Wlan / wifi megosztása telefonról

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
Wolfin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013-01-27 vas. 02:38:36
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Wolfin »

Szia!

Köszi:) és nincs más megoldás? Esetleg bluetooth-on keresztül, vagy az túl lassú lenne?
Próbálkoztam azzal is, hogy össze kötöm a kábellel a telót és beállítom modemnek, igaz ez túl könnyűnek tűnt, nem is működött:(
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Damir »

Wolfin írta:Szia!

Köszi:) és nincs más megoldás? Esetleg bluetooth-on keresztül, vagy az túl lassú lenne?
Próbálkoztam azzal is, hogy össze kötöm a kábellel a telót és beállítom modemnek, igaz ez túl könnyűnek tűnt, nem is működött:(
A BT túl lassú lenne, illetve rádugni sem tudod csak úgy. Marad a mókolás, vagy nem használod, sajnos más lehetőség nincs.
Wolfin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013-01-27 vas. 02:38:36
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Wolfin »

Sziasztok!

Na végül is megoldódott a gond minden "mókolgatás"nélkül is a dolog:)
A play áruházból a tabra feltelepítettem ezt: https://play.google.com/store/apps/deta ... m.bluexvpn beálítottam az APN pontot amit a szolgáltatóm ad meg, bluethooth kapcsolat be a telón és már megy is a dolog.

Üdv: Wolfi
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Damir »

Wolfin írta:Sziasztok!

Na végül is megoldódott a gond minden "mókolgatás"nélkül is a dolog:)
A play áruházból a tabra feltelepítettem ezt: https://play.google.com/store/apps/deta ... m.bluexvpn beálítottam az APN pontot amit a szolgáltatóm ad meg, bluethooth kapcsolat be a telón és már megy is a dolog.

Üdv: Wolfi
Szia!

És milyen a sebesség?
Wolfin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013-01-27 vas. 02:38:36
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Wolfin »

Szia!

Én csak böngészésre használom, ugye az N8-nak sincs 4g-je, de sokkal rosszabra számítottam pl:(5perc míg betölt valami meg ilyenek), szerintem a böngészési élmény megfelelő.
A kedvetekért most mértem le a speedtest.datanethun és 1mb/s fixen letöltésre és feltöltésre 0,83mb/s, érdekes hogy ennél sokkal acélosabra tippelem a böngészési élményt igaz lehet, hogy a tab hardvere rádobhat egy picit.Habár ez azért azért jócskán elmarad a 3g től. de igy ezt nem nagyon vettem eddig észre, arra szerintem bőven jó, hogy most egy-egy cikket vagy emailt végig bogarásst. Youtube videót is leteszteltem, 320pben mikrolagok vannak de aki nem fps huszár az annyira nem veszi észre.Szerintem egy próbát megér aki nem akar rootolni meg ilyenek.

Üdv: Wolfi
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Damir »

Wolfin írta:Szia!

Én csak böngészésre használom, ugye az N8-nak sincs 4g-je, de sokkal rosszabra számítottam pl:(5perc míg betölt valami meg ilyenek), szerintem a böngészési élmény megfelelő.
A kedvetekért most mértem le a speedtest.datanethun és 1mb/s fixen letöltésre és feltöltésre 0,83mb/s, érdekes hogy ennél sokkal acélosabra tippelem a böngészési élményt igaz lehet, hogy a tab hardvere rádobhat egy picit.Habár ez azért azért jócskán elmarad a 3g től. de igy ezt nem nagyon vettem eddig észre, arra szerintem bőven jó, hogy most egy-egy cikket vagy emailt végig bogarásst. Youtube videót is leteszteltem, 320pben mikrolagok vannak de aki nem fps huszár az annyira nem veszi észre.Szerintem egy próbát megér aki nem akar rootolni meg ilyenek.

Üdv: Wolfi
Szia!

Köszi az infót, közben én is megnéztem. Érdekes, de a Galaxy Note 10.1 magától felismeri, ha egy készülék netet oszt meg, nem is kell ez a program hozzá. Nekem 1,5Mb/s lett a fel- és letöltés sebessége is, ami elég jó érték, 3,5G-n. Youtube akadásmentes, böngészés szintén :)
Wolfin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013-01-27 vas. 02:38:36
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Wolfin »

Nálam ez úgy nézett ki ha JoikuSpottal akartam megosztani az N8on a mobilnetet adhoc kapcsolat miatt a haverom samu not 2je nem látta, a kapcsolatot. Rootolni meg nem akartam a tabot. A vpn progival meg egyből ment.:)
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Wlan / wifi megosztása telefonról

Hozzászólás Szerző: Damir »

Wolfin írta:Nálam ez úgy nézett ki ha JoikuSpottal akartam megosztani az N8on a mobilnetet adhoc kapcsolat miatt a haverom samu not 2je nem látta, a kapcsolatot. Rootolni meg nem akartam a tabot. A vpn progival meg egyből ment.:)
Mivel Samsung az enyém is, lehet, hogy rá kellene nézni, nem tudja-e a note 2 is ezt gyárilag ;)
Bluetooth eszközöknél kiválasztod az eszközt, jelen esetben az N8-at, és elvileg legalul megjelenik az internet lehetőség. Legalábbis nálam ennyi volt.
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”