Nokia N97

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
gyuluskaje
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 18:47:27
Készüléktípus: Sam Galaxy S XXJVK-XXJVK-XXJVK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: gyuluskaje »

Macika írta:
gyuluskaje írta:Látom nem érted az egészet.
Nem én emlegetek 20-munkanapot hanem a szervíz!Ja és a törvény 15-naptári napot említ ;)
Sajnos te nem érted...

Az hogy ki mit emleget, az az ő dolga.

Jogszabályban SEHOL SINCS konkrétum leírva!
15 nap TÖREKEDÉST ír elő a jogszabály. Ez a gumi, mert nem fogható meg. A szerviz törekedett rá, de valamely ok miatt hiába tette. ÉÉÉÉS????

De mondom, ha nem hiszed, akkor írd le, mi alapján nem hiszed, mutass ellenkező tartalmú jogszabályt.
Elég régen foglalkozom már a témával, higgy nekem!
Ez így van,és azért van 15-nap TÖREKEDÉS írva hogy legyen egy kis viszonyítási alap ahoz,hogy mennyi időn belül kell szervizelni.
Mert ha a 15-nap nem jár kényelmetlenséggel,a 30-45-60-nap az már igen :duhos2:
Nem gondolja a kedves szervízes,hogy nálluk marad a telefon hónapokig amíg megoldást találnak az alkatrészhiányra!
Ha nincs hozzá alkatrész,vagy nem tudják megcsinálni az ne legyen már az én hibám :duhos2:
Vagy azis az én hibám,hogy egy ilyen összetákolt sz..t dobtak piacra?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Macika »

gyuluskaje írta:Ez így van,és azért van 15-nap TÖREKEDÉS írva hogy legyen egy kis viszonyítási alap ahoz,hogy mennyi időn belül kell szervizelni.
Mert ha a 15-nap nem jár kényelmetlenséggel,a 30-45-60-nap az már igen :duhos2:
Nem gondolja a kedves szervízes,hogy nálluk marad a telefon hónapokig amíg megoldást találnak az alkatrészhiányra!
Ha nincs hozzá alkatrész,vagy nem tudják megcsinálni az ne legyen már az én hibám :duhos2:
Vagy azis az én hibám,hogy egy ilyen összetákolt sz..t dobtak piacra?
Na, alakul.

A baj ott van, hogy üvölthetsz velük, elküldheted őket, ahová csak akarod, de ennél tovább nem juthatsz, mert BÁRMIT is teszel, nincs ebben a szájbaboldogított országban olyan jogszabály, ami a Te (a VÁSÁRLÓ) érdekedet védené, ha bírósághoz kell fordulj...
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: moco »

csuttesz írta:
mraxe írta:Csuttesz!
Ne vegyél ilyen telefont!
Az a legolcsóbb is egyben :) és sok-sok kellemetlenségtől óvod meg magad.
és azt meg tudnád indokolni hogy miért ne vegyek ilyet??
A topik olvasása a válasz. Már itt és az előző oldalon is.. :confused2:
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
csabics
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 19:49:25
Készüléktípus: Note 4 The Best
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: csabics »

Sziasztok.
Ugyebár ha jól tudom a telónknak 128 mb ram áll rendelkezésére.
Jelenleg ezeket az adatokat olvasom ki a telómból: RAM:41.5/121m
Telefonm.:40.1/73 m
Mem.k.21.0/29.8 gb
Ezek a Handy Taskm. adatai.
Fut a főképernyő,menü,widget UI. Nemtudom hogy mi zabálja fel azt a "sok" ramot még ha csak ezek mennek.
Lehet sokan feltettétek az új Opera 10 böngészőt. Én igen és megdöbbenve tapasztalom hogy azt kéri tőlem .
zárjak be néhány alk. mert nincs több memória .
Ha emelett a három program melett fut még az Opera akkor van ugy hogy a RAM 10 mb alá esik.
Mikor kilövöm újra 40körül.
Mitől függ a Ram felhasználás mennyisége ugy általában a telefonon?
Ha alapból van 121 körülbelül. akkor most miért van már csak 40?
Vagy öszefügg a teló memóriájával?
Lehet hogy sokak szerint alap dolgot kérdezek de nekem nem világos.
Köszönném ha segítenétek. :)
SGS5 The Best
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Damir »

csabics írta:Sziasztok.
Ugyebár ha jól tudom a telónknak 128 mb ram áll rendelkezésére.
Jelenleg ezeket az adatokat olvasom ki a telómból: RAM:41.5/121m
Telefonm.:40.1/73 m
Mem.k.21.0/29.8 gb
Ezek a Handy Taskm. adatai.
Fut a főképernyő,menü,widget UI. Nemtudom hogy mi zabálja fel azt a "sok" ramot még ha csak ezek mennek.
Lehet sokan feltettétek az új Opera 10 böngészőt. Én igen és megdöbbenve tapasztalom hogy azt kéri tőlem .
zárjak be néhány alk. mert nincs több memória .
Ha emelett a három program melett fut még az Opera akkor van ugy hogy a RAM 10 mb alá esik.
Mikor kilövöm újra 40körül.
Mitől függ a Ram felhasználás mennyisége ugy általában a telefonon?
Ha alapból van 121 körülbelül. akkor most miért van már csak 40?
Vagy öszefügg a teló memóriájával?
Lehet hogy sokak szerint alap dolgot kérdezek de nekem nem világos.
Köszönném ha segítenétek. :)
A telefon memóriájával nincs összefüggésben, a RAM egy külön memória. Sajnos valamiért marha sokat zabál mind az 5800 mind az n97 szoftvere. Az 5800-ban is 128mega van, mégis 40-50 körül alakul a felhasználható... Amúgy az érdekes, hogy az Opera ennyit zabál, lehet amúgy, hogy csak azért mert még béta verzió.
rosszfiu18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-05-28 csüt. 13:33:03
Készüléktípus: Samsung Galaxy S
Tartózkodási hely: Szekszárd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: rosszfiu18 »

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy N97-est!
"Sajnos csak T-mobilos,nem gyári független..."
Nos a kérdésem a következő,V12-es szoftver van rajta,a frissítő,azaz a fota és az NSU is a legfrissebbnek érzékeli,de olvastam hogy V20-as is van már...mivel a V12-es szoftvba nincs se görgetőrutin,se ngage,se semmi,gyakorlatilag ezeket nem tudom telepíteni,maximum az ngage klienst...
Tehát,a kérdésem az,hogy létezik már a Tmobilosok számára frissebb verzió?
A product kódot nem szeretném átírni...
A kérdésem még az,ha nem létezik egyenlőre frissített szoftver,akkor mikor adják ki és melyik programmal lesz elérhető!?
válaszaitokat előre is köszönöm!
Avatar
lucio05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:44:05
Készüléktípus: Nokia N8 Green
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: lucio05 »

mraxe írta:Csuttesz!

Ne vegyél ilyen telefont!

Az a legolcsóbb is egyben :) és sok-sok kellemetlenségtől óvod meg magad.
Azért mert Te kifogtál egy rossz készüléket másnak még bejöhet nekem is bejött nálam semmi hiba a gps gyengeségén kivül de ez meg nem érdekel nem fogom ezért 3 hétre leadni szervizbe
Szóval jó kis telefon ez csak oda kell figyelni honnan veszed és milyet
a mini meg gagyi lesz még mindig ez a véleményem az N900 meg csúnya is linux is meg még nem kiforott Szóval még mindig ez marad a Nokia csúcsteló :D
haverom is vett 3 hete zsír ujat és abban még a Gps is jó neki sincs vele baja...
zolek
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2009-07-05 vas. 10:14:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: zolek »

Én is azt gondolom, hogy egy kicsit eltulzott ennek a telefonnak a lehuzása. Három hónapja használom, nem mondom hogy probléma mentes volt, de ennek töbségét az új szoftver megoldotta. Egyedül amit fel tudok róni, az a gps modul gyengesége, és a hátlap nyöszörgése.
Ha nagyon meggondolom, persze lehet még finomítani a dolgokon, a 20-as swben is van hiba, de azért jól lehet használni a mindennapokban a telót. Egyébbként a mini is jó telefon lesz az biztos, szerintem tulzottak az elvárások vele szemben, de azt ne felejtse el senki, hogy a nokia is elmondta hivatalosan hogy az N97 alapjaira épül. Én kiváncsian olvasom annak a fórumát is, hogy mit fognak mondani az első darabok tulajai, és hogy mikor fog a kezdeti lelkesedés fanyalgásba menni.
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: nsee »

lucio05 írta: Azért mert Te kifogtál egy rossz készüléket másnak még bejöhet nekem is bejött nálam semmi hiba a gps gyengeségén kivül de ez meg nem érdekel nem fogom ezért 3 hétre leadni szervizbe
Szóval jó kis telefon ez csak oda kell figyelni honnan veszed és milyet
a mini meg gagyi lesz még mindig ez a véleményem az N900 meg csúnya is linux is meg még nem kiforott Szóval még mindig ez marad a Nokia csúcsteló :D
haverom is vett 3 hete zsír ujat és abban még a Gps is jó neki sincs vele baja...
Hol vette a haverod a telót?

Más: Voltam több boltban telefon mustrán az egyik furi tapasztalat az volt (Aréna EW), hogy a vitrinből kikérte egy srác az N97-et
az eladó kérdezi: megveszi? srác: még nem tudom csak megnézném pl milyen a műanyag borítása - gagyi? eladó: igen gagyi sz@r -
és meg sem mozdult, támasztotta háját a pultra. A srác annyit mondott: aha legfeljebb máshol veszem meg.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Macika »

nsee írta:Más: Voltam több boltban telefon mustrán az egyik furi tapasztalat az volt (Aréna EW), hogy a vitrinből kikérte egy srác az N97-et
az eladó kérdezi: megveszi? srác: még nem tudom csak megnézném pl milyen a műanyag borítása - gagyi? eladó: igen gagyi sz@r -
és meg sem mozdult, támasztotta háját a pultra. A srác annyit mondott: aha legfeljebb máshol veszem meg.
Na végre egy korrekt eladó!!!

Menjen máshová összetapizni!

Ugye, ha a Te pénzed állna benne, és el kellene adnod fullos árban azt a készüléket is, amit összetapiznak, akkor esetleg változna a véleményed?

Egy Saturn/MediaMarkt megengedheti magának, hogy egy közel 200e Ft-os készüléket kitegyen, ezzel gyakorlatilag 1 hónap alatt 0-ra írva a telefon értékét, eladhatatlanná téve.
Egy kisebb cég NEM engedheti ezt meg magának, de mondom tovább, még maga a Nokia is dummy készülékeket ad kézbe!!!!!!

És végül (kérlek ŐSZINTÉN válaszolj!!!):

Te megvennél egy olyan (hasra ütök) 140e Ft-os készüléket, ami már nem bontatlan dobozú, amit már 5 ember összetapizott, zsíros ujjlenyomatok vannak rajta, esetleg fényképek, ráküldött adatok is vannak már benne???
Ugye, hogy nem?
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”