Need for speed shift

Csak a Java 3D-s játékok témái
Avatar
laci0303
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009-08-04 kedd 15:45:31
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Baja, Magyarország
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: laci0303 »

Na akkor már ha létrehoztad, NFS: Shift topic

NEED FOR SPEED SHIFT

képek a játékból:
Kép

A Need For Speed: Shift a következő rész a nagy sikerű NFS sorozatból. A PC-s verzió kritikája nem ide tartozik, de lássuk csak, mire képes a mobil verzió.
Először is nézzük minden autós játékot szerető egyén egyik érzékeny pontját, az autófelhozatalt:

Kép Kép Kép Kép Kép


Mindenkitől előre is elnézést kérek azért, hogy nem minden autóról, és nem egyforma méretben tudtam képeket találni a játékból. Szóval a képeken szereplő Lancer, Nissan 350Z, Dodge Viper, Lamborghini Gallardo és Nissan Skyline-on kívül még lehetőségünk van (a későbbiekben) választani Pagani Zonda, Ford GT-90 és BMW M3 közül.

Grafika

A játék kihasználja a 3D gyorsító adta lehetőségeket, ám ennek ellenére nem kapunk szebb grafikát elődjénél, a Need For Speed: Undercovernél. A textúrák továbbra is mosottak, a környezet szegényes, nem beszélve az autók kissé hanyag, szögletes kidolgozásáról. Pedig amúgy a 3D gyorsítós telefonok képesek lennének némileg fejlettebb grafikus motor futtatására is, és ez szerintem így 2009 környékén már elvárható lenne.
Szomorú az, hogy egyetlen választható kameranézetünk van, (és könyörgöm miért nem lehet már egyszer egy belső nézetet is belerakni a játékba???) és abban az egyetlen kameranézetben verdánk a fél utat eltakarja, ami néha igen zavaró tud lenni.


Hang?

A játék hangjáról röviden annyit, hogy javás mivoltához képest is borzalmas, úgyhogy ajánlom mindenkinek, hallgasson zenét inkább játék közben. :mrgreen:

Játékmenet

A NFS Shift mobilos változata nálam itt bukott a legnagyobbat. Ugyanis, aki játszott az Undercoverrel, az szinte úgyis mondhatjuk, semmilyen változást nem fog tapasztalni. Persze ne vessük mindjárt a Lomtárba, inkább szedjük ízekre :deal:
Kezdetnek a főmenüben kiválaszthatjuk a New Career és a Quick Race módot. A quick race móddal már rögtön az elején le van lőve a poén, hiszen itt minden autót elérhetünk, megnézhetünk és kipróbálhatunk, nyomhatunk pár kört a pályán ellenfelek ellen, de ezzel ki is fújt.
A New Carrer-be belépve három különböző menüpontot láthatunk:
¤ Race
¤ My Cars
¤ Driver Profile
Első belépésünknél természetesen mindjárt kis zöld ablakban üdvözöl minket a program, illetve megkérdezi, akarunk e Tutorialt játszani, de szerintem ezt a legtöbben kihagyják.
A Race menüpontban elkezdhetünk versenyezni, azonban előtte érdemes a My Cars-ba benézni, ugyanis kezdő piros autónkat a rendelkezésre álló 5000 dollárból tudjuk némileg fejleszteni. A Driver Profile nem más, mint statisztikai adatok halmaza, igazából fölösleges dolognak tartom.
A Karrier módban 3 szezont láthatunk:

¤ City And Sands Tour
¤ Tri-Continent Tour
¤ NFS World Elite Tour

Természetesen csak az elsőt választhatjuk ki, és elkezdhetünk versenyezni. Versenyzés közben lehetőségünk van egy csomó Driver Point begyűjtésére, ezeket nitrózással (2-es, vagy előre gomb) vagy drifteléssel (kanyarban 5-ös gomb) illetve ami számomra a legérdekesebb, az ellenfelek lökdösésével ill. megelőzésével szerezhetjük meg. Tehát, hogy ne kapjunk mégse már túl változatos játékot, akár ez Undercoverből átírt programot is láthatunk magunk előtt, ahol szinte minden alapvető ismérv maradt a régi. A Driftelős, "vigyázz hogy a kocka középen maradjon" illetve a "benitrózok és körbemegyek a pályán és nyerek"-en kívül semmi újat nem fogunk látni. Érdekes egyébként, hogy ez a driftelés már a Pro Street óta pontosan ugyanolyan (és továbbra is értelmetlen).Talán annyi, hogy itt nem kell a szembejövő fehér fényszóróktól frászt kapnunk, mert ugye versenypályán nincs : )

Na de kanyarodjunk vissza a témához, tehát verseny közben Driver Pontokat gyűjthetünk. A Driver Pontok elsősorban ott segítenek minket, hogy ezzel a jobb sarokban, valamint az aktuális verseny mellett szereplő csillagocskáink számát gyarapíthatjuk. Az arany csillagokat könnyű beszerezni, csak nyerni kell, viszont a kékekért már sokat kell harcolni.. akarom mondani driftelni, mert hogy más módon nem nagyon fogjuk azokat megszerezni.

Az aktuális szezonokon belül különböző versenymódokra lelhetünk. Van itt Circuit, Time Trial, Driver Duel, Sprint módok, a lényeg ugyanaz: nyerd meg a versenyt és örülhetsz :taps4: A Drift módban értelemszerűen az előírt Drift pontot kell megszerezni, persze ezek a legnehezebbek, hiszen olyan pályákon kell ezt megtennünk, ahol alig van kanyar. A többi versenymódban az aktuális ellenfelek, vagy éppen az idő ellen versenyzünk, ezek nem fognak túl nagy nehézséget okozni.

Nem állít tehát túl nagy kihívás elé minket a program, egyetlen komolyabb célunk az összes kék csillag begyűjtése lehet, miután ugyanis megnyílik számunkra a Platinum Trophy. Persze mindez csak azután, ha az összes Tour-ban megszeretük az összes kék csillagot. Egy verseny többszöri, fogcsikorgatós, telefoncsavargatós végigjátszása azonban valószínűleg a nagyközönség 90%-át halálra untatja, és ilyenkor következik általában az Alkalmazáskezelőbe való belépés, és ott a C gomb megnyomása. :down:

Tuning?

A versenyek megnyerése után szerzett pénzből tuningolhatjuk aktuális verdánkat, vagy ha van elég lóvénk, vehetünk másikat. A tuningolás négy különböző pontra van osztva: Aerodynamics, Tuning, Camber, Nitro. A kezdeti tuningolás olcsó (autótól is függ), azonban ahogy haladunk előre a játékban, egyre drágul. Ha van elég türelmünk, akkor egy versenyt akár 10-szer 20-szor is végignyomhatunk, ez által gyűjthetjük a zsét, és már tulajdonképpen idejekorán vásárolhatunk szuper verdát (Én a Ford GT 90-est már a 3dik verseny után megvettem, és azután lezúztam mindenkit :whaaa: )
Teljességgel hiányoltam a játékból az autókon a külső változtatás lehetőségét. Már a 80'-s évek DOS-os autós játékaiban is lehetett legalább a színt változtatni, de itt semmit sem lehet. A választható néhány autón semmilyen külső változást nem fogunk tudni okozni, sem kinézet terén, sem a tuningolás során sem, ami szerintem nagyon szomorú, lévén már 2009-et írunk, és ez szerintem elvárható szint lenne manapság.



Végszó és összegzés: halál az elítéltre!?

Elnézést kérek mindenkitől, ha eddig csak szapultam a játékot. Összességében nem kapunk egy rossz és élvezhetetlen alkotást, de semmiképp sem egy kiemelkedőt, és főleg ne várjunk újításokat. Első végigjátszásra lehet élvezni, a versenyeket könnyű megnyerni, az irányítás pofon egyszerű, és a feladatok értelmezése sem fogja megdolgoztatni a szürkeállományunkat.
Elődje, a NFS: Undercover mindenképp jobb pontot kap, hiszen hangulatosabb játék volt, változatos pályákkal és versenymódokkal, és sokkal nagyobb kihívás volt, nem lehetett az összes versenyt elsőre fél pályás előnnyel megnyerni.

Aki szeret a telefonján autózni egy kicsit, annak ajánlom, mert nem rossz játék, de amúgy kicsit olyan íztelen, szagtalan.

Köszönöm a kitüntető figyelmet, és köszönöm annak, aki végigolvasta a szokottnál kissé hosszabb hozzászólásomat!!! :Notworty:

Sziasztok! :bye1:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára laci0303 2009-10-21 szer. 13:54:31-kor.
Hello
Philips Genie--->Nokia3330--->Nokia5210--->Sony Ericsson t610-->Sony Ericsson k700i-->Motorola V3 (hatalmas balfogás)--->Nokia 6680---> Nokia N958GB
a mobiltelefon történelmem : )
Avatar
laci0303
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009-08-04 kedd 15:45:31
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Baja, Magyarország
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: laci0303 »

Nokia 5800 XpressMusic -on csak a javás, 2d-s verzió fog futni, a 3D-s, 3d gyorsítót használó verzió biztos nem. Ezt vedd figyelembe.

Üdv
Hello
Philips Genie--->Nokia3330--->Nokia5210--->Sony Ericsson t610-->Sony Ericsson k700i-->Motorola V3 (hatalmas balfogás)--->Nokia 6680---> Nokia N958GB
a mobiltelefon történelmem : )
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Ha jól tudom nincs belőle symbian verzió és a java nem használ 3D gyorsítót.
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

Kritika jó volt :)) A játék szerintem egyszerűen szar, az undercoverhez képest sehol sincs! Egyszerűen hiányoznak fontos dolgok.. Grafikailag az előző jobban bejött, most olyan semmilyenek voltak a textúrák, hangokról nem tudok mit mondani, mert nem kapcsoltam be. Utoljára az NFS Undercover szimbi verziójánál vizsgáltam a zenét, az napiszarra való teljesítmény volt a készítőktől
Avatar
laci0303
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009-08-04 kedd 15:45:31
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Baja, Magyarország
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: laci0303 »

Nemsokára jön PC-re az új NFS HOT PURSUIT
Telefonra szerintetek elképzelhető hogy jön hasonló javás vagy szimbis verzió mint a korábbi Undercover és Shift :?3:
Hello
Philips Genie--->Nokia3330--->Nokia5210--->Sony Ericsson t610-->Sony Ericsson k700i-->Motorola V3 (hatalmas balfogás)--->Nokia 6680---> Nokia N958GB
a mobiltelefon történelmem : )
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: potter55 »

laci0303 írta:Nemsokára jön PC-re az új NFS HOT PURSUIT
Telefonra szerintetek elképzelhető hogy jön hasonló javás vagy szimbis verzió mint a korábbi Undercover és Shift :?3:
Minden lehetséges. :D
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
tomi937
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2010-03-01 hétf. 18:27:08
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország/kajárpéc
Has thanked: 28 times
Been thanked: 8 times

Re: Need for speed shift

Hozzászólás Szerző: tomi937 »

potter55 írta:
laci0303 írta:Nemsokára jön PC-re az új NFS HOT PURSUIT
Telefonra szerintetek elképzelhető hogy jön hasonló javás vagy szimbis verzió mint a korábbi Undercover és Shift :?3:
Minden lehetséges. :D
javás még előfordulhat de symbianra úgy 99,99%-ban biztos hogy nem lesz mert le :censored: -ják. Majd androidra mert most az a menő.
sajnos ez van. :confused2:
Válasz küldése

Vissza: “3D-s játékok”