Nokia Mail

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
kumgabor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-05-03 vas. 18:55:05
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: kumgabor »

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy miben nyújt többet a Nokia Mail szolgáltatás (és a vele együtt feltelepülő program), mint a beépített e-mail kliens a Gmail-hez csatlakozva IMAP-on?
Így is folyamatosan megjönnek az e-mailek másodpercek alatt, elvileg a Nokia Mail is ezt nyújtja. De mit még?
A baj az, hogy a leírásokban mindenhol csak a sallang marketinges dumát lehet megtalálni, érdemi információt sajnos még nem láttam erről.

üdv,

Gábor
GorTen
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:19:42
Készüléktípus: iPhone 4 +Nokia E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: GorTen »

Üdv
Például HTML formátum.
Illetve mellékletek könnyebb kezelése.
kumgabor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-05-03 vas. 18:55:05
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: kumgabor »

GorTen írta:Üdv
Például HTML formátum.
Illetve mellékletek könnyebb kezelése.
Nekem E51-en működik a HTML-es e-mailek olvasása gond nélkül. Sőt, a mellékleteket is megfelelően kezeli. Nem tölti le, ha nem kell, csak egyenként kiválasztva azokat, amikre szükségem van.
Van még valami előnye?
GorTen
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:19:42
Készüléktípus: iPhone 4 +Nokia E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: GorTen »

Hi

Azt hittem a javas klienssel akarod összehasonlítani, de akkor ezek szerint a gyári beépítettel imap-olsz, igaz?

Szerintem átláthatóbb a felülete... Talán kevesebbet fogyaszt állandó kapcsolat mellett (akksi). De adatforgalomban is spórol, mert csak akkor van ha jön mail. Nem olyan mint a gyári, hogy üresjáraton mikor páztáz akkor is ketyeg a data...

Nekem jobban bejött.

Viszont egy bajom van vele, a vállalati mailt nem tudtam beállítani, de a gmail megy rendesen...
kumgabor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-05-03 vas. 18:55:05
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: kumgabor »

GorTen írta:Hi

Üdv! Köszönöm a választ!

Azt hittem a javas klienssel akarod összehasonlítani, de akkor ezek szerint a gyári beépítettel imap-olsz, igaz?

Szerintem átláthatóbb a felülete... Talán kevesebbet fogyaszt állandó kapcsolat mellett (akksi). De adatforgalomban is spórol, mert csak akkor van ha jön mail. Nem olyan mint a gyári, hogy üresjáraton mikor páztáz akkor is ketyeg a data...

Nekem jobban bejött.

Viszont egy bajom van vele, a vállalati mailt nem tudtam beállítani, de a gmail megy rendesen...
Igen, a gyári, beépítettel IMAP-olok.
Tehát ha jól értem, akkor ehhez egy külön program is települ.
Nekem az IMAP is olyan minimálisan fogyaszt, hogy szinte észrevehetetlen.

Két bajom van ezzel a megoldással, ami miatt elkezdett érdekelni a Nokia Mail:
- néha "befagy" a kapcsolat az IMAP szerver és a telefon között, és hiába jön új üzenet, a telefon nem jelzi. Ha bontom a kapcsolatot és újracsatlakozok az IMAP-hoz kézzel, megoldódik a probléma. Az viszont lehet, hogy ez a Google Mail hibája.
- Előfordul időnként, hogy megszakad az IMAP kapcsolat, és újra kapcsolódik prá perc múlva. Ilyenkor minden alkalommal új GPRS/EDGE/3G session indul, ami nem éppen gazdaságos nálam, mert 100 KB-os egységekben számláz a szolgáltatóm.
lacekn95
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-02-23 hétf. 17:34:33
Készüléktípus: Nokia N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: lacekn95 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne ami abszolút nem tartozik ide de nem akarok új topikot nyitni egy kérdés miatt. Szóval: Amikor böngészek a telefonon (N95) és megnyitok egy oldalt a szövegben az ékezetes betűk helyet különböző szimbólumok jelennek meg. Fogalmam sincs miért, valakinek valamilyen ötlet? Ja és ráadásul csak akkor ha a Nemzeti Sport oldalon vagyok
köszi előre is
GorTen
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:19:42
Készüléktípus: iPhone 4 +Nokia E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: GorTen »

Új session mindig nyitni fogm ikor pl telefonhívást folytatsz, mert arra az időre megszakítja az adatforgalamat, ez nokia mail-nél sincs másként. Nekem megszakadni nem szokott gmail, de van hogy késik a mail, ez általában itthon a wifi kapcsolatnál fordul elő. GPRS/EDGE/3G -n nincs gondom a folyamatossággal, leszámítva a telhívást.
Szerintem egy próbát megér, most már elég kényelmesen beállítható is.
Sparks72
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009-04-15 szer. 20:24:44
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2 - LP7 stock
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: Sparks72 »

kumgabor írta: Nem tudjátok véletlenül, hogy miben nyújt többet a Nokia Mail szolgáltatás (és a vele együtt feltelepülő program), mint a beépített e-mail kliens a Gmail-hez csatlakozva IMAP-on?
De jó, hogy megkérdezted, mert azonnal kipróbáltam :mrgreen:
Nekem nagyon tetszik, ha nem fut a kliens, akkor is jelez, hogy email érkezett :cool2: Ez mondjuk elég fura, az elején nem értettem, hogy miért jön 2x jelzés 1 mailhoz. Ugyanis kipróbáltam, aztán kikapcsoltam ezt a Nokia féle levelezőt, és akkor ki is írta, hogy kapcsolat megszakítás és szinkronizálás leállítás. A régi pedig ment IMAP-on és ha jött egy levél, akkor jelzett a régi és az új is azonnal egymás után. Szóval ha felrakja az ember, akkor a program futtatása nélkül is jelez, hogy email érkezett, jobb, mint a régi sms értesítés :)
A felülete is tetszik, azt hiszem megtartom. A régivel nekem is az volt a bajom, hogy néha elhagyta a kapcsolatot, nem jelzett ha levél jött, remélem ennél nem lesz ilyen.
A kérdés csak az, hogy mikor lesz ez a szolgáltatás fizetős, az lesz-e valaha és ha igen, akkor mennyibe fog kerülni?! :shock:

No majd kiderül, addig is használom.
Samsung GS2 - Nokia N82 Titan
Avatar
Jokimo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 11:02:27
Készüléktípus: iPhone 11 Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: Jokimo »

Ennél az újnál (9.05.43) már nem rakja ki az aktívkészenlétre a postafiókot ill. a leveleket?
kumgabor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-05-03 vas. 18:55:05
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Mail

Hozzászólás Szerző: kumgabor »

Sparks72 írta: Nekem nagyon tetszik, ha nem fut a kliens, akkor is jelez, hogy email érkezett :cool2: Ez mondjuk elég fura, az elején nem értettem, hogy miért jön 2x jelzés 1 mailhoz. Ugyanis kipróbáltam, aztán kikapcsoltam ezt a Nokia féle levelezőt, és akkor ki is írta, hogy kapcsolat megszakítás és szinkronizálás leállítás. A régi pedig ment IMAP-on és ha jött egy levél, akkor jelzett a régi és az új is azonnal egymás után. Szóval ha felrakja az ember, akkor a program futtatása nélkül is jelez, hogy email érkezett, jobb, mint a régi sms értesítés :)
A felülete is tetszik, azt hiszem megtartom. A régivel nekem is az volt a bajom, hogy néha elhagyta a kapcsolatot, nem jelzett ha levél jött, remélem ennél nem lesz ilyen.
Milyen módon érkezik így meg az e-mail?
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Hálózat, internet”