Nokia Lumia 820

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

csokabi írta:Tegnap este ismét frissült a WP8.1 a lumiámon és ez még mindig nem a "cyan" volt.
Ismétlem önmagam, de ha egyszer frissült... :)
fuu
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011-11-05 szomb. 15:59:46
Készüléktípus: Lumia 920 White Lumia 640DS
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Naprendszeren belül
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: fuu »

A 920-am ciánozva is lett.. :)
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Épp a Recovery Tool-lal küzdök. Kíváncsiságból rádugtam a preview-es mobilomat és magasabb számozású szoftvert jelez. Érdekes, hogy a nokia támogatási oldalán egy alacsonyabb van megadva. Viszont a 920-as nokiák mellett, amelyeket már ciánoztak ugyanez a sorszámú verzió szerepel az utolsó szám eltérését leszámítva. Az enyém eredetileg trés volt, de most független magyar van rajta.
A recovery is szívat a letöltéssel. 1,55 Gb-ot kéne letöltenie, de olyan 300 Mb után meghülyül. A letöltött oldal számlálója átvált bájtra és vissza felé kezd számolni aztán megáll és 100%-os letöltést jelez. A valóságban nem jött le több, mint 320 Mb. Aztán nem történik semmi.
Most pont azt próbálom, hogy elindítom a letöltést és amikor már megy lehúztam a mobilt az usb-ről. Eddig minden rendben, már 1,2 Gb-nál járunk. Talán most jó lesz. Kíváncsi vagyok, hogy az adatok mellett az update 1 is el fog-e veszni... :hmm2:
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Végül leszedtem minden nokiás dolgot a laposról és a recovery-t is újra raktam. Szépen frissítette is a mobilt. Természetesen trés szoftvert pakolt rá az product kod miatt. Most töltögetem vissza a progikat. Ami már feltűnt az a kis nyilak az állapotsávban a térerő és a wifi mellett. Ezek nekem nem voltak a preview-es verzióban.
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

még a végén kóser lesz minden... ;)
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

fefe86 írta:még a végén kóser lesz minden... ;)
A végére kóser lett, de nehéz volt odáig az út :D
Ahogy felraktam a hivatalos wp8.1-et a cyan-nal, rá kellett jönnöm, hogy megszoktam már a mappákba rendezhetőséget. Az meg ugye a GDR1-gyel jön csak el. Hamarjában le is rántottam a preview-es alkalmazást, pár perc múlva már töltötte is az update-et. Telepítés közben az újra indítás után már gyanús volt a negyedórás trés logó és az azt követő eseménytelen, félórás fogaskerekezés sem nyugtatott meg. Itt már volt bennem egy kis nosztalgia, mert jó pár év után most újra éreztem, hogy éjszakába nyúló móka előtt állok...
Természetesen vakvágányon haladtunk, mert nem frissült. Cserébe semmire sem reagált. A 820-as egyik pozitív tulajdonsága a régi építési módjában rejlik, kivehető az aksija :twisted: Nem is késlekedtem, hátlap le, aksi ki. Visszarakva először jól indult minden. Nokia logó, trés nyitólap és ezek után jött a két fogaskerék. De álltak! Szintén semmi reakció, de pár perc múlva gyönyörű kék háttér mellett mikró betűs, angol szöveg, hogy most nem fog menni, de később próbálja meg újra online... Itt azért már hívogatóan nézett rám az ágyikóm.
Ráeresztettem a recovery-t egy billentyűkombóval ami természetesen megint alapra gyalulta a mobilt. Gondoltam mielőtt visszarakok és beállítok mindent, először még így szűzen ráhegesztem a GDR1-et gyorsban. Minden volt, csak gyors nem. A folyamat közben már újra láttam magam előtt a kék hátteres angol maszlagot. Gondolom a tetűtempóhoz az is hozzásegítette, hogy ennek a lüke windows-nak hiába mondom, hogy nem kell frissítenie az appokat. Le sem sz@rta, hogy én mit akarok. Végül csak felkúszott az MS féle szoftveres tuning és a handy is működött még ;)
Innen már csak laza egy órányi telepítés és beállítás után elértem a kívánt állapotig, a naprakész, saját mobilig. :taps1: :taps1: :taps1: :stupid:

Az egész história alatt feltűnő volt, hogy alig melegedett a mobil. Az indulás egy full felfrissített preview-es állapotról történt és egy gyári cyan-os+preview GDR1-es szoftverben ért célba. Ez a "hidegség" egyébként a GDR1-gyel jött pár hete, előtte azért párszor működött, mint zsebfűtőtest...
A gyári cuccban benne van minden, míg a fejlesztőshöz úgy kellett összevadászni annak idején egy csomó dolgot ( például: nokia glance). Aztán vannak még ezek a kis nyilak az állapotsávban amik mutatják, ha van adatforgalom. Sajnos csak egy irányba tudnak nézni, így nem tudni, hogy éppen küld vagy fogad valamit a mobil. Egyébként rém gagyi. Androidon elmegy, de a WP letisztultság érzetébe magasról belepottyantott egy bűzölgő, barna kupacot... Kevésbé érzem darabosnak a működést. Valahogy folytonosabbnak és így gyorsabbnak is hat a fogyasztóknak kiadott verzió, mint a fejlesztői.

Hát ennyi a sztori. Kicsit szopattam magam tegnap éjjel, de megérte. Régen éreztem már este 11-kor, hogy most aztán tényleg kinyírtam a telcsimet! :)
Fél kettőre aztán már ágyban is voltam. Eddig jól működik a mobil. Ritkán kapcsolom ki, így alig fog zavarni az az undorító trés logó és a rengeteg szemetet is lekapartam már a menüről.


Az http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/ oldal szerint még mindig tesztelik a vodafone kivételével a 820-as szoftververzióit...
fuu
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011-11-05 szomb. 15:59:46
Készüléktípus: Lumia 920 White Lumia 640DS
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Naprendszeren belül
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: fuu »

A nokia szoftver recovery tools-sal tettem vissza a gyári T-s szoftvert, ami a 0005-ös végű volt. Amikor befejezte, utána találta meg a ciánt és a wp8.1-et. Ezzel elmókolt bő fél órát, de rendben leszedte. A kis nyíl a 920-on a preview -en is megvolt.Idegesített is hogy mindig felfelé mutatott :D . Szerencsére gyorsan visszarakott minden programot a telepítés után.
Aktiváltam a DfP-t, kiváncsi vagyok talál-e valamit.
Öt perc keresgélés után talált letölteni valót. Most fogaskerekezik....
fuu
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011-11-05 szomb. 15:59:46
Készüléktípus: Lumia 920 White Lumia 640DS
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Naprendszeren belül
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: fuu »

Újdonságként a Metro File Manager-t és a beállításokban az alkalmazástékát találtam..
fuu
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011-11-05 szomb. 15:59:46
Készüléktípus: Lumia 920 White Lumia 640DS
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Naprendszeren belül
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: fuu »

Ez az élő mappa érdekes dolog, egyelőre tetszik.
erci001
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 16:58:26
Készüléktípus: Lumia 820
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 820 mikrofon probléma?

Hozzászólás Szerző: erci001 »

ntamas írta:Sziasztok!
Valakinek volt olyan problémája, hogy rosszul hallják telefonálás közben? Akikkel beszélek azt mondják, hogy alig hallanak. Mivel garis a telefon elvittem az Árkádban lévő Nokia Care szervizbe. 10 nap múlva visszakaptam. Kicserélték a mikrofont és az érintőpanelt. Pont ugyanolyan sz*r. Tegnap megint visszavittem.
A Telefon kártyafüggetlen, és nincs rajta tok ami zavarhatná beszélgetést.
Akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata kérem, hogy ossza meg. (Mit cseréltek a telefonon stb...)
Nagyon Köszönöm!
Szia nekem volt alaplap csere meg minden más.4 szervizelés után cseréltem (samsungra ) a szolgáltatónál ahol vettem .Nem nagyon akarták cserélni de nagy nehezen kicserélték.A nokia szervizben azt mondták hogy típus hiba (sajna)
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”