Hívásfelépítés jelzése...

Csak a Symbian hívásokat és SMS-eket kezelő programok témái
Avatar
Alex_vp
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:57:40
Készüléktípus: Samsung Galax S - Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Alex_vp »

Sziasztok!
Olyan programot keresek Nokia 5800-ra (s60v5) ami a hívás indításakor amikor létrejön a kapcsolat akkor egy vibrálással jelez!
Hogy miért....?
Köztudott, hogy a létrehozott elektromágneses tér a telefon környékén a hívásfelépítés időpontjában a legmagasabb!
Samsungon találkoztam ilyen funkcióval, gondolom nem lenne bonyolult egy ilyen program Nokián sem...

Aki tud ilyesmiről az megoszthatná velünk....
Köszi
Sanyi
2010-Samsung Galaxy S i9000 8GB (2.2 / I9000XXJPP / 2.6.32.9 / FROYO.XXJPO)
2009-Nokia 5800 v50.0.005 HUN + 8 GB
2008-Nokia E66 v102.07.87 HUN + 2 GB
2007-Nokia 6120C v03.83 HUN + 2GB
2006-Nokia N70 + 1 GB
2005-Nokia 6230 + 128 MB
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Macika »

Alex_vp írta:Sziasztok!
Olyan programot keresek Nokia 5800-ra (s60v5) ami a hívás indításakor amikor létrejön a kapcsolat akkor egy vibrálással jelez!
Hogy miért....?
Köztudott, hogy a létrehozott elektromágneses tér a telefon környékén a hívásfelépítés időpontjában a legmagasabb!
Samsungon találkoztam ilyen funkcióval, gondolom nem lenne bonyolult egy ilyen program Nokián sem...

Aki tud ilyesmiről az megoszthatná velünk....
Köszi
Sanyi
Ez nem fedi a valóságot.
Cellaváltásnál is, hívásfogadásnál is, SMS-érkezéskor is, ki-bekapcsoláskor is a maximális (1 W-os) teljesítmény közelében ad a készülék.

Egyébként ha zizzen, akkor mit csinálsz? Eldobod? :)
A kimenő hívást Te irányítod, tehát tudhatod, mikor. A bejövő hívásnál mire tehetsz valamit a pl. övtokodban lévő telefonnal, addigra már 'ledumálta' a toronnyal a megfelelő adásteljesítményt. Akkor meg már minek?

Egyébként az 1 W-os (1800 MHz-nél) elméleti maximumot nem szokta elérni, még a felét se nagyon. Kiválóan ellenőrizhető régebbi Nokiákon (DCT3-DCT4), ahol van lehetőség Netmonitor aktiválására, illetve az új, S60-as v3-as, v5-ös készüléknél a feltelepített Nokia Energy Profilerrel.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: rydair »

Alex_vp írta:Sziasztok!
Olyan programot keresek Nokia 5800-ra (s60v5) ami a hívás indításakor amikor létrejön a kapcsolat akkor egy vibrálással jelez!
Hogy miért....?
Köztudott, hogy a létrehozott elektromágneses tér a telefon környékén a hívásfelépítés időpontjában a legmagasabb!
Samsungon találkoztam ilyen funkcióval, gondolom nem lenne bonyolult egy ilyen program Nokián sem...

Aki tud ilyesmiről az megoszthatná velünk....
Köszi
Sanyi
De van ilyen progi, ami kicsöngés kezdetétől addig rezeg, amíg fel nem veszi a hívott.
Ez pl akkor jó ha nagy hangzavarban van az ember és nem hallja hogy valaki halkan bele "halló"zott-e a túloldalt.
Egy rövid ideig használtam a programot én is :)
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Alex_vp
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:57:40
Készüléktípus: Samsung Galax S - Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Alex_vp »

Macika írta: Ez nem fedi a valóságot.
Cellaváltásnál is, hívásfogadásnál is, SMS-érkezéskor is, ki-bekapcsoláskor is a maximális (1 W-os) teljesítmény közelében ad a készülék.
Igazad van, de ezeknél az akcióknál nem tartod mindig a fejedhez a készüléket, míg hívásindításnál tárcsázol és a füledre teszed a telefont....
Macika írta:Egyébként ha zizzen, akkor mit csinálsz? Eldobod? :)
Na szóval tárcsázol.... várod hogy felépüljön a hívás.... rezeg a masina és csak akkor teszed a füledre a telefont... Tudom hogy nem old meg mindent, de a mai világban kiküszöbölni a káros hatásokat nem lehet csak csökkenteni azok hatását az egyénre....


Szóval aki tud ilyen programról az jelezze...

Üdv
Sanyi
2010-Samsung Galaxy S i9000 8GB (2.2 / I9000XXJPP / 2.6.32.9 / FROYO.XXJPO)
2009-Nokia 5800 v50.0.005 HUN + 8 GB
2008-Nokia E66 v102.07.87 HUN + 2 GB
2007-Nokia 6120C v03.83 HUN + 2GB
2006-Nokia N70 + 1 GB
2005-Nokia 6230 + 128 MB
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Macika »

Alex_vp írta:
Macika írta: Ez nem fedi a valóságot.
Cellaváltásnál is, hívásfogadásnál is, SMS-érkezéskor is, ki-bekapcsoláskor is a maximális (1 W-os) teljesítmény közelében ad a készülék.
1. Igazad van, de ezeknél az akcióknál nem tartod mindig a fejedhez a készüléket, míg hívásindításnál tárcsázol és a füledre teszed a telefont....
Macika írta:Egyébként ha zizzen, akkor mit csinálsz? Eldobod? :)
2. Na szóval tárcsázol.... várod hogy felépüljön a hívás.... rezeg a masina és csak akkor teszed a füledre a telefont... Tudom hogy nem old meg mindent, de a mai világban kiküszöbölni a káros hatásokat nem lehet csak csökkenteni azok hatását az egyénre....


Szóval aki tud ilyen programról az jelezze...

Üdv
Sanyi
1. Azt hiszem, ismét tévedsz.
Mobiltelefonon történő beszélgetés közben rengeteg cellaváltás (és egyéb dolog) van, ami miatt felugrik a teljes teljesítmény közelébe az adóvégfok. A legelsőt ki tudod védeni, ha nem teszed a hívásfelépülésig a fejedhez a telót, de álljon itt a tesztem, egy 20 mp-es hívás során EGYSZER ugrott fel az elején egy rövid időre a teljesítmény 1,4 W-ra, majd utána a beszélgetés során KÉTSZER is 1,2 W-ra (ezen értékekből le kell vonni a készülék nyugalmi állapotban lévő teljesítményét, ami működő kijelzővel kb. 0,24 W), majd a hívás bontásakor (megszakadásakor) egy minden korábbinál magasabb értékre ugrik fel.
És ha nem 20 mp-et beszélsz, hanem többet, akkor még több ilyen hullámcsúcs lesz, amikor épp a fejednél tartod a telót. Igen, mondhatod, hogy már megéri az is, ha a szükségtelen sugárelnyelődések számát 10-ről 9-re tudod csökkenteni, csak épp ez komolytalan, a befektetés nem áll arányban az eredménnyel.
Na persze, a tudat, az sokat számít.
Ha az a tudat, hogy ezáltal tettél valamit az egészségedért, az sokat számít.
Még ha a placebo hatásnál a valóságban nem is történt semmi más...

Azért én masszívan ajánlanék egy headsetet Neked.


2. Ha tudnád (foglalkoznál vele) hány olyan dolog van a háztartásban, utcán, BÁRHOL, ami nagyobb (és károsabb) sugárzást bocsájt ki, mint egy <1 W-os teljesítményű mobiltelefon...
Mikrohullámú sütőd nincs otthon, ugye? Vagy ha működteted, kimész a helyiségből? :)

Ja igen, az ígért kép: Kép.

Szerk.: Lehet, hogy magyarázatot kell fűzzek a képhez.
A hívást a 17. mp körül kezdeményeztem, és a 40. mp körül fejeztem be.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika 2009-11-14 szomb. 15:08:43-kor.
Avatar
Alex_vp
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:57:40
Készüléktípus: Samsung Galax S - Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Alex_vp »

Köszönöm szépen a részletes és kioktató válaszodat!

... Egyébként nem értek vele egyet, és az elméleted alátámasztásához használt szoftver szerintem nem alkalmas arra,
hogy megalapozott következtetéseket vonj le, hiszen akkor számos kutatóintézet, csak egy egyszerű telefonos szoftvert használna
a milliós akkreditált és hitelesített méréseikhez.
A mikrohullámos kérdésed alapján én is kérdenék valamit:
Lekérted már mondjuk a 1973ról a "Halálod napját" vagy a "Nagy Ő" eljövetelének napját?
Körülbelül annyi a valóságalapja mint a telefonos szoftveres mérésnek.


De ezért én még mindig keresem azt a szoftvert ami a hívás felépítésekor jelzi a maximális térerősség veszélyének elmúltát!

Köszönettel

Sanyi
2010-Samsung Galaxy S i9000 8GB (2.2 / I9000XXJPP / 2.6.32.9 / FROYO.XXJPO)
2009-Nokia 5800 v50.0.005 HUN + 8 GB
2008-Nokia E66 v102.07.87 HUN + 2 GB
2007-Nokia 6120C v03.83 HUN + 2GB
2006-Nokia N70 + 1 GB
2005-Nokia 6230 + 128 MB
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Macika »

Alex_vp írta:Köszönöm szépen a részletes és kioktató válaszodat!

... Egyébként nem értek vele egyet, és az elméleted alátámasztásához használt szoftver szerintem nem alkalmas arra,
hogy megalapozott következtetéseket vonj le, hiszen akkor számos kutatóintézet, csak egy egyszerű telefonos szoftvert használna
a milliós akkreditált és hitelesített méréseikhez.
A mikrohullámos kérdésed alapján én is kérdenék valamit:
Lekérted már mondjuk a 1973ról a "Halálod napját" vagy a "Nagy Ő" eljövetelének napját?
Körülbelül annyi a valóságalapja mint a telefonos szoftveres mérésnek.


De ezért én még mindig keresem azt a szoftvert ami a hívás felépítésekor jelzi a maximális térerősség veszélyének elmúltát!

Köszönettel

Sanyi
Bocsánat, elméleted Neked van.
Nekem csak érveim, hogy miért gondolod - szerintem - rosszul, amit. Ez nem kioktatás, érveltem is, minden érvem megállja a helyét, ha foglalkozol az érveim igazolásával, rájössz, hogy így van minden, ahogy leírtam.

Aláírom itt mindenki előtt, hogy nem hitelesített értékeket mutat a Nokia Energy Profiles nevű programja. Igen könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy amikor 1,24 W teljesítményt ír ki, akkor a valóságban csak 1,04 vagy esetleg 1,44 W teljesítménnyel működik a masina. 20 % pontatlanságot feltételezve (azért lássuk be, ezen tűrés felett inkább nyomogatós videojáték, mint tesztprogram lenne a cucc) is korrekten látszik, mikor, milyen hullámkiugrások vannak.
Ráadásul több szervizboxom is van, volt alkalmam tesztelni, hogy a szervizboxok által kiolvasott 3tizedes pontosságú adatok mennyire meglepő módon megegyeznek az Általad úgy lenézett (ám Számodra látszólag ismeretlen) program mért értékeivel.

Beláttam, IGAZ, hogy a hívás elején a mobiltelefon 'beleordít' az éterbe, szinte ahogy a torkán kifér.
Ezt nem is vitatom, ám tudni lehet arról, hogy ez az artikulálatlan üvöltés nem tart tovább 2-3 mp-nél (inkább kevesebb).
Ha ezek után helyezed csak a fejedhez a mobilkészüléket, akkor jönnek azok a problémák, amiket most igyekszel - igazságod és szavahihetőséged megőrzése érdekében - kikerülni, nevezetesen, hogy mi a teendő, amikor a hívás közben látszanak ezek az - adóteljesítmény ugrásszerű növekedését jelző - hegycsúcsok?
Kifejlesztesz egy feltételes reflexet, hogy elkapkodod a fejedtől olyankor a készüléket? És akkor hogyan fog zajlani egy beszélgetés?

Miért vagy biztos abban, hogy rosszindulatú, kioktató vagyok?
Egyszerűen számomra az 'azért mert csak, mert én úgy gondolom', az nem elég érv, főleg, ha az ellenkező oldalt fizikai adatokkal tudom védeni.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: moco »

Szóval még mielőtt belementek mélyebben a dolgokba: egyelőre nincs ilyen progi 5800-ra, egyedül amit már fentebb mondtak, hogy addig rezeg, amíg fel nem veszik a telót. Más nincs. :no:
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: Damir »

Lehet én vagyok elfogult Macikával szemben(bár nem hiszem), de elég hitelesnek érzem azt amit mond... és hülyeségekkel nem szokott dobálózni. Mondott egy alternatív megoldást, ami jobb mint az elgondolás...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anonymous 2009-11-14 szomb. 17:25:52-kor.
Avatar
sutyi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1000
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:54:07
Készüléktípus: Nokia E51 PCode 0554359 Black
Tartózkodási hely: ...süt a nap,egy felhőn fekszem...
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Hívásfelépítés jelzése...

Hozzászólás Szerző: sutyi »

Damir88 írta:Lehet én vagyok elfogult Macilával szemben(bár nem hiszem), de elég hitelesnek érzem azt amit mond... és hülyeségekkel nem szokott dobálózni. Mondott egy alternatív megoldást, ami jobb mint az elgondolás...
Ezt én is így látom......

Alex_vp:
Esetleg próbáld ki ezt a progit, erről van szó, ezt javasolták többen is, ha nem is tökéletesen takarja amit keresel.....szerintem egy próbát megér:
http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=16547
( ez a legrégebbi verzó, az újabbak többet tudnak...)
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Hívás, SMS kezelők”