Nokia Lumia 930

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Danielkocso írta:Sziasztok!

1 hete használom a 930-at, és nagyon szeretem.
Sajnos a külföldi tulajokhoz hasonlóan én is tapasztalom a melegedést, ami hosszabb böngészés alatt egészen a forróságig elmegy, majd a készüléket alaphelyzetben magára hagyva visszahűl. Állítólag az is okozhatja, hogy bizonyos folyamatok beragadnak és túlpörgetik a processzort, remélhetőleg egy frissítéssel megoldódik majd ez a probléma. A másik az akkumulátor kicsi üzemideje, ami persze a kezdeti állandó nyomogatás miatt nem annyira releváns megállapítás, de nekem úgy tűnik hogy tényleg gyorsan merül a készülék mely akár összefüggésben lehet a nem optimális processzorhasználattal is. Másik apróbb szoftveres észrevételem, hogy bizonyos helyeken nem mélyfekete a háttér, amikor szerintem annak kéne lennie, ez csak azért kár mert a kijelző gyönyörű feketét tud produkálni. pl.: Böngésző felugró menüje.
A 820-am is produkálta ezt a melegedős jelenséget. Főleg Vibernél és netnél. Aztán pár hete felraktam ezt az update1-et és sokat javult a helyzet. Preview-en keresztül telepítettem.
A fekete ott nálam sem teljesen fekete. A választható "gombnál" nekem a könyvjelzők vannak beállítva, gyors váltogatásnál (menü-könyvjelző) jól látszik az árnyalatkülönbség.
A szótár bővítéssel igazad volt, sajnos magyar-fóbiája van az MS-nek...
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: duce79 »

Danielkocso írta:
csokabi írta:Németnél is működik, de én pofátlan módon magyarul szeretném használni ;)
Szótárat angolul sem tudok bővíteni. Német most nincs rajta, hogy megnézem, de valószínűleg azzal sem menne.
Angol szövegbevitelkor az új szót kijelölve megjelenik a "+adottszó" lehetőség, magyar bevitelnél ez sem működik sajnos.
Én olaszul használom, ott is van hozzáadási lehetőség. Számomra a rendszer két, három fontos dologban gyenge, flac lejátszási probléma, illetve, hogy mappákat nem tud lejátszani a zenelejátszó. A másik, hogy egy normális ftp kliens nincs az áruházban. Ezért nem veszem meg a lumia 930-at, pedig már már majdnem megvettem, mert a wp 8.1 nagyon biztató, sőt igazán tetszik. Egyszerű, stabil, és más... De, vissza kell térnem az androidra, pontosabban, még nem lehet elhagyni. De, remélem rövid időn belül ezek orvosolva lesznek. Ja, és egy normális youtube kliens sem ártana. Üdv!
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

ma frissitettem egy 520-ast 8.1-re... magyar billentyünél nincs, angolnál viszont van word flow..... totál szégyen....
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: csokabi »

fefe86 írta:ma frissitettem egy 520-ast 8.1-re... magyar billentyünél nincs, angolnál viszont van word flow..... totál szégyen....
Szerintem is...
Avatar
sanyi970
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012-05-26 szomb. 08:07:37
Készüléktípus: Nokia Lumia 930
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kikunfélegyháza
Has thanked: 13 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: sanyi970 »

Sziasztok.
Nekem most 710-m van,de nagyon fontolgatom a 930-ra váltást. Kinek mennyi időt bír az aksija egy közepes igénybe vételnél. Kb napi 20-30 perc beszélgetés,1-2 óra internet,1-2 óra játék.Nálam ez jelenti a közepes igénybe vételt.
Köszi az infókat. csaó
sanyi970 aki csak kicsit ért a számítástechnikához.
Köszönöm.csaó
hjocco
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009-03-04 szer. 09:38:13
Készüléktípus: Nokia Lumia 930
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 57 times
Been thanked: 15 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: hjocco »

sanyi970 írta:Sziasztok.
Nekem most 710-m van,de nagyon fontolgatom a 930-ra váltást. Kinek mennyi időt bír az aksija egy közepes igénybe vételnél. Kb napi 20-30 perc beszélgetés,1-2 óra internet,1-2 óra játék.Nálam ez jelenti a közepes igénybe vételt.
Köszi az infókat. csaó
Hi.Naponta tőltheted.
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

T. Tulajok! a gyári hátlap lepattintható? ha pl cserélném a feketét narancsra?
illetve a sim tray rugós? tehát kipattintás után kinyomódik, vagy a usernek kell a kis fülnél benyúlni, és teljes egészében kinyomni?
Avatar
hercsi
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009-08-28 pén. 18:13:35
Készüléktípus: Nokia Lumia 930 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: hercsi »

fefe86 írta:T. Tulajok! a gyári hátlap lepattintható? ha pl cserélném a feketét narancsra?
illetve a sim tray rugós? tehát kipattintás után kinyomódik, vagy a usernek kell a kis fülnél benyúlni, és teljes egészében kinyomni?
"unibody" a készülék, tehát bontás nélkül nem cserélhető a hátlap.
nem rugós kell hozzá köröm hogy ki tudd szedni, de elvileg ezt csak egyszer kell.
N73 White->N79 Grey->N97 mini CB Hacked ROM->Nokia N9 Black 64Gb-> Nokia Lumia 930 Black
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

hercsi írta: "unibody" a készülék, tehát bontás nélkül nem cserélhető a hátlap.
nem rugós kell hozzá köröm hogy ki tudd szedni, de elvileg ezt csak egyszer kell.
az miért lenne bontás, hogy a sim tray kivesz, hátlap lepattint? :D ;)
végre, mert az N9-nél már az elején hánytam a "rugós" megoldástól.... gondolom a mikrokapcsoló elhagyása nélkül nem tudták megoldani a sim hot swap-ot... :hmm2: :?
Avatar
hercsi
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009-08-28 pén. 18:13:35
Készüléktípus: Nokia Lumia 930 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 930

Hozzászólás Szerző: hercsi »

fefe86 írta:
hercsi írta: "unibody" a készülék, tehát bontás nélkül nem cserélhető a hátlap.
nem rugós kell hozzá köröm hogy ki tudd szedni, de elvileg ezt csak egyszer kell.
az miért lenne bontás, hogy a sim tray kivesz, hátlap lepattint? :D ;)
végre, mert az N9-nél már az elején hánytam a "rugós" megoldástól.... gondolom a mikrokapcsoló elhagyása nélkül nem tudták megoldani a sim hot swap-ot... :hmm2: :?
Mondasz valamit :D https://www.youtube.com/watch?v=lbT6lIjO6X4 megmondom őszintén ezt ránézésre úgy hogy nem néztem utána nem tűnt egyszerű dolognak cserélni. Viszont elég sok dolgot kell a hátlapról átrakni vagy olyat venni amin minden megvan.
N73 White->N79 Grey->N97 mini CB Hacked ROM->Nokia N9 Black 64Gb-> Nokia Lumia 930 Black
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”