Guardian

Csak a Symbian rendszerprogramokkal kapcsolatos témák
Avatar
mrlespaul
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:09:55
Készüléktípus: Nokia N82 Titanium [V31.0.016]
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Guardian

Hozzászólás Szerző: mrlespaul »

Kép KépKép Kép Kép Kép

Tehát akkor a Guardian nevű programról lenne szó, magyar leírást nem találtam hozzá, így saját fordításban írok a programról.
A Guardian egy "védelmi" program, mely lopás esetén lehet segítségünkre. Ha ellopják telefonunkat, a sim cserénél egy láthatatlan üzenetet küld egy korábban megadott számra, ezzel figyelmeztetve minket, hogy valaki kártyát cserélt benne. Ekkor egy sms-ben lekérhetjük a telefon GPS koordinátáit, melyet egy Google Maps link-ként kapunk meg. Továbbá levédhetjük üzeneteinket és a telefonkönyvet jelszóval, mely nélkül nem enged be a fenti menüpontokba. Különböző szövegeket küldve telónknak kitörölhetjük az sms-eket, a telefonkönyvet,... Ezekről részletesen a program honlapján a "Usage Guide"-ban lehet olvasni. Három verziója létezik: Free, Gold és Platinum. (Természetesen a Platinum rendelkezik a legtöbb funkcióval).
Honlap: http://www.guardian-mobile.com/

1-2 kérdés persze felmerül, pl. hogy küld sms-t ha az illető feltöltős kártyát rak bele 0 forinttal az egyenlegén, vagy hogy mi a helyzet, ha az illető nyom rajta egy hard resetet... Ezek gondolom a kommentekben majd megválaszolásra kerülnek.

Ajánlhatom mindenkinek, aki - akár önhibáján kívül - nem tud vigyázni a telefonjára, és szeretne a tolvaj nyomába eredni...bár szerintem az egyszemélyes kommandó elég kockázatos, a rendőrség pedig hát... És az sem kizárt, hogy a "tettes" is ismerheti az ilyen jellegű programokat, így legfeljebb ha elég gyorsak vagyunk, törölhetjük üzeneteinket, a naptárt,... hogy magánjellegű adataink ne kerülhessenek mások kezére, aztán nekiállhatunk új telefont nézni.

Mindenesetre hasznos program lehet (és nem csak ez hanem más ilyen jellegű programok is), ha tényleg hasznát lehet venni, remélem ez majd a kommentekből kiderül.

Üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mrlespaul 2009-02-09 hétf. 12:34:49-kor.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Én használom, megvettem anno az N70-emre és most az N82-n használom immáron fél éve.
Teszteltem, működik, SIM kártya cserénél az általad megadott számra SMS-t kapsz, a tolvaj számára bizonyos formátumú SMS-ekkel lekérheted a teló GPS koordinátáit, üzeneteit, névjegyeit, képeket és miegymást törölhetsz a telóról úgy, hogy a 'becsületes megtaláló' semmit sem észlel az egészből, kivéve persze hónap végén a telefonszámláján a plusz SMS-eket. 8-) De ha akarod, a telefon sípolni fog vagy letilt. Csak ajánlani tudom, azt hiszem van belőle tört verzió is de nem tudom mennyire megbízható így én inkább megvettem párezer forintért a platinumot. Úgy érzem, nem drága biztosítás egy nem olcsó telefonra.
A GPS koordinátákat elküldettem vele, először kb. 1 perc volt de utána már csak 10-15 mp. Durva, mert nem csak a koordinátákat küldi el, hanem egy hivatkozást is a maps.google.com-ra melyen a telefon helyzete jelölve van.
További funkciója még, hogy jelszóval védheted a telefonon lévő alkalmazásokat melyet vagy minden indításnál kér, vagy tel. bekapcsolásonként egyszer, esetleg X percenként.
Vírusom nem volt, nem is értem mi köze lenne hozzá. És mi az a 'shadow memory'?
berik89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 04:05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: berik89 »

Van tört verzió a letöltések között! Azi is platinum és mindnet tud ugyan úgy mint ahogy a kedves kollega leírta:) Sok szerencsét!
Avatar
mrlespaul
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:09:55
Készüléktípus: Nokia N82 Titanium [V31.0.016]
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: mrlespaul »

Látod az jó kérdés, fogalmam nincs mi az a shadow memory, csak olvastam, hogy oda épülhet be a vírus. De akkor valószínűleg ezt nem kell túl komolyan venni, szerintem ezek az infók úgy alakulnak ki, mint a népmesék. :)
Köszi az ajánlást, asszem én is telepíteni fogom.
Üdv
Adam_86
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 17:54:28
Készüléktípus: Nokia N82 Black [FW v31.0.016]
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: Adam_86 »

Valakinek nincs meg véletlenül ennek a proginak a használati utasítása magyarul?! A tört platinum nekem is fent van, de ami van hozzá pdf leírás az angol... Abban tök jól le van írva minden funkciója!
Nokia N82 Black [FW:v31.0.016]
+
..::Sennheiser CX-500::.. and ..::Parrott MK6000 Bluetooth® Hands Free Car Kit with Audio Streaming::..
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: laci64 »

Adam_86 írta:Valakinek nincs meg véletlenül ennek a proginak a használati utasítása magyarul?! A tört platinum nekem is fent van, de ami van hozzá pdf leírás az angol... Abban tök jól le van írva minden funkciója!
Engem is érdekelne. :smartass:
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
berik89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 04:05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: berik89 »

hát én úgy oldottam meg ezt a problémát hogy webfordító másolás, beillesztés...
Nem a leggyorsab de mindent meg értettem belőle :)
berik89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 04:05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: berik89 »

asto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009-01-22 csüt. 15:28:27
Készüléktípus: N82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: asto »

És ha a tolvaj formázással kezd?

Pl a *+zöld+3+bekapcsológomb -féle formázás letörli a Guardiant egy N82-ről?
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Guardian

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

asto írta:És ha a tolvaj formázással kezd?

Pl a *+zöld+3+bekapcsológomb -féle formázás letörli a Guardiant egy N82-ről?
Igen, sajnos.
Anno az N70-et nem lehetett hard resetelni, a guardian letiltotta.
Írtam a guardian teamnek és azt írták, hogy sajnos az S60v3-mas telóknál már nem megoldható 'az erős szoftveres és hardveres korlátozások miatt'
Kérdeztem, sajnos all files hackkel sem lehet semmit tenni.
Így már elég bukó a dolog.
Válasz küldése

Vissza: “Rendszerprogramok”