Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

ajjjj Redwings!
Tudom már mivel sz*rakodsz... CSSU fent van? van Settingse a community software updatenek, ahol be lehet állítani hogy vagy a menüt, vagy az asztalt, vagy mind2-t vagy egyiket sem lehet szerkeszteni! nemtudom már így fejből mi a program neve, asszem CSSU Features.
"apt-get moo" ;)
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

Szellei írta:
redwings írta:

Hi.

A rootsh telepítve, jelszót már nem kér.. király :) net is van.
..viszont nem törölte.
ez az üzi jön vissza:
http://kepfeltoltes.hu/111208/K_p0125_w ... es.hu_.jpg

azért killall hildon-desktop parancs is megvolt.. meg reboot. De nincs változás.. az asztal még mindig zárolt, fekvőben állóban egyaránt.

Reflash lesz..?
leírom a lényeget ha nem látnád, pedig kiszúrja a szemed...
"You might want to run 'apt-get -f install' to correct these: ...
Ha ezután sem értenéd:

Kód: Egész kijelölése

root
apt-get -f install
Ha ezután sem jó, akkor javaslom csináld a hildon reinstallálását, amit előzőleg leírtam!
üdv.(kérem a fejleményeket!)
GepAllat írta:sziasztok!

nem rég hozzájutottam egy n900as géphez, sikerült is pr 1.3 ra frissíteni, de olyan hiba jelentkezett amire nem találtam leírást vagy segítséget.
ha indítanám a kamerát, vagy az sms eket, vagy csak új névjegyet felvenni, ezt írja: operation temporarily disabled due to low memory
lehet ezen segíteni?
köszönöm!
Reflasheld a készüléked telefonnal, nekem akkor csinált ilyet amikor elment a net és rootfs-nél bent 'ragadt' a letöltött fájl (még PR1.1-nél), de reflash megoldotta!

mégeccer flasheljem? pr 1.3 van rajta most de előtte is ezt csinálta, flash után is, emmc-t is fleseltem, de megpróbálom ha szerinted segíthet
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

már nem engedi újra flashelni, failedet ír :(
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

GepAllat írta:már nem engedi újra flashelni, failedet ír :(
ja hogy már flashelve van a készülék :/ azt hittem wifin frissítetted 1.3-ra. Googlezz rá a dologra amit kiír, elég gyér az angol tudásom de más is küzd ilyennel maemo.org-on!
"apt-get moo" ;)
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

Szellei írta:
GepAllat írta:már nem engedi újra flashelni, failedet ír :(
ja hogy már flashelve van a készülék :/ azt hittem wifin frissítetted 1.3-ra. Googlezz rá a dologra amit kiír, elég gyér az angol tudásom de más is küzd ilyennel maemo.org-on!
rákerestem már, találtam is egy forumot ahol elvileg megoldották de hasonlóképpen állok az angollal mint te :lol:
azt hittem itt már járt így valaki és tudja a hiba okát
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

senki nem járt mégy így? valaki segítsen lécci mert így szinte használhatatlan a telefon, már fleshelni sem tudok failed et ír a legelején, de biztos vagyok benne hogy szoftverhiba csak
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
Barniby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 10:45:56
Készüléktípus: N900 5800Hack3D
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Barniby »

GepAllat írta:senki nem járt mégy így? valaki segítsen lécci mert így szinte használhatatlan a telefon, már fleshelni sem tudok failed et ír a legelején, de biztos vagyok benne hogy szoftverhiba csak
Biztos h a legfrissebb MMC -flasht szedted le?
RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM -én ezt használom
Jártam már hasonlóképen én is, h nem volt elég memója semmihez.
Memóriakártya nincs a gépben? -telóval formáztad?
Nem tettél egyszerre nagyon sok zenét,videót,képet a telcsire.(5-10GIGA)
Nekem már produkált akkor is ilyet.
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

Barniby írta:
GepAllat írta:senki nem járt mégy így? valaki segítsen lécci mert így szinte használhatatlan a telefon, már fleshelni sem tudok failed et ír a legelején, de biztos vagyok benne hogy szoftverhiba csak
Biztos h a legfrissebb MMC -flasht szedted le?
RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM -én ezt használom
Jártam már hasonlóképen én is, h nem volt elég memója semmihez.
Memóriakártya nincs a gépben? -telóval formáztad?
Nem tettél egyszerre nagyon sok zenét,videót,képet a telcsire.(5-10GIGA)
Nekem már produkált akkor is ilyet.
igen a legfrissebb emmc szedtem le, ott volt mellette feketén kiemelve hogy latest
a teló full üres, semmi nincs rajta, meg sztem nem is engedne rá másolni, nincs a teloba mem. kártya
le lehet pucolni róla mindent és aztán flashelni?
sztem te másra gondolsz, nálam vmi belső vagy osztott memória hiba lesz, méghozzá az emmc maitt valszeg, mert semmien alkalmazást nem tudok megnyitni, se kamera, se sms írás, se térkép semmi, még egy névjegyet se tudok elmenteni mert low memory egyből, olyan mintha nem lenne vagy nem látná azt a memóriát amik ezekhez a programokhoz kellenek
szóval van egy bazi nagy órám ébresztővel, kb enyire tudom használni, jah meg telefonálni azt tudok róla meg fogadja is hálistennek :mrgreen:
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Avatar
Barniby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 10:45:56
Készüléktípus: N900 5800Hack3D
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Barniby »

GepAllat írta: igen a legfrissebb emmc szedtem le, ott volt mellette feketén kiemelve hogy latest
a teló full üres, semmi nincs rajta, meg sztem nem is engedne rá másolni, nincs a teloba mem. kártya
le lehet pucolni róla mindent és aztán flashelni?
sztem te másra gondolsz, nálam vmi belső vagy osztott memória hiba lesz, méghozzá az emmc maitt valszeg, mert semmien alkalmazást nem tudok megnyitni, se kamera, se sms írás, se térkép semmi, még egy névjegyet se tudok elmenteni mert low memory egyből, olyan mintha nem lenne vagy nem látná azt a memóriát amik ezekhez a programokhoz kellenek
szóval van egy bazi nagy órám ébresztővel, kb enyire tudom használni, jah meg telefonálni azt tudok róla meg fogadja is hálistennek :mrgreen:
Ha flashelted az EMMC-t is és sikeresen végigfutott akkor kétlem h mmc hibája lenne. Ha a flasher tud rá írni akkor biztos h jó.
Próbálj meg csinálni egy screenshotot a kezdőképernyőn.(SHIFT+CTRL+P) Ha engedi akkor más baj van.
Esetleg próbáld feltenni a Conky nevü progit,csinálj egy screenshot-ot róla.

u.i.:Zargasd Andy1210-et h segítsen EMMC hiba esetén.Vagy keress vissza a fórumon,mert már volt valakinek ezzel baja.
Avatar
GepAllat
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009-07-21 kedd 14:13:50
Készüléktípus: 500
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: otthon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: GepAllat »

Barniby írta:
GepAllat írta: igen a legfrissebb emmc szedtem le, ott volt mellette feketén kiemelve hogy latest
a teló full üres, semmi nincs rajta, meg sztem nem is engedne rá másolni, nincs a teloba mem. kártya
le lehet pucolni róla mindent és aztán flashelni?
sztem te másra gondolsz, nálam vmi belső vagy osztott memória hiba lesz, méghozzá az emmc maitt valszeg, mert semmien alkalmazást nem tudok megnyitni, se kamera, se sms írás, se térkép semmi, még egy névjegyet se tudok elmenteni mert low memory egyből, olyan mintha nem lenne vagy nem látná azt a memóriát amik ezekhez a programokhoz kellenek
szóval van egy bazi nagy órám ébresztővel, kb enyire tudom használni, jah meg telefonálni azt tudok róla meg fogadja is hálistennek :mrgreen:
Ha flashelted az EMMC-t is és sikeresen végigfutott akkor kétlem h mmc hibája lenne. Ha a flasher tud rá írni akkor biztos h jó.
Próbálj meg csinálni egy screenshotot a kezdőképernyőn.(SHIFT+CTRL+P) Ha engedi akkor más baj van.
Esetleg próbáld feltenni a Conky nevü progit,csinálj egy screenshot-ot róla.

u.i.:Zargasd Andy1210-et h segítsen EMMC hiba esetén.Vagy keress vissza a fórumon,mert már volt valakinek ezzel baja.
beírtam keresőbe ezt a hibát de nem találtam róla semmit, még a gugliba se. egy angol forumon volt egy srác akinek ugyaneza hibája volt és nem tudtak neki segíteni :(
közben voltam nokia szervízben, és nem tudták ott sem flashelni, állítólag amikor kezdődne a flashelés kiír egy csomó hibát :crazy:
de azt mondták hogy menjek vissza mert jön egy uj srác aki lehet hogy megtudja oldani
nem tudok screenshotot csinálni bár hibát nem ír ki
A kockaházak és mellékrakások teringettében oltassa el a retektájékoztatót vagy térdelje meg keresőfoltosát gyógyszemészét! :D
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”