Nokia X+

Androidos Nokia készülékekkel foglalkozó témák
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Nokia X+

Hozzászólás Szerző: ferret »

Kép

Megjelenés: 2014 február 24.
Megjelenés: 2014 Q2

GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz)
HSDPA: 7,2 Mbps, HSUPA: 5,76 Mbps
Fényérzékelő, gyorsulásmérő, távolságérzékelő
Bluetooth 3.0 A2DP-vel, Wi-Fi 802.11n, A-GPS
Érintőkijelző: 4 col, 800×480 pixel(233 ppi), IPS
Kamera: 3.15 MP, 2048x1536 pixel
1/5'' szenzor méret, panoráma mód, arc felismerés
Videórögzítés: 480p@30fps
Chipset: Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play
CPU: Dual-core 1 GHz Cortex-A5
GPU: Adreno 203
768 MB RAM, 4 GB háttértár
Dual SIM (Micro-SIM), szabványos hangkimenet, microSD
FM rádió
Google Android 4.1.2
Akku:Li-Ion 1500 mAh (BN-01)
Súly: 128.7 gramm
Méret: 115.5 x 63 x 10.4 mm
Kép Kép
equifan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014-07-12 szomb. 01:36:59
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia X+

Hozzászólás Szerző: equifan »

Azért nincsenek androidos 'simogatós' Nokiák, hogy ne konkuráljanak házon belül a win8-as lumiákkal?
Vagy gyártási/működési problémák miatt hagyták félbe az x vonalat, és nem ajánlott vétel?
Tényleg csak a Nokia x A110 az egyetlen könnyen beszerezhető androidos mobil a Nokiánál? Ami újabb, és van benne anyag is. És nagyjából még passzol a magyar átlagember fizetéséhez.
Van már valakinek?
Az asha vonal 'Nokia-OS' oprendszere hol van felhasználóbarátság tekintetében a 4+ androidhoz képest? Mintha kb. olyasmit olvastam volna angolul, hogy az is valami android származék. De akkor miért nem androidnak hívják? De Azért jók rájuk az androidra írt app-ok?
Nem vennék Win8-as telefont, de maradnék a Nokiánál, engem nem csábítanak el a 2.000.000 féle Samsung modellel :P Ezért csalódottan vettem tudomásul, hogy nincs miből válogatni.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Nokia X+

Hozzászólás Szerző: sozs »

Itt az oldalon is volt a hírekben erről szó, hogy majdnem ki se adták a telefont (már a +-t ha jól emlékszem), aztán mégis, de utolsó infó szerint nem lesz támogatása, sőt a vonalat (Android alapot) bezárják. Gondolom ez miatt nem akarnak sokat kiadni, ezért lehet nehézkes a beszerzése. (bár állításuk szerint az átcsalogatás kedvéért csinálták ezt a telefont, hm....)
Az Asha 311 NEM Androidos, S40 Nokia régi platformja fut rajta, még ha a kinézete olyan is. Így nem is lehet feltelepíteni az Androidos programokat, csak a saját Stor boltból lehet letölteni progikat, amiket erre a telefonra írtak, mondjuk pl. Java alapon.
Ha ilyenben gondolkodsz olvasd ez EZTa tesztet róla, én ennek az oldalnak a tesztje alapján választottam a Samuval szemben az LG azonos árkategóriájában tartozó készülékeket. (Galaxy mini VS One) Amiket írtak meg is néztem élőben, könnyebben tudtam összehasonlítani a készülékeket.
Én mindig márka hű voltam, 2010 Nokiával kezdtem 1996-ban, aztán a Symbian vonalon folytattam 3650-es telefonnal, és 6120C-vel fejeztem be. Azóta Android párti lettem, egy olcsó LG Optimus One (P500) kezdtem, maradta LG vonalon, Optimus L3, és most lecseréltem egy szintén LG-re, L7 II-re, ami nekem nagyon is tökéletes. Samu van a családban egy Ace 2, de nekem nem tetszik a Samu, viszont LG-vel nem volt gondom még amit itthon egy FR-el meg nem oldottam volna.
Az X+ egy jó megoldás lehet, ha Nokia vonalon próbál maradni az ember! Bár a 2012-es tesztek szerint 40000.- volt az ára, én 27000.- láttam a neten, ennyiért szerintem lehet jobbat venni, 30-40 ezer körül már ennél jobb Androidos telefonokat lehet venni!
equifan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014-07-12 szomb. 01:36:59
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia X+

Hozzászólás Szerző: equifan »

Köszönöm a részletes választ.
39.999-ért tudnék venni kártyafüggetlen x A110-et. És ebben a kategóriában valóban van más gyártótól is, de Samsungot biztos soha nem veszek, elég öreg vagyok, hogy rossz emlékű legyen a Samsung név :) (pl mindkettő samsung hdd-m halott, míg a 15 éves WD még mindig megy)
LG-t is eddig csak CD íróban ismertem.
Szüleimnek vettem 503-as ashát, különösebb utánaolvasás nélkül, de párban úgyis kedvezményesen, olcsóbb volt mint egy tégla, és nekik elég, nincs is rá panaszuk. Csak nekem kevés.
Valóban szeretnék megmaradni a Nokia vonalon, de nem elvakultságból, csak mióta van telefonom, a Nokia mindig mintha praktikusabb, és felhasználóbarátabb lett volna a kortársainál, megszoktam.
Az Alcatel-el szimpatizálok még amúgy, az őskorban jó kis masszív munkástelefonjaik voltak, én meg nem a divatosan csillogót szeretem hanem az életreszólót.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Android készülékek”