Nokia N900

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Necc
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2009-06-13 szomb. 21:36:08
Készüléktípus: N900 + E63 + BH503 +Venus5 GPS
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Necc »

DummyBoy írta:...
DE! Cikkekben ilyen baromságokat leírni nem szabad ...
OFF:
Ezt picit másképp kellene fogalmazni:
Cikkek írásakor az ember a saját, szubjektív véleményét gyökeresen ki kell irtani a tartalomból, és teljesen nyitott elmével kell gondolkodni és a dolgokra tekinteni, ellenkező esetben nagyon sok embert feldühíthet a tartalom, vagy erősen leminősíti az emberek szemében az oldalt, és ezzel olyan bélyeg kerül az emberre, amit utólag lemosni rettentően nehéz.

Cikk írásakor nem szabad a saját képességeit/igényeit az embernek figyelembe vennie, hanem másokét vagy a célközönségbe kell képzelnie magát. Amikor az N97 és az N900 összehasonlító írást írtam, ott se szidtam cafatokká az N97-et és istenítettem agyon az N900-at, mint ahogy azt sokan teszik.

Ha valaki mégis képtelen elszakadni a saját véleményétől a cikkírás folyamán, és mindenképpen le akarja azt írni, akkor írjon róla más hangvételű blogot, vagy irogasson fórumba.

Amikor az origón linkelt N900-ról olvastam azt a cikket én jót röhögtem a hülyeségeken és az író látszólagos hozzá nem értésén, csak sajnos az a gond, hogy az origó eléggé népszerű portál, tele hozzá nem értő emberekkel akik elolvassák az ilyen cikkeket, és azzal a cikkel a nép jelentősen félre lett vezetve, és az a gond hogy azt a hülyeséget tovább is adják egymás közt.

Dupla OFF:
Az origós cikk képén amikor egymás mellé lett rakva a 2 telefon, jobban örültem volna ha az N900-on parancssorról készült kép látható, (bár a diagnosztikai program se rossz) míg a jobb oldali androidos telefonon meg egy fingós alkalmazás.
A normális világ elleni védekezésül hülyékkel veszem körbe magam!
DummyBoy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010-06-02 szer. 09:13:47
Készüléktípus: Nokia 6303 - 5800XM - N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: DummyBoy »

@Necc: Teljesen igazad van :)

Lenne egy kérdésem: Próbált valaki közültek nagyobb teljesítmény akkut N900-hoz?

Most nem a Mugen féle féltéglára gondolok, hanem az EBAY-es 1900-as akkukra ... (Bármilyen más is érdekel ...)

Gondolkodom rajta, hogy jó lenne, de gyanúsan olcsó ... ECELL battery-ről olvastam jókat egy BlackBerry fórumon, de ennyi ...

Semmit nem találok róluk ... Valakinek van ezekkel tapasztalata?

Előre is köszi!

Dummy
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

DummyBoy írta:@Necc: Teljesen igazad van :)

Lenne egy kérdésem: Próbált valaki közültek nagyobb teljesítmény akkut N900-hoz?

Most nem a Mugen féle féltéglára gondolok, hanem az EBAY-es 1900-as akkukra ... (Bármilyen más is érdekel ...)

Gondolkodom rajta, hogy jó lenne, de gyanúsan olcsó ... ECELL battery-ről olvastam jókat egy BlackBerry fórumon, de ennyi ...

Semmit nem találok róluk ... Valakinek van ezekkel tapasztalata?

Előre is köszi!

Dummy
Hi

Ha nem is N900-ba, de N82-be rendeltem egyszer ebay-ről OEM akksit (elméletileg 100%-ig ugyanaz mint az eredeti) de a teljesítménye pontosan a fele volt a gyárinak. És nem a legolcsóbbat vettem. Írtam az eladónak, hogy nem az igazi, szerencsére visszakaptam a pénzem, az akksi meg megmaradt tartaléknak. :)
Úgyhogy szerintem nem sok esély van rá, hogy találsz a gyárinál jobbat.
Avatar
Necc
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2009-06-13 szomb. 21:36:08
Készüléktípus: N900 + E63 + BH503 +Venus5 GPS
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Necc »

DummyBoy írta:Lenne egy kérdésem: Próbált valaki közültek nagyobb teljesítmény akkut N900-hoz?
Hacsak a gyártó nem gyárt nagyobbat, akkor nincs.
Noname vackokkal nem érdemes szórakozni, a ráírt számérték meg csak parasztvakítás.
A normális világ elleni védekezésül hülyékkel veszem körbe magam!
hoher11
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010-01-14 csüt. 16:40:10
Készüléktípus: Litening Rom v6.1 XXKH3
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: hoher11 »

Necc írta: Amikor az origón linkelt N900-ról olvastam azt a cikket én jót röhögtem a hülyeségeken és az író látszólagos hozzá nem értésén, csak sajnos az a gond, hogy az origó eléggé népszerű portál, tele hozzá nem értő emberekkel akik elolvassák az ilyen cikkeket, és azzal a cikkel a nép jelentősen félre lett vezetve, és az a gond hogy azt a hülyeséget tovább is adják egymás közt.
Felhívnám a figyelmed az aláírásodra! :mrgreen:

Egyévként meg hál' istennek teljesen mindegy, hogy itt, Magyarországon (vagy az origo-t olvasó magyar nyelvű emberek közül) hánynak mi a véleménye, ez semennyire nem befolyásolja a maemo/meego/N900 fejlődését globally.

Megint más kérdés, hogy nem csak magyar "origók" és hasonló képzettségű újságírók cikkei vannak, ami meg már lényeges tömegbefolyásoló tényező...
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

jó hírek: zodTTD végre frissítette a psx4all-t, smoku már át is húzta a githubjára a source-ot! Bármelyik pillanatban kész lehet az új atomkirály psx emu kedvenc N900unkra! :D
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
weresgyufa
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-04-08 szer. 22:49:11
Készüléktípus: N900-2xN79-6220c-5530XPM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: weresgyufa »

Szerintetek mi lehet a probléma, vagy csak én vagyok láma? :)
Van egy BT headset-em, BH-214 és egyszerűen nem látja a telefon :( az összes nokiám megtalálja, csatlakoztatni is tudom, de az N900 az istenért sem látja, ennek mi az oka?
A másik nagy problémám, ha ezt nem tudom majd megoldani, a vezetékes headset-bőm melyik típus az aminek a vezérlőgombjai kezelik a media player-t, mert idegesítő az ha számot akarok váltani elő kell szednem a masinát. :pirul:
Nokia 3210 ►Nokia 3330 ►Nokia 3510i ►Nokia 6070 ►Nokia 6230 ►Nokia 5300 ►Nokia 5410 ►Nokia N79 ►Nokia 5530 ►Nokia N900
DanceFrank
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010-03-30 kedd 22:11:56
Készüléktípus: Nokia N900 N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: DanceFrank »

weresgyufa írta:Szerintetek mi lehet a probléma, vagy csak én vagyok láma? :)
Van egy BT headset-em, BH-214 és egyszerűen nem látja a telefon :( az összes nokiám megtalálja, csatlakoztatni is tudom, de az N900 az istenért sem látja, ennek mi az oka?
A másik nagy problémám, ha ezt nem tudom majd megoldani, a vezetékes headset-bőm melyik típus az aminek a vezérlőgombjai kezelik a media player-t, mert idegesítő az ha számot akarok váltani elő kell szednem a masinát. :pirul:
Szia!
Kellett nekem most megnézni a fórumot....

Sajnos ilyen a telefon. Én BH-216-ost vettem hozzá, mert régebbi készülékeket nem látta. Lefelé nem kompatibilis. De biztosan készül majd valami javítás... valahol .... valamikor ....

üdv, DFrank
Üdv, DFrank
Avatar
weresgyufa
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-04-08 szer. 22:49:11
Készüléktípus: N900-2xN79-6220c-5530XPM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: weresgyufa »

DanceFrank írta:
weresgyufa írta:Szerintetek mi lehet a probléma, vagy csak én vagyok láma? :)
Van egy BT headset-em, BH-214 és egyszerűen nem látja a telefon :( az összes nokiám megtalálja, csatlakoztatni is tudom, de az N900 az istenért sem látja, ennek mi az oka?
A másik nagy problémám, ha ezt nem tudom majd megoldani, a vezetékes headset-bőm melyik típus az aminek a vezérlőgombjai kezelik a media player-t, mert idegesítő az ha számot akarok váltani elő kell szednem a masinát. :pirul:
Szia!
Kellett nekem most megnézni a fórumot....

Sajnos ilyen a telefon. Én BH-216-ost vettem hozzá, mert régebbi készülékeket nem látta. Lefelé nem kompatibilis. De biztosan készül majd valami javítás... valahol .... valamikor ....

üdv, DFrank
Ez jó :)
csak akkor ezt mire véljem?
http://europe.nokia.com/find-products/a ... o-headsets
Akkor ők ezekszerint erről nem is tudnak? vagy le se *** minket, vagy nem is tesztelték...
Nokia 3210 ►Nokia 3330 ►Nokia 3510i ►Nokia 6070 ►Nokia 6230 ►Nokia 5300 ►Nokia 5410 ►Nokia N79 ►Nokia 5530 ►Nokia N900
DanceFrank
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010-03-30 kedd 22:11:56
Készüléktípus: Nokia N900 N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: DanceFrank »

weresgyufa írta:
DanceFrank írta:
weresgyufa írta:Szerintetek mi lehet a probléma, vagy csak én vagyok láma? :)
Van egy BT headset-em, BH-214 és egyszerűen nem látja a telefon :( az összes nokiám megtalálja, csatlakoztatni is tudom, de az N900 az istenért sem látja, ennek mi az oka?
A másik nagy problémám, ha ezt nem tudom majd megoldani, a vezetékes headset-bőm melyik típus az aminek a vezérlőgombjai kezelik a media player-t, mert idegesítő az ha számot akarok váltani elő kell szednem a masinát. :pirul:
Szia!
Kellett nekem most megnézni a fórumot....

Sajnos ilyen a telefon. Én BH-216-ost vettem hozzá, mert régebbi készülékeket nem látta. Lefelé nem kompatibilis. De biztosan készül majd valami javítás... valahol .... valamikor ....

üdv, DFrank
Ez jó :)
csak akkor ezt mire véljem?
http://europe.nokia.com/find-products/a ... o-headsets
Akkor ők ezekszerint erről nem is tudnak? vagy le se *** minket, vagy nem is tesztelték...
Mintha itt a fórumban lett volna szó arról, hogy a vezetékes és/vagy vezérléses füleseket egyáltalán nem támogatja a telefon.
Igen, kicsik vagyunk mi ehhez...
Üdv, DFrank
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”