SPB Mobile Shell (symbian)

Csak a Symbian rendszerprogramokkal kapcsolatos témák
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: ferret »

Gondoltam nyitok egy topicot ennek a proginak, mert elég népszerűvé vált és így legalább nem a windowsos SPB Mobile Shell topic lesz teleírva ezzel. Szóval ide írjatok a symbis verzióval kapcsolatban.

Ez a progi új fejhasználói felületet ad a telónak. Csak S60v5-ön működik. Így végre az 5800 tulajok is kitehetnek widgeteket, de az N97 és N97mini tulajoknak is ajánlom, mert akár 5+5 oldalnyi widgetet is kitehetünk.
Letöltés: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=38030

Íme néhány kép: (a teljes méretért katt a képre)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

További skinek: (ide jelenleg az SPB Shell RLE alapú skinjei kerültek)
Bladehu2 GlassBox skin pack: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=34595
Lilalur BlackWood skin pack: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=34733

FAQ
Összeállítottam gyorsan egy gyakran feltett kérdéseket ami remélem segít eligazodni mindenkinek.

Nem megy a shell! Akadozik a shell! Miért?
  • Senki nem tudja megmondani itt. Az okára tippek eprsze vannak, de szerencsére nem gyakran jelentkezik ez a probléma és akkor is csak bizonyos főzött romoknál fordul elő. A megoldás az lehet ha úgy rakjuk fel a shellt hogy az első hivatalos builddal kezdjük (295: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=33939) Majd sorban rá ameddig mehet.
    Ha még most sem megy vagy hibás akkor ennek sok oka lehet. Többek között az innen leszedett FoxPDA által okosított verziók mind törtek, ergó lehet hogy ott a hiba, vagy éppen a főzöttromnál nem stimmel valami.
    Továbbá lehet hogy az adott build amit telepítettél a shellből még nem tud mindent amit látsz. Ide sokszor felkerülnek béták is amiket nem akartak a fejlesztők még kiadni pont ezek miatt a hibák miatt. Ezt el kell fogadni.
Nem megy ..... adott funkció, mit tegyek?
  • lásd az előző pontot.
Nem tudom felrakni, azt írja ki hogy: Nem megbízható kibocsátó védett alkalmazása nem telepíthető fel. Mit tehetnék?
  • Ha nincs felszerelve a telefonod mindenféle signo megkerülő leleménnyel (HelloOX egy ilyen például. A szignózós topicokat bújjátok át hozzá) akkor signóznod kell az alkalmazást amit felteszel.
Hogyan kell signózni?
  • Ezt ne tegyük már minden proginál fel. Van róla külön kiskönyv :D
    De pl Moco aláírásában is megtalálhatja bárki a megoldást (ha szétnézel itt a fórumon szinte nincs olyan topic amihez ne lenne hozzászólása :D), de itt is megadom + a lap alján is van egy ebben segítő link. Szignózást segítő tanácsok: http://www.nokiaprogramok.hu/modules/le ... p?id=24952
Hogyan tudok: hátteret cserélni/widgetet kirakni/időjárást frissíteni...stb alapvető működési kérdések
  • Próbálgasd! Használati utasítást mellékelni hozzá igen hosszadalmas lenne, de ne félj megnyomni a gombokat, elrontani nem tudod. A legtöbb beállítás/lehetőség az adott részhez elérhető a jobb alsó menüből. A visszalépés a bal alsó gomb többnyire.
Van hozzá magyar nyelv? Hogyan kell skineket rátenni?
  • MÁSOD BE A DAT FÁJLOKAT a ...\Others\SPBshell könyvtárába (ha nem találod hozd létre)!
Hogyan tudom a skineket szerkeszteni?
  • A dat fájlok tulajdon képpen zip-ek amik jelszóval vannak védve. A ki/be csomagolásukhoz megfelel a winrar is csak figyeljünk arra hogy zipként tömörítsük vissza majd nevezzük át manuálisan dat kiterjesztésűre. A kód: "b0fm18zq" Ezzel kell visszatömöríteni is!
  • A benne található fájlok egy része a működést befolyásoló xml fájlok (ezekben sokszor szerkeszteni lehet az adott widgeten megjelenő felirat és egyéb elem elhelyezkedését, színét, méretét...stb.) ennek szerkesztése vagy megy vagy nem. Hogy mennyit értesz belőle az rajtad áll.
    A fájl tartalma még a képeket tartalmazó rle fájl. Ezt egyenlőre nem tudod módosítani nagyon sajnálom. Png-ket tudsz rle-be tömöríteni. A hivatalos png packot bladehu2-nak köszönjétek. Íme:
    A hivatalos PNG Skinek (kb 335 build): http://www.4shared.com/file/vEUOi9Rn/skins.html
    PNG-t RLE re konvertó tool: http://www.4shared.com/file/3msjukKG/png2skin.html
    Ennek használata (from bladehu2): Nyiss egy parancssort. navigáld magad a könyvtárba ahol az EXE van majd gépeld be:
    "png2skin.exe <png-file path> <output directory> [<alpha bits> 1|4|8 [<alpha on bottom of image> 0|1]]
    azaz pl: png2skin.exe forrás_file.png c:\skin_könyvtárad 8 RLE (az "RLE" a végén nagy betűvel!)
    (mellesleg kipróbáltam, kisbetűvel írva az rle-t tényleg maszk bmp-t csinál, de pl egy óra mutatónál a maszkban csak a fele volt meg, szóval nem éppen tökéletes)"
    Vagyis a tool működik a png-re úgy is hogy abból bmp+maszk-ot csinál. Ehhez elég csak ráhúzni a PNG-képet az EXE-re.
  • A fájlok png-be tömörítésére fonix232 írt egy remek programot aminek csak meg kell adni a könyvtárat amiben a png található és ő elvégzi az átalakításokat nem kell parancssorolni: http://www.mediafire.com/?tnkxinmm5oj
    Vigyázz mert végtelen könyvtármélységig dolgozik szóval lehetőleg különálló könyvtárba dolgozz ne a c gyökerébe! :laught:
  • Ha megvan a módosítás és jelszóval visszatömörítetted az adott fájlokat egy dat-ba már csak fel kell másolnod a telefon vagy a memória ...\Others\SPBshell könyvtárába (ha nem találod hozd létre) ezt megteheted akár PCsuite vagy tárolóhely üzemmódban is. Igazán könnyű. Ha azon akadsz el hogy nem találod az Otherst akkor keresd meg ( :lol: ).
Hol található az az SPBshell ahová a datokat kell másolni?
  • Az Others mappa rejti, ez sokszor a Data könytár alatt vár. Keresd meg, nem nehéz.
    A prioritása ezeknek: Elsőnek a Memóriakártyán keres, utánna a C-n és legvégül a saját belső könyvtárában (20028b16).
Hol találom a shell eredeti fájlait?
  • Ennek elérésére egy olyan progi kell a telefonra ami képes a rendszer fájlokat is tallózni. Az X-plore például tökéletesen megfelel a célra. a C:\Private\20028b16 alatt találhatóak a shell datjai, illetve amenyiben a memóriakártyára installáltad (V3.5.433 build után nekem minden további nélkül felrakta és futtatta onnan) a E:\Private\20028b16. Vigyázz ha a memóriakátyára rakod akkor az USBt tárolóhely módban használva kilép a Shellből és további bonyodalmakat okoz neki egy telefonújraindításig. Amúgy más problémát nem okoz neki de szerintem jobban teszed, ha ilyen művelet előtt kilépsz a shellből.
Hogyan tudok kilépni a shellből?
  • Ehhez navigáld magad a Shell beállítások menüjébe itt a jobb alsó ikonnal elő lehet hívni a beállítások elmentését , visszaállítását és a kilépést.
Hogyan tudok új külsős widgeteket belerakni?
  • Jelenleg nem tudsz, nem engedi a program.
Szerkesztgettem már a skineket és arra gondoltam lehetne egy elemhez több skint is felvenni?
  • Meg lehet csinálni, de nem olyan egyszerű. A félelmetes és titokzatos qa_layouts.dat-ban található Widgets.xml-t kell szerkeszteni. Ezzel a résszel az egyetlen probléma, hogy még a többi dat babrálásával maximum az ikonok megjelenése módosul addig a layouts xmljei a működést/elhelyezkedés/méret/megjelenés felett is döntenek, tehát ha van egy módosított qa_layouts.dat-unk akkor előfordulhat, hogy a shell újításaival nem találkozunk egy frissítés után, hacsak nem igazítjuk hozzá. Kevés lenne a hely ide összeszedni mindent amit ezzel össze lehet rakni. Az érdeklődőknek ajánlom ezt: http://forum.xda-developers.com/showthr ... t=507697#3 linket. Még Bladehu2küldte és bár ez a winmobiloknak van a működési mechanizmus ugyanaz. Át lehet ültetni az ötleteket (VISZONT AZ INNEN LETÖLTHETŐ DOLGOK NEM MŰKÖDNEK SYMBIAN ALATT, NE IS PRÓBÁLD!). Köszönet érte.
  • :D Ellenben az időjáráswidgeteknél meg lehet adni neki hogy máshonnan vegye az időjárás képeket. Miről beszélek?
    <String Name="WeatherSkin" Value="va_weather_40" /> a va_weather_widget_M xml-jének egy sora. A va_weather_40 re hivatkozik. Ha létrehozunk mondjuk egy datot mondjuk: va_weather_500 néven és azt veszed fel ide, tehát így: <String Name="WeatherSkin" Value="va_weather_500" /> akkor az abban található képek kerülnek bele. Ez arra jó hogy például a Simple és a közepes időjáráswidget időjárásikonjait alapból a va_weather_40ből veszi de így megadhatunk neki mást. Pl a simlenek lehet egy külön nagyobb ikonokkal szerkesztett a közepes pedig változatlan. A többit a fantáziátokra bízom.
Nem jelzi ki a program a nem fogadott hívásokat... stb.
  • Előfordulhat hogy nem tud kapcsolatot kiépíteni a telefonoddal. Az infókat ugyanis onnan szedi, ez egy shell vagyis felületet ad de a készülék belső működésébe nem szól bele (naptár/ébresztő/óra/sms/hívások...stb mind a telefon alapja) Ha nem működik valami annak oka lehet az első pontban leírtak.
Az időjárásnál a Jelenlegi állapotok oldalon nem található adatot ír csak ki. Mi lehet a hiba?
  • Semmi. Egyszerűen nem található az adott városról olyan adat amit itt megjeleníthetne. Próbáld ki vársováltoztatást és Budapesttel. Ugyanígy befolyással bír a város a grafikára is. A nagyvárosoknál megjenekik az éjszakai időjárás grafika is (holdas képek :P), sajnos a Magyar városoknál nem találtam ilyent.
Mivel előbb utóbb jönni fog úgyis. Megelőlegezem :tongue2:
Leszedtem egy szuper skinpackot meg is csináltam vele mindent ahogy kell, de nem megy. Mit tegyek?
  • A shell fokozatosan kezd átállni a kezdeti BMP+maszk skinekről a PNG RLE-be tömörített skinekre. Ez a régebbi buildeknél nem probléma de az újak elvesztik a Bmp skinek kezelésének a képességét, így ezekre csak olyan skint tudsz telepíteni amelyek datjaiban már az új rle fájlokban vannak a skinek.
    Terészetesen fordítva is igaz. Régi buildek nem mennek az rle-skinekkel. (az átállás olyan 314-es build körül lehetett)
These users thanked the author ferret for the post:
Laszmen (2011-12-26 hétf. 15:21:17)
Rating: 2.63%
Kép Kép
Avatar
dionaea
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2009-06-10 szer. 20:56:26
Készüléktípus: S7 slim +Nokia N8
Tartózkodási hely: Apaj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: dionaea »

Szép és mennyire lassitja mondjuk az 5800-t? Omnián láttam winmobilos videót és elég jól ment de symbianon hogy muzsikál sebesség ügyileg?
Eddigi saját telefonok:3210,R320,R380,6210,7650,3660,6630,E70,5800,Iphone 3g,N97 32gb black, Omnia 2, Galaxy Ace, samsung omniaHD
jelenlegi: Huawei s7slim& Nokia N8-00
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: ferret »

Hát megeszik legalább 10 megát a ramból, viszont lassulást nem tapasztaltam a telónál. Igaz, hogy N97 minin próbáltam, de az alapból is egy picit lassabb 5800-nál. Szóval szerintem nem lassítja a telót.
Kép Kép
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

A képekből ítélve nekem is tetszik a progi.
De ha 10 megát eszik akkor gondolom az akksit is zabálja rendesen, nem? Mert úgy már meggondolandó, hogy érdemes-e használni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MrAngelo 2010-05-31 hétf. 11:47:19-kor.
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: ferret »

Én nem vettem észre, hogy merítené az aksit.
Kép Kép
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

jo az a 10mega 20nak is ;)
de nem lassul semmise be es az akksi is max attol fogy gyorsabban hogy mindig nyomkodja az ember :D
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
dionaea
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2009-06-10 szer. 20:56:26
Készüléktípus: S7 slim +Nokia N8
Tartózkodási hely: Apaj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: dionaea »

Ajánljátok felrakni az oldalon fentlevőt?Mik a beta jellegzetességei most?

hackelve kell a telónak lennie?

Bocsi a sokkérdésért de tetszik a progi igy "látatlanba"
Eddigi saját telefonok:3210,R320,R380,6210,7650,3660,6630,E70,5800,Iphone 3g,N97 32gb black, Omnia 2, Galaxy Ace, samsung omniaHD
jelenlegi: Huawei s7slim& Nokia N8-00
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: potter55 »

dionaea írta:Ajánljátok felrakni az oldalon fentlevőt?Mik a beta jellegzetességei most?

hackelve kell a telónak lennie?

Bocsi a sokkérdésért de tetszik a progi igy "látatlanba"
Eddig csak azt olvastam itt a fórumon, hogy érdemes felrakni.
Az hogy béta van neki hibái, erről tudsz olvasni a fórumon és a program hozzászólásainál is.
Nem kell hackelt telefon hozzá.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: ferret »

Én ajánlom. van pár bugja, de én szemet tudok felettük hunyni. Elméletileg csak hackelt telóra telepíthető. Az én telóm hackelt, így nem tudom, hogy felment volna-e, ha nincs hackelve.
Próbáld ki, ha nem jön be, akkor legfeljebb leszeded.
Kép Kép
Avatar
dionaea
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2009-06-10 szer. 20:56:26
Készüléktípus: S7 slim +Nokia N8
Tartózkodási hely: Apaj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: SPB Mobile Shell (symbian)

Hozzászólás Szerző: dionaea »

felraktam állitgatom de tetszik egyenlőre tényleg van pár apró bug de nem vészes. meglátjuk pár nap múlva milyen lesz de 10000 szer jobb mind a handy shell
Eddigi saját telefonok:3210,R320,R380,6210,7650,3660,6630,E70,5800,Iphone 3g,N97 32gb black, Omnia 2, Galaxy Ace, samsung omniaHD
jelenlegi: Huawei s7slim& Nokia N8-00
Válasz küldése

Vissza: “Rendszerprogramok”