Python

Csak a Symbian Python programhoz készült programok témái
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Python

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

A Python egy nagyon magas szintű programozási nyelv, melyet Guido van Rossum holland programozó hozott létre 1991-ben. A nyelv tervezési filozófiája az olvashatóságot és a programozói munka megkönnyítését helyezi előtérbe a futási sebességgel szemben.

A Python többféle programozási paradigmát is támogat (funkcionális, objektum-orientált és imperatív). Dinamikus típusokat és automatikus memóriakezelést használ, ilyen szempontból hasonlít a Tcl, Scheme, Perl és Ruby nyelvekhez, emellett szigorú típusrendszerrel.

Tehát Python nyelven írt programokat is tudunk futtatni telefonunkon :)

-Python-t érdemes telefon memóriába telepíteni (Python letöltése)
-Minden pythonos programot oda telepítsünk ahol a keretprogram van
-ha a MegaPyModulePack-ot nem tudjuk feltelepíteni, akkor az alkalmazáskezelőből törüljuk az accelerometer-t, és vagy xyzplugin-t :) MegaPyModulePack letöltése
Kép
Kép
Avatar
SASboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:45:04
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Python

Hozzászólás Szerző: SASboy »

Hi.

Az oldalon található legújabb python Python v1.45.S60v3-ban 3 fájl található. Mind a 3-t szignózni kell és mind3-t fel kell telepíteni a teló memóriájába? Másik kérdés, hogy ez micsoda: megaPyModulePack? Érdemes feltepíteni ezt is? Bocs, ha hülyék a kérdések, 3 napja van symbianos telóm.
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Python

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

SASboy írta:Hi.

Az oldalon található legújabb python Python v1.45.S60v3-ban 3 fájl található. Mind a 3-t szignózni kell és mind3-t fel kell telepíteni a teló memóriájába? Másik kérdés, hogy ez micsoda: megaPyModulePack? Érdemes feltepíteni ezt is? Bocs, ha hülyék a kérdések, 3 napja van symbianos telóm.
a megaPyModulePack elég lesz ;)
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
SASboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:45:04
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Python

Hozzászólás Szerző: SASboy »

maggi_1886 írta:
a megaPyModulePack elég lesz ;)
Tehát a Python v1.45.S60v3-ban található 3 fájlt fel sem kell raknom? Python.v1.4.5_MegaPyModulpack.v2.01 Ezt találtam a neten. elég az ebben lévő két fájlt szignózni utána pedig felrakni?
Avatar
niklebi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 00:11:29
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Python

Hozzászólás Szerző: niklebi »

SASboy írta:
maggi_1886 írta:
a megaPyModulePack elég lesz ;)
Tehát a Python v1.45.S60v3-ban található 3 fájlt fel sem kell raknom? Python.v1.4.5_MegaPyModulpack.v2.01 Ezt találtam a neten. elég az ebben lévő két fájlt szignózni utána pedig felrakni?

Szerintem nézz körül a Moco féle Gyik.ban :!: Abban elég részletesen le van írva minden. :roll: A Fix témák között találod a címlapon :!:
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Python

Hozzászólás Szerző: Damir »

Hi!
Felraktam ezt: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... load=21141 gondolván hogy így egyszerűbb lesz a Python telepítés,azonban pár dolog nem megy vele,ezért le kéne törölni,viszont a mocsokja nem akar letörlődni....Hogyan tudnám kitörölni? :hmm2:

Szerk:Megválaszolom magamnak :D Miután egyesével kitöröltem az összes fájlt simán tudtam törölni :lol: :lol:
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Python

Hozzászólás Szerző: plunk »

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a Python alapú aksi figyelő programok a PREFP1-es telókról ki tudják olvasni éppen hány wattot fogyasztanak, vagy tudnak becslést adni, hogy ilyen használat mellett mennyi idő van hátra. Először az Energy Profilert próbáltam, de azt irja csak FP1 és újabb készülékekkel működik, láttam valami "widget"-es programot is, csak nem tudom mit takar ez a fura szó (widget), de nem is akar települni.

Vagy az is megfelelne ha valami mást ajánlanátok ilyen célra.

Köszönettel:
plunk
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
liqquid
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 22:28:10
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times
Kapcsolat:

Re: Python

Hozzászólás Szerző: liqquid »

üdv.
1 kérdés , a Python felrakása után melyiket érdemes még felrakni mellé? Régen fent volt nekem a megaPyModulePack, de láttam megjelent 1 natúr python module pack is ami újabb nem tudom hogy ez ugyanazt tartalmazza e és érdemes ezt felrakni helyette vagy a megát vagy mind a 2őt. mi mire jó pluszba?

Miközbe vártam a választ:
találtam 1 jónak tűnőt, ami egy pack tulajdonképp, a legnagyobb gondom viszont az h szoftverfrissítés előtt fent voltak a python és a megapymodulepack is de csak a python-t jelezte ki az alkalmazás kezelő amit sikerült is uninstalálni, viszont a megát nem jelezte ki és uninstalálni se tudtam így gondoltam felrakom újra, de nem engedte felrakni frissítési hiba üzenettel... 2 verzióját is próbáltam 1ik se ment aztán, gondoltam felrakom a packot, de arra is frissítési hibát írt, all files hack van meg szignó kikerülés is, na most ilyenkor mi a teendő??? netán ha meglennének a régebbi fájljai kitörölném őket, de nem tudom hova szórta szét a program, valaki help.

Előre is köszi.
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Python

Hozzászólás Szerző: plunk »

liqquid írta:üdv.
1 kérdés , a Python felrakása után melyiket érdemes még felrakni mellé? Régen fent volt nekem a megaPyModulePack, de láttam megjelent 1 natúr python module pack is ami újabb nem tudom hogy ez ugyanazt tartalmazza e és érdemes ezt felrakni helyette vagy a megát vagy mind a 2őt. mi mire jó pluszba?

Miközbe vártam a választ:
találtam 1 jónak tűnőt, ami egy pack tulajdonképp, a legnagyobb gondom viszont az h szoftverfrissítés előtt fent voltak a python és a megapymodulepack is de csak a python-t jelezte ki az alkalmazás kezelő amit sikerült is uninstalálni, viszont a megát nem jelezte ki és uninstalálni se tudtam így gondoltam felrakom újra, de nem engedte felrakni frissítési hiba üzenettel... 2 verzióját is próbáltam 1ik se ment aztán, gondoltam felrakom a packot, de arra is frissítési hibát írt, all files hack van meg szignó kikerülés is, na most ilyenkor mi a teendő??? netán ha meglennének a régebbi fájljai kitörölném őket, de nem tudom hova szórta szét a program, valaki help.

Előre is köszi.
Alkalmazáskezelőben meg tudod nézni a telepítési naplót, és ha egyszerre raktad fel a megamodule packot,a sima pythont meg a shellet akkor vissza tudod keresni milyen néven lett telepítva, majd azt eltávolíthatod. Az még jobb hogy kb milyen dátumon telepítetted.
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
liqquid
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 22:28:10
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times
Kapcsolat:

Re: Python

Hozzászólás Szerző: liqquid »

Hát ez nem segít, itt 2 nap van tárolva azt meg még kb. fél éve raktam fel és az uninstallja se látható az alkalmazáskezelőből de rátelepíteni se tudom újra a packot :S ,
legalább ha azt tudnám melyik fájl gátolhatja a rátelepítést akkor azt hack alatt ki tudnám törölni és utánna legalább újratelepítené az egészet úgy h az alkalmazáskezelőbe is lássam majd és rendesen kezelhető legyen,
mellesleg olvastam itt olyat h azt a verziót nem javasoljátok amibe minden benne van a python a mega meg még 1 nem emléxem már mi, és azt 1 fájlból mind a 3mat lehet telepíteni, akkor ha ez megoldódna mit érdemes felrakni? Van ultra module pack is :) ...
Válasz küldése

Vissza: “Python”