Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

Damir írta:
apaszka írta:Van valakinek tapasztalata a nagyobb aksival 1850 mA is találni,de lehetséges,csak a szitázás annyi.
Én ne nagyon hiszek ezekben, ha nagyob méretű mint a gyári, akkor lehet erősebb, de ha ugyanakkora, akkor kizárt dolog.
Egyébként mi a baj a gyátival? Egy androidos kütyüt még eddig se tudnál használni....

Arról tértem át! LG GT540 volt és 1500mA aksival! Azzal 2 nap simán ment erős használattal ,de ez sajna 8 órát bír ugyan olyan nyomkodás mellett! Reggel feltöltve,és kikapcsolás után is " aludtunk 5 órát ,már mint a teló",és 83 % on volt bekapcsolás után! :sly: Egy óra widget van a főképernyőn,és a Battery Info 1.0.3 a másik oldalon! Már egyet sem használok,még a mailt sem! Pont ennek érdekében! Éjjel 4 óra zene hallgatás alatt lemerült fullra! Kicsit necces szerintem,de gondolom meg kell szokni! Munkatársam telója is szinte állandóan töltőn van /N8/
Avatar
rapiddani
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009-09-17 csüt. 09:17:36
Készüléktípus: Lumia 920 white
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: rapiddani »

apaszka írta:
Damir írta:
apaszka írta:Van valakinek tapasztalata a nagyobb aksival 1850 mA is találni,de lehetséges,csak a szitázás annyi.
Én ne nagyon hiszek ezekben, ha nagyob méretű mint a gyári, akkor lehet erősebb, de ha ugyanakkora, akkor kizárt dolog.
Egyébként mi a baj a gyátival? Egy androidos kütyüt még eddig se tudnál használni....

Arról tértem át! LG GT540 volt és 1500mA aksival! Azzal 2 nap simán ment erős használattal ,de ez sajna 8 órát bír ugyan olyan nyomkodás mellett! Reggel feltöltve,és kikapcsolás után is " aludtunk 5 órát ,már mint a teló",és 83 % on volt bekapcsolás után! :sly: Egy óra widget van a főképernyőn,és a Battery Info 1.0.3 a másik oldalon! Már egyet sem használok,még a mailt sem! Pont ennek érdekében! Éjjel 4 óra zene hallgatás alatt lemerült fullra! Kicsit necces szerintem,de gondolom meg kell szokni! Munkatársam telója is szinte állandóan töltőn van /N8/
Erre csak annyit tudok mondani, hogy én 2 naponta töltöm a több mint 1 éves N8-at, gyári akksival.
Reggel kb. 10 percet netezek rajta, napközben 1-2 telefon, 2-3 óra zenehallgatás, délután egy 10-20 perc net / játék.
Közben kisebb nyomkodások, pár sms, vagy ha vmi extra kell akkor megnézem rajta.
Netezéshez bekapcsolom a 3G-t, egyébként edge-t használ.
These users thanked the author rapiddani for the post:
apaszka (2012-02-20 hétf. 15:55:32)
Rating: 2.63%
Nokia 3310 -> 3510i -> 6600 -> N80 -> E66 -> N8 -> Lumia 920 white
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

bobvosgy írta:
sover írta:Még egy kérdés: Ezzel a lila szín kijelzéssel kapcsolatban van valami pontos infó? Mert ha már ugyis szét lesz szedve, kicseréltetném azt is. :cool3:
Nekem kicsit lilás,majd ki akarom majd kicserélni én is mihelyt összejön rá a della.
Kép link: http://www.smartphonepro.hu/sites/defau ... eytest.jpg Lemented a képet,ráteszed telóra,ha szép az átmenet fehérből feketébe nincs lila sáv benne akkor nincs gondod :taps2:

Sajna mint kiderült nekem van! Decemberi a telóm!Kép
Jövő héten viszem szervizbe! :weep: :eges:

Gyári Belle van rajta,de http://www.smartnews.hu/2011/09/drweb-av-symbian-hack/ az első féle Hack fenn van! Mehet így szervizbe,vagy elkel tüntetni? :duhos2:
AnubiSV
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009-11-08 vas. 23:56:22
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: AnubiSV »

Nemrég felkerült ide egy számomra hasznos progi a Callsafe, aminek nagyon örültem mert nekem mindig sikerül beszéd közben tartásba rakni a másik felet. A progi megfelelően működik kivéve az autostart részét, valakinek ez megy vagy esetleg tudtok mondani egy külön autostart progit amivel ezt auto el lehetne indítani a teló bekapcsolásakor mert hiába keresem ilyet nem találok normálisan bellén működőt...
Köszi!
Belle_v111.030.609_CFW_by_bladehu2_final
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

apaszka írta:Arról tértem át! LG GT540 volt és 1500mA aksival! Azzal 2 nap simán ment erős használattal ,de ez sajna 8 órát bír ugyan olyan nyomkodás mellett! Reggel feltöltve,és kikapcsolás után is " aludtunk 5 órát ,már mint a teló",és 83 % on volt bekapcsolás után! :sly: Egy óra widget van a főképernyőn,és a Battery Info 1.0.3 a másik oldalon! Már egyet sem használok,még a mailt sem! Pont ennek érdekében! Éjjel 4 óra zene hallgatás alatt lemerült fullra! Kicsit necces szerintem,de gondolom meg kell szokni! Munkatársam telója is szinte állandóan töltőn van /N8/
pedig ez nem normális. ki a fene venne n8-at ha 8 órát tudna működni? biztos hogy valami szívja nálad az akksit még akkor is ha nem látod mi az. tegyél fel egy best taskmant, majd sárgacsillag-processes és nézd meg mik futnak. rapiddanihoz hasonlóan nekem is átlag 1nap 18órát bír (ion battery, good accouracy) folyamatosan bekapcsolva. legutóbb ilyen eset -reggel levettem töltőről délután már visítozott töltöért- akkor történt amikor most a legutóbbi hivatalos belle felrakás és progik ujratelepítése után elfelejtettem kitörölni azt a retek googlenav_autostart -ot amit a google maps tesz fel és ami processzként mindig futott és azt gyanítom hogy szépen a háttérben használta a gps-t. így meg ugye nem is csoda hogy leszopja fél nap alatt az akksit.
These users thanked the author bladehu2 for the post:
apaszka (2012-02-20 hétf. 15:55:11)
Rating: 2.63%
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

AnubiSV írta:Nemrég felkerült ide egy számomra hasznos progi a Callsafe, aminek nagyon örültem mert nekem mindig sikerül beszéd közben tartásba rakni a másik felet. A progi megfelelően működik kivéve az autostart részét, valakinek ez megy vagy esetleg tudtok mondani egy külön autostart progit amivel ezt auto el lehetne indítani a teló bekapcsolásakor mert hiába keresem ilyet nem találok normálisan bellén működőt...
Köszi!
nekem asszem elindult automatikusan, viszont elég vicces volt hogy hívás közben a képernyő elsötétül tőle és hiába veszem fel a fülemtől nem kapcsol be, a billzár gombbal kellett mindig életet lehelnem a képernyőbe, aztán utána még elhúzni a szúnyoghálót is... :? szóval én le is dobtam elég gyorsan mert ez így nekem több bosszúságot okozott mint hasznot. persze lehet hogy a nokia bubbles-el nem szeretik egymást, de az sokkal hasznosabb nekem.
mindenesetre letöltések közt van egy apps keeper nevű progi, próbálkozz azzal elindíttatni.
janek69
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 19:31:25
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zákányszék
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: janek69 »

bladehu2 írta:
apaszka írta:Arról tértem át! LG GT540 volt és 1500mA aksival! Azzal 2 nap simán ment erős használattal ,de ez sajna 8 órát bír ugyan olyan nyomkodás mellett! Reggel feltöltve,és kikapcsolás után is " aludtunk 5 órát ,már mint a teló",és 83 % on volt bekapcsolás után! :sly: Egy óra widget van a főképernyőn,és a Battery Info 1.0.3 a másik oldalon! Már egyet sem használok,még a mailt sem! Pont ennek érdekében! Éjjel 4 óra zene hallgatás alatt lemerült fullra! Kicsit necces szerintem,de gondolom meg kell szokni! Munkatársam telója is szinte állandóan töltőn van /N8/
pedig ez nem normális. ki a fene venne n8-at ha 8 órát tudna működni? biztos hogy valami szívja nálad az akksit még akkor is ha nem látod mi az. tegyél fel egy best taskmant, majd sárgacsillag-processes és nézd meg mik futnak. rapiddanihoz hasonlóan nekem is átlag 1nap 18órát bír (ion battery, good accouracy) folyamatosan bekapcsolva. legutóbb ilyen eset -reggel levettem töltőről délután már visítozott töltöért- akkor történt amikor most a legutóbbi hivatalos belle felrakás és progik ujratelepítése után elfelejtettem kitörölni azt a retek googlenav_autostart -ot amit a google maps tesz fel és ami processzként mindig futott és azt gyanítom hogy szépen a háttérben használta a gps-t. így meg ugye nem is csoda hogy leszopja fél nap alatt az akksit.
Ezt egyszerűen kiderítheted,hogy sokat eszik-e valami.Felteszed az Energy profilert és megnézed mennyi a fogyasztás.Alapban világító kijelzőnél 80-90mA körül kell,hogy fogyasszon. Hagyod lepihenni és hagyod pár percig,utána visszanézed a grafikont.Lepihent állapotában 4-7mA-re esik le és közben vannak max. 18mA-es tüskék időnként. Nekem pihenő állapotban ki van kapcsolva az óra,így semmi nem világít a kijelzőn.Ha ennél többet eszik,akkor kezd el egy taskmanagerrel kilövöldözni a taskokat és amelyiknél leesik a fogyasztás az a hunyó.A Garmin régebbi verziói szerettek ilyesmit csinálni.
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

bladehu2 írta:
apaszka írta:Arról tértem át! LG GT540 volt és 1500mA aksival! Azzal 2 nap simán ment erős használattal ,de ez sajna 8 órát bír ugyan olyan nyomkodás mellett! Reggel feltöltve,és kikapcsolás után is " aludtunk 5 órát ,már mint a teló",és 83 % on volt bekapcsolás után! :sly: Egy óra widget van a főképernyőn,és a Battery Info 1.0.3 a másik oldalon! Már egyet sem használok,még a mailt sem! Pont ennek érdekében! Éjjel 4 óra zene hallgatás alatt lemerült fullra! Kicsit necces szerintem,de gondolom meg kell szokni! Munkatársam telója is szinte állandóan töltőn van /N8/
pedig ez nem normális. ki a fene venne n8-at ha 8 órát tudna működni? biztos hogy valami szívja nálad az akksit még akkor is ha nem látod mi az. tegyél fel egy best taskmant, majd sárgacsillag-processes és nézd meg mik futnak. rapiddanihoz hasonlóan nekem is átlag 1nap 18órát bír (ion battery, good accouracy) folyamatosan bekapcsolva. legutóbb ilyen eset -reggel levettem töltőről délután már visítozott töltöért- akkor történt amikor most a legutóbbi hivatalos belle felrakás és progik ujratelepítése után elfelejtettem kitörölni azt a retek googlenav_autostart -ot amit a google maps tesz fel és ami processzként mindig futott és azt gyanítom hogy szépen a háttérben használta a gps-t. így meg ugye nem is csoda hogy leszopja fél nap alatt az akksit.
Először is köszönöm a tanácsot!
Még kezdő vagyon N8 ban! Igaz voltak régebbi symbiseim,.. de már egy jó ideje androidot használtam! Azt vágtam,de mos vissza kell rázódnom!
Szóval,kicsit elszomorított az aksi időm,és ma pedig a kijelzőm! Nekem nincs szerencsém a telefonokkal! Vonzom a hibás darabokat! Az LG-m 3 hónapig sétált a szerviz,és a voda közt,míg fogyasztó védőkhöz fordultam,és persze nyertem! Kicserélték a telefont! Az is kijelző hibás volt,de csak hitegettek a javítással,érdemben nem csináltak semmit! Ettől félek,hogy kezdődik előröl! :hmm2:

De a taskmant felraktam,és ez az állapotom!
Te látom nagyon vágod,és szeretnélek megkérni,hogy elemezd ki ezt!
Kép
Kép
És hogyan törölted a googlenav_autostart -ot ? csak simán megkeresem,és delete? Utána lesz navim gondolom,csak nem indul automatán?!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Én a sleeping screen-ből az utolsó előttit használom, szeintem sokkal kevesebb képpont világít mint a gyárinál. Meg a Nokia Bubbles is megy.
6 főképernyő van tele widgettel, állandó netet nem adok nekik, így 1 napot megy el, de van, hogy naponta 2x töltöm. Főleg ha sokat telepítek, újraindítok.
Abban viszont biztos vagyok, hogy egy Androidos teló fele eddig bírná. (több RAM, erősebb proci, erőforrásigényesebb oprendszer)

A lilulás nálam is jelen van de nem annyira zavaró, majd visszaviszem csak attól félek, hogy hetekig náluk lesz a telóm. :(
liskatamas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011-03-05 szomb. 12:18:32
Készüléktípus: C6
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: liskatamas »

Sziasztok valaki frissítette már Belle-re a T-mobileos N8-at? Nekem nem sikerül, ugyan az az Anna... persze csak a pc suite irja ki rá a Bellét
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”