DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Csak a Symbian emulátor programokkal kapcsolatos témák
Avatar
gab3n
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009-10-24 szomb. 13:33:24
Készüléktípus: X7-00 N82 Black-6120c-5300XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: gab3n »

valaki próbálta már futtatni dosbox alatt a szoftveres és hardveres gyorsítással futtatható régi felülnézetes GTA-t ? :D Ma reggel próbálkoztram de nem nagyon értem hogyan kéne működésre bírni,valahol olvastam hogy pedig meglehet csinálni. 6120c
Valaki plííz =)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gab3n 2009-12-13 vas. 15:47:28-kor.
fzoli990
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: fzoli990 »

Üdv.! Olvasgatom a fórumot és próbálkozok ezzel a dosbox-al de eddig érthető leírást sehol nem találtam.. Szval a gond az h elindítom a dosboxot de a betüket alig látni és nemtudok csak számokat irni.. gondolom erre is van vmi megoldás. Ha vki ért hozzá annak megköszönném ha feltenne egy N82-re szabott dosbox.conf-ot és mapper.txt-t vagy csak elmagyarázhatná h mit és hogyan irkáljak át! A prociról már olvastam de ha más fontos átirni való is van akkor azt is jó lenne tudni :P És még egy kérdés. Ha van játékom azt h tudom müködésre bírni? H kell elinditani? :roll: Bocs a hülye kérdésekér de a dos témában sosem voltam otthon :D
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

én valahol ebben a témában írtam leírást, hogy hogy indítsd el a cuccost, a keymapról viszont már fogalmam sincs :D de már nem is érdekel a téma XD
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
fzoli990
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: fzoli990 »

Annyit kérnék h vki írja le nekem hogy tudom megoldani h tisztábban látszódjanak a karakterek mert kb semmti nem látni belölük..:( Ja éés hogy h tudom beállitani h betüket is tudjak irni? Ne csak számokat :roll:
Avatar
bikemano
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 16:35:21
Készüléktípus: iPhone 3G
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Erdély
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: bikemano »

Valaki árulja el hol találom a dependencies mappát és a tartalmát (7 db sis fájlt) , mert sehol sem találom :(
Lehet én vagyok a hülye vagy valami de nem találok ien mappát !
Nokia 3310 ► Nokia 3650 ► Nokia 3300 ► Sony Ericsson P800 ► Nokia N72 Black ► Nokia N73 ► Nokia N95 + Nokia 6600 ► Nokia N73 ► Apple iPhone 3G 8GB
Adani_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010-02-06 szomb. 10:09:16
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: Adani_ »

5800-val hogyan lehet működtetni? Ugye ez érintőképernyős nincsenek számbillentyűk.

Feltettem már, de meg se nyikkan.

Próbáltátok már az örök kedvenc régi játékkal az Észkerékkel? Az királyság volna ha menne. Esetleg az Alley Cat vagy a Wolf3d
attilaberkics
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-02-01 hétf. 10:35:53
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: attilaberkics »

Sziasztok

Mivel én voltam az utolsó így töröltem eddigi kérdéseim. 5800MX-en sikerült végre megoldanom a DOSBox-ot. Gondoltam leírom tapasztalataimat
HANGSÚLYOZOM MINDENKI SAJÁT FELELŐSSÉGRE TEGYE AMIT TESZ!!!.

Én a sourceforge-ról szedtem le a szükséges fájlokat. http://sourceforge.net/projects/s60dosbox/files/
Szükséges fájlok: - dependencies mappa tartalma
- dosbox_s60_20090504 mappa tartalma (más dosboxszal nem indult nálam, hiába próbálkoztam, deattól még nem lehetetlen)

Gépen kicsomagoltam a zipeket.Majd felpakoltam a telefon E: lemezére egy dosbox mappába.
Ahhoz ,hogy futó dosboxot kapjunk:
- először fel kell telepíteni már a telefonban lévő dependenciesben lévő összes sis-t, lehetőleg a C-re ha kérdezi.
- majd jöhet a dosbox.sis szintén C-re
- dosbox.conf és premapper.txt-ket C:\data\ -ba tegyük x-plore ral vagy egyéb fájkezelővel.(premapperre nem lesz szükség később leírom miért)
dosbox.conf szerkesztése notepadban vagy akár x-ploreral, célszerű a Pc-n mielőtt a telefonra tennénk.
Fullscreen beállítása(640x360):
devicescreenwidth=640
devicescreenheight=360
oversize=page
pagestepx=160
pagestepy=120
sensitivity=100
priority=higher,normal
#premapperfile=c:\data\premapper.txt
shellres=high
s60scale=swfull
rotatescreen=false
-További beállítások:
[dosbox]
memsize=8 (többel nekem nem indult el)
[cpu]
# core -- CPU Core used in emulation: normal,dynamic (dynamic needs more ram!)
# cycles -- Amount of instructions DOSBox tries to emulate each millisecond.
# Setting this value too high results in sound dropouts and lags.
# You can also let DOSBox guess the correct value by setting it to max.
# The default setting (auto) switches to max if appropriate.
core=dynamic
cycles=2000
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
# map virtkeybmap.txt (instead of premapper.txt) to test virtual keyboard for touch-ui
mount c e:\data\
s60map c:/data/premapper.txt
c:

Innentől fut a dosbox.

Ha szeretnénk további dolgokat pl Norton Commandert indulsákor akkor az [autoexec]-t kell kiegészíteni és a programot mondjuk E:\data\ ba tenni majd teljes eléréssel hivatkozni rá pl így:
mount c e:\data\
c:
c:\programs\nc\nc.exe (ez azt jelenti hogy nekem fizikailag e:\data\pragrams\nc\ vanaz exe fájlom)
Kép

Qwerty billetyűzet használata: reddwarf2300282 készítette
-dosbox.conf módosítása ( Az [autoexec] be s60map c:/data/premapper.txt helyére írjuk be s60map c:/data/virtkeybmap.txt)
-vkobitmap.bmp * (ő fog megjelenni az NC fölött mint látható réteg)
-virtkeybmap.txt * (ide vannak letárolva a képernyő pontjaihoz rendelt gombok, mármint a bmp kép által láttatot gombok tényleges a programkód által is haszálható információi)
letölthetőhttp://forum.dailymobile.se/index.php?topic=8033.0
Kép
*(tehát a két további fájlt is a c:\data\-ba tegyük)

Innentől működnie kell a dolgoknak. QWERTY eltüntetése a nyilakkal történhet, majd stylussal elő tudjuk szedni onnan ahová a nyillal tettük ha mondjuk balra akkor a képernyő bal széle, de nekem a kamera gombra is előugrik.

Eddig két játékot próbáltam ki a prince of persiát (prince4d) meg, a régi nagy kedvenc stratégiámat a centurion-t, és fullscreenen megy mindkettő, és a billentyűzet is használható.Habár az eredeti QWERTY szuper, csak hátránya, hogy betakarja az egész képernyőt, ezért csináltam egy paintes invertálást a szineknél és máris átlátszó, így nem zavar annyira. Akinek kedve szottyan vájkálni a virtkeybmap.txt-ben az akár kedvenc játékaihoz csinálhat is egyedi billentyűzetet is hogy lehessen újjal is nyomkodni, mindenesetre az enyémet felteszem a letöltések közé.
Kép Kép
kltz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009-11-17 kedd 18:03:55
Készüléktípus: n97
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: kltz »

Hello!

Nekem szépen megy a DosBox ,de 10 mb ramnál többet nem tudok adni neki ,de ezt is csak úgy sikerült elérnem ,hogy a cpu full-ra állítottam nem dinamikusra ha dinamikusra állítom akkor maximum 3 mb tudok neki adni különben lefagy.
Valaki nem tud valami megoldást h több memóriát lehessen neki adni?
kltz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009-11-17 kedd 18:03:55
Készüléktípus: n97
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: kltz »

Próbálkoztam próbálgattam a dolgokat és arra jutottam ,hogy a s60_20090504 verzióval dinamikus processzor beállítással tudtam neki adni 10mb ramot. A legújabb rc2 verzióval viszont csak 3 mb tudtam neki adni ugyan olyan beállításokkal. De viszont nekem az a jó kis qwerty az istenér nem akar működni :sad:
Viszont az "egér" sokkal jobban működik a s60_20090504 verzió alatt.
Érdekess ,hogy az újabba milyen hibák vannak a régihez képest igaz gondolom nem hiába rc verzió ,de javítsatok ki ha tévedek.
marcibarath
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 16:58:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: marcibarath »

Sziasztok! tudna nekem küldeni valaki egy jó dosbox.configot? mert ami van nekem, abban nem bízok, pl windowsnak az egere nem akar menni, dosbox alatt. hiába nyomkodom a gombokat, nem reagál semmire se.
a memóriát hogyan tudnám megnövelni neki? elvileg ha a zöld hívásgombot nyomkodom sokáig megkellene mozdulnia az egérnek, de még ígysem... valaki? ötlet? hogyan tovább?

ime a dosbox.conf fájlom a winfos elindul, de az egér nem müködik, és szeretnék neki több memoriat adni

http://data.hu/get/2284413/dosbox.conf.html
Válasz küldése

Vissza: “Emulátorok”