Microsoft Lumia 950/950XL

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
DanielGT500
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010-09-27 hétf. 20:33:26
Készüléktípus: Lumia 950 XL - 1020 - N9 64GB
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: DanielGT500 »

Nekem kedd ota meg van a feher 950 XL-em, nagyon jo telefon de szoftveresen vannak meg hibai. Pl az OS build 10.1.20586.29-es frissitest elegge elrontottak a microsoftnal, nem maga a szoftver a rossza, az nagyon jo es javitott az akksielettartamon, hanem a frissites menete. A felhasznalok tobbsegenek nem zokkenomentes. fals alacsony memoria uzeneteket dobal, 0%-on all akar napokig a frissites letoltese, kozben semmit nem lehet a store-bol letolteni, meleg telefon es semeddig sem tarto akksi. itt a microsoft answers-es forumtema errol, ha valakit erdekel: http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... 178095dc81

Senkit ne tantoriston ez el a telefontol, Ez mindenesetre megoldhato egy hard reset utani MS fiokba bejelentkezes nelkul egybol frissitessel, majd ujra hard reset es bejelentkezni ms fiokba hogy minden visszaalljon. Enyem azota jol mukodik es hideg is :)
Nekem meg van neha olyan gondom, hogy sms kuldes utan ha egybol kilepek az alkalmazasbol akkor tobbnyire lefagy es ujraindul a telefon. gondolom ezt is megoldjak hamar, eleg surun vannak app frissitesek.
Nem tudom magyarorszagon el-e az akcio de en megrendeltem az ingyenes Display Dock-ot hozza :)

Nekem tetszik a telefon es az operacios rendszer, a gyermekbetegsegeit pedig hamar ki fogja noni.
Avatar
Pacee
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009-08-21 pén. 12:46:35
Készüléktípus: Microsoft Lumia 950
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 39 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: Pacee »

Andy1210: Az a lényeg, hogy meglesz! Majd kérlek nézd meg, hogy FM rádiód van-e? Nekem úgy sikerült előcsalogatnom, hogy beledugtam egy fejhallgatót, csináltam egy HR-t közben, HR után USA régióra raktam, telepítettem egy FM rádió appot, majd visszaállítottam magyarra. Könnyen lehet, hogy egy régióváltás is elég USA-ra majd vissza, de ezt megerősíteni nem tudom és egy HR-t érdemes csinálni indulás előtt! Szerintem sok kellemetlenségnek elejét tudja venni! Első pár napban töltőt tarts kéznél, mert ilyenkor a mindenféle frissítések, szinkronizáció csúnyán le tudják szívni az akksit! Nálam egy napot bír a készülék, de azt nagyon lazán, de ez manapság ugye inkább pozitív ha ennyi már megvan!
DanielGT500: Jól összefoglaltad a lényeget szerintem! Ezt már én tenném hozzá, hogy béta teszter azért elég erős jelző lenne a telefon vásárlóira, de ha megnézzük a többi zászlóshajó nyitóárát (ami manapság már inkább >250 000Ft), akkor azért látható, hogy a jelenlegi esetleges hiányosságokért kárpótol az ár! Gondolom a 10.0.10586.29-es szoftverre gondolsz! Igen nekem is másodikra ment fel, viszont azt ne felejtsük el, hogy most már az MS-nél is szolgáltatóktól függetlenül érkezik a frissítés!

A rendszer szerencsére kinőtte a 8(.1) butaságait és látható a fejlődés ami a többi rendszerről szerintem kevésbé mondható el!
Eddigi készülékeim (sorban): Nokia 2110, Ericsson T20, Nokia 7210, Nokia 3650, Nokia 6230 & 3120, Nokia E51, Nokia C7-00, Nokia Lumia 620, LG Optimus F6, Blackberry Z10, Microsoft Lumia 950
rajavadasz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:38:49
Készüléktípus: Lumia 950 [E7]
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: rajavadasz »

Sziasztok!

Valaki nem tud egy rendes "Folder Hide" programot? (amivel teljes mappát vagy 1 SD kártyát lehet lezárni vagy nem láthatóvá tenni Lumia 950-hez). Munka dolgok elzárására ez jó lenne, de amit láttam, az egyik se működik rendesen....(Symbian meg simán tudta)

Másik dolog, hogy FM rádió nem jelent meg sehogy se.... erre van valami megoldás?
Avatar
Arthur1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 14:47:12
Készüléktípus: Lumia 920 1020 930 950
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Brisbane
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: Arthur1 »

Sziasztok!

Szerintem , ne nagyon kapkodjátok el a Lumia 950 megvételét, hacsak nincs nagy szükség rá vagy együtt tudtok élni a gyerekbetegségekkel amiből van bőven!

Leírom 2 napos tapasztalataimat, nem teljes de megosztom:

A töltés:
Akinek előtte Lumiája volt, és megvette az autós illetve az asztali töltőpárnát DT-901, álló asztali töltőt DT-910, Autós tartó CR-200 mint én , rossz hírem van a 950hez nem használható mert nem tölti!
Amikor veszitek a telót akkor vegyetek hozzá 2,5-3 amperes szivargyújtó usb átalakítót, hogy tudjátok rendesen tölteni autóban!

Fényképezés-videó: :
Nagyon szép képet készít, utána beállítja pár mp alatt a képet a szerinte legjobb minőségűre és úgy menti.
Nappali kép tuti jó. Az éjszakai estinél... megcsinálja a zajszűrést de a fekete nem fekete sajnos..aki fotózik érti mire gondolok. Persze nem fényképező hanem kombinált fogó :lol: de ahhoz képest tényleg nagyon jó!
Nem találtam a fotózásnál, hogy manuálisan én állítsam be hogy tájkép vagy gyorsmozgás stb... ezért pl: tűzijáték fotózás felejtős.
Átváltottam videóra: Tuti lenne ha nem törekedne annyira az élességállításra, mert rángatja a képet. Értem, hogy arra törekszik, hogy éles legyen de ez nem minden helyzetben jó. Átlagolhatna ha úgy akarom, most lenne egy jobb videóm....
Ha szeretne valaki képeket látni, szóljatok.

Alkalmazás kezelés:
Alkalmazás megnyitása megy mit állat, a böngésző hyper gyors / jó nettel/
Gondok:
Viber, messenger:
Válaszírásnál azt veszed észre egy pár karakter után hiába írsz nem írsz semmit, akkor ....utána vissza nyíl../ha megy folytatod..sikerül elküldöd.
Vagy nem. Befagy és a telefon újraindul azonnal.
Ugyanez facebookon.
Ha értesítést kaptál hogy facen történés van akkor nem az appot nyitja hanem a webet.
Aki megszokta, hogy két érintéssel nyílik a teló.....na az már nincs benne.... de van helyette olyan hogy a navi sávot 2x megérinted és lezár.... Lehetne mindkettő!
Vártam, hogy a nem fogadott hívást pl:windows logo villogással jelzi..hát nem. Viszont állandóan látható az óra és az állapotjelzések lezárt képernyőnél! :yes:
A navisáv eltűnik, ha nincs rá szükség és bármikor előveheted, ha elfordítod a telót a navisávon fordul a nyíl is ! :taps2:
A 920-930 nál megszokottan jól működő Automatikus fényerőszabályzás..na az itt bukik. Nincs olyan hogy csak auto! Van 25-50-75-100% és az auto állandóan vagy be vagy ki van kacsolva.
Nekem kivan. Azért, mert ha autó bevan kapcsolva és adok egy 25% állandót, ő felülbírálja ha világos van és megemeli a fényerőt , ami nem lenne gond, de úgy hagyja! Nem teszi vissza 25% ra!
Pedig a fogyasztás a saját adatai szerint 68% a kijelző!

A kihangosítás, és a beszéd tisztaság sokkal jobb mint 920-930 nál.
Már megtarthatod a válladdal akkor se szólnak, hogy "eltűntél" !
A kijelző tényleg jó lett, kontrasztos napsütésben is jól látható.

One Drive:
Ha valaki nem hallott volna az INGYEN ONE DRIVE eltörléséről....itt a link lehet regisztrálni ingyen 15Gigára. Sajnos nem korlátlan....
http://hvg.hu/tudomany/20151212_Engedet ... a_a_15_GBo

Navigáció:

Nincs HereDrive!!! :evil: :hmm2:
Ezt nem is értem!
Nagyon remélem, hogy hamarosan elérhető lesz!

Kivitel:

Könnyű,vékony, nem recseg, levehető hátlap, akku csere

Nekem bejött, de kell várni vagy fél évet mire kijavítják a hibákat...

Sajnos headset nincs a dobozban... pedig ennyi pénzbe beleférne...szerintem.


valamit elfelejtettem .... :hmm2: Egyenlőre ennyi ha van tapasztalat még leírom!
Arthur
Avatar
Arthur1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 14:47:12
Készüléktípus: Lumia 920 1020 930 950
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Brisbane
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: Arthur1 »

DanielGT500 írta: Nem tudom magyarorszagon el-e az akcio de en megrendeltem az ingyenes Display Dock-ot hozza :)
Szia!

Mo-on ingyenes a dock?
Itt a föld túloldalán 150Aud :evil:

Mi kellett hozzá hogy megtudd rendelni?
Én a microsoftstorebol rendeltem előrendeléssel a telót.

Köszi!

Üdv:
Arthur
DanielGT500
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010-09-27 hétf. 20:33:26
Készüléktípus: Lumia 950 XL - 1020 - N9 64GB
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: DanielGT500 »

Arthur1 írta:
DanielGT500 írta: Nem tudom magyarorszagon el-e az akcio de en megrendeltem az ingyenes Display Dock-ot hozza :)
Szia!

Mo-on ingyenes a dock?
Itt a föld túloldalán 150Aud :evil:

Mi kellett hozzá hogy megtudd rendelni?
Én a microsoftstorebol rendeltem előrendeléssel a telót.

Köszi!

Üdv:
Ha elerheto ingyenesen akkor kell lennie egy "lumia offers" nevu appnak elore telepitve a telefonon. ha van akkor azon keresztul kell regisztralni majd kapsz egy promocios kodot e-mailben amit a microsoft oldalarol valo rendeles kozben tudsz felhasznalni a display dockra.
http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/m ... ock-offer/
Arthur1 írta:Sziasztok!

Szerintem , ne nagyon kapkodjátok el a Lumia 950 megvételét, hacsak nincs nagy szükség rá vagy együtt tudtok élni a gyerekbetegségekkel amiből van bőven!

Leírom 2 napos tapasztalataimat, nem teljes de megosztom:

A töltés:
Akinek előtte Lumiája volt, és megvette az autós illetve az asztali töltőpárnát DT-901, álló asztali töltőt DT-910, Autós tartó CR-200 mint én , rossz hírem van a 950hez nem használható mert nem tölti!
Amikor veszitek a telót akkor vegyetek hozzá 2,5-3 amperes szivargyújtó usb átalakítót, hogy tudjátok rendesen tölteni autóban!
A toltoknek mukodnie kell, ez is Qi szabvany szerint mukodik. Valamit vagy nem jol csinalsz vagy nem tudom. Nekem is van egy DT-901 toltoparnam es mukodik rendesen.
Avatar
Arthur1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 14:47:12
Készüléktípus: Lumia 920 1020 930 950
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Brisbane
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: Arthur1 »

A link 950xl re visz. Nekem 950 van. És nincs a telómon lumia offers :-(

Frissítés után már nekem is tölt, de addig csak merül a töltés ellenére is!

Egyébként a gyári táp 3Amperes az asztali töltő és a párna tápja is csak 0,75Amper, elég karcsú ekkora akkuhoz.

A heredrive helyett Térképek vannak de a kedvenceket nem sikerül visszavarázsolni :-(
Arthur
DanielGT500
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010-09-27 hétf. 20:33:26
Készüléktípus: Lumia 950 XL - 1020 - N9 64GB
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: DanielGT500 »

Itt Angliában mindkét telefonra érvényes az akció. Valószínűleg otthon nem sajnos. Én nem figyeltem milyen gyorsan tölt a párnán, éjszakára teszem csak rá reggelre meg fel van töltve. Gondolom jóval lassabb.
Avatar
Pacee
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009-08-21 pén. 12:46:35
Készüléktípus: Microsoft Lumia 950
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 39 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: Pacee »

Üdv mindenkinek!

rajavadasz: FM rádió ügyben végigcsináltad a folyamatot amit előtted írtam le? Le kell tölteni az áruházból egy FM rádió appot utána! A gyárit egyelőre várjuk!

Mappatitkosítást szerintem itt kérdezd meg:link

Arthur: a fotózás résznél a gyári alkalmazásban valóban nincs olyan, hogy kiválaszd, hogy tájkép, sport meg tudja fene mit, helyette vannak a manuális beállítások, mint fókusz, fehéregyensúly, záridő stb. Pont mint egy DSLR gépen manuális üzemmódban. Próbálj meg valami fotós appot, ha nagyon hiányzik.

Nem fogadott hívások jelzésére miért nem jó a glance? Be kell állítani, hogy jelezze a hívásokat (bár alapértelmezés szerint szerintem be van)!

Én azért remélem, hogy fél évnél hamarabb javítják a hibákat! Insideren folyamatosan jönnek a frissítések, úgyhogy ez mindenképpen jó jel! Alkalmazásokhoz is kismillió jött már!




Vezeték nélküli töltő még jó hogy lassabban tölt! Egyrészt ahogy írták is 0,75A a 3A-ral szemben, másrészt a vezeték nélküli átvitel miatt akad némi veszteség is!
These users thanked the author Pacee for the post:
Arthur1 (2015-12-21 hétf. 22:11:42)
Rating: 2.63%
Eddigi készülékeim (sorban): Nokia 2110, Ericsson T20, Nokia 7210, Nokia 3650, Nokia 6230 & 3120, Nokia E51, Nokia C7-00, Nokia Lumia 620, LG Optimus F6, Blackberry Z10, Microsoft Lumia 950
rajavadasz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:38:49
Készüléktípus: Lumia 950 [E7]
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Microsoft Lumia 950/950XL

Hozzászólás Szerző: rajavadasz »

Pacee írta:Üdv mindenkinek!

rajavadasz: FM rádió ügyben végigcsináltad a folyamatot amit előtted írtam le? Le kell tölteni az áruházból egy FM rádió appot utána! A gyárit egyelőre várjuk!
HR után, telepítés és továbbra is hibát ír ki...antenna... neked szerencséd volt. Remélem egyszer frissítik majd és működni fog...
Pacee írta: Mappatitkosítást szerintem itt kérdezd meg:link
Ezt köszönöm! Utánna járok, de jó lenne, ha újra életre kellne ez az oldal is... ;)
Pacee írta: Nem fogadott hívások jelzésére miért nem jó a glance? Be kell állítani, hogy jelezze a hívásokat (bár alapértelmezés szerint szerintem be van)!
Glance jó, főleg, ha ki lehetne tenni az időjárást és a naptárt is egyszerre...tudom ne legyek telhetetlen...

Pár szó néhány nap után:
Nagyon gyors, tényleg minden azonnal nyílik, nincs várakozás. Aránylag jól belakható (bár mindenhol azt olvasni,hgy nincs program hozzá, mondjuk engem játékok nem izgatnak). A készülék szerintem nagyon jó, vannak még apróságok (pl FM), de ez inkább kiforratlanság, remélem idővel javítják. A "Térkép" program rendesen navigál, azonnal volt jel, de még nem volt sok időm tesztelni. Én GARMIN-t jobban kedvelném, de ez van. Sokat kell állítgatni az elején, de ez adottság. Ami nem tetszik, hogy sokszor újraindul. SD kártyát elején néha nem látta, ezt egy újra berakás megoldotta... Lehet látni pár mappát, így gyorsan át lehet tölteni adatokat. Egészen reménykeltő ez a rendszer, ha fejlesztés lesz akkor jó lehet nagyon :taps1:

Az emlegetett "kis dobozt" a TV-hez, már lehet kapni 30 e alatt...
Válasz küldése

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”