Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Csak a Symbian video kezelő programokkal kapcsolatos témák
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

 

                   Mobiltelefon képernyőképének rögzítése számítógépünkre
                                           videófájlba



                                                                Kép


 A következő téma célja, hogy a már megszokott screenshotokon túl, képesek legyünk a telefonjaink képernyőjéről videófelvételt készíteni. Így lehetővé téve, hogy például játékainkban elért sikereinket, vagy problémáinkat egyenes adásból oszthassuk meg barátainkkal, fórumozó társainkkal, vagy demókat készíthessünk a feltöltésekbe, hogy még több infoval szolgálhassanak a feltöltők az adott játékokról. Mivel ehhez még csak egyetlen cég készített szoftvert, ez -reméljük, nem sokáig- egy monopol téma lesz, mely a fentebb látható cég által kiadott mobiola webcam telepítéséről, és praktikáiról fog szólni.
  Fogjunk hozzá... :yes: :smartass:

                 1. Lépés

 Töltsük le a következő tömörített állományt az oldalról, ha vistánk van, akkor ezt.

                 2. Lépés

Majd telepítitjük a kellő részeket a gépre, és a telefonra.

                 3. Lépés

 Kiválasztjuk a csatlakozás módját, ami az én esetemben anno wi-fi volt, de már kaptunk a régi fórumon visszajelzést, hogy működik blútyúkon, vagy tyúkbelen is.

                 4. Lépés

 A telefonos részen kiválasztjátok, hogy az elsődleges, és másodlagos kamera helyett a kijelzőn megjelenteket küldje a gépre, és már láthatjátok, rögzíthetitek is a számítógépen... ;)



(amennyiben új infoval tudtok szolgálni a témában, olyannal amit érdemesnek véltek az első hsz.-be helyezni, kérem CSAK PRIVÁTBAN jelezzétek, hogy az első hsz-be kerülte után, ne szerepeljen kétszer az információ, ami által még hosszabb lesz a topic.)
Avatar
gmaci
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:37:24
Készüléktípus: nokia808
Tartózkodási hely: echte Újpest
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: gmaci »

:whaaa: teszem fel, ezzel akár videobeszélgetést is lehet rögzíteni PC-re :?2: :?2: :hmm2:
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: rydair »

Nekem van egy másik megoldásom is, vettem egy ilyen külyüt, aminek az egyik végén scart vagy az a 3szines dugattyú van, és én oda bedugtam a tv kábelt, a másik fele usb és akkor igy veszi a gép :) videókzettáról is lehet vele felmásolni a gépre stb ja meg tv-töl is lehet filmeket lopni :D HD-ben!!!!!!!! :D nagyon pro :)

amugy nem tom pontosan milyen programott ajánlott az illetö a legelsö hozzászólásban de a mobiola webkammal is megy.. szerintem mondjuk pont azt ajánlotta :D de ez csak tipp nem irja ki a linket telóról vagyok
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: Damir »

rydair írta:Nekem van egy másik megoldásom is, vettem egy ilyen külyüt, aminek az egyik végén scart vagy az a 3szines dugattyú van, és én oda bedugtam a tv kábelt, a másik fele usb és akkor igy veszi a gép :) videókzettáról is lehet vele felmásolni a gépre stb ja meg tv-töl is lehet filmeket lopni :D HD-ben!!!!!!!! :D nagyon pro :)

amugy nem tom pontosan milyen programott ajánlott az illetö a legelsö hozzászólásban de a mobiola webkammal is megy.. szerintem mondjuk pont azt ajánlotta :D de ez csak tipp nem irja ki a linket telóról vagyok
Mobiola-t próbáltam,nekem nem vett fel jól,csak szaggatottan.... :roll:
Amúgy hol vettél olyan kütyüt?Pü jöhet ;)
Avatar
gmaci
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:37:24
Készüléktípus: nokia808
Tartózkodási hely: echte Újpest
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: gmaci »

:idea: rydair, mesélj erről részletesebben,lécci :shock:
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

rydair írta:Nekem van egy másik megoldásom is, vettem egy ilyen külyüt, aminek az egyik végén scart vagy az a 3szines dugattyú van, és én oda bedugtam a tv kábelt, a másik fele usb és akkor igy veszi a gép :) videókzettáról is lehet vele felmásolni a gépre stb ja meg tv-töl is lehet filmeket lopni :D HD-ben!!!!!!!! :D nagyon pro :)

amugy nem tom pontosan milyen programott ajánlott az illetö a legelsö hozzászólásban de a mobiola webkammal is megy.. szerintem mondjuk pont azt ajánlotta :D de ez csak tipp nem irja ki a linket telóról vagyok
Értem, mire gondolsz, ez zseniális! Eszembe nem jutott volna... :taps2: :taps2: :yeah:
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: rydair »

Na itt egy videó amit ma délután készitettem a telefonról :D
(tehát usb video grabber-rel)

Tiltott fájlmegosztó!/file/4676491/3f7 ... rgzts.html

itt pedig egy elég szerencsés lökés ronnie által snookerben a ma délutáni döntöben. megállitottam, és visszatekertem az élö adást hogy ti is láthassátok :roll: :taps1:
meg aztán a ch4HD-n megy valami fél tonnás gyerekröl szóló müsor aki angolul szeretne tanulni :laugh:
Tiltott fájlmegosztó!/file/4676657/792 ... er_HD.html

bocsi a rossz minöség miatt, nem akartam gigabájtokat feltölteni :D
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Bdany
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:27
Készüléktípus: N95 6630 7650 770
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: Bdany »

Keressetek usb video grabberre, olyan 15 usd körül kapható szállítással együtt. Engem is érdekel a cucc amúgy, már amióta megvan a teló gondoltam rá, bár én akkor tv tunerrel csináltam volna, csak nem hiszem hogy sokat használnám, ezért még egy ezrest is sajnáltam érte,amennyiért már lehet használtat kapni :D a progit kipróbáltam, szaggatva vett fel nekem is, de meg is lepődtem volna, ha folyamatos. Menüképekhez, telepítési segítségekhez tökéletes, és alapból tömörítve veszi a videót, úgyhogy még csak sok helyet sem foglal :) én összehoztam mobiola headsettel, hogy hang is legyen, de nem teszteltem le, hogy volt e hang, mivel csak a menüben lépkedtem.
http://www.n95.hu Nokia N95-el és egyéb S60-as telefonokkal foglalkozó információs oldal :)
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: rydair »

Bdany írta:Keressetek usb video grabberre, olyan 15 usd körül kapható szállítással együtt. Engem is érdekel a cucc amúgy, már amióta megvan a teló gondoltam rá, bár én akkor tv tunerrel csináltam volna, csak nem hiszem hogy sokat használnám, ezért még egy ezrest is sajnáltam érte,amennyiért már lehet használtat kapni :D a progit kipróbáltam, szaggatva vett fel nekem is, de meg is lepődtem volna, ha folyamatos. Menüképekhez, telepítési segítségekhez tökéletes, és alapból tömörítve veszi a videót, úgyhogy még csak sok helyet sem foglal :) én összehoztam mobiola headsettel, hogy hang is legyen, de nem teszteltem le, hogy volt e hang, mivel csak a menüben lépkedtem.

na látod én tapasztalt vagyok, nyomtam neki zenelejátszót is :taps1:
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
mcfrann
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009-05-15 pén. 17:25:04
Készüléktípus: E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Képernyőkép rögzítése videófájlba [REC]

Hozzászólás Szerző: mcfrann »

Sziasztok!

A Mobiola-n kívül van még ilyen program? Elég szaggatottan vesz fel sajnos. A téma létrejötte óta eltelt majdnem 1 év, gondoltam hátha azóta van valami más, ami jobb.
Válasz küldése

Vissza: “Videokezelő programok”