Nokia N97 mini

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
rkn90
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010-01-16 szomb. 21:34:49
Készüléktípus: Nokia N97 mini
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: rkn90 »

matec7 írta:Már megírtam egyszer a bajaimat, de akkor nem írtak rá, most élénkebb a fórum, hátha kapok választ:)
1. Filmnézésnél kb 2 percenként beakad, még a gyári szarok is. normális ez? fel van töltve, nem megy semmi közben.
2. Elkezdett leválni a billentyűzetet kitöltő lap. Simán jön ki a fény alóla, szal nem is kicsit. Volt már valakinek ilyen? Vigyázok rá pedig mint a hímestojásra..
Mit tegyek?
Gondolom garanciális, így elég egyértelműnek tűnik.
MacGyver69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-04-19 hétf. 21:01:10
Készüléktípus: N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: MacGyver69 »

pancimucuka írta:HELP!!!!!!!!!!!!

Az a problémám, hogy a telefonon a mikrofon, vagy ha nem az akkor az a gomb amivel a menübe lehet lépni, (a fel és lerak gomb mellett balra) annyira eltömődött bekoszolódott, hogy alig látszik a jelzőfény ha nem.fog.hívásom van. Próbáltam acetonnal kicsit fülpucolóval de csak kicsit lett jobb. V.kinek ötlete van hogy mit tegyek vele? Idegesít mert nem látom ha kerestek vagy jött egy üzim, mert állandó némán vagyok a hülye t-mob-os csengőhang miatt. Azt nem tudom elviselni...........
Szia!
Lehet, hogy a Nokia alap csengőhangra gondolsz??
Ez tényleg rettentő idegesítő, de a legutolsó firmware-ben elvileg javították a hibát. Kb 1 hónappal ezelőtt többen írtak már róla.
Vidd el abba a boltba, ahol vetted és kérd meg, hogy frissítsék a firmwaret.
Ha nem szolgáltató függő, akkor otthon is meg tudod csinálni, a szolgáltatós frissítések később jelennek meg.
Üdv.
augusta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-06-10 szer. 22:22:03
Készüléktípus: N97mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: augusta »

hali! valamelyik nap kiirta a telcsi h frissitsek szoftvert, leokeztam frissitette. azota idonkent, neha surubben kiirja magatol a wifilistat. idegesito. :oops:
a wlan elerh. megj. az csak az ikon. a halozatok keresese 10 percenkent azt nem irja ki magatol. ezek a beallitasok a frissites elott is igy voltak. hogy tudom kikapcsolni??? koszi
bercimeister13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-08-07 szomb. 14:37:54
Készüléktípus: Nokia N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: bercimeister13 »

Sziasztok!

Nálam egy olyan probléma jelentkezik hogy amikor az üzemmódokban az sms hangot szeretném beállítani, rámegyek a "Számok"-ra, azon belül pedig a "Minden szám"-ra, akkor fogja magát és visszalép automatikusan a "Beállítások" menübe. Több mp3-at is rátöltöttem már a telefonra, de csak a gyáriakat tudom beállítani. Az mp3-akat sem az "Előadók"-ból sem az "Albumokból nem tudom elérni :sad: Tud valaki ebben segíteni?! Megköszönném! :D
giftbt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010-08-07 szomb. 17:12:59
Készüléktípus: Samsung Galaxy SII
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: giftbt »

Sziasztok,
Új vagyok ezzel a telefonnal és nem találtam megoldást egy egyszerűnek indult problémára.
A főképernyőn alul jobbra alapból a 'W@P' funkció szerepel, ezt szeretném másra átállítani.
Ehhez kérek swegítséget, melyet előre is köszönök.
További szép napot mindenkinek.
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5561
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: ferret »

giftbt írta:Sziasztok,
Új vagyok ezzel a telefonnal és nem találtam megoldást egy egyszerűnek indult problémára.
A főképernyőn alul jobbra alapból a 'W@P' funkció szerepel, ezt szeretném másra átállítani.
Ehhez kérek swegítséget, melyet előre is köszönök.
További szép napot mindenkinek.
Beállítások-személyes-főképernyő-hivatkozások.
Kép Kép
reservoir
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-04-14 szer. 14:07:11
Készüléktípus: n97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: reservoir »

A headsetet cserélték egy hónap után, újabb hónap eltelt és az új is elromlott.
Csabesz8919
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-08-09 hétf. 11:56:04
Készüléktípus: NokiaN97mini+SE K310i+SE S500i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: Csabesz8919 »

Üdvözlök Mindenkit!

Először is elnézést kérek a kisebb regényért és ha esetleg olyat írnék, kérdeznék, ami nem ide illik.

Nem olyan régóta, de én is boldog tulajdonosa lettem eme kis készüléknek.
Igen, boldog!
Sikerült végigolvasnom ebben a témában mind a 160 oldalnyi hozzászólást.
Többen is írták, hogy nem az igazi, nem úgy működik, ahogy elvárják.
Hát... kompromisszumot kell kötni. Azért azzal legyen mindenki tisztában, hogy ez egy telefon, függetlenül attól, hogy a technika rohamosan fejlődik.
Problémám nincs a telefonnal, leszámítva, hogy változtatja a csengőhangot (ezzel kapcsolatban lesz majd egy kérdésem) és tényleg, érezhetően lassúcska. De nálam ez még elfogadható.
Többen érdeklődtek a GPS-ről, hogy kinek mennyi idő alatt talál jelet. Személy szerint kilőttem az a-gps-t (kiegészített). Nem kell neki netre másznia. :D És így is elég hamar talál jelet. 1-5 percen belől megvan a szabadban. Ezt is elfogadom, mert vagy elindulok pár perccel előbb az útra vagy picit gyorsabban megyek.
A kamerával is kibékültem, de lehet, hogy felteszem a camera mod-ot, majd meglátjuk a különbséget.
Sok éves Sony Ericssonozás után váltottam a Nokiára. A legelején elég furcsa volt. Körül belül 2 percig. Rettentő hamar meg lehet szokni, mind a menüt, mint a lehetőségeket. Számomra áttekinthető és könnyen kezelhető.
Pár napja elég rendesen teleszemeteltem képekkel és ekkor lehetett érezni egy rettentő lassúságot. Egy formázás megoldotta (gyári fájlkezelővel az E: meghajtót).
Viszont ennek köszönhetően a gyári navigáció megadta magát. Elszállt a térkép, legalábbis gondolom, mert csak egy nagy fehéres színű semmi látszik. Ha tapizok valahova ezen a részen, akkor felül a következő jelenik meg: Nem áll rendelkezésre i...
Ezért jutottam oda, hogy nincs meg a térkép. Nem olyan nagy tragédia, mivel úgyis másik navigációs programot használok, ami kifogástalanul működik is. Csak a gyalogos közlekedéshez lett volna jó, de elviselem nélküle. Max keresek egy olyan programot, ami ezt is tudja. :)
A wifi-t még nem állt módomban kipróbálni, de egy router beszerzése már tervben van.
A fülhallgató nálam remek működik. Fura az "agybagudós" kivitel, szokás kérdése ez is. Szépen szólnak a zenék, megvagyok elégedve a basszussal is.
Lehet, hogy ezek után furcsán néztek, de én megvagyok elégedve a minivel, függetlenül attól, hogy vannak olyan dolgok, amik lehetnének jobbak, de tökéletes telefon nincs. Mindenkinek más és más tetszik jobban és minden készülékben lehet hibát találni. Ha valaki pedig nem tud találni, akkor más fog tudni....

Viszont lenne pár kérdésem a segítőkész fórumozókhoz:
1, Hard-, softreset. Az rendben van, hogy illik megcsinálni. De mennyire pucolja le a telefont? A gyárilag rajt lévő alkalmazások elvesznek vagy megmaradnak? Gondolok itt ilyenekre, hogy RealPlayer, YouTube, Facebook, Hi5, stb... Pontosan melyik reset mit is csinál? Olvastam a GYIK-ot és ezt a témát is, de kicsit összezavarodtam, hogy most teljesen lepucolja-e vagy ezt-azt rajtahagy.
Nem tartom valószínűleg, de azért megkérdezem, hogy egy ilyen hardreset után ugrik-e a garancia?
2, Wap csatlakozás kiiktatása. A választ lényegében megkaptam: Törlés a Beállítások->Kapcsolatok->Célok->Internet és a szolgáltatós hozzáférési pontok törlése. Ez is rendben van, de egy alternatív megoldás is érdekelne, mert ha törlöm és kéne, akkor macerás visszaállítani, ahogy írtátok is, többféleképp visszalehet, de úgy vettem ki, hogy egyik sem garantált. Törlésen kívül lehetséges-e csak tiltani? Ha egyáltalán lehet. Ha nem törlöm...
3, Említettem már, hogy formáztam az E: meghajtót és "elröppent" a gyári nav. térképe. Visszalehet valahogy állítani? Ha valaki válasza az lenne, hogy a "letöltés segít", akkor pár szóval elmondhatná, hogy hol és mit is pontosan.
4, A 47-dik oldalon a 6-dik hozzászólásban farkas-laci írt egy gyorsítási módszer. Linket is mellékelt, melyben a hozzászólások elég meggyőzőek. Ez a gyorsítás miképp működik? Esetleg valakinek valami ötlet? Rendben van, hogy bevállik, de károsodást nem okoz(hat)? Megéri-e megpróbálni vagy inkább hanyagoljam?
Egy röppke elképzelésem van a működésére, mint az autóknál a chip-tuning. Mivel az autógyárak szándékosan kevesebbet hoznak ki az autóból szoftveresen, mint amit bírna, így az elektronika "megbütykölésével" van mód a tuningra. Gondolom itt is ez a helyzet...
5, Leszedtem az X-plore fájlkezelőt. Eddig csak próbálgatás szintjén, de működik. A kérdésem a gyári csengőhangok helyére vonatkozik, hogy merre, hol található? Akár számítógépen Pc-Suite csatlakozással, akár a telefonban az alkalmazáskezelővel meg lehet-e találni őket, merre bújkálhatnak?
ferret írta:
giftbt írta:Sziasztok,
Új vagyok ezzel a telefonnal és nem találtam megoldást egy egyszerűnek indult problémára.
A főképernyőn alul jobbra alapból a 'W@P' funkció szerepel, ezt szeretném másra átállítani.
Ehhez kérek swegítséget, melyet előre is köszönök.
További szép napot mindenkinek.
Beállítások-személyes-főképernyő-hivatkozások.
Engedelmeddel ferret korrigálnálak. Megpróbáltam, de nálam nem ezen a módon érhető el. Persze, ez lehet, hogy egyedi...
Nálam a következő képp néz ki a megoldás:
Főképernyőn Opciók (bal alsó sarok)->Tartalom szerksztése->ismét Opciók->Jobb választógomb.

Köszönöm a türelmet és a kérdésekre a válaszokat előre is.
Mégegyszer elnézést a regényért. :)
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Csabesz8919 írta:Üdvözlök Mindenkit!

Először is elnézést kérek a kisebb regényért és ha esetleg olyat írnék, kérdeznék, ami nem ide illik.

Nem olyan régóta, de én is boldog tulajdonosa lettem eme kis készüléknek.
Igen, boldog!
....
Viszont lenne pár kérdésem a segítőkész fórumozókhoz:
1, Hard-, softreset. Az rendben van, hogy illik megcsinálni. De mennyire pucolja le a telefont? A gyárilag rajt lévő alkalmazások elvesznek vagy megmaradnak? Gondolok itt ilyenekre, hogy RealPlayer, YouTube, Facebook, Hi5, stb... Pontosan melyik reset mit is csinál? Olvastam a GYIK-ot és ezt a témát is, de kicsit összezavarodtam, hogy most teljesen lepucolja-e vagy ezt-azt rajtahagy.
Nem tartom valószínűleg, de azért megkérdezem, hogy egy ilyen hardreset után ugrik-e a garancia?
2, Wap csatlakozás kiiktatása. A választ lényegében megkaptam: Törlés a Beállítások->Kapcsolatok->Célok->Internet és a szolgáltatós hozzáférési pontok törlése. Ez is rendben van, de egy alternatív megoldás is érdekelne, mert ha törlöm és kéne, akkor macerás visszaállítani, ahogy írtátok is, többféleképp visszalehet, de úgy vettem ki, hogy egyik sem garantált. Törlésen kívül lehetséges-e csak tiltani? Ha egyáltalán lehet. Ha nem törlöm...
3, Említettem már, hogy formáztam az E: meghajtót és "elröppent" a gyári nav. térképe. Visszalehet valahogy állítani? Ha valaki válasza az lenne, hogy a "letöltés segít", akkor pár szóval elmondhatná, hogy hol és mit is pontosan.
4, A 47-dik oldalon a 6-dik hozzászólásban farkas-laci írt egy gyorsítási módszer. Linket is mellékelt, melyben a hozzászólások elég meggyőzőek. Ez a gyorsítás miképp működik? Esetleg valakinek valami ötlet? Rendben van, hogy bevállik, de károsodást nem okoz(hat)? Megéri-e megpróbálni vagy inkább hanyagoljam?
Egy röppke elképzelésem van a működésére, mint az autóknál a chip-tuning. Mivel az autógyárak szándékosan kevesebbet hoznak ki az autóból szoftveresen, mint amit bírna, így az elektronika "megbütykölésével" van mód a tuningra. Gondolom itt is ez a helyzet...
5, Leszedtem az X-plore fájlkezelőt. Eddig csak próbálgatás szintjén, de működik. A kérdésem a gyári csengőhangok helyére vonatkozik, hogy merre, hol található? Akár számítógépen Pc-Suite csatlakozással, akár a telefonban az alkalmazáskezelővel meg lehet-e találni őket, merre bújkálhatnak?
....
Köszönöm a türelmet és a kérdésekre a válaszokat előre is.
Mégegyszer elnézést a regényért. :)
Helló
1. A gyári programokat rajtahagyja, csak amit te raktál fel azt törli le.
2. Csak változtass meg valamit pl a hozzáférési címében (törölj ki a végéről valamit) és akkor nem fogja használni.
3. Vissza lehet rakni a gyári térképeket is (OVI Maps-hoz) pl az OVI Suite programmal pc-ről.
4. Többen azt írták még máshol, hogy placebo. Szerintem se müködik, de kitudja.
5. Az X-plore-ben állítsd be, hogy mutassa a rendszer mappákat és fájlokat (menü-eszközök-beállítások és ot az első négyet pipáld ki) És elvileg a Z:/data/saunds-ban vannak a hangok. De úgyse tudod onnét kicserélni.
De elvileg a legújabb szoftverben javították ezt a csengőhang problémát.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
encibociboci
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 15:57:56
Készüléktípus: HTC Touch HD
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97 mini

Hozzászólás Szerző: encibociboci »

sziasztok zenelejátszóján nem lehet valamit hangosítani mindenkinek halk? vagy csak nekem?
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”