Microsoft Lumia 535

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Kép
Kép .. Kép
Hivatalos specifikáció, adatlap:
http://www.microsoft.com/en/mobile/phon ... fications/ (angol)
______________________________________________
Magyar cikk 1: http://mobilarena.hu/hir/bemutatkozott_ ... a_535.html
Magyar cikk 2: http://www.hwsw.hu/hirek/53149/microsof ... nokia.html
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

(későbbi infóknak fenntartva)
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

Vettem egy ilyen telót, lecseréltem a Galaxy S3-at mert nagyon meguntam az Androidot. Teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel.

Néhány téren visszalépés a galaxy-hoz képest, konkrétan nekem a kijelző minősége és felbontása, az nfc és a compass szenzor hiánya ami kicsit böki a csőröm. A kijelző ugye az olcsóbb fajta LCD, de legalább IPS paneles. A felbontása sem a legjobb, de igazából most arra célra amire használom tökéletes.

A hardver nem egy highend cucc, de ennek ellenére, mivel a windows phone-nak nincs akkora rendszerkövetelménye, mint az Androidnak: gyors, gördülékeny, nem fagy, azt csinálja amit én akarok.

119Euróért vettem egyébként. Ez az első windows-os telefonom, gondoltam preview gyanánt megveszem, megnézem mit tud, hogy aztán beújítsak majd egy zászlóshajóra (még várok rá, biztos hoz majd ki a Microsoft valami lumia 930 szerűt, csak jobbat)

A kijelző néha nem veszi be rendesen az érintést, vagy rosszul érzékeli, ez egy ismert hiba, dolgoznak rajta, a legújabb developer preview update-tel már meg is szűnt a probléma, vagy legalábbis nem tapasztaltam azóta.

Az izmosabb játékok, Asphalt 8 pl, kicsit lagosak, gyenge neki a gpu.

Összefoglalva:
Aki egy olyan telefonra vágyik, amivel könnyen kommunikál, telefonálás, sms, facebook, twitter, email, skype, stb hihetetlen jól kezelhetőek, a multitasking is nagyon jó, még így 1 giga rammal is.
Aki játszani szeretne, annak nem ajánlom.
Szerintem megéri az árát.
Az biztos, hogy nem térek vissza az androidra, megfogott a windows. (habár én nagy "hackelgetős" ember vagyok, szeretek mindent testreszabni mindig mindenhol, ezt a lehetőséget itt tulajdonképpen majdnem 100%-ban elvették tőlem, ennek ellenére maradok)

Ja és a Cortana (olyan mint a Siri), személyi aszisztens cuccos rohadt jó :D (Ez mondjuk nem Lumia 535 related)
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
zupika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015-09-22 kedd 19:35:26
Készüléktípus: Microsoft Lumia 535
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: zupika »

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni? Microsoft Lumia 535-ra kellene olyan kis progi, ami a kimenő és a bejövö hivások idejét - napi, heti havi lebontásban is összegezni tudja!

Köszönöm a segítséget!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: Macika »

Keveset és régen teszteltem Windows Phone-t, úgy 1,5-2 évvel ezelőtt utoljára, akkor a legnagyobb bajom az volt, hogy szinte minden használható app fizetős volt.
Kezdve az Angry Birds-szel és más - Androidon full ingyenes - játékkal, alkalmazásokkal.

Ez változott már?

Én is kacérkodok valamivel, ami nem android, úgy tűnik, irreális elvárás a használhatóra optimizált készülék, a brutális hardver sem képes megfelelő teljesítményre.

Vagy egy Nexusra, vagy egy WindowsPhone-ra gondoltam.

Azért úgy tűnik, lassan kinövi magát a Microsoft...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Microsoft Lumia 535

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Macika írta:Keveset és régen teszteltem Windows Phone-t, úgy 1,5-2 évvel ezelőtt utoljára, akkor a legnagyobb bajom az volt, hogy szinte minden használható app fizetős volt.
Kezdve az Angry Birds-szel és más - Androidon full ingyenes - játékkal, alkalmazásokkal.

Ez változott már?

Én is kacérkodok valamivel, ami nem android, úgy tűnik, irreális elvárás a használhatóra optimizált készülék, a brutális hardver sem képes megfelelő teljesítményre.

Vagy egy Nexusra, vagy egy WindowsPhone-ra gondoltam.

Azért úgy tűnik, lassan kinövi magát a Microsoft...
céges 520-asról tudok nyilatkozni, illetve a kezemben fogott/kipróbált Wp-s telókról. (530-640-930). A teljesség igénye nélkül állíthatom, hogy az Áruház megváltozott, sok alkalmazásból van alternatíva, rengeteg az ingyenes használható app. Nekem a probléma a megfelelő HW a megfelelő méretben lett volna. Sajnos a 820 óta nem fogtam kézhez álló wp-s mobilt. A 930-ast kinéztem, de nekem az 5 col már nagy. :sad: :D
These users thanked the author fefe86 for the post:
Macika (2015-09-27 vas. 20:07:10)
Rating: 2.63%
Válasz küldése

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”