Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

john33 írta:
Elméletileg lehet így is de azért ajánlott előtte formázni mert előfordulhat, hogy néhány fent maradt cucc galibát okoz. (fagyások, frissítési hibák telepítéskor, stb...)
Összeszámoltam, kb. 60 program/alkalmazás és 25 játék van fennt az Annán, 6,2gb zene és 3,5 gb videó...
Tudom, a legjobb módszer a phoenix, mert akkor tutira mindent formáz és olyan, mintha szűz lenne a telefon, de ennyi dolgot újrarakni... :whaaa:
Öreg vagyok én már ehhez :shocked2:
én ugy emlékszem mintha azt írták volna hogy a nokia suite-os frissítés is törli az összes programot (E: -ről is) pont a kompatibilitási hibák elkerülése miatt, de mivel sose frissítettem NS-el így erről nincs első kézből infom.
http://www.nokia.com/hu-hu/tamogatas/no ... frissites/
itt is csak azt írják hogy a zenék és képek maradnak értintetlenek az E: -n és a memkártyán, a programokat nem említik. illetve biztonsági mentést is csak azokról készít a NS ami nem okoz hibát ha vissza van töltve (naptár, sms, névjegyzék). de szerintem frissítettek itt sokan NS-al, olvass vissza kicsit vagy keress rá, tuti leírta valaki hogy mi törlődött és mi nem. szerintem nem fogod megúszni a programok újratelepítését. már csak azért sem mert hiába vannak az E: -re telepítve (és még ha ahoz esetleg tényleg nem is nyúl a NS) a legtöbb program a C: -re is pakol cuccokat ami viszont ugye biztos törlődik, tehát a programjaid nagy része igy is úgy is használhatatlan lesz.
john33
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 23:14:42
Készüléktípus: Galaxy SIII
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: john33 »

bladehu2 írta:
john33 írta:
Elméletileg lehet így is de azért ajánlott előtte formázni mert előfordulhat, hogy néhány fent maradt cucc galibát okoz. (fagyások, frissítési hibák telepítéskor, stb...)
Összeszámoltam, kb. 60 program/alkalmazás és 25 játék van fennt az Annán, 6,2gb zene és 3,5 gb videó...
Tudom, a legjobb módszer a phoenix, mert akkor tutira mindent formáz és olyan, mintha szűz lenne a telefon, de ennyi dolgot újrarakni... :whaaa:
Öreg vagyok én már ehhez :shocked2:
én ugy emlékszem mintha azt írták volna hogy a nokia suite-os frissítés is törli az összes programot (E: -ről is) pont a kompatibilitási hibák elkerülése miatt, de mivel sose frissítettem NS-el így erről nincs első kézből infom.
http://www.nokia.com/hu-hu/tamogatas/no ... frissites/
itt is csak azt írják hogy a zenék és képek maradnak értintetlenek az E: -n és a memkártyán, a programokat nem említik. illetve biztonsági mentést is csak azokról készít a NS ami nem okoz hibát ha vissza van töltve (naptár, sms, névjegyzék). de szerintem frissítettek itt sokan NS-al, olvass vissza kicsit vagy keress rá, tuti leírta valaki hogy mi törlődött és mi nem. szerintem nem fogod megúszni a programok újratelepítését. már csak azért sem mert hiába vannak az E: -re telepítve (és még ha ahoz esetleg tényleg nem is nyúl a NS) a legtöbb program a C: -re is pakol cuccokat ami viszont ugye biztos törlődik, tehát a programjaid nagy része igy is úgy is használhatatlan lesz.
Köszönöm, akkor marad a phoenix-es verzió, az tutira lepucolja a C+E-t is, ha elszánom magam az újratelepítésekhez (fél nap minimum, ahogy számolom). :yes:

Nem találom a X-plore-ban a játékkimentésekhez a private/...... mappákat, pedig DrWeB+Rompather+ és az x-plore-ban is rejtett fájlok megjelenitése, rom meghajtók megjelenitése, ram meghajtók megjelenitése, rendszer fájlok megjelenitése ki van pipálva kezdetek óta... a C-n van private mappa, de teljesen üres... :evil:
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

john33 írta:Köszönöm, akkor marad a phoenix-es verzió, az tutira lepucolja a C+E-t is, ha elszánom magam az újratelepítésekhez (fél nap minimum, ahogy számolom). :yes:
Nem találom a X-plore-ban a játékkimentésekhez a private/...... mappákat, pedig DrWeB+Rompather+ és az x-plore-ban is rejtett fájlok megjelenitése, rom meghajtók megjelenitése, ram meghajtók megjelenitése, rendszer fájlok megjelenitése ki van pipálva kezdetek óta... a C-n van private mappa, de teljesen üres... :evil:
a phoenix egyáltalán nem nyúl az E: -hez (meg az F: -hez sem). ott neked kell kézzel leformáznod vagy törölnöd mass storage módban a private,sys,system,resource mappákat.
ha nincs a private-ben semmi akkor nem működik az open4all patch-ed.
john33
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 23:14:42
Készüléktípus: Galaxy SIII
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: john33 »

bladehu2 írta:
john33 írta:Köszönöm, akkor marad a phoenix-es verzió, az tutira lepucolja a C+E-t is, ha elszánom magam az újratelepítésekhez (fél nap minimum, ahogy számolom). :yes:
Nem találom a X-plore-ban a játékkimentésekhez a private/...... mappákat, pedig DrWeB+Rompather+ és az x-plore-ban is rejtett fájlok megjelenitése, rom meghajtók megjelenitése, ram meghajtók megjelenitése, rendszer fájlok megjelenitése ki van pipálva kezdetek óta... a C-n van private mappa, de teljesen üres... :evil:
a phoenix egyáltalán nem nyúl az E: -hez (meg az F: -hez sem). ott neked kell kézzel leformáznod vagy törölnöd mass storage módban a private,sys,system,resource mappákat.
ha nincs a private-ben semmi akkor nem működik az open4all patch-ed.
Köszönöm az infót, az N97-esnél a főzött rom feltevésével a phoenix mindent leformázott, de akkor majd manuálisan formázok.
Működik rendesen végre az open4all path, múltkor véletlenül kivettem a pipát, az én hibám :oops:

A 3 játék esetében, amiknek ki akarom menteni az állásait:
Angry Birds: 20030e51
Angry Birds Seasons: 20030e52
Angry Birds Rio: 2003b21f

almappák viszont teljesen üresek, 0kb, így hiába másolnám ki és vissza, nem érne semmit sem?
Avatar
LaLi_87
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2010-08-17 kedd 19:41:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S3 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 125 times
Been thanked: 20 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: LaLi_87 »

Hát en már nagyon várom a MWC Barcelonat es foleg a Nokiát hogy milyen lesz az n8 utodja :taps1:

Barcelona / 27 february - 1 March 2012
Kép
Avatar
fannitomi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 15:40:25
Készüléktípus: LG G3--SAMSUNG K ZOOM
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 44 times
Been thanked: 3 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: fannitomi »

Biztosan én vagyok béna,de nem találom a megoldást a billentyű elohozatalára garmin uticél beírásánál.
Már egy órája visszaolvasgatok,de nem találom.
Leírná valaki a megoldást?
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

joseph21 írta:Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a Nokia ugy hirdette a Bellét hogy "Háttérképekkel és fontos információkkal testre szabhatja a billentyűzár képernyőt (http://www.nokia.com/hu-hu/tamogatas/termek/n8-00/) " érdeklődnék hogy ezsikerült valakinek mert én nem tudtam rájönni hogyan lehet azt modositani, csak az ora van! Ha valaki tudna segiteni ebben azt megköszönném!
Szia! Nekem egy kicsit zavaros amit írtál,ez a része nekem nem világos ""testre szabhatja a billentyűzár képernyőt"" :hmm2:
De ha arra vagy kíváncsi hogy hogy tudod tele pakolni a kezdőképernyőket akkor vagy hosszan ráböksz a kijelzőn egy üres részen és előjön az opciós kis ablak,vagy a képernyő alján jobb sarokban levő (3 vonalka) szintén ezt hozza elő kicsit bővebben: webezköz hozzáadása,hivatkozás hozzáadása,háttérkép módosítása,újabb főképernyő hozzáadása. Ez minden képernyőn így van külön-külön,és azt raksz ki amit akarsz,ami a listában van.Eltávolítani meg annyi hogy hosszan rányomsz a nemkívánatos widgetre és piros x és bezárod.
De használati útmutatót nem szoktál olvasni :deal:
These users thanked the author bobvosgy for the post:
joseph21 (2012-02-22 szer. 15:23:17)
Rating: 2.63%
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

fannitomi írta:Biztosan én vagyok béna,de nem találom a megoldást a billentyű elohozatalára garmin uticél beírásánál.
Már egy órája visszaolvasgatok,de nem találom.
Leírná valaki a megoldást?
De ne itt olvass vissza hanem a Garmin mobile XT topikba viewtopic.php?f=92&t=45&start=2980 oldal közepe fele talán a megoldás :hmm2:
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

fannitomi írta:Biztosan én vagyok béna,de nem találom a megoldást a billentyű elohozatalára garmin uticél beírásánál.
Már egy órája visszaolvasgatok,de nem találom.
Leírná valaki a megoldást?
beírod jobb fent a keresőbe hogy: gamin belle
második találat, oldal közepe. itt is le lett írva már párszor ez a probléma az n8 topikban. de ne haragudj, ha egy kereső használata kifog rajtad akkor nem biztos hogy egy okostelefon a megfelelő választás neked...
joseph21
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012-02-22 szer. 09:26:37
Készüléktípus: nokia N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: joseph21 »

bobvosgy írta:
joseph21 írta:Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a Nokia ugy hirdette a Bellét hogy "Háttérképekkel és fontos információkkal testre szabhatja a billentyűzár képernyőt (http://www.nokia.com/hu-hu/tamogatas/termek/n8-00/) " érdeklődnék hogy ezsikerült valakinek mert én nem tudtam rájönni hogyan lehet azt modositani, csak az ora van! Ha valaki tudna segiteni ebben azt megköszönném!
Szia! Nekem egy kicsit zavaros amit írtál,ez a része nekem nem világos ""testre szabhatja a billentyűzár képernyőt"" :hmm2:
De ha arra vagy kíváncsi hogy hogy tudod tele pakolni a kezdőképernyőket akkor vagy hosszan ráböksz a kijelzőn egy üres részen és előjön az opciós kis ablak,vagy a képernyő alján jobb sarokban levő (3 vonalka) szintén ezt hozza elő kicsit bővebben: webezköz hozzáadása,hivatkozás hozzáadása,háttérkép módosítása,újabb főképernyő hozzáadása. Ez minden képernyőn így van külön-külön,és azt raksz ki amit akarsz,ami a listában van.Eltávolítani meg annyi hogy hosszan rányomsz a nemkívánatos widgetre és piros x és bezárod.
De használati útmutatót nem szoktál olvasni :deal:
Ezt a "szohasználatot" a nokia oldalárol kölcsönöztem! A billentyűzár képernyő-t én mint laikus ugy értelmeztem hogy amikor lezárod a "billentyüzetet" és megjelenik az ora egy sötét hátteren! Szoval én azt hittem hogy ezt lehet testreszabni és nem csak annyi hogy vagy van ora vagy nincs!
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”