SIP vagy Internettelefonálás

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
CineDOG
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-08-28 vas. 15:11:26
Készüléktípus: E52
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: CineDOG »

furtongy írta:nem, ezek a programok nem ismerősök, egyik se.
de ezek alighanem valami SIP beállítók csak, ugye?
egyszer mintha már próbáltam volna valami ilyesmit (SIP_VoIP_3_1_Settings_Symbian_3_v1_0_en.sis ) de telepítés után egyszerűen el se indult.
se hiba üzenet, se semmi...
szombaton tudom legközelebb kipróbálni, majd jelentkezek.
köszi
fgy
Az nem indul el külön.
Azt a Vezérlőpultban, Internetbeállítások címen találod meg.
These users thanked the author CineDOG for the post:
junior117 (2013-04-19 pén. 13:29:00)
Rating: 2.63%
csocso_x
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-12-03 pén. 19:18:03
Készüléktípus: E52 and 6120c
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: csocso_x »

CineDOG írta:
furtongy írta:nem, ezek a programok nem ismerősök, egyik se.
de ezek alighanem valami SIP beállítók csak, ugye?
egyszer mintha már próbáltam volna valami ilyesmit (SIP_VoIP_3_1_Settings_Symbian_3_v1_0_en.sis ) de telepítés után egyszerűen el se indult.
se hiba üzenet, se semmi...
szombaton tudom legközelebb kipróbálni, majd jelentkezek.
köszi
fgy
Az nem indul el külön.
Azt a Vezérlőpultban, Internetbeállítások címen találod meg.
Nekem jól működik az említett SIP az E52 telómon, csak a számot nem küldi el. Ötlet?
CineDOG
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-08-28 vas. 15:11:26
Készüléktípus: E52
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: CineDOG »

A voip szolgáltató weboldalán belépsz, és megnézed, hogy aktivált-e a számod elküldése.
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Sziasztok!
Nem tudom pontosan, hova írjam a kérdésem, ezt a témát találtam leginkább kapcsolódónak.

Vettem a fáradtságot, és letöltöttem a Vibert s60v5-ös telefonomra, mert ismerősöm ajánlotta hogy az milyen hűdeszuper!
Letöltöttem, fel is raktam szépen. Mikor első indítás megvolt, be kellett lépnem a Nokia-fiókommal, és elindult. Nincs semmi ismerős (vagy kapcsolat itt nemtudom hogy hívják)! Fogalmam sincs, hogyan lehet felvenni. Elvileg a névjegyzék alapján. De nem jelzi ki az ismerősömet. Facebook-kal is összekapcsoltam már, de még mindig semmi.
Valami ötlet, segítség hogyan tudok felvenni embereket?

UPDATE: Tárgytalan, már megoldódott! :D
Kép
junior117
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013-04-19 pén. 13:23:56
Készüléktípus: nokia 5800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: junior117 »

Napot! Nekem nokia 5800-ra szeretnék sip voip valami és kezdem azt hinni, hogy nem lesz megoldás. Voipbuster és még kosárnyi dolgot szedtem le és regéltem. A bajom csak annyi, hogy nekem Neophone van és azt egyetlen kliens sem kezeli esetleg valakinek ötlet?
-Tivi-t leszedtem, de csak a saját beállítását engedi.
-Nimbuzz szintén, de hiába adom meg neki a neophone és regisztrálja is nem lehet, mert nincs beállítási lehetőség csak username, pass van és proxy azt meg pont nem tudom hogy kellene.
-MobileVoip szintén leszedtem, de nincs benne a neophone, minden van benne a Voipbuster is és lehet egy tucat felhasználó, de a neophone az sajna nincs.
Van egy magyar oldal ami külföldi elvileg utalnak rá, hogy ők foglakoznak mobil alkalmazással http://ozekiphone.com/connect-mobile-ph ... x-125.html és ez is http://ozeki.hu/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára junior117 2013-04-19 pén. 14:12:12-kor.
junior117
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013-04-19 pén. 13:23:56
Készüléktípus: nokia 5800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: junior117 »

CineDOG írta:Tehát most a SIP beállítások actionvoipra, Nokia E52-re:
Profilnév: actionvoip.com
Szolgáltatásprofil: IETF
Alapértelmezett célállomás: Internet
Nyilvános felhasználónév: sip:loginnev@actionvoip.com
Tömörítés használata: Nem
Regisztráció: Ha szükséges
Biztonság használata: Nem

Proxy szerver:
Proxyszerver-cím: sip:sip.actionvoip.com
Tartomány: sip.actionvoip.com
Felhasználónév: login név
Jelszó: login jelszó
Norm. útvonal engedély: Igen
Átvitel tipusa: Automatikus
Port: 5060

Ugyanez a Regisztrálószerverre is.
--------
Sajnos nem mindig mükszik.
Actionvoip.com oldalán én csak a Mobilevoip 3.01 találtam a telomra azon hol lehet ezt beállítani? lenne egy ilyen kliens esetleg át lehetne írni neophonra :) vagy nem :hmm2:
Még a Debrecenben lévő céget járom körül, van kliensük csak nem találom hol lehet a letöltés gomb :(
junior117
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013-04-19 pén. 13:23:56
Készüléktípus: nokia 5800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: junior117 »

Elvileg kész :) Nimbuzz és Neophone megy lehet vele hívást inditani- fogadni :) törölgetem kifele a sok felesleges alkalmazást ..
Segítségnek:
-http://www.revesoft.com/products/mobile ... -procedure
-http://www.tmcnet.com/channels/mobile-voip/
Legfőbb segítség:
-https://www.neophone.hu/web/forum/viewt ... b5ea653a99
elektron:
2010.10.24. 20:20 Hozzászólás témája: Működik Nokia E52-vel a Neophon !!!
Kedves Fórumtársak !

Mielőtt ráternék a megoldás ismertetésére, külön köszönetet szeretnék mondani az adminisztrátoroknak, hogy felvetésemre közel 1 hónap alatt egyetlen sorral sem reagáltak, még csak azt sem írták, hogy ne is fáradj vele, mert úgysem fog sikerülni....("mit csináltok Ti másként a Neophone-nál a többi szolgáltatóhoz képest? "-hangzott a kérdés...)
Továbbá szintén külön köszönetemet szeretném kifejezni a Nokia cég kiváló szoftverfejlesztőinek, a felbecsülhetetlen értékű munkájukért,amellyel sikerült egy már jól bevált sip stack megoldást (ezt használja a Nokia E51 az internetes hívások felépítéséhez) kivenni a további készülékek operációs rendszeréből, ellehetleníteni ezzel azokat a felhasználókat, akik a cégben bízva, Nokia okostelefonjukat VoIP hívások alkalmazásával szeretnék használni.
A helpdeskekhez fordulva csak mellébeszélésekben és süketelésekben volt részem.
Interneten kutakodva észrevettem (VoIP szolgáltatók nevének említése nélkül) , hogy sok cég látszólag ugyanazt a 3rd party szoftveralkalmazást kínálja VoIP hívások alkalmazására. Csak megjegyezni kívánom, hogy a Neophone nem kínál semmit.... Ennyire nem számítanak a mobil előfizetők ???
Ezek közül egy-kettőt letöltve és szerkesztővel fejlesztői környezetbe visszafordítva bukkantam rá az eredeti progi fejlesztőire, akiktől ezek a telefontársaságok átveszik, majd mondjuk úgy, hogy honosítják a terméket.
Ha a Google-ba valaki beírja a VIPPIE szót, akkor gyakorlatilag mindent megtalál a megoldáshoz.
Továbbá más vonalon is elindultam és találtam egy szintén a Vippie -hez kapcsolódó, abból kifejlesztett megoldást.
Ez pedig nem más, mint a TiViPhone. (http://www.tivi.com) Itt már kész megoldás tölthető le ingyen és bérmentve.
A Neophonnak külön figyelmébe ajánlom az oldal tanulmányozását, mert nekik is hasonlóan kellene eljárni.
A TiVi megoldása nem más, mint, hogy az IMEI számért cserébe küld egy aktivációs kulcsot, amellyel az amúgy ingyen használható termékük megjegyzi az általunk beírt paramétereket. Semmi különös nincs a paraméterekben, mert be kell írni a telefonszámunkat, 0621xxxxxxx formában,(utána nem kell @ meg domain name ) természetesen a jelszó, na meg a sip szerver címe, amelyet tök mindegy, hogy sip.neophonex.hu vagy 193.91.75.213 formában adunk meg. A My number,(if You have one) helyére a telefon egy + jelet fog tenni, ez így jó, mert nem a Tiviphone előfizetői vagyunk. (egyébiránt az internetes oldalukon írják, hogy nem baj, ha valaki "kilakoltatja" a beállításokból a TIVI adatait
és a saját szolgáltatója sip szerver címét írja be !!!!!!)
A lényeg az Advanced configban van ! Ezt ki kell tölteni.
License key: válaszul kapjuk e-mailben az IMEI számért cserébe.
Sip server: sip.neophonex.hu vagy 193.91.75.213 (ahogy tetszik)
ZRTP settings: Passive
Clear ZRTP cache: x
Auto login: pipa
Display name: pl.Neophone
Codecs: GSM,aLaw,uLaw
Reset to defaults: x
Register time: 330 sec. (az alkalmazás eredetileg 800-at ajánl fel)
Use only internal IP: x (hacsak valaki nem proxyn keresztül csatlakozik a netre)
Nat-proxy: üresen marad (hacsak valaki nem proxyn keresztül csatlakozik a netre)
Auto show: pipa
Local SIP port: 5062
Stun server: sip.neophonex.hu

Hát ennyi kell az üdvösséghez és láss csodát elindul a Neophone a Nokia E52-vel és minden bizonnyal az E55 és E72-vel is.
Az UDP 5060 portról annyit kell tudni, hogy nyugodtan el lehet vele menni felsőbb értékekig is.Én történetesen 5065-ig teszteltem, működik. Ott van jelentősége, ha egy routeren több vezetékes, illetve mobil VoIP van, akkor szét kell őket port szerint is címezni, ellenkező esetben azonos port használatakor az egyik irányban meghal a hang.
Más téma... Megvizsgáltam a natív módban való telepítést is. Nem célszerű a Nokia menürendszerét használni.
Fel kell telepíteni az előző cikkben írt Sip_VoIP_3_x_Settings_v2_0.sis alkalmazást és azzal kell kezdeni a kitöltést.Nem kell jelenlét és XDM szolgáltatást telepíteni. El fog indulni, lehet belőle hívásokat kezdeményezni mint mobil, mint vonalas irányban, de a hívás fogadása már rázós dolog. Észrevettem, hogy ha a wifire feljelentkezést követően hívjuk a mobil készüléket, akkor ha a feljelentkezésünk új volt, tehát most értünk haza, akkor kb 2 percig hibátlanul fogad hívásokat, majd örökre foglaltat fog jelezni a kívülről hívó számára. Ha ekkor átjelentkezünk a szomszéd hálózatára, akkor a Neophone központ egy másik IP címről látja beérkezőnek a kliens regisztrálását és ad neki kb két percet. A kritikus 2 perc eltelte után ha hazajelentkezem a wifin, akkor előről indul a 2 perc, és ezt lehet ismételgetni a végtelenségig. Kérdés: a Macrotelnél miért megy rendesen? Ott elég bejelentkezni és kész. Regisztrálási időciklikus kérése lehet a háttérben ahelyett, hogy a központ mindaddig a bejelentkezés IP címén keresné a klienst, amíg az máshonnan fel nem jelentkezik??
Ha valakinek ötlete van, azt megköszönném.
Érdemes megnézni ezzel kapcsolatban egy a Nokia fórumon lévő kis irományt.
Nevezetesen:
http://discussions.nokia.co.uk/t5/Eseri ... 877#M59204
A harmadik hozzászólásban van a lényeg. Egy idő után a hibásan megírt alkalmazás miatt fantom címen fogja a központ a klienst keresni? A macrogate-nél miért nem?
Erre szeretnék rájönni, mert natív módban egy kicsit komfortosabban lehetne használni a készüléket, mint a TiVi-vel.

Üdv mindenkinek, sok sikert a Nokiákhoz, most már működni fognak, remélem sokaknak tudtam segíteni.
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”