Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
scary
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011-04-03 vas. 21:36:59
Készüléktípus: Nokia N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: scary »

Sziasztok!
Ezzel az NFC képes microSD-vel(http://www.smartnews.hu/2012/02/13-telj ... -belle-re/) képes lesz kezelni az NFC kapcsolatokat az N8?
Avatar
Bec-i
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-03-19 csüt. 21:36:22
Készüléktípus: N95 - N8 - Lumia 930
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Bec-i »

Nagyon köszönöm a rengeteg választ a Battery Info programmal kapcsolatban!
Amiért felmerült a kérdésem : ugyan is pontosan 1 év +7 nap alatt elfáradt a gyári akku,így hiába a garancia (ami állítólag az akkura csak fél év)..
Az utolsó napjaiban futott a Battery Info és 550mAh mutatott teljes töltésnél,mivel a gari már lejárt kicseréltem az akkut (youtube videó van róla és nagyon egyszerűen megoldható),a spe.dshop-nál kapható után gyártott (csak az volt nekik raktáron) szintén 1200mAh BL-4D típusút kapott.
Minden működik szépen tovább viszont a Batt.info csak 675mAh töltöttséget mutat,ezek szerint szar lehet az után gyártott akku? (fehér címkés,no name,kb.3000.-Ft)

Viszont itt jön egy észrevételem amit mindenki figyelmébe ajánlok ha még is venne valaki után gyártott akkut meg kell nézni hogy a réz csatlakozók felöli oldalon a két szélén meg van-e a két lyuk,mert ha nincs akkor nem megy bele a helyére,én ilyet kaptam és meg faragtam hogy bele menjen,így már nem vihetem vissza panaszra hogy szar,lehet egyébként sem foglalkoztak volna vele! A képen mutatnám mire kell figyelni,mind a kettő BL-4D tipus!

Kép
These users thanked the author Bec-i for the post:
gjoco1958 (2012-02-21 kedd 18:54:08)
Rating: 2.63%
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Bec-i írta:Minden működik szépen tovább viszont a Batt.info csak 675mAh töltöttséget mutat,ezek szerint szar lehet az után gyártott akku? (fehér címkés,no name,kb.3000.-Ft)
nem biztos hogy rossz, csak épp az utángyártottakból általában ennyit tudnak kiolvasni a programok. ettől persze még nem biztos hogy 12 óra alatt le fog merülni, de hogy annyit nem fogja bírni vele mint egy gyári akkuval az szinte 100%. én anno a 3650-hez vettem a gyorsboltban egy utángyártott (ráadásul hiperszuper li-pol volt, a gyári meg "csak" li-ion) akkut, kb fele annyi ment vele mint a régi(!) agyonhasznált gyárival. na akkor vettem magamnak először és utoljára utángyártott akksit. persze cégnél sokszor volt hogy kellett akksi és csak utángyártott volt, na azokkal is minddel ez volt a tapasztalat. pedig nem sufni gsm-ből lett véve hanem a nagy T üzletben ahol azért azt hinné az ember hogy csak nem árulnak gagyit. hát pedig de.
ez meg hogy nincsenek rajta lyukak már a vicc kategória, de azért ezekkel a képekkel valszeg sokaknak megspóroltál némi bosszankodást (mármint annak aki előre olvas és nem utólag bosszankodik majd)...
amugy megkérdezted szervízben hogy az akku is tartozéknak minősül és így csak 12 hó gari van arra is mint a töltőre/headset -re?
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

Érdekeset mondott a bronz telefonokról sover ! Nekem Finland és bronz. Viszont itt a melóban van csajna is de az fekete. Igaz csak egy Kínai van ,a többi FINLAND - Nem tudom mennyire lila a hibás kijelző, mert megnéztük másik telefonon és ugyan úgy halványan lila egy sáv mint nálam.? Átküldtem másikra, de ott is lila kicsit! Azt mondta a Tomi,hogy régebben már eilyent letöltött,de ott jó volt! :wacko: Most mi van akkor? :cool3: Mind vacak kijelzővel jön ki? NOKIA??!!!! :confused3:
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

http://www.smartnews.hu/2011/12/symbian ... ghajtorol/ Hova kell másolni? A C: gyökérbe,vagy mappába? Marha jól néz ki! :lol3:
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Todo »

apaszka írta:http://www.smartnews.hu/2011/12/symbian ... ghajtorol/ Hova kell másolni? A C: gyökérbe,vagy mappába? Marha jól néz ki! :lol3:
A letöltött rar.-t kicsomagolod a C gyökerébe!
These users thanked the author Todo for the post:
apaszka (2012-02-21 kedd 12:59:52)
Rating: 2.63%
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

bladehu2 írta:
Bec-i írta:Minden működik szépen tovább viszont a Batt.info csak 675mAh töltöttséget mutat,ezek szerint szar lehet az után gyártott akku? (fehér címkés,no name,kb.3000.-Ft)
nem biztos hogy rossz, csak épp az utángyártottakból általában ennyit tudnak kiolvasni a programok. ettől persze még nem biztos hogy 12 óra alatt le fog merülni, de hogy annyit nem fogja bírni vele mint egy gyári akkuval az szinte 100%. én anno a 3650-hez vettem a gyorsboltban egy utángyártott (ráadásul hiperszuper li-pol volt, a gyári meg "csak" li-ion) akkut, kb fele annyi ment vele mint a régi(!) agyonhasznált gyárival. na akkor vettem magamnak először és utoljára utángyártott akksit. persze cégnél sokszor volt hogy kellett akksi és csak utángyártott volt, na azokkal is minddel ez volt a tapasztalat. pedig nem sufni gsm-ből lett véve hanem a nagy T üzletben ahol azért azt hinné az ember hogy csak nem árulnak gagyit. hát pedig de.
ez meg hogy nincsenek rajta lyukak már a vicc kategória, de azért ezekkel a képekkel valszeg sokaknak megspóroltál némi bosszankodást (mármint annak aki előre olvas és nem utólag bosszankodik majd)...
amugy megkérdezted szervízben hogy az akku is tartozéknak minősül és így csak 12 hó gari van arra is mint a töltőre/headset -re?
Én az N95-höz vettem a T-nél teljesen orig NOKIA csomagolásban levőt 5000ft-ért és a 950mAh helyet 600mAh-t tudott. Vissza is vették szó nélkül.
Ja és még egyszer leírnám. Nincs olyan,hogy xxxmAh-t olvas ki a program.Kapacitást csak úgy lehet mérni,hogy meríted az aksit és méred a fogyasztást és az eltelt időt.Ha az oprendszer ezt logolja,akkor természetesen ki lehet olvasni,de nem hallottam,hogy ezt megtenné. Mást nem néztem,de a Nokia Energy profiler ezt tudja. Elindítod egy full feltöltés után és fut folyamatosan amíg az akku le nem merül,közben írja,hogy hány mAh-t vett ki az akkuból.Ha nem akarsz egy teljes lemerülésre várni napokig,akkor terheled. Bekapcsolod a gps-t,közben megnézel egy filmet és nem kell annyit várni. Csak hozzá tenném,hogy egy igazi akkumulátor kapacitásmérés 10 órahosszáig tart.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Mindenkinek azt ajánlom, hogy NE vegyen utángyártott akksit, sőt! Ami gyárinak mondott de doboz nélküli az is egy határ fos. Én még az N82-höz rendeltem anno ebay-ről többet is, aztán mivel egyik sem birta még feleannyi ideig sem, vettem egy gyárit. A veszprémi hivatalos Nokia üzletben nem volt csak 'doboz nélküli gyári' (kb6000Ft) és 'gyári dobozos gyárit' (kb9000Ft) csak rendelésre hoznak, gondoltam az olcsóbb sem lehet rossz. De az! Kb addig birta mint a másfél éves erdeti. Pedig a hologram is eredeti volt.
Úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes kísérletezni. Az, hogy mennyi mAh van ráírva teljesen mindegy, nem fogja addig bírni mint az eredeti.

És ugye N82-nél egyszerűbb volt a csere.
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

apaszka írta:Érdekeset mondott a bronz telefonokról sover ! Nekem Finland és bronz. Viszont itt a melóban van csajna is de az fekete. Igaz csak egy Kínai van ,a többi FINLAND - Nem tudom mennyire lila a hibás kijelző, mert megnéztük másik telefonon és ugyan úgy halványan lila egy sáv mint nálam.? Átküldtem másikra, de ott is lila kicsit! Azt mondta a Tomi,hogy régebben már eilyent letöltött,de ott jó volt! :wacko: Most mi van akkor? :cool3: Mind vacak kijelzővel jön ki? NOKIA??!!!! :confused3:
Ez enyém tökéletes,de mióta hallottam róla már a szemem lilul nekem is. :-) Ne csak azt a fehérből feketébe átmenőt néz,hanem inkább a négyzeteket. Azoknak mindnek vagy szürkének vagy feketének kell lenni,de lila nincs köztük. Itt láthatod milyen a hibás:
http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n ... be-c7.html
Innen szedd le a négyzetes teszt képet:
http://www.allaboutsymbian.com/news/ite ... in_som.php
A képeken láthatod,hogy ha jó a kijelző,akkor a négyzetek nagyrésze sötét,alig látszik ha hibás,akkor elég sok pompázik lila árnyalatban.

Egyébként gondolom amíg erről a hibáról nem hallottál,adig nem is zavart,de még észre sem vetted. :D
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

Válasz küldése

Vissza: “N-széria”