Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Csak a Symbian audio kezelő programokkal kapcsolatos témák
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

Ebben a témában a zeneszám felismerő szoftverek kerülnek górcső alá, mely szolgáltatás sajna még igen csak gyerekcipőben jár a telefonjainkon, hisz mint az ismeretes, nem a nokia saját zenei részlege működteti az eddig egyedülálló módon symbian-eken is használható zenei adatbázist, mint ahogy azt a Sonyericcson teszi, hanem egy Shazam nevű cég. Ez az adatbázis, jelenleg 6 millió különböző dalt képes az általunk 10 másodpercig rögzített hang mintákból felismerni, majd újabb néhány másodperces adat-, küldés; és -feldolgozás után, a legtöbb esetben albumborító megjelenítésével, megmutatja, hogy mi is a számunkra ismeretlen dal. A szolgáltatás nem elvethetően magas színvonaláról annyit, hogy akár az utcán sétálva, autók, vagy a körülöttünk nyüzsgő élet zajaiból is kiszűrve képes rekonstruálni a dalt. Az általa generált adatforgalom igen jelentéktelen, 10-20 kB számonként, és amennyiben nem áll rendelkezésünkre internet kapcsolat, tárolja a mintákat, majd amint erre módja nyílik, (például WLAN-on, vagy bluetooth-t routerként használva, megosztva a hálókapcsolatot a számítógépről) ellenőrzi, majd az előbb említett feltételeknek megfelelően megválaszolja a dalunk előadóját, címét, és az azt magában foglaló album nevét.

       Kontra...

Sajnos az adatbázis magyar dalok igen kis számára terjed ki, személy szerint én még nem találkoztam olyannal, amit felismert volna, azonban így is nem egyszer kellő örömet okozott olyan helyzetekben, például rádió hallgatása közben, vagy egy boltban meghallott dal felismerése után. További problémája, hogy a program belül megjelenített szöveget nem képes görgetni, és elfektetésre nem reagál túl barátságosan a szoftver. És crackelt változatot csak a 9.1-től szerezhetünk be, sőt, a hivatalos oldalt böngészve sem bukkantam rá S60v1 és S60v2-es verziókra.

A képre kattintva letölthető:

                               Kép


A hsz-emben említett levelet alább olvashatjátok:

Dátum: 2009. január 14., szerda, 23:46:12
Feladó: ********************************************
Címzett: shazam@skywritecomms.com


Dear Shazam!

Your software having been used in our homeland Hungary in the last few years and I may as well say in the name of our community that this program runs great and it was made genius. I think, I don't have to say the tracking of a music doesn't need more time than 20 seconds and the number of 6 million track is more than a lot.
But...
We have an awful problem, we can't recognise the Hungarian language musics. And it's sad. We had some arguments about the Hungarian recognition with the remembering of a part of a music. And it sounds great but there are a lot of music, which doesn't have lyrics so these part of unknown musics will lost in the ether. So because we know it's also a good business for the studios to have some adverts like your service and your program will be sold a lot more times I'd like to ask you start the negotiations with Hungarian studios and collect our exiguous music head.
I'm looking forward to get your positive answer.

******** *************


(ha bármilyen információ változást tapasztaltok, kérem írjatok privátba, hogy a lehető legfrissebb, és valódibb információkkal szolgálhassunk egymásnak)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zoldflip 2009-01-16 pén. 00:32:29-kor.
Avatar
C D
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:01:45
Készüléktípus: iPhone 3GS + XPERIA X8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: C D »

Érdekesnek tűnik... ;)
Avatar
kissdani
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:00:58
Készüléktípus: Galaxy S2 + N82 + Nexus 5
Tartózkodási hely: Püspökszilágy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: kissdani »

Én már egy ideje használom és a mixeket is felismeri! :D
Nokia N82 Black |v35.0.002|
Samsung Galaxy S2 | XXLPS | Resurrection-remix_ics_V2.6.1_AOKP-B40-4.0.4| Siyah v3.4.1 |

Samsung Galaxy TAB 8.9
Nexus 7 Gen II. 2013
Nexus 5
Avatar
Roland
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 14:33:15
Készüléktípus: Lumia 800 + BB Z10
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: Roland »

Nagyon jó program, pár hónapja fent van nálam. Külföldi számokat gond nélkül beazonosítja, nem sikerült még olyat találnom, amit ne is mert volna fel, de magyarral pont ellentettje van, hogy olyat nem találtam, amit felismert volna, se újat, se régi slágert. (Bár szerintem az nem is gond, mert a magyar dalokat ha szövegből tudsz pár szót könnyen megtalálhatod.)

Szerintem hasznos, érdemes felrakni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Roland 2009-02-07 szomb. 12:20:00-kor.
...::: Nokia Lumia 800 Cyan & BlackBerry 9360 :::...
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

Roland írta:Nagyon jó program, pár hónapja fent van nálam. Külföldi számokat gond nélkül beazonosítja, nem sikerült még olyat találnom, amit ne is mert volna fel, de magyarral pont ellentettje van, hogy olyat nem találtam, amit felismert volna, se újat, se régi slágert. (Bár szerintem az nem is gond, mert a magyar dalokat ha szövegből tudsz pár szót könnyen megtalálhatod.)

Szerintem hasznos, érdemes felrakni.
Ezzel teljesen egyetértenék, ha minden zenében volna szöveg is... :yes:

(de szerintem is hasznos felrakni... :smile1: )
Avatar
Roland
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 14:33:15
Készüléktípus: Lumia 800 + BB Z10
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: Roland »

zoldflip írta:Ezzel teljesen egyetértenék, ha minden zenében volna szöveg is... :yes:

(de szerintem is hasznos felrakni... :smile1: )
Ez igaz, nem is gondoltam rá, mert nem hallgatok olyat. :ras:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Roland 2009-02-08 vas. 16:21:58-kor.
...::: Nokia Lumia 800 Cyan & BlackBerry 9360 :::...
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

az lenne a jó hogy ha a magyar számokat is felismerné :D
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

zoldflip írta:
maggi_1886 írta:az lenne a jó hogy ha a magyar számokat is felismerné :D
szerintem az mindnyájunknak a legjobb lenne... :P
nekem eddig minden számot felismert :D
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

próbáltam de nem ismeri fel :sly:
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
hangya-
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 14:39:03
Készüléktípus: ZTE Blade
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Zeneszám felismerés (Track IDentification)

Hozzászólás Szerző: hangya- »

hát nekem elég sok mixet is visszadob h sorry no match :confused2: :sad:

nem lehetne esetleg ezeket a problémákat megoldani h az adatbázisba fel lehessen tölteni zenét és így nagyban hozzájárulnak a program sikeréhez és használhatóságához. hmm :?2: vélemény :?2:
ZTE Blade Sweet Dreams III remastered 8gb micro sdhc fat+ext
Válasz küldése

Vissza: “Audio kezelők”