Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
szjoubert
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 17:05:26
Készüléktípus: Lumia 920 White T-Mobile
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: szjoubert »

hello. Ha tayloros v1-es belle-em van és csinálok biztonsági mentést a telefonkönyvről,smsről,naptárról (nem a beállításokról) akkor a legújabb taylor belle-re vissza tudom állítani azokat? Mert régebben voltak ilyen mentési visszaállítási problémák és szeretném "frissíteni" a telefont csak ez tart vissza. :$ köszi
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

bladehu2 írta:
apaszka írta:Azzal is próbáltam,de csak azt az egyet nem találom! De nem adom fel! :laugh: :laugh: :Notworty:
pedig nem olyan bonyolult az, ha jól emlékszem a siscontents alkotójának oldalán még egy bemutató példa is van témaszerkesztésre képekkel illusztrálva.

megnyitod a témát, "összetevőkre" mész (kéksarkú kocka), majd nyomsz egy eszközök / projekt szerkesztése (hogy majd el tudd menteni), dupla klikk az .skn végű fájlra, rákattansz a "forrás" fülre, a bal oldali menüben a "backgrounds"-ra kattintasz, ekkor a jobb oldali panelben megjelennek a "background"-hoz (asszem ez a menüháttér) és az "idle background"-hoz (ez meg a főképernyő háttere) tartozó képek (általában svgb vagy nvg fájlok). ha törlöd ezeket a forrásokat akkor nem lesz háttérkép, akkor a "színek" fülön beállított alap szín fog érvényesülni. ha a képeket ki akarod cserélni akkor kielölöd az adott forrást, majd forrás szerkesztése (bal lent), betöltés fájlból és ott betallózhatod az általad preferált képet, a kép .bmp vagy .svg lehet (legalábbis ezeket tudod előállítani a carbide.ui témaszerkesztő nélkül). ezután elmented, telepíted, örülsz. ha előtte telepítve volt a téma akkor hiába távolítod el mert a bennelévő képeket gyorítótárazza a teló, szóval ha felrakod az új témát nem biztos hogy a módosított háttérképet fogja mutatni, de egy reboot után már jónak kell lennie ha mindent jól csináltál.

Köszi! Így csináltam is párat,de egyszer már sikerült a mappa ikont lecserélnem,,de nem lett tökéletes sajna! A háttér meg csak egyszínű lett! De rajta vagyok!


Behalt a telóm újra kellett flaselni! http://www.enetzwerk.de/svg/index2.html Ezzel a hátteret a kívántra konvertáltam,és semmi! Csak fehér képernyő volt 40 percig bootolt a teló de kifagyott! Na most a 7.2 lett rakva! Igaz a Magyarítás a gyorshívóhoz nem megy,mert nem enged belépni C:\\Private\200159c0 mappába le van zárva!!!
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: nsee »

szjoubert írta:hello. Ha tayloros v1-es belle-em van és csinálok biztonsági mentést a telefonkönyvről,smsről,naptárról (nem a beállításokról) akkor a legújabb taylor belle-re vissza tudom állítani azokat? Mert régebben voltak ilyen mentési visszaállítási problémák és szeretném "frissíteni" a telefont csak ez tart vissza. :$ köszi
Hy!
Igen vissza tudod állítani, de javaslom, hogy egyenként állítsd vissza a mentéseket, külön külön. Nekem így nem volt gondom egy verzióval sem.
These users thanked the author nsee for the post:
szjoubert (2012-06-20 szer. 20:56:36)
Rating: 2.63%
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

apaszka írta:Köszi! Így csináltam is párat,de egyszer már sikerült a mappa ikont lecserélnem,,de nem lett tökéletes sajna! A háttér meg csak egyszínű lett! De rajta vagyok!
Behalt a telóm újra kellett flaselni! http://www.enetzwerk.de/svg/index2.html Ezzel a hátteret a kívántra konvertáltam,és semmi! Csak fehér képernyő volt 40 percig bootolt a teló de kifagyott! Na most a 7.2 lett rakva! Igaz a Magyarítás a gyorshívóhoz nem megy,mert nem enged belépni C:\\Private\200159c0 mappába le van zárva!!!
a mappának ikonja van és az csak svg lehet (meg persze svgb és nvg, de az nem játszik). ezek a konverter oldalak nem szokták jól kezelni pl az átlátszóságot. érdemes inkscape-el csinálni svg-t, sőt én a kész svg-t ellenőrzésképp még meg szoktam nyitni gimp-ben, ha abban minden oké akkor a telón is az lesz.
háttérnek viszont bmp-t érdemes berakni, nem is próbáltam oda svg-t sose, csak ugye azt is mutatja mint válaszható fájlformátum. ott viszont nem mindegy a kép mérete (szélesség*magasság), de nem tudom már hogy mekkorák szoktak lenni. le kell menteni a jelenlegi háttérképet fájlba, aztán megnézni mekkorák. ezek az .mbm -ben vannak, image01 meg image02, sőt akár ott is le tudod a képeket cserélni, ha cserélni akarod és nem törölni.
Elims
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2009-03-22 vas. 18:47:56
Készüléktípus: N8 N95 E60
Nem: Férfi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Elims »

Blade: Köszi!

setleg vki tudna adni egy linket,ahol le van írva a védett tartalom törlése?
Ha jól emlékszem volt erre egy program.
(iwiw,stb. törlése n8-ról)

És a gyári billentyűzet kijelzést meg lehet vhogy nagyobbítaní?
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Elims írta: setleg vki tudna adni egy linket,ahol le van írva a védett tartalom törlése?
Ha jól emlékszem volt erre egy program.
(iwiw,stb. törlése n8-ról)

És a gyári billentyűzet kijelzést meg lehet vhogy nagyobbítaní?
Üdv
Futtasd le a Mobile Cleaner-t, utána tudod őket törölni.

Billentyűzetnek én a swype-ot használom, nagyon könnyen megszokható és nem baj ha nagy az ujjad. ;)
These users thanked the author MrAngelo for the post:
Elims (2012-06-24 vas. 18:49:38)
Rating: 2.63%
Avatar
djrobaa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 11:56:56
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djrobaa »

Sziasztok.

Úgy néz ki, hogy az én N8-as telcsimet is elérte a lilaság. Az lenne a kérdésem, hogy a Székesfehérvári Nokia Care mennyire megbízható? Nekem még rajta van a gyári fólia és teljesen karmentes a telcsim.
Illetve ha szétszedik utána nemfog ropogni az illesztéseknél? Szoftveresen is hozzányulnak, vagy csak a kijelzőt cserélik ilyenkor? Kijelzőn kivül nincs más baja, de nem szeretném, hogy valami más baja legyen a szervíz miatt (megkarcolják stb...). De gondolom a fóliát azt ugyis leszedik. Félek az ilyen szervízes dolgoktól, hogy nem ugy kapom vissza ahogyan odavittem.
Előző telcsi: Nokia 5800 Express Music c6v40 @ 5800v52.0.007 DREAM by jopont73
Jelenlegi: Nokia N8-00 Dark-Grey Symbian Belle
nandi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009-11-12 csüt. 19:29:57
Készüléktípus: N95 8gb
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: nandi »

MrAngelo írta:
Elims írta: setleg vki tudna adni egy linket,ahol le van írva a védett tartalom törlése?
Ha jól emlékszem volt erre egy program.
(iwiw,stb. törlése n8-ról)

És a gyári billentyűzet kijelzést meg lehet vhogy nagyobbítaní?
Üdv
Futtasd le a Mobile Cleaner-t, utána tudod őket törölni.

Billentyűzetnek én a swype-ot használom, nagyon könnyen megszokható és nem baj ha nagy az ujjad. ;)
valaki írta hogy neki törölte az smseit, ez a veszély valóban fenn áll a mobil cleaner használatánál vagy az csak egy egyedi eset volt?

köszi
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

:arrow: djrobaa
Elméletileg szoftverezéssel kezdik mert azt kötelező nekik, nekem mondjuk nem frissítették de azért számolj vele, hogy mindent újra fel kell raknod.
Fóliát kapsz újat, szerintem szétszedés előtt felteszik pont azért hogy ne sérüljön.


:arrow: nandi
Nekem az SMS-eket nem törölte de pl. a photobrowser és a resco photo miniatűrjeit is törölte.
Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy azt is 'kitakarítja'.
Avatar
djrobaa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 11:56:56
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djrobaa »

MrAngelo írta::arrow: djrobaa
Elméletileg szoftverezéssel kezdik mert azt kötelező nekik, nekem mondjuk nem frissítették de azért számolj vele, hogy mindent újra fel kell raknod.
Fóliát kapsz újat, szerintem szétszedés előtt felteszik pont azért hogy ne sérüljön.
Köszi a gyors választ. És kb mennyi idő még visszakapom?
Előző telcsi: Nokia 5800 Express Music c6v40 @ 5800v52.0.007 DREAM by jopont73
Jelenlegi: Nokia N8-00 Dark-Grey Symbian Belle
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”