Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

bobvosgy írta:Annyira szívdobogtató és jó érzés mikor azt látom hogy egy ÚJ készülékről készült videó tükörképében az N8-ast látom ami rögzíti :yeah: :yeah: :king: És milyen jó minőségben!És közben áradozik hogy milyen szuper a videóban látható készülék,de vajon miért nem ugyan azzal csinál tesztvideót :hmm2:
Melyikről van szó?
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

apaszka írta:Melyikről van szó?
Például ezen http://www.youtube.com/watch?v=llTlu1RCwn8 meg a másikon is,de feltűnt másnak is :taps2: meg még volt pár ilyen :yeah:
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

TommyX írta:Szerintem sok N8 tulajnak fog "örömet" okozni, ez a kis leírás.
itt is sokat olvastam, hogy egy idő után néhány widget nem akar működni, pl comingnext, bizcalendar.
Utána jártam kicsit a dolgoknak és sikerült megoldani a problémát, vagyis nem nekem, én csak továbbítom az infót nektek. :C
Ehhez h*ckelt telefon szükséges!
A lényeg, szükség lesz http://www64.zippyshare.com/v/55986868/file.html a fájlra.
Ha ez lejött, ami nem működött widget, szedjétek le a főképernyőről és másoljátok a C:private->2000f847 mappába a csomagolt fájl tartalmát és egy újraindítás.
(A comingnext kicsit tovább tölt, de jó lesz)
Nekem ezután újra működött a comingnext és bizcalendar widget, remélem másnak is fog működni, más widgettel is. :D
igen, ezt én is megtaláltam nagy nehezen amikor pár napja valami vacak megint gallyravágta gyakorlatilag az összes WRT widgetet (comingnext, meminfo, de még a nokia IM-et is) aminek hozzá kell férnie a telefonadatokhoz, de én simán töröltem a config.dat -ot illetve a rules mappa tartalmát. amikor kirakom ujra a widgeteket akkor ujra létrehozza ezeket a rules meg config fájlokat immár helyesen. azért nem akartam berakni a letöltöttet merthogy az valakinek a működő anna-jából számazik, de főleg azért mert ezek a fájlok a widgetek kirakása és az engedélyek (hozzáférés kérés a telefon adataihoz ugye) megadása után automatikusan létrejönnek. a gyári fw-ben ez a 2000f847 mappa üres, csak egy xml van benne. gondoltam is hogy ha valakinek megint előjön ez a probléma majd leírom neki de nem is emlékeztem már rá hogy kivel is beszéltünk erről, akkor asszem Bazy-nak volt ugyanilyen gondja. viszont így hogy leírtad lehet rá keresni ha valakinek megint gondja lesz x hét múlva.

Bazy: igen menni fog. mint kiderült (dev nokia forum) ez a hiba ezer éve ismert csak épp nokia b*szik kijavítani. az okozza hogy ezen mappa tárolja a widgetek engedélyeit, viszont ez közös, minden widget hozzáfér. ha valamelyik elrontja (akár a telepítése közben, akár az eltávolításakor) akkor megy a kukába az összes WRT widget aminek bármi engedélyre lenne szüksége a működéshez. ilyenkor azért nem segít a widget eltávolítása/újratelepítése sem mert a konfigban ott van hogy az adott widget már megkapta egyszer az engedélyt, ezért ugye nem is kéri újra, viszont az engedély rules meg hibás. kb ennyi a lényege :)
These users thanked the author bladehu2 for the post:
bazy (2012-03-13 kedd 07:58:33)
Rating: 2.63%
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: TommyX »

bladehu2:
Amit írtál még jobb megoldás, csak törölni kell és egy újraindítás, kösz az infót. ;)
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
atomka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:06:19
Készüléktípus: N95 5800
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: atomka »

Sziasztok.
Bellére frissitettem, és azóta ha bármilyen bluetooth-os eszközt használok, a hangtárcsázás funkciónál nincs a tilinkózós hang ami után beszélni kell.
Eléggé zavaró, mert főleg autóban használnám ezt, és nem tudom mikor nyissam ki a számat. :)
Valaki tud rá megoldást??
Köszi.
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: csokabi »

atomka írta:Sziasztok.
Bellére frissitettem, és azóta ha bármilyen bluetooth-os eszközt használok, a hangtárcsázás funkciónál nincs a tilinkózós hang ami után beszélni kell.
Eléggé zavaró, mert főleg autóban használnám ezt, és nem tudom mikor nyissam ki a számat. :)
Valaki tud rá megoldást??
Köszi.
Szia

Sajnos nem tudok segíteni csak megerősíteni tudom az észrevételedet. Nekem amikor a telefon kapcsolódik a fülesemhez akkor van hiányérzetem. Csak az egyik hang van meg a kettő közül ami a sikeres kapcsolódást jelezte. Annán még megvolt mind a kettő.

Üdv Cs
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

bobvosgy írta:
apaszka írta:Melyikről van szó?
Például ezen http://www.youtube.com/watch?v=llTlu1RCwn8 meg a másikon is,de feltűnt másnak is :taps2: meg még volt pár ilyen :yeah:
2 perc 20 nál látszik,hogy a szürke teszten nem menne át!
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

atomka írta:Sziasztok.
Bellére frissitettem, és azóta ha bármilyen bluetooth-os eszközt használok, a hangtárcsázás funkciónál nincs a tilinkózós hang ami után beszélni kell.
Eléggé zavaró, mert főleg autóban használnám ezt, és nem tudom mikor nyissam ki a számat. :)
Valaki tud rá megoldást??
Köszi.
Össze kellene írni a bugokat,és a Nokiának jelezni! :?3: :yes:
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

apaszka írta: Össze kellene írni a bugokat,és a Nokiának jelezni! :?3: :yes:
Mehet. Bár nem vagyok benne biztos, hogy nagyon foglalkoznának vele.
Engem a videó lejátszás zavar a legjobban. Van egy külső vinyóm, eddig (Annán) is volt egy-két film amit nem, vagy akadozva játszott le, de tegnap 3-ból 3 bajos volt. Kb fél percenként megakadt fél-egy másodperce. (kb 1 gigás divx filmekről beszélek)
Ez így tűrhetetlen. :duhos2:
cztamas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010-11-20 szomb. 15:55:12
Készüléktípus: Lumia 820 + N8
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: cztamas »

Sziasztok!!!
Lehet hogy már volt róla szó, nem tudom.
Mi az a "nokiaserver" és melyik alkalmazás futtatja, mert folyamatosan fennragad a neten? Nem csinál sem adatforgalmat, semmit egyszerűen észreveszem hogy wifin vagyok pl 57perce.
Nem szeretném kikapcsolni az automata wifit/netet, mivel az email/időjárás és minden egyéb más alkalmazás tökéletesen használja a netkapcsolatokat, felcsatlakozik, lecsatlakozik.
Kilőni kitudom ezt a nokiaservert a kis "redőnyön" ki/be kapcsolok mindent, de attól még szívesen megjavítanám ezt a "nokiaservert".
A "Termékfejlesztés"-t kikapcsoltam (remélem mindenki), szóval ez nem kommunikálhat.
Külföldi fórumok alapvetően két dolgot említenek:
1. Az új Nokia Store
2. Az új Nokia Maps Suite csomag
Nem tudom melyik a ludas a kettő közül, esetleg más irányból be lehet-e avatkozni?

Szép napot nektek!!

(N8 hacked T-Belle)
Ericsson R310s, Motorola P7389i, Nokia 6210, SE K700i, Nokia 6630, Nokia e51, Nokia N8-00, Nokia Lumia 820
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”