Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
2ma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:09:22
Készüléktípus: N900+6650+X3-02+HTC Hero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: 2ma »

Szellei írta:Vagy a Catorise vagy a Mymenu alkalmazást tetted fel. Nézd meg az alkalmazáskezelőbe! Ha a Mymenut tetted fel és le akarod törölni szólj, mivel ha csak letörlöd alkalmazáskezelővel szétkúrja az ikonjaidat!
és tényleg a catorise volt az!köszönöm!pedig nem emlékszem,hogy feltettem volna. már azthittem a nokia csinált valami frissitést :D
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Catorise menürendszerét lehet valahogy állítani? Pontosabban hogy milyen sorrendben legyenek az ikonok?!
"apt-get moo" ;)
molzolee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010-11-14 vas. 22:24:23
Készüléktípus: N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: molzolee »

Flashhh írta:
molzolee írta:üdv!
egy kis segítséget szeretnék kérni. a meló helyen , a wifiről letiltottak minden eszközt, mert sok idegen is használta a wifit.
sajnos az ott dolgozókat is, és nem is nagyon akarják vissza csinálni.
Ha jól tudom , akkor elvileg ip cím alapján van letiltva mindenki.
Van-e valamilyen megoldás arra, h ez kitudjam játszani a telóval ?
keresgéltem a google-val , de nem sok használható infót találtam, meg angolul volt minden és nem sokat értettem az egészből. esetleg a teló ip címét megtudom e változtatni ?

Az IP cim szinte mindig valtozik amikor felcsatlakozol egy routerre... Inkabb MAC addresst kell cserelned. Ki kell deritened, hogy melyik MAC addressek vannak engedelyezve es klonoznod kell. Azt viszont nemtudom hogy egyszerre ket azonos MAC t felenged e a router. Persze ez csak akkor mukodhet ha MAC filtering van a routeren es nincs mas vedelem ezen kivul.

köszi, akkor googlen kicsit szétnézek ez ügyben :)
2ma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:09:22
Készüléktípus: N900+6650+X3-02+HTC Hero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: 2ma »

Szellei írta:Catorise menürendszerét lehet valahogy állítani? Pontosabban hogy milyen sorrendben legyenek az ikonok?!
én nem találtam semmit ahol lehetne. gondolkoztam már,hogy jó lenne mappába rendezni a cuccokat,de mivel ő magának rendezte el nem foglalkoztam vele,inkább letöröltem. elvileg kézzel lehet szerekesztgetni(mármint simán az ikononak nem a catorise-t),meg mappát csinálni meg minden,de ahhoz én lusta vagyok :alszik3:
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Időközben kapott egy reflash-t a telefonom. Ez a Community SSU eléggé feje tetejére állította :hmm2:
Következő lenne a kérdésem: Használ valaki invisibleShield-et? Az asszony Galaxy 3 -jára most vettem, és kegyetlenül jó :o Nem tudom hogy, de nem gyűjti egyáltalán az ujjlenyomatot. Gondolkodtam hogy veszek egyet az enyémre, viszont eléggé szilikon tapintása van ami kapacitív kijelzőn ugyan nem nagyon számít, viszont rezisztíven stylussal szerintem nem lehet annyira kellemes. Valakinek tapasztalat?!
"apt-get moo" ;)
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Tud valaki olyan adatforgalom számlálót amit kézzel indíthatok hogy mikortól számolja az adatforgalmat. Általában wifi közelben vagyok, de ha mobilnetezek csak akkor kéne számoltatni a forgalmat. Vkinek ötlet?
"apt-get moo" ;)
Flashhh
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 00:28:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Flashhh »

Szellei írta:Tud valaki olyan adatforgalom számlálót amit kézzel indíthatok hogy mikortól számolja az adatforgalmat. Általában wifi közelben vagyok, de ha mobilnetezek csak akkor kéne számoltatni a forgalmat. Vkinek ötlet?
Personal Dataplan Monitor
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Flashhh írta:
Szellei írta:Tud valaki olyan adatforgalom számlálót amit kézzel indíthatok hogy mikortól számolja az adatforgalmat. Általában wifi közelben vagyok, de ha mobilnetezek csak akkor kéne számoltatni a forgalmat. Vkinek ötlet?
Personal Dataplan Monitor
Nagy keresgélés közepette rátaláltam én is :) De köszönöm!
"apt-get moo" ;)
molzolee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010-11-14 vas. 22:24:23
Készüléktípus: N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: molzolee »

molzolee írta:
Flashhh írta:
molzolee írta:üdv!
egy kis segítséget szeretnék kérni. a meló helyen , a wifiről letiltottak minden eszközt, mert sok idegen is használta a wifit.
sajnos az ott dolgozókat is, és nem is nagyon akarják vissza csinálni.
Ha jól tudom , akkor elvileg ip cím alapján van letiltva mindenki.
Van-e valamilyen megoldás arra, h ez kitudjam játszani a telóval ?
keresgéltem a google-val , de nem sok használható infót találtam, meg angolul volt minden és nem sokat értettem az egészből. esetleg a teló ip címét megtudom e változtatni ?

Az IP cim szinte mindig valtozik amikor felcsatlakozol egy routerre... Inkabb MAC addresst kell cserelned. Ki kell deritened, hogy melyik MAC addressek vannak engedelyezve es klonoznod kell. Azt viszont nemtudom hogy egyszerre ket azonos MAC t felenged e a router. Persze ez csak akkor mukodhet ha MAC filtering van a routeren es nincs mas vedelem ezen kivul.

köszi, akkor googlen kicsit szétnézek ez ügyben :)

Belemerültem a googleba, de sajna nem találtam semmi hasznosat.
Találtam , egy parancssort amivel elvileg meglehetne változtatni a terminálból a mac címet , de nem működik ( ifconfig wlan0 hw ether 00:00:00:00:00:00 ) , letöltöttem
egy alkalmazást az sem segitett , meg találtam egy videót egy bizonyos neopwn v2 progiról , viszotn azt nem tudom letölteni sehonnan . Valaki esetleg tudna egyébb megoldást javasolni ? thx
Avatar
Barniby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 10:45:56
Készüléktípus: N900 5800Hack3D
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Barniby »

Helló mindenkinek.
Most vettem egyet ebből a csodabogárból.
Rendszeresen olvastam/olvasom ezt a fórumot.
1.Kérdés: REFLASH nélkül is vissza lehet állítani az eredeti állapotot ? (HARD RESET ?)
Előre is köszi, sztem még majd kérdezek:)
Kezdő vagyok Linuxban/Maemoban.
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”