Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
bandi0407
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011-09-21 szer. 12:18:11
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bandi0407 »

Üdv!

Olvastam már sokszor ezt a lilás kijelzőt, de nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan nézhet ki. Tudtok róla valami leírást adni, vagy esetleg egy képet, hogy ha ilyennel találkozok akkor legyen róla fogalmam mégis, mi a helyzet.

Köszi
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

bandi0407 írta:Üdv!

Olvastam már sokszor ezt a lilás kijelzőt, de nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan nézhet ki. Tudtok róla valami leírást adni, vagy esetleg egy képet, hogy ha ilyennel találkozok akkor legyen róla fogalmam mégis, mi a helyzet.

Köszi
Persze:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Damir 2012-05-12 szomb. 13:03:59-kor.
Ok: Kép módosítása
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

Igen ilyen sajnos!
fudejovagy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2011-10-28 pén. 14:29:48
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2 JB 4.1.2
Nem: Férfi
Has thanked: 33 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: fudejovagy »

djzolko ezt a komponálós cuccot én még mindig nem értem.. :D nem csinálnál róla videót? most már érdekel .. :D http://www.geeks.hu/files/files/nokia_p ... hoto_3.jpg pl ilyet lehet vele h van valami közel arra fókuszálok és a hátul lévő dolog meg ilyen homályos?
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

fudejovagy írta:djzolko ezt a komponálós cuccot én még mindig nem értem.. :D nem csinálnál róla videót? most már érdekel .. :D http://www.geeks.hu/files/files/nokia_p ... hoto_3.jpg pl ilyet lehet vele h van valami közel arra fókuszálok és a hátul lévő dolog meg ilyen homályos?
Lehet, igen. De csak akkor, ha makró módban, elég közel van a fókuszban lévő tárgy. Megvan ennek az optikai fizikája, hogy milyen feltételek mellett és milyen mértékben mosódik el a háttér. Ehhez jellemzően minél nagyobb gyújtóválság és nagyméretű szenzor kell a lencse mögé, tág rekesznyílás és minél közelebb kell lennie a tárgynak az objektív közelpontjához. Ezért brillíroznak ebben a dslr gépek, mert ott tisztességes méretű képérzékelőt használnak, amiknél az adott látószöghöz nem kel pár mm-es gyújtótávolságú objektívet használni. Telefonnál és kompakt fényképezőnél ez azért problémás, mert nagyon picike a szenzor, ehhez kapcsolódóan nagyon kicsi gyújtótávolságú optikát használnak, ellenkező esetben nagyon szűk lenne a látószöge. Ezt most lőttem az n8-cal:

Kép

Röviden a lényeg: a fókuszkerettel élesítettem a logitech feliratra, majd elmozgattam a telefont úgy, hogy a hangszóró ne középen legyen, hanem bal szélen. Itt a hangszóró mondjuk 5-10cm-re volt a telefontól. Ha növeltem volna a tárgytávolságot mondjuk 20cm-re, akkor kisebb mértékben, ha 30cm-re, akkor már szinte egyáltalán nem mosódott volna el a háttér. Gyanítom, hogy a 808 tesztfotójánál sem volt a karabíner messzebbre, mint 5-10cm. Ha megnézed a profilképemet, az dslr-re készült, a most bemutatotthoz képest jóval messzebbről, mégis sokkal jobban mosódott a háttér - a fentebb említettek miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Damir 2012-05-12 szomb. 13:02:00-kor.
Ok: Kép módosítása
Avatar
Schumy1
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009-11-18 szer. 10:42:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 520 - Nokia N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Schumy1 »

Jókat lehet vele szórakozni, főleg ha még játszik is az ember a zoommal, mert akkor nevezzük "extra macro" módnak, még közelebb lehet hozni a tárgyakat.

Hogyan is kell képet betenni?

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Schumy1 2012-05-12 szomb. 11:59:13-kor.
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Schumy1 írta:Jókat lehet vele szórakozni, főleg ha még játszik is az ember a zoommal, mert akkor nevezzük "extra macro" módnak, még közelebb lehet hozni a tárgyakat.

Hogyan is kell képet betenni?
Az nem igazi játék, mivel gyújtótávolságot nem növelsz vele. Kommersz digitális zoom van, ami megfelel egy sima digitális képkivágásnak. Ebből a szempontból a 808 megoldása is csak félmegoldás.. Bár ott a felbontás tartalék elég arra, hogy legalább a képminőség ne romoljon, ami az n8-nál azért észrevehető.
Avatar
Schumy1
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009-11-18 szer. 10:42:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 520 - Nokia N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Schumy1 »

djzolko írta:
Schumy1 írta:Jókat lehet vele szórakozni, főleg ha még játszik is az ember a zoommal, mert akkor nevezzük "extra macro" módnak, még közelebb lehet hozni a tárgyakat.

Hogyan is kell képet betenni?
Az nem igazi játék, mivel gyújtótávolságot nem növelsz vele. Kommersz digitális zoom van, ami megfelel egy sima digitális képkivágásnak. Ebből a szempontból a 808 megoldása is csak félmegoldás.. Bár ott a felbontás tartalék elég arra, hogy legalább a képminőség ne romoljon, ami az n8-nál azért észrevehető.
Jó, jó, de akkor is közelebb lehet hozni úgy hogy nem romlik láthatólag a minőség. (szerintem)
Nagyon vágod ezt a témát az látszik, nem csoda ugye. :)
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Schumy1 írta:
djzolko írta:
Schumy1 írta:Jókat lehet vele szórakozni, főleg ha még játszik is az ember a zoommal, mert akkor nevezzük "extra macro" módnak, még közelebb lehet hozni a tárgyakat.

Hogyan is kell képet betenni?
Az nem igazi játék, mivel gyújtótávolságot nem növelsz vele. Kommersz digitális zoom van, ami megfelel egy sima digitális képkivágásnak. Ebből a szempontból a 808 megoldása is csak félmegoldás.. Bár ott a felbontás tartalék elég arra, hogy legalább a képminőség ne romoljon, ami az n8-nál azért észrevehető.
Jó, jó, de akkor is közelebb lehet hozni úgy hogy nem romlik láthatólag a minőség. (szerintem)
Nagyon vágod ezt a témát az látszik, nem csoda ugye. :)
Valójában pont, hogy nem hozod közelebb. Ehhez vagy közelebb kéne menni az objektívvel, de akkor már nem tud élesíteni, vagy gyújtótávolságot kéne növelni, ez pedig objektívcsere (nem kivitelezhető), vagy optikai zoom (szintén nem kivitelezhető). Ilyenkor a telefon szoftvere kivágja a kép közepét, és visszaméretezi az eredeti felbontásra. Pontosan úgy, mint én az előbb PS-ben.

Kép

Szerintem látványos a minőség romlás. :) Egy szó, mint száz, a háttér életlenségére semmilyen hatással nincsen, mert az ehhez kellő feltételekből egyet sem teljesít a digitális zoom.

(Hát igen, valami közöm van a dologhoz. :D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Damir 2012-05-12 szomb. 13:04:23-kor.
Ok: Kép módosítása
Avatar
Schumy1
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009-11-18 szer. 10:42:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 520 - Nokia N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Schumy1 »

Hogy lehet törölni a térképeket és minden funkcióját?
A béta van még fent, és ha suite-al, ha áruházból frissítem akkor is az marad.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”