Nokia Lumia 520 (Fame)

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

ezt mindenkinek ajánlom
http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/ itt rákerestek hogy "Hungary" és figyelemmel lehet kísérni melyik telóra elérhető már a Black
fater69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010-12-14 kedd 06:00:09
Készüléktípus: Nokia 5230
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: fater69 »

Sziasztok!
Tulajdonosa lettem egy új, Nokia Lumia 520-as telónak. Azt szeretném megkérdezni, hogy az extrák+infó alatt ez olvasható : Szoftverkiadás- Lumia Black , RM-914-eu_euro2-204, Mobil Operator: VOD-DE, Configuration ID: 355807, Label ID: 3056.40000.1349.10387, Applications Version: 1.101.17. Nos, én ezt a telefont újonnan vettem, kártyafüggetlenként, magyar nyelvűként, 2 év garanciával, telefon kereskedő cégtől. Az első induláskor Vodafon logóval jelentkezett be, és német nyelven...A dobozán is találtam VD DE feliratot. Kérdésemre, hogy biztos ez az a telefon -e, amit rendeltem, a következő választ kaptam: "
Az ön által választott bolti garanciás készülék gyárilag kártyafüggetlen, gyárilag tartalmazza a magyar nyelvet, ezt a beállításoknál, vagy a készülék első üzembe helyezésénél rögtön kiválaszthatja!A bolti garanciás, tehát olcsóbb készülékek esetében a nagykereskedések olyan országokból importálják a termékeket, melyek szigorúbb fogyasztói törvények értelmében, az ott kártyásan tehát teljes áron vásárolt készülékekre nem alkalmazhatnak simlockot, azaz hálózati zárt a simkártya tekintetében.Emiatt az ön készüléke műszakilag és tartalmilag mindenképp azonos az un gyártói garanciás készülékekkel, melyek jóval magasabb áron, vásárolhatóak meg.Az egyetlen eltérést a bekapcsoláskor jelentkező logó jelenti."
A firmware verzióm igazolja, hogy a telefonon gyári független szoftver fut? Ha nem, akkor melyik az a gyári, független szoftver verzió, amelyik erre a telefonra való és rá lehet e tenni? Másik szolgáltatói micro sim kártyám nincs, hogy kipróbáljam a függetlenségét (és nem függetlenítettségét) a telónak, pont Vodafonos vagyok...
Bocs, hogy hosszúra sikerült. A segítséget köszönöm előre is!
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: csokabi »

fater69 írta:Sziasztok!
Tulajdonosa lettem egy új, Nokia Lumia 520-as telónak. Azt szeretném megkérdezni, hogy az extrák+infó alatt ez olvasható : Szoftverkiadás- Lumia Black , RM-914-eu_euro2-204, Mobil Operator: VOD-DE, Configuration ID: 355807, Label ID: 3056.40000.1349.10387, Applications Version: 1.101.17. Nos, én ezt a telefont újonnan vettem, kártyafüggetlenként, magyar nyelvűként, 2 év garanciával, telefon kereskedő cégtől. Az első induláskor Vodafon logóval jelentkezett be, és német nyelven...A dobozán is találtam VD DE feliratot. Kérdésemre, hogy biztos ez az a telefon -e, amit rendeltem, a következő választ kaptam: "
Az ön által választott bolti garanciás készülék gyárilag kártyafüggetlen, gyárilag tartalmazza a magyar nyelvet, ezt a beállításoknál, vagy a készülék első üzembe helyezésénél rögtön kiválaszthatja!A bolti garanciás, tehát olcsóbb készülékek esetében a nagykereskedések olyan országokból importálják a termékeket, melyek szigorúbb fogyasztói törvények értelmében, az ott kártyásan tehát teljes áron vásárolt készülékekre nem alkalmazhatnak simlockot, azaz hálózati zárt a simkártya tekintetében.Emiatt az ön készüléke műszakilag és tartalmilag mindenképp azonos az un gyártói garanciás készülékekkel, melyek jóval magasabb áron, vásárolhatóak meg.Az egyetlen eltérést a bekapcsoláskor jelentkező logó jelenti."
A firmware verzióm igazolja, hogy a telefonon gyári független szoftver fut? Ha nem, akkor melyik az a gyári, független szoftver verzió, amelyik erre a telefonra való és rá lehet e tenni? Másik szolgáltatói micro sim kártyám nincs, hogy kipróbáljam a függetlenségét (és nem függetlenítettségét) a telónak, pont Vodafonos vagyok...
Bocs, hogy hosszúra sikerült. A segítséget köszönöm előre is!
Szia

A mobilodon a német voda által rendelt szoftver fut ami nem egyenlő sem a gyári független szoftverrel sem a magyar voda által használttal. Magyarul a telefonod nem szoftver független, viszont simlock sincs rajta. Különben a magyar vodás kártyával sem menne. Egyébként nincs nagy különbség szerintem. A bolti és a gyári garancia közötti különbséggel tisztában vagy?
fater69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010-12-14 kedd 06:00:09
Készüléktípus: Nokia 5230
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: fater69 »

Szia!
Köszönöm a válaszod! :yes: Időközben kiderítettem a dolgokat, és én is az általad leírtakra jutottam. Rá is húztam a független szoftvert, mindjárt más lett a leányzó fekvése...:-) A bolti garancia gondolom sokkal rosszabb, mint a gyári. :roll: 1 év hardveres + 1 év szoftverest kaptam. Egyébként most már nagyon tetszik, főleg hogy nincs tele szolgáltatói logóval meg cuccokkal.
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

fater69 írta:Szia!
Köszönöm a válaszod! :yes: Időközben kiderítettem a dolgokat, és én is az általad leírtakra jutottam. Rá is húztam a független szoftvert, mindjárt más lett a leányzó fekvése...:-) A bolti garancia gondolom sokkal rosszabb, mint a gyári. :roll: 1 év hardveres + 1 év szoftverest kaptam. Egyébként most már nagyon tetszik, főleg hogy nincs tele szolgáltatói logóval meg cuccokkal.
a bolti gari ezerszer rosszabb mint a gyártói gari, ha csak bolti garis aés nem magyar piacra szánt a nokia szerviz itthon nem foglalkozik vele, hozzá se fognak nyúlni, vagyis a bolti garival a szakszervizt buktad gyakorlatilag, a bolti szervizesek meg olyanok amilyenek, nekem volt egy moto defy-m anno, összesz*rta magát a rendszer bolti gari idő alatt, 1 hónapig volt a szervizben ott ahol vettem, a szervizes nem tudott mit kezdeni vele özbe a ist. meguntam hazahoztam, azt megoldottam magam,
Alesdel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014-04-08 kedd 00:03:58
Készüléktípus: Nokia Lumia 925
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: Alesdel »

Sziasztok!!
A barátnőmnek is egy ilyen készüléke van (Lumia 520),a készülék független kb 2 hónapos (MediaMarktban vásárolt).Két hetente azonban a telefont alaphelyzetbe kell állítani,mert a hangerő szabályzó gombok csak úgy működnek rajta ha leállítja a zenét lejjebb/feljebb teszi a hangerőt majd újra elindítja a zenét.A probléma egyedi vagy másnál is előfordult,és van valami ötlete valakinek,hogy mit lehetne tenni??
A válaszokat előre is köszönöm!! :Notworty:
wr10
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010-10-10 vas. 20:44:55
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: wr10 »

ahoj, a nokia oldala azt írja elérhető a cyan update (tmob) nekem mégse akar megjönni, az meg még furább, h preview for developers-el sem. mi lehet ennek az oka?
Pipapapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-07-31 szer. 08:13:58
Készüléktípus: Nokia Lumia 920
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: Pipapapa »

Szia!
Ha pfd van a telefonodon akkor azért nem.
Telepítsd pcre a nokia software updater for reatil-t, utána csatlakoztasd a telefont és indítsd el a telepítést. Lehet hogy először a wp8at rakja vissza. Utána már elvileg gyorsan megtalálja a frissítést a telefon is, nem kell hozzá a pc. De ha jól emlékszem fateromnak rögtön a 8.1 cyant tette fel.
Pipapapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-07-31 szer. 08:13:58
Készüléktípus: Nokia Lumia 920
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: Pipapapa »

Alesdel írta:Sziasztok!!
A barátnőmnek is egy ilyen készüléke van (Lumia 520),a készülék független kb 2 hónapos (MediaMarktban vásárolt).Két hetente azonban a telefont alaphelyzetbe kell állítani,mert a hangerő szabályzó gombok csak úgy működnek rajta ha leállítja a zenét lejjebb/feljebb teszi a hangerőt majd újra elindítja a zenét.A probléma egyedi vagy másnál is előfordult,és van valami ötlete valakinek,hogy mit lehetne tenni??
A válaszokat előre is köszönöm!! :Notworty:

Szia!
Gondolom az újraindítás már megvolt.
Ha nem használt akkor állítsátok vissza a telefont gyári állapotra (beállítások/névjegy/telefon alaphelyzetbe állítása), de előtte mentsetek le mindet vagy csináljatok egy backupot.
Ha ez sem segítene akkor szerintem vigyétek el a szervizbe. Ha lehet egy nokia careba.
wr10
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010-10-10 vas. 20:44:55
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 520 (Fame)

Hozzászólás Szerző: wr10 »

Pipapapa írta:Szia!
Ha pfd van a telefonodon akkor azért nem.
Telepítsd pcre a nokia software updater for reatil-t, utána csatlakoztasd a telefont és indítsd el a telepítést. Lehet hogy először a wp8at rakja vissza. Utána már elvileg gyorsan megtalálja a frissítést a telefon is, nem kell hozzá a pc. De ha jól emlékszem fateromnak rögtön a 8.1 cyant tette fel.
hello, megpróbáltam felrakni amit írtál, fel is ment de amikor elindult vmi hibával kidobott a program. viszont most reggel meg lejött vmi update a telefonra, ez is vmi pfd-s cucc, nem a cyan, de lehet, h hamarosan akkor már a cyan is elér hozzám? nem tudom..
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”