Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
denttech
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-09-28 hétf. 21:09:47
Készüléktípus: n900
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: denttech »

Andy1210 írta:jó lenne ha nem vitatkozna senki, engem már a saját oldalamon is felhúztak az idióták :)
Nem kérek belőlük itt is :P
Van saját oldalad?
Az az n900-al kapcsolatos?
Bocsi csak kiváncsi lennék rá, remélem nem baj! Hátha onnan is tudnék tanulni valamit :)
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Venemo »

joember írta:...
Dominik írta:...
Végre, pár épeszű ember a fórumon! :)
joember
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-04-29 csüt. 15:23:56
Készüléktípus: n900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: joember »

Venemo írta:
joember írta:...
Dominik írta:...
Végre, pár épeszű ember a fórumon! :)
A többiek gyorsan el is hallgattak...:D!
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

van de nem N900 téma, hanem online filmek, nem ide tartozik :D
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
HLev
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-05-31 hétf. 23:01:43
Készüléktípus: E66 N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Desktop shortcut

Hozzászólás Szerző: HLev »

Hello!

Hogyan lehet olyan alkalmazáshoz shortcut-ot csinálni a desktopra, amit a desktop menü nem ajánl fel? pl. Transmisson.
Ill. ezt mi befolyásolja, a package? Van egy standard helye ezeknek a linkeknek a linux file rendszerében, ahonnan a desktop menü behúzza ezeket?

kösz előre is.ed
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: rydair »

MKV lejátszó kodeket nem tud valaki véletlen? Letöltöttem egy sorozatból két évadot, nem HiDef, de mkv-ban van valamiért, és a loadingolás után kiírja a lejátszó, hogy not supported :(
De ha valaki tud mkv-avi konvertert egy olyan linket is megköszönök! Sajnos az i'mtoo meg ilyesmi konverterek kiakadnak az mkv-tól..
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
weresgyufa
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-04-08 szer. 22:49:11
Készüléktípus: N900-2xN79-6220c-5530XPM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: weresgyufa »

rydair írta:MKV lejátszó kodeket nem tud valaki véletlen? Letöltöttem egy sorozatból két évadot, nem HiDef, de mkv-ban van valamiért, és a loadingolás után kiírja a lejátszó, hogy not supported :(
De ha valaki tud mkv-avi konvertert egy olyan linket is megköszönök! Sajnos az i'mtoo meg ilyesmi konverterek kiakadnak az mkv-tól..
Format Factory ;) szerintem egy elég jó konvertáló progi, mindenből mindent mindehogyan :D s60-ra a tubi kapásból benne van, de tudsz saját méretet definiálni, azon belül pedig mindent, A/Vcodec, fps, tömörítési ráta stb stb...
Nokia 3210 ►Nokia 3330 ►Nokia 3510i ►Nokia 6070 ►Nokia 6230 ►Nokia 5300 ►Nokia 5410 ►Nokia N79 ►Nokia 5530 ►Nokia N900
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Venemo »

rydair írta:MKV lejátszó kodeket nem tud valaki véletlen? Letöltöttem egy sorozatból két évadot, nem HiDef, de mkv-ban van valamiért, és a loadingolás után kiírja a lejátszó, hogy not supported :(
De ha valaki tud mkv-avi konvertert egy olyan linket is megköszönök! Sajnos az i'mtoo meg ilyesmi konverterek kiakadnak az mkv-tól..
Érdemes megpróbálni, hogy az mplayer/kmplayer kombó lejátssza-e.
hoher11
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010-01-14 csüt. 16:40:10
Készüléktípus: Litening Rom v6.1 XXKH3
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Desktop shortcut

Hozzászólás Szerző: hoher11 »

HLev írta:Hello!

Hogyan lehet olyan alkalmazáshoz shortcut-ot csinálni a desktopra, amit a desktop menü nem ajánl fel?
Hi,

kukkants bele a

Kód: Egész kijelölése

/home/user/.config/hildon-desktop/home.plugins
nevezetű file-ba szerintem.
DummyBoy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010-06-02 szer. 09:13:47
Készüléktípus: Nokia 6303 - 5800XM - N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: DummyBoy »

Üdv all!

Bár ez az első hsz-em ezen a fórumon, pár éve olvasgatom már ... rengeteg okos dolgot olvastam ezen a fórumon, és sajnos rengeteg baromságot is ... (elnézést ...)

Elnézést a kirohanásért, de az elmált pár napon összegyűlt:

Az elmúlt pár oldalon keményen ment a hasonlítgatás az Iphone-al ... Egyszer kipróbáltam az Apple szuper "okos"telefonját ... Tényleg szuper UI, tényleg minden fasza ... Összességében viszont amerikába készült ... egyszerű mint a faék, annyira okostelefon, hogy egy 6230-assal már majdnem párban van (sarkítás ...)
Az N900 mint sokan, sok helyen leírták, nem telefon ... egy MAEMO fejlesztői gadget, amit a cég a nagyközönség számára is elérhetővé tett ...
Apple cuccost venni menő manapság, még akkor is ha nem biztos hogy jobb mint más gyártó hasonló kategóriás cuccai ... Az Apple nagyot dobott az iphone-al, de azóta minden érintőkijelzős kütyüt ahhoz hasonlítanak ... Márpedig az iPhone-nak annyi köze van az N900-ashoz mint egy velocipédnek és az Endeavour-höz ...

szifon vs. minden más, kapacitív vs rezisztív, AMD vs intel, nvidia vs AMD ... sokszor lerágott csontok ... "fanboj"-ság kérdése az egész ...

Én személy szerint rezisztív párti vagyok ... éljen az istenkirály - agyonhájpolt - szuperérzékeny - világmegváltó kapacitív kijelző ... De nem mindegy hogy érek hozzá, mert ha pl: körömmel, akkor nem megy ... Számomra nem jó ... mégsem fikázom folyamatosan ...
Mint ahogy előttem is említették: májerkodni király, professzionális felhasználásra alkalmatlan.

Én tudom, hogy a N900 nem telefon ... ritkán, de használom telefonálni is ... viszont a munkámhoz jó, szükség esetén 90%-ban helyettesíteni tudja a laptopomat ... (A maradék 10%-ban pedig ráremote-olok és kész ...)
A telefon része nem a legjobb ... hiába, abban máig az S40 az űber ... De minden másban király ...

Az meg hogy valaki egy 120-200 ropis kütyü vásárlása előtt nem nézi meg, hogy jó lenne-e neki, az nem a gyártó hibája ... Ez olyan mintha az újgazdag gyerekek sportkocsi helyett új traktort vennének 20 milláért, aztán meg hisziznének, hogy nincs rá szpojler ...
Az oké, hogy a vélemény szent, de az előző traktoros példával élve ... A Gazda a porsét szidná, a májergyerek pedig a Newholland-ot ...

A komolyabb netes tesztek mind leírják, hogy ez a kütyü nem az átlagjuzereknek való (mint a szifon ...) ezt figyelembe kell venni ... Pontosabban kellett volna vásárlás előtt!

Minden nézőpont kérdése: A telefon nagy és nehéz: Egy E90 használata után valszeg nem ezt mondaná senki ... Valamint telefonnak nagy, laptopnak kicsi :) Kevés a játék? Egy olyan HW-ről beszélünk, amin majdnem minden létező platform emulálva van ... (Prince of Persia Rulez ...) Nem bírja az akku? No igen, az gáz, hogy ha egy telefon nem bírja egy napig ... Na de egy laptop? És még lehetne sorolni ...

Én sem bánnám ha pár dolog jobb lenne, de tudtam mire számíthatok majd, és annál sokkal többet kaptam!

De hogy egy kis on is legyen:

Futtatható állomány kipakolása Desktopra legegyszerűbben: Kell hozzá Desktop Command Execution Widget vagy Queen Beecon widget, ezekel ki lehet kipakolni bármit! xD
Csak meg kell adni a file elérését mint új parancs.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”