Nokia N97 mini

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
szabokareszka
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010-01-30 szomb. 14:54:23
Készüléktípus: n97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: szabokareszka »

Köszönöm a válaszokat! Arra jöttem rá ha egy percig nincs a telefon és a router közt adatforgalom akkor a telefon lekapcsolja a wifit.,gondolom energiatakarékossági okokból.Ha netezgetek rajta akkor nem dobál le. Jó lenne valahol ezt az időt legalább 5 percre átkonfigurálni.
Avatar
sheffy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010-08-19 csüt. 11:43:58
Készüléktípus: HTC Touch Pro 2
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: sheffy »

szabokareszka írta:Köszönöm a válaszokat! Arra jöttem rá ha egy percig nincs a telefon és a router közt adatforgalom akkor a telefon lekapcsolja a wifit.,gondolom energiatakarékossági okokból.Ha netezgetek rajta akkor nem dobál le. Jó lenne valahol ezt az időt legalább 5 percre átkonfigurálni.
Igen ez a miniben egy érdekes dolog. (lehet korábban más nokiában is benne volt én a mininél találkoztam ezzel előszőr)
Tahát úgy is van ahogy mondod, a wifit ha nem használod a készülék bontja a kapcsolatot.
Viszont a készülék folyamatosan pásztázza az elérhető hálózatokat, és ha adatforgalmad van és az általa elérhető hálózathoz tud csatlakozni automatikusan ezt meg is teszi. Mondok rá példát hogy érthető legyen:
Nekem van korlátlan mobilnetem a készüléken de itthon rendelkezem wlan hálózattal is. A készüléken én napi szinten használok különböző alkalmazásokat amiknek online hozzáférés szükséges, ilyen pl: e-mail szolgáltatás, időjárás widget, vagy éppen az msn (fring).
Napközben a városban vagyok tehát a mobilntet használja a készülék, de ahogy hazaérek a készülék érzékeli hogy "hóhó itt olyan wifi van ami nálam hozzá van adva a kapcsolatokhoz, akkor hamar csatlakozzunk is rá" igy a készülék mobilnetről egyből átvált wlan-ra.
Ha elmegyek itthonról visszaáll a készülék a mobilnetre.

A hálózatoknál tárold el a wlan-t (jelszó meg SSID beállítása) illetve a kapcsolatoknál tudod állítani a prioritást, hogy melyik hálózatot próbálja először használni a készülék.
Ha nincsen mobilneted akkor nagy gubanc nem lehet, de nálam például a gyári nokia böngésző ha érzékeli a wlan-t akkor sem azt használja hanem a mobilnetet de ha átállítod a prioritást hogy a wlan legyen az elsődleges akkor ez elvben kiküszöbölhető.

Remélem tudtam segíteni de ha nem sikerülne megoldani a problémát szólj! :cool2:
Avatar
Haxi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2010-07-05 hétf. 17:01:29
Készüléktípus: 58C6XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: Haxi »

a wlan/beallitasok/opciok/tovabbi beallitasok/autom.konf=kikapcsolva és ott alul van h energiatakarékosság próbáld kikapcsolni
vagy itt van vmi wifi kapcsolatkezelö vmi:
http://nokiaprogramok.hu/modules.php?na ... w&id=35128
szabokareszka
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010-01-30 szomb. 14:54:23
Készüléktípus: n97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: szabokareszka »

Sziasztok! Na hogy megpezsdült a fórum wifi ügyben! Köszi a gyors válaszokat. Hát ez egy szuper dolog! Először bosszankodtam,hogy már megint mi ez a hülyeség a minivel de ha így van, márpedig így van, akkor ez nagyszerű és logikus a Nokia programozóitól! Már annyiszor el akartam adni ezt a telefont és androidra váltani egy újra és újra rájövök,hogy minek? Ez mindent tud amit elvárok tőle, főleg most,hogy végre a sokadik firmware megoldotta a fagyogatásokat és a csengőhang baromságait is.Szuper benne még a hanghívás is,hogy csak be kell mondani a nevet a bluetoothos fülesen a gombnyomás után és anélkül,hogy az autóban akár elő kellene venni a készüléket, bárkit fel tudok hívni úgy,hogy a neveket meg sem kellett tanítani "neki".Szóval 8 hónap használat után is azt kell mondjam max a kijelző minősége miatt cserélnék másra. Mostmár megvárom az n8-at.
Köszi mégegyszer a gyors válaszokat!
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

Üdv!

Valaki használ minihez téma effekteket, de nem a gyárit?
Mert én a nokiaprogramokon találtam egy pack-ot amiben van jó sok, és elméletileg mennie kéne minin, de amikor megcsinálom a leírás szerint és aktiválom a témahatásokat, csak a gyári indul be :x :hmm:
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5561
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: ferret »

GepAllat írta:Üdv!

Valaki használ minihez téma effekteket, de nem a gyárit?
Mert én a nokiaprogramokon találtam egy pack-ot amiben van jó sok, és elméletileg mennie kéne minin, de amikor megcsinálom a leírás szerint és aktiválom a témahatásokat, csak a gyári indul be :x :hmm:
A c2z patch-et aktiváltad a rpmpatcherben?
Kép Kép
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

ferret írta:
GepAllat írta:Üdv!

Valaki használ minihez téma effekteket, de nem a gyárit?
Mert én a nokiaprogramokon találtam egy pack-ot amiben van jó sok, és elméletileg mennie kéne minin, de amikor megcsinálom a leírás szerint és aktiválom a témahatásokat, csak a gyári indul be :x :hmm:
A c2z patch-et aktiváltad a rpmpatcherben?
igen, én is azt hittem az lesz a baj de aktiválva van :hmm2:
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Rossi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-09-21 kedd 20:36:32
Készüléktípus: N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Sziasztok!
Egy hónapja van meg a minim, de már volt is szervizben. Kb 10 nap után arra lettem figyelmes, hogy a kijelző plexije egy ponton( jobb oldalt középen) jobban benyomódik mint bárhol máshol, halk kattanás mellett. Olyan volt mint egy törött pingpong labda hangja, csak nagyon halkan. A kijelző érzékelt minden egyes bökést, de engem mégis idegesített. Irány a T-Mobil. Kb egy hét után jött az sms, mehetek a miniért. Rohantam vissza zsebemben az Omnia2 cserekészülékkel, nagyon nem bírtam... Végre! Faszául kemény a plexi mindenhol, öröm nyomkodni. De csak máig volt így. Most újra olyan a kijelzőm mint volt csak a másik oldalon. Nem tudom.. ez a kis holtjáték egészséges? Van értelme újra szervizeltetnem? Ja Product kódot átütöttem, a szoftverfrissítés miatt, mert az agyam szétment a Nokia Tune köcsögsége miatt. Ebből lehet bajom?
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Rossi írta:Sziasztok!
Egy hónapja van meg a minim, de már volt is szervizben. Kb 10 nap után arra lettem figyelmes, hogy a kijelző plexije egy ponton( jobb oldalt középen) jobban benyomódik mint bárhol máshol, halk kattanás mellett. Olyan volt mint egy törött pingpong labda hangja, csak nagyon halkan. A kijelző érzékelt minden egyes bökést, de engem mégis idegesített. Irány a T-Mobil. Kb egy hét után jött az sms, mehetek a miniért. Rohantam vissza zsebemben az Omnia2 cserekészülékkel, nagyon nem bírtam... Végre! Faszául kemény a plexi mindenhol, öröm nyomkodni. De csak máig volt így. Most újra olyan a kijelzőm mint volt csak a másik oldalon. Nem tudom.. ez a kis holtjáték egészséges? Van értelme újra szervizeltetnem? Ja Product kódot átütöttem, a szoftverfrissítés miatt, mert az agyam szétment a Nokia Tune köcsögsége miatt. Ebből lehet bajom?
Ha átírtad, és NSU/OVI-val frissítetted akkor elvileg a gari már ugrott. Ha phoenix-szel flashelted és visszaírtad akkor van esélyed, bár nyilvánvaló, hogy a T-s fw nem véletlen tűnt el.
A plexi pedig nekem soha sem lógott, pedig két minit is használtam korábban.
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Rossi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-09-21 kedd 20:36:32
Készüléktípus: N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: Rossi »

pll írta: Ha átírtad, és NSU/OVI-val frissítetted akkor elvileg a gari már ugrott. Ha phoenix-szel flashelted és visszaírtad akkor van esélyed, bár nyilvánvaló, hogy a T-s fw nem véletlen tűnt el.
A plexi pedig nekem soha sem lógott, pedig két minit is használtam korábban.
NSU val frissítettem. Így már ne is próbáljam szervizbe adni? A kattogás nem mindig érzékelhető, csak akkor ha nagyon óvatosan nyomom meg a plexit. Próbáltam ma mutatni egy srácnak, meg az asszonynak, de egyikőjük sem tudta miről beszélek. Magyarul nem vészes, de egy ponton máshogyan hajlik a plexi, mint máshol.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”