Teló formázása

Symbian rendszerű telefonok formatálásával és memóriakezelésével kapcsolatos témák
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Teló formázása

Hozzászólás Szerző: botond »

A telefonok formattálására többféle módszer is van:
  • Zöld + 3 + csillag -os megoldás:
    A telefon bekapcsolásakor tartsuk lenyomva ezt a három gombot, majd a telefon elkezdi a formázást.
    A formázás végeztével a C meghajtó tartalma visszaáll a gyári alapra, tehát minden utólag mentett fájl elvész.
    A memóriakártya érintetlen marad, tehát nyugodtam benthagyhatjuk a telefonban, nem fog törlődni.
  • *#7370# -es megoldás:
    Billentyűzzük be ezt a kódot, majd a biztonsági kód megadása után a telefon szintén leformattálja magát. Ez az eljárás ugyanúgy működik, mint az előző, tehát csak a C meghajtó lesz törölve. (A Nokia készülékeken alapból a biztonsági kód: 12345)
  • Memóriaegységek formázása:
    • N95 8GB: Eszközök-segédprogramok-memória-opciók-memóriaegység formáz (Felhasználó kézikönyv 167. oldala)
    • N8: Fájlkezelő - E: mem. egység-en hosszú tapi, majd Formázás (by Salmi)

Mit tegyek, ha elvesztettem a készülék biztonsági kódját?
Ebben az esetben látogassunk el az alábbi oldalra, ahol a beadott IMEI szám alapján kiszámítja a készülék mester biztonsági kódját.
http://nfader.z-host.ru/
Egy másik módszer az elveszett biztonsági kód megfejtésére.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potter55 2011-04-15 pén. 18:31:30-kor.
Ok: Bővítés.
Bika18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:18:10
Készüléktípus: Nokia N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: Bika18 »

Én megpróbáltam mind a 2 módszert de egyetlen egy se vált be :sad: ...(nokia n78) ha leformatálom akkor eltűnnek a gyári csengőhangok is??
Avatar
kissdani
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:00:58
Készüléktípus: Galaxy S2 + N82 + Nexus 5
Tartózkodási hely: Püspökszilágy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: kissdani »

Bika18 írta:Én megpróbáltam mind a 2 módszert de egyetlen egy se vált be :sad: ...(nokia n78) ha leformatálom akkor eltűnnek a gyári csengőhangok is??
nem, mert ha jól tudom akkor a c-t formázza le és a Z meghajtóról állítja vissza az egészet mármint a szoftvert szval a csnegőhangok megmaradnak
Nokia N82 Black |v35.0.002|
Samsung Galaxy S2 | XXLPS | Resurrection-remix_ics_V2.6.1_AOKP-B40-4.0.4| Siyah v3.4.1 |

Samsung Galaxy TAB 8.9
Nexus 7 Gen II. 2013
Nexus 5
Bika18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:18:10
Készüléktípus: Nokia N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: Bika18 »

köszi az infót nem is tudtam hogy van z meghajtó is xD:D még kezdő vagyok csak még mindig nem jöttem rá hogy kell formatálni :roll:
Avatar
kissdani
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:00:58
Készüléktípus: Galaxy S2 + N82 + Nexus 5
Tartózkodási hely: Püspökszilágy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: kissdani »

Bika18 írta:köszi az infót nem is tudtam hogy van z meghajtó is xD:D még kezdő vagyok csak még mindig nem jöttem rá hogy kell formatálni :roll:
melyiket szeretnéd megcsinálni a 2. egyszerűbb de sztem az első hatásosabb:D
tölzsd fel maxra a telód majd kapcsold ki és mielőtt megnyomod a bekapcso gombot közben tartsd lenyomva a zöld+3+* gombokat és utánna a bekapcs gombot folyamatosan ekkor bekapcsol a telefon és egy darabig tölt utánna amikor bekapcsolt akkor be kell állítani azokat amiket első bekapcsolásnál kellett. ha jól tudom :) mert igazából 1x csináltam :D
Nokia N82 Black |v35.0.002|
Samsung Galaxy S2 | XXLPS | Resurrection-remix_ics_V2.6.1_AOKP-B40-4.0.4| Siyah v3.4.1 |

Samsung Galaxy TAB 8.9
Nexus 7 Gen II. 2013
Nexus 5
Bika18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:18:10
Készüléktípus: Nokia N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: Bika18 »

nos sajnálom hogy figyelmetlen voltam csak olyan picike az csillag ott az elején :D és azt nem írtam be de már sikerült... azért köszi
Avatar
kissdani
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:00:58
Készüléktípus: Galaxy S2 + N82 + Nexus 5
Tartózkodási hely: Püspökszilágy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: kissdani »

Bika18 írta:nos sajnálom hogy figyelmetlen voltam csak olyan picike az csillag ott az elején :D és azt nem írtam be de már sikerült... azért köszi
akkor jóvan ;)
Nokia N82 Black |v35.0.002|
Samsung Galaxy S2 | XXLPS | Resurrection-remix_ics_V2.6.1_AOKP-B40-4.0.4| Siyah v3.4.1 |

Samsung Galaxy TAB 8.9
Nexus 7 Gen II. 2013
Nexus 5
Avatar
Potyi70
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 19:20:18
Készüléktípus: Nokia E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: Potyi70 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e különbség az otthoni (PC suite-os) és a Nokia szervizes szoftverfrissítés között?
Megoszlanak a vélemények, állítólag a szervizben jobb. Felhívtam a Nokiát (2 különböző emberrel is beszéltem), ők állítják, hogy nincs. Ugyanazt csinálják, mint mi otthon... Szerintetek?
Avatar
mofere
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:54:48
Készüléktípus: Nokia N95
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: mofere »

Potyi70 írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e különbség az otthoni (PC suite-os) és a Nokia szervizes szoftverfrissítés között?
Megoszlanak a vélemények, állítólag a szervizben jobb. Felhívtam a Nokiát (2 különböző emberrel is beszéltem), ők állítják, hogy nincs. Ugyanazt csinálják, mint mi otthon... Szerintetek?
Szerintem a szoftverfrissítés ugyan az otthon is meg ott is,szerintem ők nem pc suiteval frissítenek,hanem van nekik ilyen box,szerintem csak annyi a különbség...
Avatar
Potyi70
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 19:20:18
Készüléktípus: Nokia E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: Potyi70 »

mofere írta:
Potyi70 írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e különbség az otthoni (PC suite-os) és a Nokia szervizes szoftverfrissítés között?
Megoszlanak a vélemények, állítólag a szervizben jobb. Felhívtam a Nokiát (2 különböző emberrel is beszéltem), ők állítják, hogy nincs. Ugyanazt csinálják, mint mi otthon... Szerintetek?
Szerintem a szoftverfrissítés ugyan az otthon is meg ott is,szerintem ők nem pc suiteval frissítenek,hanem van nekik ilyen box,szerintem csak annyi a különbség...
Köszi, én is hasonlóan gondolom...
Válasz küldése

Vissza: “Formatálás és memóriagondok”