Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

djbahool írta:Be van állítva, most 2km/h-ra, de próbáltam már 5km/h-val is.
De az endomondo is ugyanezt csinálja.
én amióta megjelent a sportstracker azóta használom (6120c+bt gps vevő,n95,5230,5800,n8) és még sosem volt ilyen hogy irreális átlagsebességet mutatott volna pedig van sokezer km van benne. amikor pl olyan versenyt trekkelek amikor az idő is számít ott nem eleve kikapcsolom a pause-t, amugy nekem is 2km/h -n van. olyan persze van hogy nagyon bent a hegyek között arrébb van a nyomvonal mint a valóságban (és ilyenkor a magasság sem stimmel általában, de mondjuk az érdekel a legkevésbé), de hát ahol nem lát holdat ott nem tud szerencsétlen pontosan pozicionálni. de amugy 98%-ban kb 10-50m-es pontossággal rakja rá a google maps-ra a kml logot. nem tudom hol használod (lehet olyan helyen vagy ahol nagyon gyér a műhold rálátás), de nekem készült track a budai hegyekben (innen van a nagyja), pilisben, mátrában, bakonyban, horvátországban, ausztriában, usa-ban, és mindegyik teljesen jó.
djbahool
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2009-03-22 vas. 12:40:51
Készüléktípus: N8
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djbahool »

bladehu2 írta:
djbahool írta:Be van állítva, most 2km/h-ra, de próbáltam már 5km/h-val is.
De az endomondo is ugyanezt csinálja.
én amióta megjelent a sportstracker azóta használom (6120c+bt gps vevő,n95,5230,5800,n8) és még sosem volt ilyen hogy irreális átlagsebességet mutatott volna pedig van sokezer km van benne. amikor pl olyan versenyt trekkelek amikor az idő is számít ott nem eleve kikapcsolom a pause-t, amugy nekem is 2km/h -n van. olyan persze van hogy nagyon bent a hegyek között arrébb van a nyomvonal mint a valóságban (és ilyenkor a magasság sem stimmel általában, de mondjuk az érdekel a legkevésbé), de hát ahol nem lát holdat ott nem tud szerencsétlen pontosan pozicionálni. de amugy 98%-ban kb 10-50m-es pontossággal rakja rá a google maps-ra a kml logot. nem tudom hol használod (lehet olyan helyen vagy ahol nagyon gyér a műhold rálátás), de nekem készült track a budai hegyekben (innen van a nagyja), pilisben, mátrában, bakonyban, horvátországban, ausztriában, usa-ban, és mindegyik teljesen jó.
A Bükkben bájkolunk, ott téveszt.
De havernak a droidos verzió meg nem.
Avatar
Schumy1
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009-11-18 szer. 10:42:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 520 - Nokia N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Schumy1 »

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt. Sikerült a pucolás. Az volt a gomd hogy nem volt bekapcsolva a pach.
Avatar
speedygonzales
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012-02-01 szer. 01:16:44
Készüléktípus: nokia n8 orange
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: speedygonzales »

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a telefonom egyetlen számot sem jelez ki mikor engem hívnak. 2-3 napja még kijelezte ki keres. Ma pedig már 5 emberből egyet sem. Valaki tudna ebben segíteni ?
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Todo »

speedygonzales írta:Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a telefonom egyetlen számot sem jelez ki mikor engem hívnak. 2-3 napja még kijelezte ki keres. Ma pedig már 5 emberből egyet sem. Valaki tudna ebben segíteni ?
Esetleg próbáltál már egy újraindítást? Néha csodákra képes!
Avatar
speedygonzales
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012-02-01 szer. 01:16:44
Készüléktípus: nokia n8 orange
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: speedygonzales »

Todo írta:
speedygonzales írta:Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a telefonom egyetlen számot sem jelez ki mikor engem hívnak. 2-3 napja még kijelezte ki keres. Ma pedig már 5 emberből egyet sem. Valaki tudna ebben segíteni ?
Esetleg próbáltál már egy újraindítást? Néha csodákra képes!
pár * újra lett indítva de most 2 perce is és ugyan úgy 4 embernél is csak telefonszámot ír :/
simon7109
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2011-03-14 hétf. 00:49:26
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: simon7109 »

Van egy kis problem:S
Fényképeztem egyet és fel szeretném tenni a PC-re,de nincs ott a képek között a számítógépen.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

djbahool írta:A Bükkben bájkolunk, ott téveszt. De havernak a droidos verzió meg nem.
hát ott még pont nem jártam. lehet hogy valami nem okés a gps-eddel? mert a progi ugyanaz androidon is, tehát ha az androidos kütyü ugyanazzal a progival jól trackel (ergo lát elég holdat) a tiéd meg nem akkor valszeg a gps modulod a ludas. van egy QT gpsinfo nevű progi, azzal meg tudod nézni hogy hol mennyi műholdat lát és milyen erősséggel. De ha tiszta sík helyen (nem a hegyek/panelházak között), tiszta időben nem lát legalább 5-8 holdat majdnem max erősséggel akkor ott valami nem oké.
Starrk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011-02-08 kedd 17:33:48
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Starrk »

simon7109 írta:Van egy kis problem:S
Fényképeztem egyet és fel szeretném tenni a PC-re,de nincs ott a képek között a számítógépen.
Szia
Bocsi, lehet hogy hülyeség, de én is így voltam vele, Ha a teló képnézegetője mutatja a képeket akkor lehet nem a "Pictures/Képek" mappába tette hanem a mem. kártyára vagy a belső memóba mentette a képeket a "DCIM" mappába.
Remélem tudtam segíteni
rotweiler23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 23:09:16
Készüléktípus: N8
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: rotweiler23 »

speedygonzales írta:
Todo írta:
speedygonzales írta:Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a telefonom egyetlen számot sem jelez ki mikor engem hívnak. 2-3 napja még kijelezte ki keres. Ma pedig már 5 emberből egyet sem. Valaki tudna ebben segíteni ?
Esetleg próbáltál már egy újraindítást? Néha csodákra képes!
pár * újra lett indítva de most 2 perce is és ugyan úgy 4 embernél is csak telefonszámot ír :/
Általában az a gond, hogy ugyanaz a szám több bejegyzésben is szerepel a telefonkönyvben. Esetleg egy félresikerült mentés? Próbáld ki a kereső widgettel a telefonban az adott számokra rákeresést, nincs-e duplikátumod.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”