Nokia N8-00

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
dearpi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-12-27 vas. 11:44:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: dearpi »

user01 írta:
rapiddani írta:Én lumia 900-on agyalok nagyon, lehet ő lesz az n8 követője...
Akkor legjobb, ha néhány negatívumra felkészülsz!
WP7 hátrányai többek között:
- zenét, filmet, képet kábellel csak zune-on keresztül lehet rámásolni
- office doksit, pdf-et még kábellel sem, csak skydrive vagy email
- Bluetooth file másolás egyáltalán nincs
- programot csak marketplace, és ennek 50% fizetős. Átlagár kb 2-400 Ft
- nincs offline hangnavigáció, mindenképpen netet kér
- kb 1 napot bir az aksi
- nincs háttérkép, fix szinek vannak, kb 10-15
- nincs alternativ böngésző
- nincs mass storage mód
- nincs alfanumerikus billentyűzet, csak qwerty
- nincs predektív (T9) szövegbevitel
- stb...
Magyarul egy kalap szar. :shock:
Avatar
kat001
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 11:05:13
Készüléktípus: nokia N8
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: kat001 »

hello!
Lehet n9-es menüt varázsolni n8-ra.. Tetszenek a megoldásai, ablakai..
Vmi főzettel nem lehet összemosni a symbiant a meegoval?
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

dearpi írta:
user01 írta:
rapiddani írta:Én lumia 900-on agyalok nagyon, lehet ő lesz az n8 követője...
Akkor legjobb, ha néhány negatívumra felkészülsz!
WP7 hátrányai többek között:
- zenét, filmet, képet kábellel csak zune-on keresztül lehet rámásolni
- office doksit, pdf-et még kábellel sem, csak skydrive vagy email
- Bluetooth file másolás egyáltalán nincs
- programot csak marketplace, és ennek 50% fizetős. Átlagár kb 2-400 Ft
- nincs offline hangnavigáció, mindenképpen netet kér
- kb 1 napot bir az aksi
- nincs háttérkép, fix szinek vannak, kb 10-15
- nincs alternativ böngésző
- nincs mass storage mód
- nincs alfanumerikus billentyűzet, csak qwerty
- nincs predektív (T9) szövegbevitel
- stb...
Magyarul egy kalap szar. :shock:
Azért ez relatív. Vannak néhányan, de legalább 1 ember (én), aki nem tömi tele a telefont filmmel, de ha mégis, hát istenem, kibírom, hogy megnyitok ehhez egy programot a gépen. Ha valamit akartam és volt, megvettem a store-on eddig is, ennyivel támogatom a fejlesztők munkáját, minden szart meg nem pakolok fel, csak azért, hogy utána letöröljem. Az n8 sem bír többet egy napnál nálam, mert én adok neki netet 0-24. Ha a beépített böngésző istenes, akkor nincs szükség alternatív megoldásra, nem mindegyik olyan, mint a symbiané. (mert azért valljuk be, elég béna) Alfanumerikus billentyűzet szubjektívabb, mint az eddigiek, soha sem használom. Predektív szövegbevitel van a mango-ban, csak a szótár üres. Pár hét alatt feltöltődik a saját szókinccsel és kész. Háttérkép? Na bumm. Viszont iszonyatosan gyors a wp7, nagyon logikus, és sok szempontból felülmúlja a symbian lehetőséget. Nem akarok itt ebből vitát generálni, de óvatosan bánjunk a kalap szar jellegű kifejezésekkel. A lumia saját topikjában elemezgettük már ezt a témát másokkal, ha az ember a dolgok mélyére néz, rájöhet (nem törvényszerű), hogy nem is olyan rossz, sőt. Navira egyébként érkezik majd a megoldás, később offline működni fog, mint amit megszokhattunk eddig. (egyébként háttérkép és offline navi az n9-ben sincs és az is lemerül egy nap alatt. :) )Szerencsére sokféle eszközt lehet vásárolni telefonálás céljából, sokféle hardware-rel, sokféle software-rel, sokféle kivitelben, így mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.
Avatar
rapiddani
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009-09-17 csüt. 09:17:36
Készüléktípus: Lumia 920 white
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: rapiddani »

dearpi írta:
user01 írta:
rapiddani írta:Én lumia 900-on agyalok nagyon, lehet ő lesz az n8 követője...
Akkor legjobb, ha néhány negatívumra felkészülsz!
WP7 hátrányai többek között:
- zenét, filmet, képet kábellel csak zune-on keresztül lehet rámásolni
- office doksit, pdf-et még kábellel sem, csak skydrive vagy email
- Bluetooth file másolás egyáltalán nincs
- programot csak marketplace, és ennek 50% fizetős. Átlagár kb 2-400 Ft
- nincs offline hangnavigáció, mindenképpen netet kér
- kb 1 napot bir az aksi
- nincs háttérkép, fix szinek vannak, kb 10-15
- nincs alternativ böngésző
- nincs mass storage mód
- nincs alfanumerikus billentyűzet, csak qwerty
- nincs predektív (T9) szövegbevitel
- stb...
Magyarul egy kalap szar. :shock:
Nem szeretem ha úgy ítélnek el egy telefont, hogy még ki sem jött!
Honnan tudnád, mennyi pl az akksi ideje, fogtad már a kezedben? Tesztelted hetekig? Egyébként meg aki egy okostelefont kihasznál, zenél, telefonál, netezik, gps, annak nem fogk 1, max 2 napnál tovább tartani, az N8 sem tart...
A naponta töltés teljesen elfogadott dolog... Egyébként elég erős akksi van benne, szerintem badarság az 1 nap (egyik imserősömnek lumia 800 van, és pozitívan jelzett az akksi felől, pedig abba gyengébb van. És ő aztán haszálja keményen minden nap).

- Zene, film csak kábellel Zune-on? És? akkor úgy.
- office szintén nem érdekel, n8-on sem használom soha.
- bluetooth ok negatívum, bár hozzáteszem, elég elavult, alig használom. Helyette viszont lesz NFC.
- program csak marketben. Előbb utóbb úgyis lesz hack, de én megveszem inkább ami olyan, hogy megéri és szükséges...
- sztem meg lesz offline navi, mert a nokia navigációja tudja ezt, és az van rajta... egyébként meg 1 ilyen telefonnál alap, hogy internetes csomaggal rendelkezik a user, szóval net mindig van.
- akksit már mondtam
- háttérkép... ÉS? Én nem azért veszek egy telefont, hogy órákig nézegessem a háttérképet...
- alt. böngésző... ebben sem vok biztos, de meglátjuk milyen lesz a telefonos ie. Lehet elég lesz. Nem szabad előítélettel lenni a pc-s ratyi ie miatt (pedig én aztán tényleg utálom, webfejlesztőként...).
- mass storage mód ok, ez hiányzik.
- csak qwerty bill. Hol itt a negatívum?
- nincs t9... qwertyvel minek? És amúgy meg van swype... ami 6x jobb.
Nokia 3310 -> 3510i -> 6600 -> N80 -> E66 -> N8 -> Lumia 920 white
Avatar
LaLi_87
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2010-08-17 kedd 19:41:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S3 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 125 times
Been thanked: 20 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: LaLi_87 »

Sziasztok a C:/-rol mit lehet nyugot szível torolni amibol nem lesz baj? Vagy nincs semmi olyan? Miota kiszedtem a Office-t a Microsoftol azota valahogy kevés a hely, pedig rendesen uninstaláltam.
Kép
Avatar
KonyN8
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2010-12-20 hétf. 18:30:22
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: KonyN8 »

rapiddani írta:
user01 írta:
rapiddani írta:Én lumia 900-on agyalok nagyon, lehet ő lesz az n8 követője...
Akkor legjobb, ha néhány negatívumra felkészülsz!
WP7 hátrányai többek között:
- zenét, filmet, képet kábellel csak zune-on keresztül lehet rámásolni
- office doksit, pdf-et még kábellel sem, csak skydrive vagy email
- Bluetooth file másolás egyáltalán nincs
- programot csak marketplace, és ennek 50% fizetős. Átlagár kb 2-400 Ft
- nincs offline hangnavigáció, mindenképpen netet kér
- kb 1 napot bir az aksi
- nincs háttérkép, fix szinek vannak, kb 10-15
- nincs alternativ böngésző
- nincs mass storage mód
- nincs alfanumerikus billentyűzet, csak qwerty
- nincs predektív (T9) szövegbevitel
- stb...
Magyarul egy kalap szar. :shock:
Nem szeretem ha úgy ítélnek el egy telefont, hogy még ki sem jött!
Honnan tudnád, mennyi pl az akksi ideje, fogtad már a kezedben? Tesztelted hetekig? Egyébként meg aki egy okostelefont kihasznál, zenél, telefonál, netezik, gps, annak nem fogk 1, max 2 napnál tovább tartani, az N8 sem tart...
A naponta töltés teljesen elfogadott dolog... Egyébként elég erős akksi van benne, szerintem badarság az 1 nap (egyik imserősömnek lumia 800 van, és pozitívan jelzett az akksi felől, pedig abba gyengébb van. És ő aztán haszálja keményen minden nap).

- Zene, film csak kábellel Zune-on? És? akkor úgy.
- office szintén nem érdekel, n8-on sem használom soha.
- bluetooth ok negatívum, bár hozzáteszem, elég elavult, alig használom. Helyette viszont lesz NFC.
- program csak marketben. Előbb utóbb úgyis lesz hack, de én megveszem inkább ami olyan, hogy megéri és szükséges...
- sztem meg lesz offline navi, mert a nokia navigációja tudja ezt, és az van rajta... egyébként meg 1 ilyen telefonnál alap, hogy internetes csomaggal rendelkezik a user, szóval net mindig van.
- akksit már mondtam
- háttérkép... ÉS? Én nem azért veszek egy telefont, hogy órákig nézegessem a háttérképet...
- alt. böngésző... ebben sem vok biztos, de meglátjuk milyen lesz a telefonos ie. Lehet elég lesz. Nem szabad előítélettel lenni a pc-s ratyi ie miatt (pedig én aztán tényleg utálom, webfejlesztőként...).
- mass storage mód ok, ez hiányzik.
- csak qwerty bill. Hol itt a negatívum?
- nincs t9... qwertyvel minek? És amúgy meg van swype... ami 6x jobb.[/quote]

Annak való aki semmit akar venni drágán. Kicsit Apples (áljfón) os hozzáállás csak itt még az anyaghasználat is 1 kalap .... Szóval jó drága és szívás használni,nem jó semmire, csak telefonálni. Akkor minek vesznek az emberek ilyen tapifonokat ha még 1 office t se használnak rajta ? Minden nap használom ilyen dolgokra az N8 at és elkeserít a nokia új hozzáállása a dolgokhoz. FM transmitter is nagyon jo dolog... Próbáltam limua 800 as és N9 et is többször. 1 huilladék mind a 2ő, elnézést ha valakit ezzel megsértek de ez az álláspontom. A Symbianba pont az teccik, hogy rádugom a vez nélküli billt és úgy írok smst, a navigáció működik jól, plug and play rádugom 1 gépre és másolhatok rá filokat. Rádugok 1 pendriveot és tudom használni. A HDMI ről nem is beszélve. Olyan hátteret állítok be amit szeretek (család) olyan infok jelennek meg a kijelzőn , amik engem érdekelnek. Minden van hozzá ingyenesen. ÉS FÉM HÁZA VAN!!! nem gagyi műanyag. Nem olyan az Oprendszere amit DEBILEKNEK fejlesztettek, megőrülök az aszimetrikus elrendezéstől, bántja a szememet. A névjegyek szinkronizálása fényképek letöltése... minden nehézkessé válik, mindenhez telepítgetni kell a progikat pont mint az iOs nél, Emiatt NEM vettem Iphone 4 et , emiatt nemn használtam 1 hétnél tovább a 3 gs t. Ezen okok miatt nincs még Lumia se N9 a zsebembe. Úgy néz ki kénytelen leszek biokukás os os telefont venni, amit még rendesen összeraknak, mert az új nokia sokminden csak nem jo. Sorry az írásért, nem akarok megsérteni senkit, ez az N8 topic nincs itt helye winfon nak meg "linux" nak sem. Főleg, hogy az 1ik egy éretlen korlátolt, ronda os, a másik pedig halálra van ítélve...

Peace!
Avatar
LaLi_87
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2010-08-17 kedd 19:41:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S3 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 125 times
Been thanked: 20 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: LaLi_87 »

Nem rosszbol de ez az N8 topic-ja, szerintem nem itt kéne kidumálni a WP telefonokat. Persze nem vagyok admin, nem az én dolgom, ugyhogy amíg nem szolnak kozbe addig nincs baj :)
Kép
XGOD
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011-02-24 csüt. 14:06:14
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: XGOD »

apaszka írta:
apaszka írta:Miért van,hogy ha fényképet másolok fel a pc-re,és kiába csatlakoztatom le a pc ről az USB modot,akkor is újra kell indítani a telót mert lefagy !? :no:
Még nem jöttem rá a nyitjára! Meg volt az első fagyásom is! Rajta hagytam USB-n laptopon a telót,és mire vissza jöttem se kép se hang! Nem engedte az újra indítást sem! 10 perc múlva elindult! :whistle: :cry3:
En ovi suite modban hasznalom. Sokkal gyorsabban kapcsolodik is igy, es semmi gond nincs vele.
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: apaszka »

XGOD írta:
apaszka írta:
apaszka írta:Miért van,hogy ha fényképet másolok fel a pc-re,és kiába csatlakoztatom le a pc ről az USB modot,akkor is újra kell indítani a telót mert lefagy !? :no:
Még nem jöttem rá a nyitjára! Meg volt az első fagyásom is! Rajta hagytam USB-n laptopon a telót,és mire vissza jöttem se kép se hang! Nem engedte az újra indítást sem! 10 perc múlva elindult! :whistle: :cry3:
En ovi suite modban hasznalom. Sokkal gyorsabban kapcsolodik is igy, es semmi gond nincs vele.




Kipróbálom! Köszönöm!
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

apaszka írta:
apaszka írta:Miért van,hogy ha fényképet másolok fel a pc-re,és kiába csatlakoztatom le a pc ről az USB modot,akkor is újra kell indítani a telót mert lefagy !? :no:
Még nem jöttem rá a nyitjára! Meg volt az első fagyásom is! Rajta hagytam USB-n laptopon a telót,és mire vissza jöttem se kép se hang! Nem engedte az újra indítást sem! 10 perc múlva elindult! :whistle: :cry3:
valszeg valami olyat telepítettél az E: -re ami folyamatosan fut, viszont ha mass store módban használod akkor a telefon nem éri el az E: meghajtót. Ezért kell minden olyan progit a C: -re telepíteni ami fontos hogy akkor is gond nélkül fusson ha mass store-t használsz gyakran. ha nokia suite módban csatlakoztatod a telót és úgy másolsz (de így jóval lassabb a másolás) akkor nincs ilyen gond.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”