Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
body007
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 08:54:30
Készüléktípus: n900
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: body007 »

@krisz6314: szerintem reflash. Amúgyis ha veszel egy használt telót (amit ügye az előző gazdája belőtt az igényihez) érdemes megcsinálni.
meanmachine
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011-01-03 hétf. 19:18:02
Készüléktípus: n900
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: meanmachine »

hali!

lehet buta kérdés,de felteszem, lehet nemértek hozzá, szoval a jelenség:
felszerettem volna tenni webos-es játékot a telóra, az nfs underg.ot már felraktam a leirást követve, megyis szépen, kinéztem egy másikat a brothers in arms -t szintén leirás szerint, de mikor elkezdi kitömöriteni a játékot a létrehozott hivatkozásba /usr/palm helyre egy idő után kiirja h betelt a "pohár" :D a lemez, megnéztem a rootfst a df -h / el és sajna 78% a foglalt a rootfs nek, de nem tudok helyet felszabaditani, az nfs-nél nemvolt ez a hiba..

valamint amit létrehoztam a játéknak .ext2 es fájlrendszerű képfájlt, több játékot is tartalmazhat?
valamint a script a ./prem ami az nfshez lett irva jo-e a többi ( ha sikerül felrakni játékot) hez is?

köszi előre is
denttech
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-09-28 hétf. 21:09:47
Készüléktípus: n900
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: denttech »

koon írta:Hali!
valaki tudna abban segíteni hogy milyen lejátszóval lehet megnézni az "mkv" kiterjesztésű filmeket az N900-on?
Elég sok programot kipróbáltam de sajnos én sem tudtam lejátszásra bírni, úgyhogy engem is érdekelne! Lehet nincs is ilyen lejátszó :hmm2:
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: potter55 »

denttech írta:
koon írta:Hali!
valaki tudna abban segíteni hogy milyen lejátszóval lehet megnézni az "mkv" kiterjesztésű filmeket az N900-on?
Elég sok programot kipróbáltam de sajnos én sem tudtam lejátszásra bírni, úgyhogy engem is érdekelne! Lehet nincs is ilyen lejátszó :hmm2:
Ezt találtam erről.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
meanmachine
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011-01-03 hétf. 19:18:02
Készüléktípus: n900
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: meanmachine »

lehet pár embernek tecceni fog, nemkell a webos-es/ palmpre játékokkal "szenvedni" itt vannak .deb formában.. kipróbáltam müködik!!!

http://www.elrincondelmaemo.com/Foro/ar ... -4177.html

szivesen!! :D
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

meanmachine írta:lehet pár embernek tecceni fog, nemkell a webos-es/ palmpre játékokkal "szenvedni" itt vannak .deb formában.. kipróbáltam müködik!!!

http://www.elrincondelmaemo.com/Foro/ar ... -4177.html

szivesen!! :D
Ezt eddig is tudtuk. :) Azért kellett "szenvedni" vele, mivel akkor a MyDocs-ra csatolja fel, és akkor még nem volt egyszerű leírás a készülék újrapartícionálásához!
"apt-get moo" ;)
Avatar
dragonken
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 07:14:05
Készüléktípus: n900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: dragonken »

Pár napja elkezdett baszakodni a teló:
- Egy weboldal mindig lefagy, de csak ez az egy, és ezt elég gyakran megnyitom egy nap. Nem az oldallal van a baj, opera megnyitja rendesen.
- Nem tudok sms-t küldeni
- Lassabb mint általában, hiába emelek a mhz-en.

Léteznek külön megoldások a problémáimra, vagy marad a reflash? Vagy a beállításokban van 2 opció, "gyári beállítások visszaállítása", és "eszköz takarítása", ezekkel nem tudom kb ugyanazt a hatást elérni mint reflashel? (érintkezés hibás egy leesés óta a laptopom, és teljesen random pillanatokban lefagy, ezért macerás nekem a reflash).
Köszi.
Flashhh
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 00:28:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Flashhh »

Na nekem is aug ota eloszor jelentkezik hiba a telonal.
Ha fotozni szeretnek es felretolom a reteszt akkor egy pillanatra bejön a kamera majd rögtön ki is lép hogy muvelet sikertelen. Fenntvan a flashlight extra, gondoltam megnezem ha a zseblampat szeretnem inditani akkor mit ir: Müvelet sikertelen a kamera alkalmazast mas program hasznalja. BlessN900 rogton kifagy fcam elindul de szurke kep van a kamera kep helyen. Remelem nem kell reflashelni es van megoldas. Tegnap még mukodott hibatlanul, ma jott ki ukeyboard meg még vlmi frissites azutan nem mukodott.

--------------------------------

Sikerult megoldanom, deinstall power kernel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Flashhh 2011-03-06 vas. 12:46:16-kor.
bannery
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011-03-03 csüt. 21:59:08
Készüléktípus: N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: bannery »

Sziasztok!
Ne haragudjatok,hogy zavarlak titeket.
A segítségetek kellene. Nekem olyan problémám lenne ,hogy vettem egy nokia N900 készüléket használtan. A telefon szinte teljesen üres volt, töröltek róla mindent, illetve egy kettő alkalmazás volt rajta. Írtam bele pár extra katalógust manuálisan. Így feltudtam rakni rá a magyar nyelvet , úgy hogy nem kellett netre raknom a telefont. Ma sajnos netre raktam egy kicsit a telefont és azóta csinál egy két dolgot. Alkalmazás kezelőben ha rámegyek ,hogy „eltávolítás „ csak gondolkozik és nem hoz be semmit vagy ha be is hoz valamit azt mondja nincs alkalmazás,ha megakarom nézni a katalógusokat azt mondja rá műveleti hiba , vagy csak gondolkozik és nem hozza be őket .Ha letöltésre megyek rá akkor kiírja hogy nincs elérhető alkalmazás( nincs katalógus használatban). Mintha fagyna az alkalmazás kezelő,de más probléma nincs. A játékok amiket telepítettem rá mennek gond nélkül.
Néha ha gondol egyet beadja az aksi mellé a kis sárga felkiáltó jelet, és hogy van két elérhető frissítés. Szerintetek mi lehet a probléma , újra kellene rakni az egész rendszert?
Válaszotokat előre is köszönöm.
d3kk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011-01-05 szer. 22:03:38
Készüléktípus: N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: d3kk »

Hali emberek!

Nekem van egy olyan problémám hogy mivel használtan vettem a telot (persze N900 :) ) az előző felhasználó bállított egy biztonsági kódot.
Ezt nem kéri sehol viszont nem szeretném, hogy öcsém vagy bnőm véletlenül beállítsa a biztonsági kód használatát (pl kijelző feloldásakor vagy ilyesmi.)

A kérdés az, hogy megoldható-e valamilyen script-tel a biztonsági kód alaphelyzetbe?
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”