Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Barniby írta:Helló mindenkinek.
Most vettem egyet ebből a csodabogárból.
Rendszeresen olvastam/olvasom ezt a fórumot.
1.Kérdés: REFLASH nélkül is vissza lehet állítani az eredeti állapotot ? (HARD RESET ?)
Előre is köszi, sztem még majd kérdezek:)
Kezdő vagyok Linuxban/Maemoban.
Itt hard reset-nek tudtommal az eMMC flashelés-t nevezzük :) Flashelsz egy rootfs-t, utána eMMC-t, és kapsz egy teljesen érintetlen 0 perces op.rendszert ;)
"apt-get moo" ;)
Avatar
Barniby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 10:45:56
Készüléktípus: N900 5800Hack3D
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Barniby »

Köszi a gyors választ.
Meggondolom,mert használtan vettem és van rajta 1-2 számomra szükségtelen dolog amiket sajnos csak kézileg tudok törölni.
Gyári beáll. visszaállítás és a "tiszta készülék" sem segített. Minden progi rajta maradt.
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Barniby írta:Köszi a gyors választ.
Meggondolom,mert használtan vettem és van rajta 1-2 számomra szükségtelen dolog amiket sajnos csak kézileg tudok törölni.
Gyári beáll. visszaállítás és a "tiszta készülék" sem segített. Minden progi rajta maradt.
Ajánlom mindenképp a reflash-t! Ha már megvetted ne legyen telegórva semmi retekkel :) Andy oldalán megtalálod a leírást: http://n900.darktl.com/leirasok/48-reflash
Más: Csak kíváncsiságból kérdezném, mivan akkor ha eMMC flash után -R kapcsolót írok...mindenhol piros nagybetűkkel van írva, múltkor elbambultam és odaírtam. Újraindulás után rootfs-t is flasheltem és gond nélkül működött a telefon :hmm2:
"apt-get moo" ;)
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

hát ha a rootfs nincs szétgányolva akkor elindul. Azt -R csak annyit jelent, hogy újraindul a teló. Ha nincs ott akkor nem indul el értelemszerűen. Megölni meg nem olyan egyszerű jááám :D
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
p00t
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 21:50:08
Készüléktípus: N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: p00t »

Sziasztok!

Olyat tapasztalt már valaki, hogy belső memből memkártyára másoláskor egy idő után idiótára lassul? Fel van nekem rakva a cpu statusz applet és az azt mondja, hogy cpu terheltség 100%, viszont ha top-pal ránézek az azt mondja, hogy kb. 97%-ban idle a cpu. A load mondjuk felmászik, gondolom adatra vár a CPU. Utánakerestem guglin és azt találtam, hogy a PR1.2-ben volt egy hibajavítás, ami elméletileg javította ezt a hibát. Valahogy úgy fogalmaztak, hogy az eMMC és flashcard közti nagy fájl másolása esetén előforduló túlzott terhelés lett megszüntetve.

Valami infó erről?

p00t
Avatar
tutituti
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:33:49
Készüléktípus: Nokia N95 + Nokia N900
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: tutituti »

Anno páran írták hogy remélik kidobják majd az aircracket n900ra is.Na hát már egy ideje kinn van.Nekikezdtem felrakni,és megakadtam.
akit érdekel az itt megtalálja a tutorialthttp://talk.maemo.org/showthread.php?t= ... t=aircrack
Illetve jutubon van pár videó működés közben.
ha valakinek sikerült megcsinálni az kérem szóljon.
Avatar
tutituti
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:33:49
Készüléktípus: Nokia N95 + Nokia N900
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: tutituti »

notaridavid írta:Sziasztok,

egy kis erdekesség :
http://maemo.org/community/council/maem ... s_updates/

Ez egy új közösségi maemo 5 frissítés, jelenleg teszt fázisban, ami egy új fajta kezdeményzés.

Csak az próbálja ki aki tudja is,hogy mit csinál, mert könnyen reflash lehet a vége, aki nem akarja még ezt kipróbálni az várjon a végleges stabil verzióra.

Na valaki abban segítsen nekem hogy két probléma miatt nem megy már csak az egész.Az első:
az egyik lépésben,hoy megtudjuk a levédett Acces point MAc címét x-termben beírom hogy ifconfig wlan0 up,majd "iwlist wlan0 scan" erre annyival elintéz engem hogy-sh: iwlist:not found.
Próbáltam rootban gainrootban de ugyanaz.
Flashhh
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 00:28:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Flashhh »

http://www.phonesfera.com/tutorial-neop ... t2099.html

Ez kell neked... aircrack ezer éve van rá csak driverek nem voltak amik tamogattak az injectiont. Nekem fentvan es mulodik is. WEP es halozatot amin van adatforgalom 5 perc alatt fellehet törni vele. A neopwn raadasul GUI s nemkell a terminalokkal szarakodni. Feltelepitesre viszont nem emlekszem, nekem is segitettek mert meghaladja a tudasom :D
Avatar
tutituti
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:33:49
Készüléktípus: Nokia N95 + Nokia N900
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: tutituti »

Flashhh írta:http://www.phonesfera.com/tutorial-neop ... t2099.html

Ez kell neked... aircrack ezer éve van rá csak driverek nem voltak amik tamogattak az injectiont. Nekem fentvan es mulodik is. WEP es halozatot amin van adatforgalom 5 perc alatt fellehet törni vele. A neopwn raadasul GUI s nemkell a terminalokkal szarakodni. Feltelepitesre viszont nem emlekszem, nekem is segitettek mert meghaladja a tudasom :D

Áhhám.Akkor vennem kell egy memóriakártyát most már mindenképpen.Pedig nem gondoltam volna hogy kelleni fog 30giga belső memóriával.
De köszönöm a linket,megőrzöm,és szerintem mehetnem tippek trükkökbe is.
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Válasz küldése

Vissza: “N-széria”