JoikuSpot

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

letoltoos írta: ...ha egy mód van rá, megköszönném, ha kipróbálnád, mert nagyon fontos volna a dolog.
Sajnos nem fog menni mert nincs a közelemben wifi vevő (a telómon kívül). :tongue2: Talán valaki más kipróbálja neked... UGYE!? ;) :pislog:
letoltoos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 14:22:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: letoltoos »

MrAngelo írta:
letoltoos írta: ...ha egy mód van rá, megköszönném, ha kipróbálnád, mert nagyon fontos volna a dolog.
Sajnos nem fog menni mert nincs a közelemben wifi vevő (a telómon kívül). :tongue2: Talán valaki más kipróbálja neked... UGYE!? ;) :pislog:
Köszönöm a gyors választ! De az is elegendő, ha megpróbálod elindítani, mert a hibajelenség úgy néz ki a nem támogatott hálózatokon, hogy a készülék térerő jelző ikonjai alatt megjelenik az aktív kapcsolati státuszt jelző kis szimbólum is, miután az "Allow sharing your internet connection with external devices?" kérdésre igennel válaszolunk, s kiválasztottuk a megosztandó hálózat alapjául szolgáló hozzáférési pontot, s a "Starting JoikuSpot access point" felirat alatt egy leállni nem kívánó töltési folyamat kezdődik, s nem történik meg a megosztás. Ehhez pedig lényegében még csak nem is kell második, fogadó eszköz.
letoltoos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010-03-26 pén. 14:22:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: letoltoos »

letoltoos írta:
MrAngelo írta:
letoltoos írta: ...ha egy mód van rá, megköszönném, ha kipróbálnád, mert nagyon fontos volna a dolog.
Sajnos nem fog menni mert nincs a közelemben wifi vevő (a telómon kívül). :tongue2: Talán valaki más kipróbálja neked... UGYE!? ;) :pislog:
Köszönöm a gyors választ! De az is elegendő, ha megpróbálod elindítani, mert a hibajelenség úgy néz ki a nem támogatott hálózatokon, hogy a készülék térerő jelző ikonjai alatt megjelenik az aktív kapcsolati státuszt jelző kis szimbólum is, miután az "Allow sharing your internet connection with external devices?" kérdésre igennel válaszolunk, s kiválasztottuk a megosztandó hálózat alapjául szolgáló hozzáférési pontot, s a "Starting JoikuSpot access point" felirat alatt egy leállni nem kívánó töltési folyamat kezdődik, s nem történik meg a megosztás. Ehhez pedig lényegében még csak nem is kell második, fogadó eszköz.
Köszi a segítséget így utólag, főleg az igazán hasznos, és releváns vélemény nyilvánítást a telenor vélelmezett szándékaira vonatkozólag, igen megalapozottnak és hasznosnak bizonyult a kommentárod! :up:

Most viszont akkor közölném, a Telenor (Djuice) és valószínűleg a Vodafone egyaránt fix proxy-cím nélkül biztosítanak internet hozzáférést, amivel a Joiku-alkalmazások nem tudnak mit kezdeni. Azonban van megoldás, annak akinek igazán fontos, a dolgunk egy VPN-szerveren keresztül megvalósítani az adatforgalmaink, ami lehetővé teszi, hogy teljes értékű internet hozzáférést biztosító beállításként működhessen az egyébként WAP-ozásra használatos beállítás, aminél viszont van proxy-cím.

A mögöttes érdekekről meg akkor így utólag...
Amennyiben az internet megosztás olyan egyszerűvé válik, mint amilyen a Joikus-programokkal tapasztalható, úgy sokan USB-stickek és HSPA-WiFi routerek helyett teetheringre képes, régebbi, használt mobilokat vásárolnának, közel azonos áron, azonban azzal az óriási előnnyel, hogy 1, bármelyik szolgáltató internetét képes megosztani, amennyiben a készülék független, 2, ha nem veszed igénybe az általuk kínált eszközökre vonatkozó kedvezményeket, úgy semmilyen érvük nem lenne amellett, hogy hűségre kötelezzék az ügyfeleiket, s ha ezt mégis megtennék, akkor az nyíltan verseny ellenes tevékenységnek lenne minősíthető. Abba pedig nem kívánnának beletörődni, hogy ha a szomszéd jobb ajánlatot ad, akkor tömeges átmozgások lehetősége nyomán piaci részesedést, vagy profit visszaesést kéne elszenvedjenek. Ezért nemes egyszerűséggel azt mondják, hogy a mi netünket ezzel az eszközzel tudod használni, de ez -- a szabad árazhatóság nyomán -- 20.000 forint. A válaszod az lesz, hogy akkor inkább hűség nyilatkozat, ez pedig sokkal kedvezőbb nekik. Szóval legyél szíves nem összeesküvés elméletként datálni máskor a tisztán tény állítást, miszert "jelenleg nem működik az internet megosztás a telenor és djuice hálózatán", mert kicsivel több gazdasági ismeret birtokában talán rájössz, hogy annak ellenére, hogy az első hsz.-emben nem állítottam, mégis úgy van, ahogy lényegében te vetetted fel.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Először is ne haragudj hogy nem próbáltam ki, bevallom teljesen megfeledkeztem róla mivel az esetek 90%-ában opera miniről vagyok munkaidőben cigi közben, ezért csak az aktív témák első oldalát nézem végig (vagy nem végig) és ez a topic már jóideje nincs itt. Viszont az, hogy ezért szemrehányást tegyél... nem szép dolog. Meg aztán a gazdasági ismereteim hiányához semmi közöd, ezért cikizni egy segíteni próbáló számodra idegen embert... megint nem szép.
Azzal, hogy 'szerintem a telenor nem tiltja' nem minősítettem a hsz-ed, csak józan paraszti ésszel (ha már úgyis 'tudáshiányos' vagyok) gondoltam végig, hogy talán tilthatják, mert régen mikor még kevesebben ismerték az alkalmazást, működött, most meg nem...
Erről ennyit!



Azt viszont a többiek nevében köszönöm, hogy megosztottad a megoldást. Valaki biztos örülni fog neki.
kabiee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 15:46:05
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: kabiee »

Üdv!
Én is használom a joikuspotot és eddig rendben is ment, laptoppal csatlakozok rá és minden rendben is van, de
most próbáltam egy asztali gépet is rácsatlakoztatni és nem megy.Azt írja hogy kapcsolódva de a net nem megy.
usb-s wifi, elég régi asus WL-161 802.11b
Valakinek van valami ötlete miért lehet ez?
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

Van egy hatalmas ötletem :D
Ha a JoikuSpot-tal meg lehet oldani, hogy a telefonunk az un. wifi router, akkor ennek a fordítottja is lehetséges nem?? :hmm2:
Rádugjuk mondjuk egy asztali gépre USB-n és egy program segítségével beállítjuk, hogy a telefon legyen az USB stickünk (wifi adapterünk)
Androidra ha jól olvastam már van ilyen:

Kód: Egész kijelölése

http://code.google.com/p/android-wired-tether/
Valamelyik kedves programozáshoz értő fórumtársunk nem szeretne csinálni egy ilyent symbian-ra?
axe33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010-10-24 vas. 09:48:03
Készüléktípus: 6233
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: axe33 »

Hogyan lehet csökkenteni a WIFI teljesítményét?
Melegszik a készülék, és rettenetesen fogyaszt. 100 mW az adóteljesítmény alapbeállításban.
Egy panel lakásban felesleges ekkora teljesítmény néhány méteres távolságra.
A FAQ-ban írnak erről a lehetőségről, de nem értem. Valamilyen manual -ra hivatkoznak.
Lehet, hogy a telefon beállításában kell keresni?
Egyébként kiváló, stabil kapcsolatot ad.

Telenor E52 054.003 Mobil Online
Avatar
vadlud
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 14:21:36
Készüléktípus: N95-C6-00 samsung galaxy w
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: vadlud »

Axe33! Beálítások>kapcsolatok>wlan>opciók, beállítások>opciók, további beállítások>tx teljesítményszint és voila!
Azonban az a gyanúm, hogy itt nem fog segíteni, de megér egy próbát. Annakidején az n95-öm (R.I.P) fullra töltött akksival+töltőre dugva 30 percnyi netezés után csontra lemerült! Brutális áramfelvétele volt!
These users thanked the author vadlud for the post:
axe33 (2011-09-29 csüt. 05:49:26)
Rating: 2.63%
axe33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010-10-24 vas. 09:48:03
Készüléktípus: 6233
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: axe33 »

vadlud írta:Axe33! Beálítások>kapcsolatok>wlan>opciók, beállítások>opciók, további beállítások>tx teljesítményszint és voila!
Azonban az a gyanúm, hogy itt nem fog segíteni, de megér egy próbát. Annakidején az n95-öm (R.I.P) fullra töltött akksival+töltőre dugva 30 percnyi netezés után csontra lemerült! Brutális áramfelvétele volt!
Mégegyszer köszönet a hasznos infóért!

A múlt hétvégén játszottam a telefon modemként való használatával.
A telefon WIFI adóteljesítmányét (E52-1) 100, 10 és 4mW ra lehet beállítani.
Alapbeállítás 100 mW, ami nagyon terheli a telefont (aszinkron ávitelre tervezhették, de fordított igénybevételre).
Lecsökkentve a teljesítményt 4 mW-ra, egy szobában a számítógép és a telefon kifogástalan kapcsolatot tart annak ellenére, hogy a háztömbben több AP is múködik.
Tapasztalat: Stabil működés, nem meríti túlzottan az akkut, és nem melegszik.
Mindenesetre érdemes töltővel használni.
bomin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-02-04 szer. 15:20:13
Készüléktípus: 6210 Navigator
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: JoikuSpot

Hozzászólás Szerző: bomin »

Nekem nem működik a JOIKUSPOT.
A tabletem és egyetlen telefon sem találja a Nokia E72-esemen megosztott WIFI hállózatot.
Pedig fontos lenne, mert egy Galaxy S WIFI 5.0-át akarok venni, amiben ugye nincs SIM hely és a nokián keresztül tudnék csak netezni, már ugye, ha működne.
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”