Symbian - általában

Minden egyéb Symbian alkalmazásokkal foglalkozó témák, amik nem foglalkoznak a fentiekkel
pronto
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009-01-22 csüt. 17:31:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: pronto »

Mivel nem találtam általános Symbian-os topicot ezért...

Szereintem vannak olyan dolgok, tulajdonságok amik általánosságban jellemzőek egy symbianos telefonra tipustól függetlenül.
Elolvastam a kezdő symbianosok "kézikönyvét", de lenne egy csomó kérdésem/gondom mivel ez az első ilyen telóm. Gondolom nem vagyok egyedül a kérdéseimmel és lehet, hogy más oldalakon más frumokban már kitárgyalták, lehet hogy sokan vannak akiknek magától értetődőek bizonyos dolgok, én azért kérdeznék. :)

Szal nekem egy s60 v3 FP2-es készülékem van és marhára érdekelne, hogy hogyan tudom megnézni a bejövő ill. kimenő hívások hosszát. Eddig csak az utolsó és az összes hívásét találtam, de a hívásnaplóban nem látom a hívások mellett az időtartamot. Megoldható ez vhogy?
Aztán számomra nagyon meglepő, hogy szinte semmit nem tudok kezdeni a sim-üzenetekkel. Nem találtam még csak opciót sem arra, hogy a bejövő sms-eket sim-re tegyem. A sim-en lévőket elég körülményesen lehet előcsalogatni, ráadásul kinyitni sem tudok őket míg át nem másoltam a telefonra. :shock:
Érthetetlen számomra, hogy miért nem tudok gyorshívást ill. egyedi csengőhangot rendelni a sim-en levő telefonszámokhoz. Csak tudtalan vagyok, vagy alapból ilyen? Továbbá nem jöttem rá, hogy lehet a híváslistában a hívók számait megnézni.
A kézbesítési értesítőn pedig nem találok időpontot csak dátumot, pedig jó lenne. Megoldható?

egyelőre ennyi, biztosan lesznek még kérdéseim... a válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

A napló menüpont alatt, ha a listában szereplő tételre ráklikkelsz, akkor látni fogod az aktuális ki ill. bejövő hívás időtartamát.

A Sim felejtős, memóriája eléggé korlátozott, ott a telefonod szinte korlátlan memóriája, azt kell használni, nyilván a gyártók is ezt az elvet követik..!
(nyilván ezért is ajánla fel első indításkor, a másolás telefonra lehetőséget)
Híváslista/opciók/szám használata/szerkeszt vagy a fent említett naplóban ha ráklikkelsz, már látod is a számot..!

Kézbesítési értesítőn csak az aznapit fogod látni idővel, a korábbiakat csak dátummal, de a naplóból szintén megtudható a pontos dátum+idő..! :smartass:
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: botond »

Ez a téma nem kimondottan Symbiannal foglalkozik, hanem a készülékek egyes funkcióival.
De mostmár itt hagyom, meglátjuk lesz-e benne forgalom.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Helló
Két kérdésem lenne:
1. Szerintetek meg lehet oldani, hogy egy paranccsal több dolgot átmásoljon a telefon mondjuk újraindításkor?
Teszem azt, feltelepítek egy programot, átmásolom az Y-ra, kitörlöm a C-ről, és restart után visszakerüljön a C-re?
Az S60v2-n például a Guardian így tett ha kitöröltem a C:/system mappából.
Vagy át lehet írni valahogy a progit, hogy az Y-ról indítsa?
(mert ugye hard reset után az Y tartalma megmarad)
2. A 31-es FW hackelése után mekkora az Y meghajtó?
Ott is 1,2MB?
pronto
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009-01-22 csüt. 17:31:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: pronto »

köszi killer, végül minden meg lett! :)
r3dfoot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-03-12 csüt. 04:25:51
Készüléktípus: Nokia E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: r3dfoot »

Sziasztok! Nem tudom sajnos hova írhatnám a kérdésemet de ezt találtam a legmegfelelőbb helynek...ha mégsem az akkor lééci irányítsatok át valahova! Szóval a kérdés. Van egy e51esem amin valamiért bekapcsoltam a helymeghatározási dolgot és azóta a jobb felső sarokban az ikonok fölött van egy olyan ikon mint egy fektetett szögletes zárójel amiből egy nyíl mutat felfelé! Nagyon zavar h nem tudom mi az és h hogyan tudom eltüntetni pls valaki segítsen! Köszönöm
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: moco »

Elő kell venni csak a leírását! Egy nem elküldött üzeneted van!
Csatolmányok
capture_03122009_053032.jpg
capture_03122009_053032.jpg (77.74 KiB) Megtekintve 5957 alkalommal
capture_03122009_053029.jpg
capture_03122009_053029.jpg (76.93 KiB) Megtekintve 5957 alkalommal
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Tejcsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009-06-01 hétf. 11:42:26
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: Tejcsi »

Sziasztok!

Hosszú Windows Mobile korszakot váltottam le egy reméljük hasonló hosszú Symbian-ra. Ez megfogalmazott bennem egy pár alapnak tűnő kérdést, amiket megosztok veletek.

- Hogyan épül fel a Symbian rendszer, alapvető különbségek a Windows Mobile-hoz képest?
- Létezik-e regisztrációs adatbázis Symbian rendszeren, ami a konkurens rendszer egyik nagy rákfenéje?
- Mennyire "szemetelnek" a Symbian alkalmazások? Pl. egy szoftver uninstall hagy-e nyomot maga után, vagy ugyanúgy hagy "nyomokat" maga után?
- Ha szemetelnek, az ún. maradékok megkeresésére és eltávolítására milyen szoftok vannak?

Egyenlőre ennyi.

Köszönöm előre is!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Tejcsi írta:Sziasztok!

Hosszú Windows Mobile korszakot váltottam le egy reméljük hasonló hosszú Symbian-ra. Ez megfogalmazott bennem egy pár alapnak tűnő kérdést, amiket megosztok veletek.

- Hogyan épül fel a Symbian rendszer, alapvető különbségek a Windows Mobile-hoz képest?
- Létezik-e regisztrációs adatbázis Symbian rendszeren, ami a konkurens rendszer egyik nagy rákfenéje?
- Mennyire "szemetelnek" a Symbian alkalmazások? Pl. egy szoftver uninstall hagy-e nyomot maga után, vagy ugyanúgy hagy "nyomokat" maga után?
- Ha szemetelnek, az ún. maradékok megkeresésére és eltávolítására milyen szoftok vannak?

Egyenlőre ennyi.

Köszönöm előre is!
Hi

Valamiféle reg.adatbázis kell hogy legyen de szerintem nem igazán szerkeszthető illetve konkrétan ilyen elnevezésű 'dolog' nincsen.
Igen, több program hagy maga után szemetet. Különböző log fileokban amit ugyancsak nem illik átírni mert összeomolhat a rendszer.
Az egyéb 'hulladékok' eltávolítására az a módszer ha Y-browserrel rákeresel a szoftver telepítése idején módosított fileokra és törlöd őket. Persze így is esélyes hogy olyan dolgokat törölsz amit nem kéne és szintén végzetes következményekkel járhat.
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Symbian - általában

Hozzászólás Szerző: plunk »

Sziasztok!

Azért írok, mert volt egy érdekes felfedezésem telefonról telefonra való BT adatátvitel kapcsán. (az is lehet hogy feltaláltam a spanyol viaszt... :mrgreen: )

Rájöttem hogyan lehet akkora méretű fájlt átküldeni, amekkora csak a memóriakártyára fér rá (ez kis közösségünkben gyakori probléma volt, hogy nem volt elég hely a telefonmemórián), így egyszerűen az érkező levelek mentését áttettem a memóriakártyára és így minden gond nélkül átmászik az óriásfájl.

Bizonyíték :D :

Kép

A beállítás menete:

Üzenetek menüpontnál Opciók :jobbra: Beállítások :jobbra: Egyebek :jobbra: Használt memória: Memóriakártya. Ezután megkérdezi, hogy a meglévő üzeneteket áttegye-e a kártyára, itt ki-ki maga döntse el, hogy a továbbiakban melyik tárólóhelyet akarja használni. Ha a telefonmemóriát szeretnénk használni akkor nem kell átmásoltatni az üzeneteket.

Üdv.
plunk
These users thanked the author plunk for the post:
quailstorm (2012-06-03 vas. 13:15:34)
Rating: 2.63%
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”