JoikuSpot

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
Galthan
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010-01-09 szomb. 13:30:54
Készüléktípus: Nokia C3-00 iPod Touch 3G 32g
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: Galthan »

Sziasztok!

Telenor hálózatán akkor működik a joikuspot?

Köszönöm!
axe33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010-10-24 vas. 09:48:03
Készüléktípus: 6233
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: axe33 »

Galthan írta:Sziasztok!

Telenor hálózatán akkor működik a joikuspot?

Köszönöm!
Telenor Mobil Online előfizetésem van.
SMS ben kapott hozzáférési pontok beállítás elfogadva.
Joikuspot beállításnál a hozzáférési pont neve(Access Point): Mobil Online.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára axe33 2011-12-06 kedd 08:24:12-kor.
axe33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010-10-24 vas. 09:48:03
Készüléktípus: 6233
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: axe33 »

bomin írta:Nekem nem működik a JOIKUSPOT.
A tabletem és egyetlen telefon sem találja a Nokia E72-esemen megosztott WIFI hállózatot.
Pedig fontos lenne, mert egy Galaxy S WIFI 5.0-át akarok venni, amiben ugye nincs SIM hely és a nokián keresztül tudnék csak netezni, már ugye, ha működne.
A JoikuSpot csak Ad-Hoc módban tud működni.
A kapcsolódó wifik tudják -e vagy beállíthatók -e erre?
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

bomin írta:Nekem nem működik a JOIKUSPOT.
A tabletem és egyetlen telefon sem találja a Nokia E72-esemen megosztott WIFI hállózatot.
Pedig fontos lenne, mert egy Galaxy S WIFI 5.0-át akarok venni, amiben ugye nincs SIM hely és a nokián keresztül tudnék csak netezni, már ugye, ha működne.
Minek kell ehez JoikuSpot?
A telefonodban van MODEM. használd.
vagy nincs a táblában BlueTooth vagy USB ???

Egyébként a régebbi telefonok procija kevés, hiába fut rajta a progi. És a JoikuSpot-nak akkora a fogyasztása hogy aksitöltőn is lemerül a teló állítólag..
whbear1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 13:27:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: whbear1 »

Doky586 írta:
bomin írta:Nekem nem működik a JOIKUSPOT.
A tabletem és egyetlen telefon sem találja a Nokia E72-esemen megosztott WIFI hállózatot.
Pedig fontos lenne, mert egy Galaxy S WIFI 5.0-át akarok venni, amiben ugye nincs SIM hely és a nokián keresztül tudnék csak netezni, már ugye, ha működne.
Minek kell ehez JoikuSpot?
A telefonodban van MODEM. használd.
vagy nincs a táblában BlueTooth vagy USB ???

Egyébként a régebbi telefonok procija kevés, hiába fut rajta a progi. És a JoikuSpot-nak akkora a fogyasztása hogy aksitöltőn is lemerül a teló állítólag..
Én évek óta használom a Joikuspotot, a 3.x verziók már nem merítik annyira az akkut, teljesen jól használható, nagyon szeretem szinte egész nap megy 4-5 klienssel. A te problémád az, hogy Nokián a symbian korlátja miatt csak ad-hoc üzemmódban tud működni, az android meg azt nem látja meg csak az infrastruktúrát. Tehát windowsos PC-vel, PDA-val, másik symbiannal, iPhone-val tudod használni, de semmilyen android nem kezeli alapból az ad-hocot. Erre is van valami megoldás, de nem ismerem. Az akkumerülési problémára a megoldás, hogy a wifi beállításoknál az alapértelmezett 100 mW-ot levesszük 10re vagy 4 re ha nem kell falakat átlőni. És már nem is melegszik.
szabojozsefistvan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2011-09-04 vas. 18:27:18
Készüléktípus: N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: szabojozsefistvan »

N8-al használom időnként a JoikuSpot Ligth-tot, JoikuSpot Prémiumot (ez fizetős,magyarnyelvű, de titkositható), néha az ezSpot Prémiumot (fizetős, angol nyelvű, titkosítható).
Ha telefon lát egy másik, pl. "szomszéd"-ból egy ismert jelszavú WiFit, akkor kiírja hogy a WLAN aktív vagy hasonlót és nem működik routerként (JoikuSpot és az ezSpot-nál).
Ha gyorsan kikapcsolod a telefonon a "szomszéd" WLAN-t akkor már tud működni WiFi-ként. Igyekezni kell, mert akár a "szomszéd", akár saját routert
(pl.: Vodafone Mobil Wi-Fi-t) lát visszamegy arra és nem engedi működni a Spot-kat.
whbear1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 13:27:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: whbear1 »

Talán pont ezt a problémát orvosolták a 3.2 verzióban.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

whbear1 írta:A te problémád az, hogy Nokián a symbian korlátja miatt csak ad-hoc üzemmódban tud működni, az android meg azt nem látja meg csak az infrastruktúrát. Tehát windowsos PC-vel, PDA-val, másik symbiannal, iPhone-val tudod használni, de semmilyen android nem kezeli alapból az ad-hocot.
Ez célt tévesztett. Nem nekem van problémám. Mint írtam én a wifi helyett a Bluetooth-t használom...
Az eredeti kérdező azóta se járt erre. Úgylátszik már nem érdekli a téma.
whbear1 írta:Az akkumerülési problémára a megoldás, hogy a wifi beállításoknál az alapértelmezett 100 mW-ot levesszük 10re vagy 4 re
Nem találok erre beállítási lehetőséget. De szerintem nem emiatt melegszik, hanem a cpu terhelés miatt..
whbear1 írta:Talán pont ezt a problémát orvosolták a 3.2 verzióban.
Sajnos itt a letöltések közt csak az ingyenes lite vagy demó verzió van.. ami olyan korlátozást tartalmaz (http only) ami miatt használhatatlan számomra.
whbear1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 13:27:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: whbear1 »

Doky586 írta:
whbear1 írta:A te problémád az, hogy Nokián a symbian korlátja miatt csak ad-hoc üzemmódban tud működni, az android meg azt nem látja meg csak az infrastruktúrát. Tehát windowsos PC-vel, PDA-val, másik symbiannal, iPhone-val tudod használni, de semmilyen android nem kezeli alapból az ad-hocot.
Ez célt tévesztett. Nem nekem van problémám. Mint írtam én a wifi helyett a Bluetooth-t használom...
Az eredeti kérdező azóta se járt erre. Úgylátszik már nem érdekli a téma.
whbear1 írta:Az akkumerülési problémára a megoldás, hogy a wifi beállításoknál az alapértelmezett 100 mW-ot levesszük 10re vagy 4 re
Nem találok erre beállítási lehetőséget. De szerintem nem emiatt melegszik, hanem a cpu terhelés miatt..
whbear1 írta:Talán pont ezt a problémát orvosolták a 3.2 verzióban.
Sajnos itt a letöltések közt csak az ingyenes lite vagy demó verzió van.. ami olyan korlátozást tartalmaz (http only) ami miatt használhatatlan számomra.

A joikuspot nem megy bluetooth-al valóban. A bluetooth sávszélessége még az EDGE-re sem elég, ergo lassítja az amúgy sem gyors HSDPA-t. A filestubén kb 5 találat van a 3.2 verzióra, igaz én megvettem a 3.1et (3 EUR volt, nem pénz érte) és most ingyenesen küldtek egy 3.2 verziót.
A wifi beállítások pedig ott vannak, csak elő kell keresni. Settings-connection-wlan.-opciók, advanced settings-manual configuration-és ott lesz. mindnen s60on. 100mw on tűzforró, 10 mw-on langyos. Ez a saját tapasztalatom.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

whbear1 írta:A wifi beállítások pedig ott vannak, csak elő kell keresni. Settings-connection-wlan.-opciók, advanced settings-manual configuration-és ott lesz. mindnen s60on.
Nálam Anna van. Ezen az útvonalon nálam nincs advanced settings...
Kép Kép
A joikuspot nem megy bluetooth-al valóban. A bluetooth sávszélessége még az EDGE-re sem elég, ergo lassítja az amúgy sem gyors HSDPA-t.
Igen. de a MODEM megy. <1Mbps.
De való igaz torrentezni nem telón keresztül szoktam. Arra ott az ADSL... :)
A filestubén kb 5 találat van a 3.2 verzióra
Nem tudom mi az a "filestubé"
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”