldalait és sarkait is szeretném)? Szóval mennyire hasznos ez? Mégis csak 10e-be kerül...
Köszi a segítségeket !
nekem van rajta, nagyonjó. felrakni az kb akkora élmény mint sünt sz.ni, baromi sok türelem és kézügyesség kell hozzá. ha valamelyik nincs akkor az eredmény nagy csalódás lesz. fürdőszobában érdemes csinálni (mondjuk én minden fóliázással oda költözöm be), pl zuhanyzás után amikor jó nagy a páratartalom a porszemcsék/szálló szöszmösz kiküszöbölése miatt. viszont ha fentvan akkor a teló háza sem karcolódik (láttam már fél-1 éves rommá kopott/karcolt n8-akat), sokkal stabilabb a fogása is mert nem csúszik ki a kezedből a fém. egyedül a kijelzőre való fóliát vettem le felrakás után 1-2 nappal, azon nem igazán jött be az a puha, tapadós érzet. gorilla üveg ide vagy oda, de a kijelzőre én raktam egy olcsó saturnos kemény fóliát. amugy van fóliás topik (valami "fóliát a kijelzőre" a címe), ott olvasgathacc erről mert ez nem n8 specifikus dolog.
Avatar
bazy
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 15:21:04
Készüléktípus: SGS3+CM11 Snapshot+CM11kernel
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pest Állam/Nagykőrös City :)
Has thanked: 495 times
Been thanked: 163 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bazy »

Igen. egészen pontosan itt: viewtopic.php?f=63&t=261 Itt már én is írtam véleményt (lsd. 8.oldal), ha gondolod nézd meg, ide mégegyszer nem írom le, mert OFF! :yes:
Eddigi telóim: 3310, 3410, Siemens C62, 3220, E51, N95, N97mini, N8, SGS3
Ha bárki segít itt neked a fórumban egy hozzászólásával,ILLIKmegköszönnöd az idézet gomb körül lévő kis :up: gombbal a jobb felső sarokban a hozzászólásnál! ;)
MEGOSZTÁSOM
Avatar
zsolez
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009-06-13 szomb. 11:37:12
Készüléktípus: Samsung Galaxy S7
Tartózkodási hely: Kecskemét
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: zsolez »

ANUERISMO! Először is ahhoz ,hogy máshonnan is tudd használni mint a saját hálózatod,meg kell venned a progit! 2 rugó! Én megvettem. Azután fel kell rakni újra a PC-s progiját (asszem az 1.4-est) Ott már ki fogja írni a belső hálózatod IP címét és egy másik IP-t is,amivel kívülről már 3g-vel is tudsz csatlakozni! De mivel routert használsz,azon belül nyitnod kell egy portot (Remote Desktop) 5051-est,hogy engedélyezze kívülről a kapcsolatot.Aztán már műxik is. Igaz nekem erre ráment az egész délutánom mire be bírtam állítani... Sok sikert!
Woodash
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011-11-13 vas. 12:55:36
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Woodash »

bladehu2 írta:
Woodash írta:Sziasztok egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni egy ilyen védő fóliát az N8-asomra: http://www.invisibleshield-hungary.hu/i ... rt&Itemid=1 Ha esetleg van ilyen valakinek, vagy valaki jobban ért hozzá mi a véleményetek róla? Mennyire védi a telefon egész felületét (oldalait és sarkait is szeretném)? Szóval mennyire hasznos ez? Mégis csak 10e-be kerül...
Köszi a segítségeket !
nekem van rajta, nagyonjó. felrakni az kb akkora élmény mint sünt sz.ni, baromi sok türelem és kézügyesség kell hozzá. ha valamelyik nincs akkor az eredmény nagy csalódás lesz. fürdőszobában érdemes csinálni (mondjuk én minden fóliázással oda költözöm be), pl zuhanyzás után amikor jó nagy a páratartalom a porszemcsék/szálló szöszmösz kiküszöbölése miatt. viszont ha fentvan akkor a teló háza sem karcolódik (láttam már fél-1 éves rommá kopott/karcolt n8-akat), sokkal stabilabb a fogása is mert nem csúszik ki a kezedből a fém. egyedül a kijelzőre való fóliát vettem le felrakás után 1-2 nappal, azon nem igazán jött be az a puha, tapadós érzet. gorilla üveg ide vagy oda, de a kijelzőre én raktam egy olcsó saturnos kemény fóliát. amugy van fóliás topik (valami "fóliát a kijelzőre" a címe), ott olvasgathacc erről mert ez nem n8 specifikus dolog.
Köszi a segítségetek! Kösz a tippet a fóliás topik-hoz, eddig sajnos nem vettem észre, különben nem ide írok... :)
solyom69
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-06-27 szomb. 01:20:06
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: solyom69 »

sziasztok!
Olyan kérdésem lenne h Nokia N8 támogatja e a HTML5 jelölőnyelvet és ha nem akkor melyik böngésző progival lehet ezt megoldani?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solyom69 2012-04-16 hétf. 09:57:56-kor.
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

mataszitu írta:Sziasztok!


Olyan problémám van hogy pár napja a a készülékem másfél napot bír ki azelőtt pedig 3-4 napot. Nem használom másképp viszont legutóbb a térkép csomag frissítést és a battery monitor 3 at tettem fel ami előtt
eltávolitottam a v2.2 es verziót. Nem tudom ez befolyásolhatja e az akksi működését. Visszatettem a v.2.2 es battery monitort de nem változott. A készülék novemberbe lessz 2 éves nem lett módosítva soha a szoftver az akksi ennyi idő
után lehet gyenge vagy valami más gond lehet ? Ebbe kérném a segítségeteket.
Valami progi eheti meg,mert az aksi folyamatosan gyengül,ennyire hirtelen nem.
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

zsolez írta:ANUERISMO! Először is ahhoz ,hogy máshonnan is tudd használni mint a saját hálózatod,meg kell venned a progit! 2 rugó! Én megvettem. Azután fel kell rakni újra a PC-s progiját (asszem az 1.4-est) Ott már ki fogja írni a belső hálózatod IP címét és egy másik IP-t is,amivel kívülről már 3g-vel is tudsz csatlakozni! De mivel routert használsz,azon belül nyitnod kell egy portot (Remote Desktop) 5051-est,hogy engedélyezze kívülről a kapcsolatot.Aztán már műxik is. Igaz nekem erre ráment az egész délutánom mire be bírtam állítani... Sok sikert!
Pontosítanék. Akár a letölthető verzió is megy kivülről,hiszen én is azt használom. A lényeg a portforward,mert a belső ip-d más tartományban van. pl. 192.168.1.xxx. Az internet fele pedig megnézheted pl. a http://whatismyipaddress.com/ -on. Azt kell megoldanod,hogy a router mögött levő gépedre betaláljanak a csomagok.Ehhez kell a port forward. Ez általában úgy néz ki,hogy tudnod kell a géped belső ip címét,általában ez 192.168.x.xxx formájú. Ezt a legjobb lenne azon a gépen fix-re megadnod,mert ha változik dinamikusan,akkor szintén gond lesz ha vált. Ezek után a routernek meg kell adnod a belső ip-d, pl.192.168.1.108 meg kell adnod a privát portot,amin a kinoni kommunikál ez 5051 TCP és meg kell adnod a Public portot,amivel kívülről támadod meg,ez itt szintén 5051. Ezek után menni fog más wifiről és 3G-ről is.
fadd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012-04-16 hétf. 07:43:01
Készüléktípus: N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: fadd »

Sziasztok olyan problámám lenne hogy a garminba nem jön fel a numerikus billentyűzet hogy a város nevét be tudjam irni eddig működött mi lehet a gond?
Avatar
bazy
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 15:21:04
Készüléktípus: SGS3+CM11 Snapshot+CM11kernel
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pest Állam/Nagykőrös City :)
Has thanked: 495 times
Been thanked: 163 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bazy »

fadd
Mikor bent vagy a programba, és írnál nyomd meg hosszan a menü gombot, ekkor behozza az az alkalmazás kezelőt, itt kattints a Garminra, és ha itt ráböksz a beírósávba (ahol van az hogy <Országnév betűzése>), és máris felugrik a billentyűzet! ;) :up:
Eddigi telóim: 3310, 3410, Siemens C62, 3220, E51, N95, N97mini, N8, SGS3
Ha bárki segít itt neked a fórumban egy hozzászólásával,ILLIKmegköszönnöd az idézet gomb körül lévő kis :up: gombbal a jobb felső sarokban a hozzászólásnál! ;)
MEGOSZTÁSOM
fadd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012-04-16 hétf. 07:43:01
Készüléktípus: N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: fadd »

bazy írta:
fadd
Mikor bent vagy a programba, és írnál nyomd meg hosszan a menü gombot, ekkor behozza az az alkalmazás kezelőt, itt kattints a Garminra, és ha itt ráböksz a beírósávba (ahol van az hogy <Országnév betűzése>), és máris felugrik a billentyűzet! ;) :up:
köszi igy már legalább működik :)
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”