Nokia Lumia 1020 (EOS)

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
spider2
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009-02-04 szer. 10:13:53
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: spider2 »

Arthur1 írta:Az hogy az autó kihangositóval hogy működik az mindkettő Bluetooth software től függ! Nekem kenwood fejegységem van, az n8 Symbian Al még az SMS is működött, a lumiákkal nem, pedig Windows os a fejegység! Szerintem próbáld ki másik telóval ha azzal működik akkor sajnos csere :( Üdv
Természetesen régebbi telókkal hibátlanul működik. De a nokia hivatalos fórumán is olvastam hogy 1020-nál sokaknak van problémája minden féle bluetooth-os dolgokkal. Tehát hiába jött a black frissítés, nem oldotta meg a dolgokat. Szóval reméljük minél hamarabb kiadnak hozzá egy javítást mert ez így gyalázat...
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: sihumens »

Amikor egy hónapja leadtam a telefont szervizbe, akkor nekem is a sok hiba között ott figyelt a Bluetooth hiba. Nekem ha bluetoothon hallgattam zenét, akkor lefagyott a telefon az első lejátszása után, de csak akkor, ha Bluetoothon hallgattam. Azóta már egyszer visszajött a szervizbe a központból, kaptam is az sms-t, hogy mehetek érte, de felesleges volt. A hibák felét nem oldották meg (kijelző foltos maradt -mondván, hogy ők nem tapasztalták, a kameravédő lencse ugyanolyan foltos volt belülről) így át sem vettem a készüléket, hanem postafordultával ment vissza, így nem tudom, hogy ezt a hibát tudták-e orvosolni. De a SIM tartót kicserélték, a kamera modult kicserélték, software-t frissítettek rajta stb. Hurrá!!! :) Tegnap megint kaptam az SMS-t, hogy mehetek érte, a hétvégén felmegyek érte Miskolcra, de már nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit alkottak :)
Jozsirj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010-04-21 szer. 16:40:57
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Jozsirj »

Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket. A windows telefonnal most ismerkedem, és lenne pár kérdésem:

- van olyan oldal/fórum, amit ajánlotok?
- a fényképek fájl elnevezését meg lehet változtatni valahol? A mostani wp, dátum, idő és pro elnevezés nekem annyira nem jön be. Az exif adatban ezek megvannak.
- tényleg nem menti az explorer a jelszókat? Az UC böngésző szerencsére igen.
- nagyon hiányzik valamilyen program bezáró alkalmazás, hogy este ne fusson semmi, és kár hogy nincs profile manager vagy situations szerű program sem. Jó lenne, ha magától lenémulna éjjelre :)

Azt hiszem, most egyenlőre ennyi. A telefon fényképezője tetszik, de nagyon kell tanulni, hogy mikor mivel és hogyan kell fotózni :). A windows os pedig megfelel egyenlőre.

Köszi,
Józsi
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Jozsirj írta:Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket. A windows telefonnal most ismerkedem, és lenne pár kérdésem:

- van olyan oldal/fórum, amit ajánlotok?
- a fényképek fájl elnevezését meg lehet változtatni valahol? A mostani wp, dátum, idő és pro elnevezés nekem annyira nem jön be. Az exif adatban ezek megvannak.
- tényleg nem menti az explorer a jelszókat? Az UC böngésző szerencsére igen.
- nagyon hiányzik valamilyen program bezáró alkalmazás, hogy este ne fusson semmi, és kár hogy nincs profile manager vagy situations szerű program sem. Jó lenne, ha magától lenémulna éjjelre :)

Azt hiszem, most egyenlőre ennyi. A telefon fényképezője tetszik, de nagyon kell tanulni, hogy mikor mivel és hogyan kell fotózni :). A windows os pedig megfelel egyenlőre.

Köszi,
Józsi
Hali!

Sajnos WP fronton nincs olyan nagy élet, mint valaha a symbiannál volt. Amiket én használok: wpportal, windows magazin, smartnews.
Nekem az összes gyakran látogatott oldalnak tudja a jelszavait. Belépés után mentem az aktuális oldalt a "kedvencek" közé.
WP-n semmi nem fut a háttérben (azokat leszámítva amiket engedélyeztél az "alkalmazások->háttérben futó feladatoknál) hibernált állapotban vannak. Egyébként a GDR3-as frissítés óta ki lehet lövöldözni ezeket is.
Az elnémulásban nagy segítségemre van a "Quiet Hours" nevű progi, végre nem ébresztenek fel az ebay értesítők. Minden hangot levesz a megadott időkereten belül, érdemes ezt fejben tartani ébresztés megadásánál.
These users thanked the author csokabi for the post:
Jozsirj (2014-01-31 pén. 11:48:21)
Rating: 2.63%
Jozsirj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010-04-21 szer. 16:40:57
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Jozsirj »

Sziasztok!

Eszembe jutott még egy dolog. A telefonba van barométer, de van olyan program ami ezt ki is használja? Én nem találok erre semmilyen információt.

Köszi,
Józsi
Jozsirj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010-04-21 szer. 16:40:57
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Jozsirj »

Sziasztok!

A fehéregyensúly mennyire működik? A black frissítés van a telefonon, de nem igazán tudja eltalálni. A nokia kamera alkalmazást használjátok?

Film nézésre milyen lejátszóz ajánlotok? Zene lejátszásra van olyan alkalmazás, mely könyvtárat tud lejátszani?

A hétre elég ennyi :).

Szép hétvégét!

Köszi,
Józsi
Jozsirj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010-04-21 szer. 16:40:57
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Jozsirj »

Sziasztok!

Eszembe jutott azért még egy kérdés :).

Tartozékokat honnan lehetne hozzá beszerezni, reális áron. Műanyag hátlap, flip bőrtok, akkumulátoros hátlap.

Nézegettem külföldi oldalakat is már (pl. amazon), de ott csak drágábban láttam.

Köszi,
Józsi
Avatar
Arthur1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 14:47:12
Készüléktípus: Lumia 920 1020 930 950
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Brisbane
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Arthur1 »

Jozsirj írta:Sziasztok!

Eszembe jutott azért még egy kérdés :).

Tartozékokat honnan lehetne hozzá beszerezni, reális áron. Műanyag hátlap, flip bőrtok, akkumulátoros hátlap.

Nézegettem külföldi oldalakat is már (pl. amazon), de ott csak drágábban láttam.

Köszi,
Józsi
Nézd meg az http://www.expansys.com/ MAGYARUL! vagy Ebay....de egyik se kapkodó idegbeteg...
Ha http://www.expansys.com/ ról rendelsz akkor külön add le a rendelést arra ami van raktáron és arra ami érkezik! Mert ha együtt adod úgy járhatsz mint én!
Volt tok, de övtáska nem...mire megjött az övtáska elfogyott a tok mire mind a kettő volt és ideért az 2 hónap volt! :-(

Üdv:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur1 2014-01-31 pén. 14:32:02-kor.
These users thanked the author Arthur1 for the post:
Jozsirj (2014-02-01 szomb. 07:52:15)
Rating: 2.63%
Arthur
Avatar
Arthur1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 14:47:12
Készüléktípus: Lumia 920 1020 930 950
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Brisbane
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Arthur1 »

Jozsirj írta:Sziasztok!

Eszembe jutott még egy dolog. A telefonba van barométer, de van olyan program ami ezt ki is használja? Én nem találok erre semmilyen információt.

Köszi,
Józsi
Van az áruházban Barometer alkalmazás ingyenes és fizetős...az nem jó?
Arthur
Jozsirj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010-04-21 szer. 16:40:57
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 1020 (EOS)

Hozzászólás Szerző: Jozsirj »

Sziasztok!
Egy kicsit csalódtam a telefonban. Az akkumulátor néha nagyon gyorsan le tud merülni. Tegnap a fényképező lefagyott. Újra kellett indítanom a telefont.
Pedig a fényképezője tényleg szuper. Nagyon tetszik. Egy kicsit lassú, de jó képeket lehet vele készíteni. Azt pedig nagyon meg kell szokni, hogy mikor melyik fényképező programot szeretném használni.
Azt kell mondanom, hogy a windows op. rendszer is használható :D . Vannak hiányosságai, de működik.

A fénykép fájl elnevezést, akkor senki nem tudja, hogy meglehet-e változtatni?

Köszi,
Józsi
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”