AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Csak a Symbian rendszerprogramokkal kapcsolatos témák
Avatar
gabika318
Kiemelt 1. szint
Kiemelt 1. szint
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-04-06 hétf. 18:41:29
Készüléktípus: Nokia5800 v50 CFW V2 By Gabika
Tartózkodási hely: Z:\Private
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: gabika318 »

***AntiTheft*** By Gabika


Az AntiThet egy biztonsági szoftver, annak érdekében, ha már egyszer ellopták a mobilodat, némi információt kapj a tolvajról vagy arról, akinél éppen van a telefon!

Az AntiTheft program kizárólag Telefonmemóriába települ, minden bekapcsoláskor automatikusan elindul és leellenőrzi, hogy a jogos tulajdonos SIM kártyája van-e a telefonba helyezve. A program jelszóvédett, így csak a tulajdonos tudja az AntiTheft beállításait módosítani. Ha minden rendben van, a telefon minden bekapcsolásnál felugrik 0,5 másodpercre egy kép a köv. felirattal: „SIM Card Accepted”. Ha a tolvaj a saját SIM kártyájával indítja a telefont, nem vesz észre semmit, mivel a program a háttérben „dolgozik”, küldi az információkat SMS-ben az általad korábban megjelölt telefonszámra. Ezek alapján könnyebben azonosítható a tolvaj és a mobilod helyzete.

Működése
  • Telepítsd a az AntiTheft programot (SIS fájl)
    Válaszd ki a telefonod típusát (S60v3 Phone – S60v5 Phone)
    Első lépésként az AntiTheft Configurator-t indítsd (alapértelmezett PIN kód: 12345)
    Itt beállíthatod, hogy a védelem aktív legyen vagy sem illetve beállíthatsz egy telefonszámot ahova a program küldi az információkat, ha idegen SIM kártya kerül a mobilodba. (telefonszám formátuma: 36701234567)
    Nyomsz egy Ok gombot és menti a beállításokat, melyeket a ***Status*** alatt ellenőrizhetsz
PIN kód változtatása
  • Indítsz az AntiTheft Configurator-t, majd a menüből válaszd a Change Password menüt
    Ezután üsd be az új PIN kódot (Csak számokat használj!)
    Nyomsz egy Ok gombot és menti a beállításokat
    Majd kiírja a program a PIN kód megváltoztatását
Több SIM kártya használata
  • Inditsd el az AntiTheft Configurator-t
    Kapcsold ki a Protection funkciót
    OK és Exit
    Cserélj SIM kártyát
    Menj vissza az AntiTheft Configurator-ra
    Most felismeri a program az új kártyát és menti a szükséges adatokat
    Állítsd vissza a Protection funkciót
A program az alábbi információkat küldi SMS-ben
  • Telefonszám
    IMSI szám
    Cella infó
    15 db névjegy a SIM kártyáról (kb 5-10 SMS-ben küldi el)
A program története
Még az UIQ3-as korszakomban készítettem a programot. Mivel a platform meghalt és másik mobilt vásároltam, úgy gondoltam portolom a programot S60 környezetbe. A program 7 db verzióváltáson ment keresztül, amelynek során sokat javítgattam rajta.
Korábbi UIQ3 topicok a programról:
http://sesmart.hu/viewtopic.php?f=4&t=713#p6388
http://www.persian-forums.com/f76/antit ... 3-a-19457/

!!!A program csak 5 KB RAM-ot eszik!!! Tesztelve a saját Nokia 5800 mobilon!
!!!Csak hackelt telefonon működik!!!


Kép
AntiTheft-for-S60-v.1.20.rar
(1.21 MiB) Letöltve 214 alkalommal.
Kép



Ide várom a programmal kapcsolatos észrevételeket!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára gabika318 2010-04-16 pén. 10:54:22-kor.
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Gratulálok a progihoz! Eltávolítható simán alkalmazáskezelőből, vagy a programon belül van uninstallálási lehetőség?
Avatar
gabika318
Kiemelt 1. szint
Kiemelt 1. szint
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-04-06 hétf. 18:41:29
Készüléktípus: Nokia5800 v50 CFW V2 By Gabika
Tartózkodási hely: Z:\Private
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: gabika318 »

Már adtál is egy ötletet!!!
A köv. verzióban benne lesz az a funkció, hogy az első indításnál törlődik a program bejegyzés az Alkalmazáskezelőből. Így nehezebb lesz eltávolítani.

De ha egy symbiant még hírből sem ismerő lovasítja meg a telód nem fogja böngészni az alkalmazáskezelőt lopásgátló szoftverek után.

A következő dolgok vannak tervben (talán meg tudom oldani... meglátjuk)
elkészítem azt verziót is amely kompatibilis a Z meghajtóval, magyarul ROM-ba injektálható lesz. Így majd hard resettel sem lehet a programot eltávolítani.
+++ tervben van GPS-sel szerelt telóknál: küldeni fogja SMS-ben a GPS pozíciót is, gondolom nem kell ecsetelnem ez miért jóóóó....
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Ezek jó funkciók. A hasonló progiknál van még olyan, hogy csak azokon belül lehet uninstallálni, illetve maga a progi meg jelszót kér így nem tud akárki belelépni és letörölni az opciókból.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

gabika318 írta:Már adtál is egy ötletet!!!
A köv. verzióban benne lesz az a funkció, hogy az első indításnál törlődik a program bejegyzés az Alkalmazáskezelőből. Így nehezebb lesz eltávolítani.
De ha egy symbiant még hírből sem ismerő lovasítja meg a telód nem fogja böngészni az alkalmazáskezelőt lopásgátló szoftverek után.
A következő dolgok vannak tervben (talán meg tudom oldani... meglátjuk)
elkészítem azt verziót is amely kompatibilis a Z meghajtóval, magyarul ROM-ba injektálható lesz. Így majd hard resettel sem lehet a programot eltávolítani.
+++ tervben van GPS-sel szerelt telóknál: küldeni fogja SMS-ben a GPS pozíciót is, gondolom nem kell ecsetelnem ez miért jóóóó....
...illetve mire eljut odaig hogy uninstallalja mar elkuldte a progi a szukseges adatokat.

Salmi: ha jol ertettem a leirast ennel is pin kod vedi a menut ahol konfiguralni vagy letiltani lehet a mukodeset.

ha rom-ba lehet integralni az nagyot fog szolni. gondolom be lehet allitani a programon belul hogy a konf allomanyt a c: -re tegye vmi jol eldugott konyvtarba igen fura neven ahol senki nem talalja meg, esetleg hexaban tarolva az adatokat hogy ne lehessen egy sima txt editorral modositani. a gps adatok elkuldese is kiraly, foleg ha azt meg lehet mondani neki hogy amig nem sikeres a koordinata elkuldese addig ne adja fel es probalkozzon mondjuk fel orankent. na ez igy csucs lenne. nem nevezed be a nokia versenyere? ez elegge hasznos program ahoz hogy akar nyerjen is :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Na akkor jön az én véleményem :D Lesz hideg meg meleg is :D

A program, és az ötlet király! De! Aki telefont lop az vagy nem tesz bele sim-et... vagy ha tesz is azon biztos, hogy nincs pénz! Tehát nem fog sms-t küldeni...
Persze lehet, hogy pénzes kártyát tesznek bele, de szerintem erre kicsi az esély...

Más: Amíg nem romba van addig simán kilőhető (3gombos format).... Ha meg romba van akkor simán kikapcsolható :D (a jelszó tároló fájla törlődik....)

Maga a program ROM-ba van írva... A jelszó fájl pedig a C-n... Ha formázzák akkor a kód visszaáll egy imei számból visszafejthető kódra, amit gépen egy exével lehet generálni... Ez már jóval biztonságosabb szerintem

Amúgy tetszik a program, de én nem telepítem mert nagyon kicsi az esélye, hogy ellopják a telómat... a másik meg az, hogy szerintem ezzel a progival együtt is kicsi az esélye annak, hogy a nyomára bukkanok...

De ez persze nem a program hibája :)

Amúgy tényleg klafa! És szerintem is nevezd be a nokiás versenybe ;) (de előbb mindenképpen csináld meg, hogy ne lehessen uninstalálni xD )
Kép
Kép
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

de elobb azt hogy lehessen installalni, mert eddig senkinek sem sikerult :)
pedig hekkelve vagyok a telo, ennel jobban nem is lehetne. a configurator leokezasa utan egyszeruen eltunik a telepito, es sehol nincs nyoma hogy telepult volna. se az alkalmazaskezeloben nincs, se a menuben nincs ikon. tehat valszeg nem telepul.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
gabika318
Kiemelt 1. szint
Kiemelt 1. szint
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-04-06 hétf. 18:41:29
Készüléktípus: Nokia5800 v50 CFW V2 By Gabika
Tartózkodási hely: Z:\Private
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: gabika318 »

bladehu2 írta:de elobb azt hogy lehessen installalni, mert eddig senkinek sem sikerult :)
pedig hekkelve vagyok a telo, ennel jobban nem is lehetne. a configurator leokezasa utan egyszeruen eltunik a telepito, es sehol nincs nyoma hogy telepult volna. se az alkalmazaskezeloben nincs, se a menuben nincs ikon. tehat valszeg nem telepul.
Bocsi!!!! :oops:

Elcsesztem a telepítőt, kis türelmet, felrakom a müködő telepítőjét
Avatar
gabika318
Kiemelt 1. szint
Kiemelt 1. szint
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-04-06 hétf. 18:41:29
Készüléktípus: Nokia5800 v50 CFW V2 By Gabika
Tartózkodási hely: Z:\Private
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: gabika318 »

Javítottam a program telepítőjét, plz töltsétek le újra...
Avatar
belaba36
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009-03-22 vas. 20:32:28
Készüléktípus: Nokia c6-01--okositva--
Tartózkodási hely: BP.XVII.ker
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: AntiTheft 1.20 for S60 By Gabika

Hozzászólás Szerző: belaba36 »

Hello!
Nekem Aszt Írja ki hogy a szükséges alkalmazás bla bla... szóval nemtelepül fel E52 re!! :hmm2: 33.02 soft
Válasz küldése

Vissza: “Rendszerprogramok”