Nokia N97

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: nsee »

fecska írta:Hali!
Lenne pár kérdésem.
Például, hogy lehet-e giroszkóppal elfordítani a képernyőt?
Vagy, hogy van fektetett képen szoftveres qwerty mint a tubiban vagy csak a hardveres?
Köszi a válaszokat!
Hali!
Például: giroszenzor a neve és elfordítja a képernyőt (utólag telepített nem 'gyári' programokat nem mindegyiket)
Szoftveres qwerty van fektetett módban is, utólag telepíthető, innen az oldalról tölthető.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Alcapone
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010-01-08 pén. 10:46:25
Készüléktípus: Nokia N97 Black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Alcapone »

Egy nagyon bosszantó és érdekes dologgal találkoztam. Épp menni akartam vhova, elindítottam a Maps-ot, és nem talált jelet. Próbálkoztam párszor még, telóreset, akksi ki, na akkor működött. De csak egyszer, azután megint nem találtam jelet. Olvasgattam a Maps-os topicban és vki azt írta, hogy max 5 perc és talál jelet. Na kiraktam az ablakba és tényleg talált, utána próbáltam autóban is és pár perc alatt talált, szal végülis működik, csak baromi lassan. DE ami az én problémám, hogy ezelőtt pár másodperc alatt talált jelet. De most akkor miért nem? Vajon mi változott a telóban, vagy mi okozhatta ezt a problémát? Pedig semmi különöset nem raktam fel, semmit nem csináltam gyakorlatilag a telóval. :roll:

Vkinek van vmi ötlete? :) Gondoltam a hard resetre, majd kipróbálom, ha nem javul...
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Damir »

Alcapone írta:Egy nagyon bosszantó és érdekes dologgal találkoztam. Épp menni akartam vhova, elindítottam a Maps-ot, és nem talált jelet. Próbálkoztam párszor még, telóreset, akksi ki, na akkor működött. De csak egyszer, azután megint nem találtam jelet. Olvasgattam a Maps-os topicban és vki azt írta, hogy max 5 perc és talál jelet. Na kiraktam az ablakba és tényleg talált, utána próbáltam autóban is és pár perc alatt talált, szal végülis működik, csak baromi lassan. DE ami az én problémám, hogy ezelőtt pár másodperc alatt talált jelet. De most akkor miért nem? Vajon mi változott a telóban, vagy mi okozhatta ezt a problémát? Pedig semmi különöset nem raktam fel, semmit nem csináltam gyakorlatilag a telóval. :roll:

Vkinek van vmi ötlete? :) Gondoltam a hard resetre, majd kipróbálom, ha nem javul...
Írásodból kiindulva bent próbálkozol. Én a helyedben nagyon örülnék, hogy egyáltalán talált jelet. Kint jóval gyorsabban használatra kész a cucc.
Bent jóval több mindentől függ a jeltalálás mint kint, lehet, hogy a műholdak jelei nagyon le voltak épp árnyékolva, mert nem 1 falon, hanem 2-n mentek keresztül, stb....
Alcapone
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010-01-08 pén. 10:46:25
Készüléktípus: Nokia N97 Black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Alcapone »

Damir írta:Írásodból kiindulva bent próbálkozol. Én a helyedben nagyon örülnék, hogy egyáltalán talált jelet. Kint jóval gyorsabban használatra kész a cucc.
Bent jóval több mindentől függ a jeltalálás mint kint, lehet, hogy a műholdak jelei nagyon le voltak épp árnyékolva, mert nem 1 falon, hanem 2-n mentek keresztül, stb....
Köszi a tippet, de ezek szerint rosszul fogalmaztam a problémámat. :) Mikor előjött a probléma, akkor kocsiban voltam természetesen, sőt ki is szálltam mikor megálltam és akkor sem talált a szabad ég alatt.
Azt, hogy kitettem az ablakba, azt azért írtam, mert mikor pl itthon vagyok és régebben próbálgattam, az ablakban ugyan úgy simán talált jelet pár másodperc alatt, mint kocsiban. Szóval a probléma még mindig ugyan az, annyi helyesbítéssel, hogy próbáltam szabad ég alatt is többször, kocsiban is, de nagyon sok idő míg jelet talál. :roll:
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Damir »

Alcapone írta:
Damir írta:Írásodból kiindulva bent próbálkozol. Én a helyedben nagyon örülnék, hogy egyáltalán talált jelet. Kint jóval gyorsabban használatra kész a cucc.
Bent jóval több mindentől függ a jeltalálás mint kint, lehet, hogy a műholdak jelei nagyon le voltak épp árnyékolva, mert nem 1 falon, hanem 2-n mentek keresztül, stb....
Köszi a tippet, de ezek szerint rosszul fogalmaztam a problémámat. :) Mikor előjött a probléma, akkor kocsiban voltam természetesen, sőt ki is szálltam mikor megálltam és akkor sem talált a szabad ég alatt.
Azt, hogy kitettem az ablakba, azt azért írtam, mert mikor pl itthon vagyok és régebben próbálgattam, az ablakban ugyan úgy simán talált jelet pár másodperc alatt, mint kocsiban. Szóval a probléma még mindig ugyan az, annyi helyesbítéssel, hogy próbáltam szabad ég alatt is többször, kocsiban is, de nagyon sok idő míg jelet talál. :roll:
Na, így már tisztább a dolog :D

Hát próbálkozz meg hardresettel, ha nem javul, akkor ugorj be vele egy szervizbe ;)
Avatar
cecinho
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2009-07-05 vas. 21:08:55
Készüléktípus: N97 Black
Tartózkodási hely: Szombathely, Sopron
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: cecinho »

Alcapone írta:
Damir írta:Írásodból kiindulva bent próbálkozol. Én a helyedben nagyon örülnék, hogy egyáltalán talált jelet. Kint jóval gyorsabban használatra kész a cucc.
Bent jóval több mindentől függ a jeltalálás mint kint, lehet, hogy a műholdak jelei nagyon le voltak épp árnyékolva, mert nem 1 falon, hanem 2-n mentek keresztül, stb....
Köszi a tippet, de ezek szerint rosszul fogalmaztam a problémámat. :) Mikor előjött a probléma, akkor kocsiban voltam természetesen, sőt ki is szálltam mikor megálltam és akkor sem talált a szabad ég alatt.
Azt, hogy kitettem az ablakba, azt azért írtam, mert mikor pl itthon vagyok és régebben próbálgattam, az ablakban ugyan úgy simán talált jelet pár másodperc alatt, mint kocsiban. Szóval a probléma még mindig ugyan az, annyi helyesbítéssel, hogy próbáltam szabad ég alatt is többször, kocsiban is, de nagyon sok idő míg jelet talál. :roll:

Hely -> Helymeghatározási módszerek menüpont alatt mik vannak beállítva? Mert pl ha a Hálózatalapú ki van pipálva, akkor kb 5 mp és megvan a jel (én családi ház tetőterében, benn a szobában megtalálja a jelet így), mivel A-GPS-t használ, tehát a wapról 1-10 kb közötti adatot lekér (cellaID-hez éppen elérhető műholdak helyzetét kapja meg a kicsike).
Csak ugye itt szükséges a net hozzáférés, ami havi szinten (napi használattal számolva)n5-10 nagyon max 15 MB-ot eszik meg.
SGS2
Alcapone
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010-01-08 pén. 10:46:25
Készüléktípus: Nokia N97 Black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: Alcapone »

cecinho írta:Hely -> Helymeghatározási módszerek menüpont alatt mik vannak beállítva? Mert pl ha a Hálózatalapú ki van pipálva, akkor kb 5 mp és megvan a jel (én családi ház tetőterében, benn a szobában megtalálja a jelet így), mivel A-GPS-t használ, tehát a wapról 1-10 kb közötti adatot lekér (cellaID-hez éppen elérhető műholdak helyzetét kapja meg a kicsike).
Csak ugye itt szükséges a net hozzáférés, ami havi szinten (napi használattal számolva)n5-10 nagyon max 15 MB-ot eszik meg.
Kiegészített, beépített és wifi-s helymeghatározás van bekapcsolva. A hálózat alapút én nem akarom bekapcsolni, eleve azért is, mert eddig szabad ég alatt talált nekem is pár másodperc alatt is jelet (csak most vmiért nem akar működni..), másrészt nem használom a mobilnetet, és csak ezért nem is akarom.

Damir: Oks, valszeg az lesz. Én is erre gondoltam, csak a biztonság kedvéért rákérdeztem itt is, hátha vki találkozott már hasonlóval. :) Köszi mégegyszer. :bye1:
NokiaN958GB
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 17:55:50
Készüléktípus: Samsung Galaxy S I9100 KI3
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: NokiaN958GB »

Sziasztok! A 21.0.102 sw re van hack? És ha van akkor hol találnám? Előre is köszi
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: potter55 »

NokiaN958GB írta:Sziasztok! A 21.0.102 sw re van hack? És ha van akkor hol találnám? Előre is köszi
Még nincs megfelelően működő modolt fw hozzá, így nincs.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
danieln95
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-09-28 hétf. 22:12:23
Készüléktípus: n97
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N97

Hozzászólás Szerző: danieln95 »

Nekem 21.0.045 van, hekkelt, meg főzött rom. hogy tudok belőle 102-est csinálni?:D meg nem akarom hogy főzött legyen..szar.
Nokia N97 Black + USB kábel:)
Válasz küldése

Vissza: “N-széria”