Nokia N78

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: Macika »

janko8412 írta:Hali! A kérdésem az volna, nemtom figyelte-e már valaki ha készítetek a telefonnal egy képet, és megnézitek telón, meg utána gépen a színek teljesen mások. Pl. a telefonon a zöld gyönyörű szép élénk, rendes valósághű, és mikor felmásolom gépre és ott nézem meg a színek fakók, mások nem olyan. A telón olyan egy tájkép mintha a national geographicból vágtam volna ki. Nem tudja valaki mi lehet ennek az oka? Illetve hogy van-e rá 1xű megoldás, hogy gépoen is jók legyenek, mert sztem csak a színek nem stimmelnek egyébként minden oké a képekkel. Köszi a segítséget!
A telón fel van tekerve a szaturáció, de nem kicsit.
A monitorod meg gondolom normális mértékben mutatja a színeket.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: Macika »

kaosamigos írta:Sziasztok! Garanciális szervíz után újratelepítettem a Garmin navit. Minden megy rajta, de nincs hangja. mi lehet a probléma? Válaszotokat előre is köszönöm!
Egészen pontosan az a gond, hogy nem a bemásolós verziót tetted fel, hanem a telepítőst, és annak nem része a voice könyvtár.
Pótold egy bemásolósból és láss csodát! ;)
Avatar
kaosamigos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 22:37:49
Készüléktípus: Nokia N8 nokia E7
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: kaosamigos »

Köszönöm a gyors segítséget!! :taps1:
dobolas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-06-20 szomb. 15:07:21
Készüléktípus: nokia n78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: dobolas »

Sziasztok!

Most készülök ilyen telefont venni, de lenne pár kérdésem.

1.Mennyire gyors a telefon? Pl fotózáskor, filmnézéskor....
2.A gombjai kényelmesek? Annyira kicsinek látszanak. Sms-t írni nem nehéz?
3.Ha készítek fotót vagy videót azt a memkártyára menti vagy belső memóriára? A bluetooth-on fogadott cuccokat hova menti? Be lehet ezt állítani?
4.Hány napot bír az aksi átlagos használattal?(kis zenehallgatás, 1-2 fotó...)A mobilarénán azt olvastam, hogy picit gyenge.
5.A füllhallgatóján lehet számot ugratni,tekerni,hangerőt állítani?Ha a hangerőt nem lehet állítani a fülesen, akkor a telón lehet anélkül, hogy feloldanám a bill.zárat?

A partnero gsm-től tervezem a vásárlást, de nemrég vettem innen egy 5610-est és zavar, hogy félig magyar félig angol. Ezt úgy értem, hogy ha pl. belépek a zenelejátszóba vagy a számológépbe onnantól angol. Ennél a telónál is készüljek fel erre vagy teljesen magyar? És nem volt bontatlan az 5610-es, a hátlapja sem volt rajta rendesen. Ti hol vettétek az n78-at? Mit javasoltok?

Köszi, hogy elolvastad!És előre köszi válaszod!
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

dobolas írta:Sziasztok!

Most készülök ilyen telefont venni, de lenne pár kérdésem.

1.Mennyire gyors a telefon? Pl fotózáskor, filmnézéskor....
2.A gombjai kényelmesek? Annyira kicsinek látszanak. Sms-t írni nem nehéz?
3.Ha készítek fotót vagy videót azt a memkártyára menti vagy belső memóriára? A bluetooth-on fogadott cuccokat hova menti? Be lehet ezt állítani?
4.Hány napot bír az aksi átlagos használattal?(kis zenehallgatás, 1-2 fotó...)A mobilarénán azt olvastam, hogy picit gyenge.
5.A füllhallgatóján lehet számot ugratni,tekerni,hangerőt állítani?Ha a hangerőt nem lehet állítani a fülesen, akkor a telón lehet anélkül, hogy feloldanám a bill.zárat?

A partnero gsm-től tervezem a vásárlást, de nemrég vettem innen egy 5610-est és zavar, hogy félig magyar félig angol. Ezt úgy értem, hogy ha pl. belépek a zenelejátszóba vagy a számológépbe onnantól angol. Ennél a telónál is készüljek fel erre vagy teljesen magyar? És nem volt bontatlan az 5610-es, a hátlapja sem volt rajta rendesen. Ti hol vettétek az n78-at? Mit javasoltok?

Köszi, hogy elolvastad!És előre köszi válaszod!
Szeva!
Nekem fél éve van N78om, a következők a tapasztalataim:
1:A szoftver (legújabb, 21-es) viszonylag fürge, de inkább közepes sebességű, apróbb bugok vannak benne, de nem vészes. Fotózásnál a kereső szép, viszonylag gyorsan reagál, egy 3 megapixeles kép kb 2-3 mp alatt készül el
2:Szerintem a törlés gomb kivételével minden jó helyre került, bár balkezeseknél meg a menü lesz zavaró elhelyezésű :D Ezt hamar meg lehet szokni, és ezzel egy igen edzett hüvelykujj boldog tulajdonosa is leszel :D Igen, nem egy batár gombsor, de a számgombok meglepően pontosan veszik az utasításokat, nagyon gyorsan és kényelmesen lehet rajtuk pötyögni :D
3:Mind a kettő beállítástól függ
4:Én naponta töltöm, de ha nem nyúzod és nincs rajta garmin, kettőt is kibír (GSM módban használom, 3G-vel egyértelműen hamarabb merül)
5:Távirányítós fülese van
Én a VIP-Phone-nál vettem a telefont, annyi probléma volt, hogy az akksit elfelejtették visszatenni bele. Az ilyen használt 0 perces mobiloknak ez az átka, a shopban megbontják és kipróbálják, hogy működik-e, így tudnak rá garanciát vállalni. Én azt javaslom, hogy NOKIA garisat vegyél, ha találsz, az XXL gsm-et szokták fényezni a mobilarénán, mivel az elég ismert, talán megbízható is, de ez csak az én véleményem. A szoftveres gondok házilag is könnyen orvosolhatók, én speciel életemben nem hallottam még 5610-esről, viszont az Nszériás telók ismertebbek és biztos nem lesz vele ilyen gondod (ennél annyi a zavaró, hogy a legújabb szoftverben a WLAN menü angol, de ez szerintem nem zavaró). Az FM transmitter unikumnak számít a mai felállásban, igen hasznos és ritka jelenség, úgyhogy ezt nagyon hamar meg fogod szeretni, főleg, ha sokat autózol. Ha csak zenehallgatásra használod a telót, fülessel, akkor órákig vígan eljátszik, a hangszórója tisztán szól, bár a mélyeket nem küldi, és a hangereje is rendben van. A gyári füles elég jó minőségű, és nem is halk, a mélyekkel sem spórol.
Remélem kielégítő választ kaptál :)
asdf00
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 15:41:03
Készüléktípus: N78 + 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: asdf00 »

Sziasztok!

Fel szeretném tenni a 21-es szoftot, de olvasgattam és sokaknak problémás.
Érdemes feltenni?
köszi.
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Ha van türelmed megcsinálni a helloox hacket és nem zavar hogy a zenelejátszó USB után bugos, akkor mindenképpen, sokat dob a teló sebességén.


MÁS:Van megoldás rá, hogy a kijelző fényerejét igencsak felturbózzuk, ahogy az N82-ét is lehet a SmartNews-on közzétett hack-kel? Ezen a telón az sajnos nem működik.
asdf00
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 15:41:03
Készüléktípus: N78 + 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: asdf00 »

Mit értesz azon hogy usb után bugos?
Az hogy hackelni nehézkes nem zavar, mer nem használok olyan dolgokat általába fring, gmail, garmin ezekhez meg nem kell.
Ha sebességen javít, elrontani meg nem ront el semmit akkor felteszem, mondjuk ez a lejátszós dolog érdekel h mi a baj vele.
Amúgy köszi.
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Ha be van kapcsolva a lejátszó a kapcsolat alatt utána újra kell indítani a telót, hogy működjön, vagy alkalmazáskezelővel bezárni.
asdf00
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 15:41:03
Készüléktípus: N78 + 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N78

Hozzászólás Szerző: asdf00 »

Ez télleg nem vmi súlyos bug. Akkor aszem megejtem a frissítést. Product kódot is át kell írnom, de ahogy néztem nem vészes.
Remélem sikerül.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”