Nokia N86

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Thales79 írta:Sziasztok!
Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
Papzi! Minden úgy volt ahogy írtad. Azért nem értettem először, mert én nem használtam a messaging alkalmazást. Legalábbis tudatosan nem.. :) Ráadásul belépéskor láttam, hogy okt 6.-án lejár a próbaverzió. Utána mi lesz? Mindegy.
Végre tudtam törölni, meg módosítani a fiókokat.
Köszönöm, üdv!
Áhh.. Korai volt az öröm. Nokia fiókből töröltem, de a telón maradt :D
Elképzelhető, hogy ha a telóról most megpróbálod szinkronizálni a fiókot, vagy a beállításait szeretnéd módosítani, akkor fog eltűnni.
De én már semmin sem csodálkozom, én létrehoztam egy fiókot egy kölcsönkért telefonon de az én SIM kártyámmal. De a webes felületen mégsem jelent meg a regisztráció és a saját telefonomra sem vitte át.
Az a helyzet - egyre inkább így látom - hogy a NOKIA informatikusai sem tudják, hogy hogyan is működik ez a szolgáltatásuk.
Pl. a NOKIA európai, angol nyelvű support oldalán fel sincs tüntetve az N86, mint email kompatibilis telefon, miközben a szoftverébe beépítve, eltávolíthatatlanul benn van a kliens. Ez azért is gond, mert emiatt semmilyen más email kliens/alkalmazás nem működik hibátlanul a telefonon, viszont a beépített kliens teljesen ki van szolgáltatva a NOKIának!
boksz
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009-03-27 pén. 15:43:49
Készüléktípus: N8
Tartózkodási hely: Kecskemét. Budapest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: boksz »

papzi írta:
Thales79 írta:Sziasztok!
Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
Papzi! Minden úgy volt ahogy írtad. Azért nem értettem először, mert én nem használtam a messaging alkalmazást. Legalábbis tudatosan nem.. :) Ráadásul belépéskor láttam, hogy okt 6.-án lejár a próbaverzió. Utána mi lesz? Mindegy.
Végre tudtam törölni, meg módosítani a fiókokat.
Köszönöm, üdv!
Áhh.. Korai volt az öröm. Nokia fiókből töröltem, de a telón maradt :D
Elképzelhető, hogy ha a telóról most megpróbálod szinkronizálni a fiókot, vagy a beállításait szeretnéd módosítani, akkor fog eltűnni.
De én már semmin sem csodálkozom, én létrehoztam egy fiókot egy kölcsönkért telefonon de az én SIM kártyámmal. De a webes felületen mégsem jelent meg a regisztráció és a saját telefonomra sem vitte át.
Az a helyzet - egyre inkább így látom - hogy a NOKIA informatikusai sem tudják, hogy hogyan is működik ez a szolgáltatásuk.
Pl. a NOKIA európai, angol nyelvű support oldalán fel sincs tüntetve az N86, mint email kompatibilis telefon, miközben a szoftverébe beépítve, eltávolíthatatlanul benn van a kliens. Ez azért is gond, mert emiatt semmilyen más email kliens/alkalmazás nem működik hibátlanul a telefonon, viszont a beépített kliens teljesen ki van szolgáltatva a NOKIának!
( Nekem a Profimail tökéletesen megy, azt használom.
Természetesen be van állítva a gyári is, beállítottam 4 email fiókot és ott is tökéletesen működnek.)
Avatar
AttisX
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:13:06
Készüléktípus: N86 8MP
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: AttisX »

boksz írta:( Nekem a Profimail tökéletesen megy, azt használom.
Természetesen be van állítva a gyári is, beállítottam 4 email fiókot és ott is tökéletesen működnek.)
Na a gyári kliens nálam kb. az első két hétben működött rendesen, aztán egyik napról a másikra teljesen meghülyült. Viszont a Profimail már lassan egy éve tökéletesen teszi a dolgát.
Nokia Theme Artist

Kép

Kép
Thales79
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 14:32:26
Készüléktípus: N86
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Thales79 »

Sziasztok! Közben írtam emilt a Nokiának a helyzetről.. Felhívtak, "megszakértettük" a dolgot kb arról volt szó mint Papzi korábbi válaszában, lépjek be, töröljem stb..
Végül küldött egy emilt, hogy próbáljam meg aszerint csinálni. Ime:
"ContactCentre.Europe@nokia.com
Lépjen be az E-mailbe
E-mail-Beállítások-Az első beállított e-mail címet válassza ki-FiókBeállítások-Fiók adatok-Hizzáférési pont-Szolgáltató-Telefon szám-Jelszó-Jelszó és felhasználó név erősítése-OK-Ellenőrzés-Fiók adatok ellenőrizve-Fiók adatok-Vissza-FiókBeállítások-Vissza-E-mail cím-Vissza-E-mailbe belépni-Opciók-Küldésés Fogadás most
Üdvözlettel:Nokia Ügyfélszolgálat"
Megcsináltam, maradt minden. :hmm: :hmm2: :D
Már túlvagyok a hard reseten(*zöld3) és minden jó. Erősen fontolgatom, hogy állítsak-e be emilt :hmm2: :)
Üdv!
(Ezt a profimailt azért majd megnézem, mert mégiscsak jó ha van :) )
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

AttisX írta:
boksz írta:( Nekem a Profimail tökéletesen megy, azt használom.
Természetesen be van állítva a gyári is, beállítottam 4 email fiókot és ott is tökéletesen működnek.)
Na a gyári kliens nálam kb. az első két hétben működött rendesen, aztán egyik napról a másikra teljesen meghülyült. Viszont a Profimail már lassan egy éve tökéletesen teszi a dolgát.
Nekem a gyári is OK volt, de már akkor is kitárgyaltuk, hogy, nem kell engedni, hogy auto beállítás legyen, kézzel beállítva OK.
Többet is beállítottam én magam, és azóta is jól mennek.
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Azért a Nokia Messaging-nak van egy előnye az összes többi klienssel szemben: csak az tud valódi IMAP push emailt fogadni. Minden más alkalmazás vagy kézi, vagy előre meghatározott időnkénti szinkronizálást tud. Talán még az emoze hasonló, de az sem az igazi.
Érdekes módon a korábban beállított vállalati (exchange, OWA) postafiók azóta is jól működik, a beállított időszakban azonnal megérkezik a küldött email, azon kívül kézi üzemben lehet lekérdezni. Most jelenleg érdekes módon engedte a telefon föltelepíteni a gmail-es fiókomat, de nem Messaging fiókként (nem a NOKIA szerverét használja, hanem a gmail IMAP és SMTP szervert, sőt ovi-s fiókot is beállítottam, ott a telenor smtp szerverét állította be a telefon). Mindenesetre egyre rejtélyesebb ez a dolog...

Ja, még annyit: a szinkronizálási és egyéb beállítások teljesen mások, ha Messaging fiókként állítja be a telefon, vagy ha nem. Ha valaki állított be email fiókot, úgy tudja meg, hogy az Messaging fiók-e vagy sem, hogy megnézi a fiók egyéb beállításában a bejövő, és kimenő beállításokat. Ha a szerver neve nokia szervert tartalmaz, akkor Messaging, ha nem, akkor nem.
tmarkm
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009-04-13 hétf. 20:34:55
Készüléktípus: Nokia N8
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: tmarkm »

Sziasztok! Abban kérem a segítségeteket, hogy hogyan tudom kikapcsolni a háttérképet. Amikor hívást indítok vagy fogadok, akkor egy "gagyi" kép kúszik be a háttérképem elé. Azt szeretném kikapcsolni, de nem találom a beállítások között.
Köszönöm
zedlog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010-03-22 hétf. 15:55:25
Készüléktípus: n8 t39m
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: zedlog »

tmarkm írta:Sziasztok! Abban kérem a segítségeteket, hogy hogyan tudom kikapcsolni a háttérképet. Amikor hívást indítok vagy fogadok, akkor egy "gagyi" kép kúszik be a háttérképem elé. Azt szeretném kikapcsolni, de nem találom a beállítások között.
Köszönöm
Beállítások - Általános - Testreszabás - Témák - Híváskép
Itt szerintem ha az alapértelmezettet választod, nem lesz kép. Ha mégis, akkor csinálj egy egyszínű fekete vagy akármilyen képet, töltsd fel, és válaszd ki az egyéninél.
tmarkm
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009-04-13 hétf. 20:34:55
Készüléktípus: Nokia N8
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: tmarkm »

Köszönöm a segítséget, sikerült:):):):):):):):)
adri09
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010-10-11 hétf. 20:03:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: adri09 »

Sziasztok, nokia vásárlás előtt vagyok, bár bizonytalan...
van ilyen készülékben hamis?
konkrétan róla lenne szó:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=183570706



köszi
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”