Huawei P20 Pro

A Huawei márkájú telefonokkal kapcsolatos témák
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Főbb jellemzők:
Oprendszer: Android 8.1 (Oreo)
Processzor: Hisilicon Kirin 970 Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
RAM: 6 GB
Belső memória: 128 Gb
Kijelző felbontás: 1080x2240
Fő kamera: 40 megapixel
Előlapi kamera: 24 megapixel
Hálózat: 4G

Részletes készülékinfó: Részletes készülékinfó
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Volt szerencsém beszerezni egy ilyet pár hete. :)
Hát, brutál jó telefon. Atom gyors, kamerája verhetetlen a mai csúcsmobilok között.

Nekem jó nagy váltás így a jó öreg Nokia C7-00 után. :D

Most már tudom tesztelgetni az itteni újabb progikat is. :)

Az akksitól féltem egy kicsit, mert ezek a mai csúcstelók nem sokáig bírják, de most így többszöri feltöltés után már bírja 3 napot sok nyüstöléssel is.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: Damir »

botond írta: 2018-06-02 szomb. 00:29:36 Volt szerencsém beszerezni egy ilyet pár hete. :)
Hát, brutál jó telefon. Atom gyors, kamerája verhetetlen a mai csúcsmobilok között.

Nekem jó nagy váltás így a jó öreg Nokia C7-00 után. :D

Most már tudom tesztelgetni az itteni újabb progikat is. :)

Az akksitól féltem egy kicsit, mert ezek a mai csúcstelók nem sokáig bírják, de most így többszöri feltöltés után már bírja 3 napot sok nyüstöléssel is.
C7-00-val nyomtad egész idáig? :blink:
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Jaja.
És még nyomtam is volna tovább, ha nem tiltják le a Domino kártyámat emiatt az adategyeztetéses szar miatt.
Így aztán hirtelen felindulásból berobogtam akkor pénteken, amikor letiltották és vettem ezt, egy új előfizetéssel.
:D

Mondjuk kicsit már oda volt a c7-esem. Az akksija ugyan jól bírta még (5-6+ nap), de időnként már nem fogadta a hívásokat, meg a jack csatlakozó sem érzékelte már ha bedugtam a fülest, meg fagyogatott.
Így nyugdíjaznom kellett szegényt.

De még rajta van a gyári fólia, így mondhatni jó állapotban van. :lol:

Meg az az igazság, hogy eddig nem is nagyon akartam belevágni az Androidba, amiket folyamatosan hallottam róla az olcsóbb készülékek használóitól. Hogy folyamatosan mahinálni kell, hogy jó legyen, maradjon memória, stb. Így gondoltam ha majd váltok, akkor csak valami fullosra váltok.
De aztán mostanra már ez az Oreo azért kiforrotta magát szépen.
Bár még így is vannak számomra sokkoló dolgok, mint például hogy nincsenek kilépés gombok az alkalmazásokon. Ettől pl hülyét kapok. És hogy minek kell mindennek a háttérben futnia. Oké hogy erős proci, meg 6 Gb ram, de azért az akksit is zabálják, ami a mai világban a vékony keresztmetszet szokott lenni. Így lődözhetem ki a háttérből folyamatosan a dolgokat.
Pl a játékokban sincs kilépés opció sehol. Hülyét kapok ettől. Gondolták, majd a marha megoldja a kilépést ahogy akarja.
Szóval azért még lenne hova fejlődnie az Androidnak is.

Nameg ez a fíling utánozhatatlan, hogy most ezzel a telóval már minden hivatal, meg a gugli, stb tudják figyelni az ember minden lépését, tevékenységét, és meg is teszik, a folyamatosan előbukkanó hírek alapján.

Ami még zavar mondjuk benne, hogy pl nem tudok gyárilag emelkedő csengőhangot beállítani. Mp3 szerkesztővel kellett fade effektet raknom a csengőhangomra.
És pl nem tudok külön hangot beállítani az értesítésnek és az SMS-nek. Ezek egyben vannak.
És még van pár hasonló jelentéktelen, de zavaró dolog.

Apróságok ezek, de azért a jó öreg Symbianban ezek alap dolgok voltak.

Ettől függetlenül nagyon fullos a teló, szóval a teljesítménye ellensúlyozza az apró hibákat.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: Damir »

Hogy böngésztél a C7-tel? :D Múltkor vettem egy E6-ot, hát, a böngészési élmény necces... Bár Opera Mini megoldja azért nagyjából.

Tudsz Androidon állítani SMS hangot, csak az alkalmazásban kell külön, nem az értesítéseknél. Nekem egyébként Mate 10 Pro van, az is fasza cucc :)
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Na hát ezaz. A Symbianos operával egy kínszenvedés volt böngészni. Lassan renderelte le a már betöltött oldalakat is. Egy hosszabb oldalnál, ahol sok JS cucc volt, 1-2 percet is kellett várni, míg összerakta. Így aztán hanyagoltam is. Én is a minit használtam ha gyorsan kellett valami.
De így apránként le is szoktam a legtöbb mobilos funkcióról. Az emailek betöltése is külön esemény volt. :D
De mivel sokat ülök gép előtt, így nem is nagyon számított, mindent gépről intéztem.
Aztán most ezzel az új telóval ismét visszatért a kedvem az egészhez, mint anno sok éve. :)

Eredetileg Galaxy S 9+ -ban gondolkodtam, vagy a legújabb note-ban. De aztán a tmobilban rábeszéltek erre. Hajlottam is rá, mert előtte láttam pont a reklámjait. És nem bántam meg. Nagyon jó kis teló.
Akárhány alkalmazást nyitok meg egyszerre, memória van bőven, nem akad, stb. Jó döntés volt ez a teló.

Ja, a Messages progiban is keresgéltem már csengőhang beállítást, de nem lehet állítani. Csak annyit, hogy legyen-e értesítési hang vagy nem. Meg a kézbesítési értesítés.
Szóval ma már más dolgok a fontosabbak, mint régen...
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: Macika »

Furcsa, amit írsz, nálam OP6-on van kézbesítési jelzés, és az is Oreo. De mindig is volt...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Kézbesítési jelzés az van is, azt írtam is. Csak külön hangot nem tudok állítani az SMS-nek és külön hangot a teló értesítéseknek. A leírásában is az van a menüben ahol beállítom a hangot, hogy értesítések és SMS hangok. Egyben kezeli sajnos.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: Macika »

botond írta: 2018-06-10 vas. 21:48:21 Kézbesítési jelzés az van is, azt írtam is. Csak külön hangot nem tudok állítani az SMS-nek és külön hangot a teló értesítéseknek. A leírásában is az van a menüben ahol beállítom a hangot, hogy értesítések és SMS hangok. Egyben kezeli sajnos.
Elnézést, félreértettem...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Huawei P20 Pro

Hozzászólás Szerző: botond »

Mindegy, megszokom.
Külön SMS progikkal meg lehetne oldani, de nem kinlódok vele.
Yutub videókat is már végignéztem, ugyanabban a menüben kolbászolok, de nekem nincs ott az az opció hogy hang kiválasztása. Csak annyi, hogy értesítések ki/be.
Érdekes.
Gondolom ez a Huawei kezelőfelület, ez az EMUI olja meg így.
Válasz küldése

Vissza: “Huawei”