Nokia N78

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: potter55 »

asdf00 írta:Megoldódott. Nem jutott eszembe h meg kéne próbálni egy újraindítást. Láss csodát jó lett :)
Mondjuk fogalmam sincs h mitől nem rezgett a hívásoknál. Azért pár hasznos kódot szívesen látok.
Itt van egy pár hasznos kód: link.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Nem akarok új topicot nyitni a kérdésemnek, így inkább itt kérdezek. Hol lehet olcsón (egyáltalán hol lehet) kapni asztali töltőt BL-5F és BL-6F akksikhoz?
Avatar
fatalistaN78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-07-08 szer. 03:39:33
Készüléktípus: N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: fatalistaN78 »

Sziasztok!
3 napja vettem egy N78-at és 2 problémám lenne, remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm.
1. A már sokak által említett dátum elállítódás kikapcsolás után. Kipróbáltam az itt leírtakat, de nekem így is elállítódik.
2. Súgó-ból léptem GPS menübe és hálózat keresésnél minden eltűnt (vissza gomb stb... a menübe se lehetett lépni csak a futó programokat megnyitni, de leállítani nem) Mivel első okostelefonom kissé megijedtem. Reboot-oltam és azóta lassabbnak érzem az egész telefont ez miért lehet? Nincs még telepítve egy alkalmazás se. Előre is köszönöm az ötleteket.
fatalista
Szerk.: Azt még megkérdezném, hogy hol lehet beállítani Nokia maps-be, hogy ne internetről töltse le az adatokat, hanem a telón lévő térképeket használja internetkapcsolat nélkül? Beállítottam, hogy csak a beépített GPS-t használja, de WLAN hálózatot keres így is.
Gondolkozz globálisan - Cselekedj lokálisan
asdf00
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 15:41:03
Készüléktípus: N78 + 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: asdf00 »

potter55 írta:
asdf00 írta:Megoldódott. Nem jutott eszembe h meg kéne próbálni egy újraindítást. Láss csodát jó lett :)
Mondjuk fogalmam sincs h mitől nem rezgett a hívásoknál. Azért pár hasznos kódot szívesen látok.
Itt van egy pár hasznos kód: link.
Köszi szépen.

Lenne még 1 kérdésem, létezik vmi memória felszabadító progi? Próbálkoztam különféle nokia térképek telepítésével, 3.0ás azt vissza a 2.0 szóval össze vissza. Elötte olyan 38MB körüli szabad helyem volt most meg már csak 32. Nem tudom hova tűnt az az 5-6MB. Ja és még annyi hogy számít a a telefon gyorsaságának az h mennyi szabad memória van benne?

Köszi.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: potter55 »

asdf00 írta: Lenne még 1 kérdésem, létezik vmi memória felszabadító progi? Próbálkoztam különféle nokia térképek telepítésével, 3.0ás azt vissza a 2.0 szóval össze vissza. Elötte olyan 38MB körüli szabad helyem volt most meg már csak 32. Nem tudom hova tűnt az az 5-6MB. Ja és még annyi hogy számít a a telefon gyorsaságának az h mennyi szabad memória van benne?

Köszi.
Ha egy taskman programot felraksz akkor fel tudsz szabadítani RAM-ot.
Szerintem a telefon belső memóriának semmi köze ahhoz hogy milyen gyors legyen mert az a RAM mennyiségétől függ.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
jtamas88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 00:01:23
Készüléktípus: Nokia c7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: jtamas88 »

fatalistaN78 írta:Sziasztok!
3 napja vettem egy N78-at és 2 problémám lenne, remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm.
1. A már sokak által említett dátum elállítódás kikapcsolás után. Kipróbáltam az itt leírtakat, de nekem így is elállítódik.
2. Súgó-ból léptem GPS menübe és hálózat keresésnél minden eltűnt (vissza gomb stb... a menübe se lehetett lépni csak a futó programokat megnyitni, de leállítani nem) Mivel első okostelefonom kissé megijedtem. Reboot-oltam és azóta lassabbnak érzem az egész telefont ez miért lehet? Nincs még telepítve egy alkalmazás se. Előre is köszönöm az ötleteket.
fatalista
Szerk.: Azt még megkérdezném, hogy hol lehet beállítani Nokia maps-be, hogy ne internetről töltse le az adatokat, hanem a telón lévő térképeket használja internetkapcsolat nélkül? Beállítottam, hogy csak a beépített GPS-t használja, de WLAN hálózatot keres így is.
Ha még nincs nagyon sok cucc rajta és nem nagy gond, csinálj egy resetet, mindig jót szokott tenni sebeségnek is meg az egyéb esetleges hibáknak is.
Aztán a legutóbbi szoftvert érdemes feltenni, mert éreztehően gyorsabb, mint mondjuk a 12-es (nem tudom melyik van a tiéden) a Nokia frissítőjével egyszerű, gyors él elronthatatlan

A Nokia maps két okból használhatja a netet vagy azért, mert a kártyán nem talál térképet arra a helyre, amit éppen nézel. Ha maploaderrel töltöttél rá már térképet és az működik is, akkor nem azért megy netre. Egyébként a netről történő térkép töltést ki lehet kapcsolni a Nokia Mapa-ban
A másik ok, ha netre megy, azt valójában nem is a Nokia Mpas csinálja. A helymeghatározási módszerenél van olyan, hogy hálózatalapú. Ha ez ba van pipálva, akkor mindig, amikor előszor műholdat keres, akkor netről letölt 4kb-nyi cuccot, amitől sokkal gyorsabban megtalálja a holdakat. Enélkül is megtalálja, de csak szabadban, álló helyben és lassan.
Avatar
fatalistaN78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-07-08 szer. 03:39:33
Készüléktípus: N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: fatalistaN78 »

Köszönöm a segítséget, a lassulás probléma csak úgy 1-2 percig állt fennt szóval még várok a frissítéssel. A Nokia maps még mindig nem jó, de próbálkozom :) A dátum elállítódással kapcsolatban nincs ötleted? Ami írtak néhány oldallal előrébb az kipróbáltam, de nem segített. Köszi még egyszer.
fatalista
Gondolkozz globálisan - Cselekedj lokálisan
meta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-01-20 kedd 22:18:10
Készüléktípus: n78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: meta »

ha valakit érdekel a kikapcsolt képernyő mellett működő óra...

keylockclock

félmegoldás. a kijelző kikapcsolt állapota mellett, egy gomb megnyomása után nagy számmal rendelkező óra és dátum is megjelenik...
elég jópofa
Avatar
fatalistaN78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-07-08 szer. 03:39:33
Készüléktípus: N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: fatalistaN78 »

Más tapasztalt olyan bug-ot,hogy a Real Player nem játsza le a képet csak a hangot? Nem mindig csinálja...
Gondolkozz globálisan - Cselekedj lokálisan
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Hmm, nekem a 7610 csinált néha ilyet, általában ha nem volt támogatott a fájltípus (pl. MP4). Minden fájlnál ezt csinálja? Ha igen és nagyon zavar, tegyél fel egy külső lejátszót.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”