Nokia Lumia 720 (Zeal)

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Az előttem írónál sokkal többet én sem tudok hozzátenni. Max. annyit, hogy ha nincs mobilnet előfizetésed, akkor nem ez lesz a tuti készülék számodra. Valójában egyik modern mobillal sem leszel boldog anélkül, mindegyik erősen netfüggő. Nagyon sok app nem működik aktív adatkapcsolat nélkül. Itt gondolok például egy alap akkufigyelő alkalmazásra, ami net nélkül egyszerűen leáll. Az online navi alig fogyaszt adatforgalmat, viszont sokkal gyorsabban és pontosabban pozíciónál. Egyébként offlineban is nagyon gyors, legalábbis az én 820-am az volt mikor próbáltam.
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: laziga »

kicsipici írta:Halihó!

Lumia 720-as készülék vásárlásán gondolkodom. Hosszú évek óta használok egy E51-est, ami a mai napig tökéletesen szuperál, csak hát haladni kell(ene?) a korral.

Teszteket, adatokat olvastam, de lenne néhány kérdésem, és mivel egyáltalán (tényleg egyáltalán) nem vagyok képben a mai telefonokkal kapcsolatban, ezért ez-az amatőrségnek tűnhet. Az egyszerűség kedvéért pontokba szedtem a kérdéseket, ha valakinek van ideje, kedve megválaszolni őket, azt nagyon szépen köszönöm!

1. amikor megjelent a telefon, az akkori tesztek írták, hogy a navigáció csak Magyarországon működik hangosan. Ez azóta is így van, vagy történt változás ezügyben?
2. a navigáció teljesen offline működik? Én az említett E51-es készüléket használom Garmin-nal. Nagyon bevált. A Lumia 720-as navigációja tudja ezt így pótolni netre való fellépegetés nélkül?
3. a vaku használható elemlámpaként?
4. abban a színben nem lehet kapni a készüléket, amiben szeretném, így hátlapot majd vennem kell hozzá. Néztem videót, hogyan lehet leszedni. Hmm.. eléggé körbe kell feszegetni. Belefogjak itthon, vagy ajánlott inkább üzletben megcsináltatni?
5. olvastam, hogy iránytű van benne. Csak megerősítésként kérdezem, hogy ez így van?
6. gondolom a nevekhez lehet külön-külön csengőhangot rendelni. Ugyanez nem hívásnál, hanem sms fogadásnál is megoldható?
7. eléggé rémiszt az érintőképernyős készülékek napi szintű akksi töltögetése. Igaz, én alapvetően keveset használom a telefont, sokat van készenléti állapotban. Valaki esetleg végzett olyan próba tesztet, hogy napi 1-2 rövidebb hívás mellett meddig lehet elkerülni a konnektort? :bolond2:

7+1, bónusz, szubjektív kérdés: akinek már régebb óta meg van a készülék, mostani szemmel nézve mennyire elégedett vele?

:thanx:

1 Sajnos igen külföldön is tervez csak nem navigál:(
2 Működik így is úgy is én nem tapasztalok különbséget sbességbe és pontosságba, viszont online megy a forgalom figyelés :)
3 Igen, nagyon erős :)
4 Ne fogj bele! sőt inkább tokot vegyél vagy bízd profira!
5 Van benne és működik is.
6 Igen híváshoz és smshez is lehet kontaktonként külön-külön hangokat rendelni
7 A 720-ast ha minden megy rajta és sokat nyomkodom is kibír 1,5napot. Van olyan ismerősöm aki csak ritkán netezik és telefonként használja állítja hogy hetente 1max 2szer tölti.

7+1 Nagyon csilli-villi gyors éjszaka a bulikban olyan képeket lövök amik másnál csak feketeség :) viszont hiányzik a VPN és hogy tvre köthessem. Összeségébe féltem a wp8-tól de ütős rendszer lett a Nokia meg a hozzáadott szolgáltatásokkal verhettlené tette :)
These users thanked the author laziga for the post:
kicsipici (2014-02-14 pén. 14:55:43)
Rating: 2.63%
Avatar
kicsipici
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-02-13 csüt. 09:30:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: kicsipici »

Ha esetleg jár erre egy moderátor, akkor leírhatná, hogy az előző hozzászólásom miért lett törölve...

tehát akkor köszönöm megint a válasz(oka)t. Még az a kérdésem lenne, hogy az ázsiai nyelveket (kínai, japán, stb) be lehet állítani a készüléken?

Köszönöm.
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: laziga »

Igen benne vannak :)
These users thanked the author laziga for the post:
kicsipici (2014-02-15 szomb. 05:54:28)
Rating: 2.63%
Avatar
kicsipici
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-02-13 csüt. 09:30:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: kicsipici »

Köszönöm szépen! :thanx:
These users thanked the author kicsipici for the post:
laziga (2014-02-17 hétf. 08:32:11)
Rating: 2.63%
Avatar
wzsz
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 09:16:18
Készüléktípus: Microsoft Lumia 950
Tartózkodási hely: Szolnok
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: wzsz »

Nálam bekapcsolt wifi-vel , 30 percenként e-mail szinkronizálással 3-5 napig bírja az akku.
Üdv.
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: laziga »

Letölthető a Windows Phone 8.1 Developer Preview :)
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: laziga »

Megkaptuk pluszba a teljes HERE Drive+ -t :)
Avatar
kicsipici
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-02-13 csüt. 09:30:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: kicsipici »

Én nem töltöttem le a Developer Preview-t, de nagyon várom már, hogy megjelenjen a "simán" letölthető változat! :cool3:
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 720 (Zeal)

Hozzászólás Szerző: laziga »

OEM alkalmazások eltávolítása:

Nézzük a teendőket. Semmi egyéb dolgunk nincs, mint a telefonon a dátumot 2115-re, az időzónát pedig Amsterdamra állítani. Ezután álljunk rá az eltávolítani kívánt alkalmazásra és két lehetőség közül fogunk tudni választani. Az egyik az Uninstall / Eltávolítás, a másik a Buy / Vásárlás. Nekünk értelem szerűen az első fog kelleni. Majd az eltávolítás után állítsuk vissza a dátumot az aktuálisra.

De mielőtt megtesszük azt mindenképpen tartsuk szem előtt, hogy az így eltávolított alkalmazásokat újratelepíteni a SysApp Pusherrel fogjuk csak tudni. :)
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”